CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop
NOVOU FIREMNÍ PREZENTACI NAJDETE NA www.arkance-systems.cz

Tiskové zprávy, prezentace

Tiskové informace společnosti CAD Studio

RSS tiskové zprávy

I čeští inovátoři získávají špičkový software zdarma

1.10.2014

CAD Studio odměnilo konstruktéry výjimečného vozidla Elbee pro vozíčkáře CAD softwarem od Autodesku

Praha, 1. října 2014 – Akciová společnost CAD Studio, největší specializovaný dodavatel CAD, CAM, GIS a PLM řešení ve střední Evropě, ve spolupráci se společností Autodesk ocenila konstruktéry české firmy ZLKL za vývoj světově unikátního vozidla pro hendikepované. Na konferenci CADfórum 2014 získali špičkový software a služby pro podporu další práce v hodnotě 1,2 milionu korun.

Mobilita – a s ní větší samostatnost v každodenním životě – jsou pro lidi upoutané na invalidní vozík velmi důležité. Tým konstruktérů společnosti ZLKL proto vyvinul vozidlo, které lze řídit přímo z invalidního vozíku. Hendikepovaní se vyhnou vysilujícímu přesedání do běžného automobilu a skládání vozíku, najedou přímo do kabiny. S Elbee mohou samostatně cestovat také ti, kteří dodnes sami řídit nemohli, nebo potřebovali asistenci. Vozidlo vyniká i z konstrukčního hlediska – využívá například unikátního patentovaného systému přenosu řízení na nápravu.

„Zkonstruovat vozidlo, které by přineslo soběstačnost v motorové přepravě i vozíčkářům, kteří sami nezvládnou přesednout na sedadlo řidiče, byla pro nás velká výzva. Nejsložitější bylo zrealizovat uživatelsky výhodnější odklápění přední části vozidla. Pro nás konstruktéry to byla noční můra, jelikož jsme nemohli čerpat z běžně dostupných automobilových komponent. Větší část vozidla je tak zcela unikátní,“ říká Josef Franc, vedoucí vývoje ve společnosti ZLKL. „Autodesk Inventor a navazující aplikace nám pomohou v dalším vývoji vozidla, například ve verzi s elektrickým pohonem. Dále je využijeme při tvorbě katalogu náhradních dílů, prezentací pro marketing a podobně. Už dnes využíváme nástroje od Autodesku – od samotné konstrukce přes simulaci chování a tvorbu servisního manuálu až po virtuální prototyp pro individuální zákaznické úpravy podle typu postižení.“

Elbee: Nezávislost v elegantním balení

K možnosti samostatně se pohybovat po všech běžných typech komunikací přidává nové vozidlo také slušivý design či možnost upravit řízení podle stupně postižení. Kromě řidiče na vozíku se do speciálu vejde i spolujezdec na sklopném sedadle nebo nákupy a zavazadla. Díky malým rozměrům – Elbee měří pouhých 2,5 na 1,3 metru – lze parkovat čelně k chodníku. Stačí otevřít kapotu a na vozíku pohodlně vyjet ven.

Na pořízení a úpravu vozu pro hendikepované se vztahují státní příspěvky. Zaváděcí cena začíná na 398 tisících korunách. Řídit jej lze již od 17 let s řidičským oprávněním skupiny B1. Benzínový motor s objemem 300 ccm a spotřebou 4,5 litru na sto ujetých kilometrů dokáže rozpohybovat 400kilogramové vozidlo na 80 kilometrů v hodině. V případě potřeby si tak může troufnout i na dálnici. Že nejde o utopii, nakonec prokázali tvůrci svým příjezdem na brněnskou konferenci z Loštic po dálnici plné výmolů a uzavírek.

Více o vozidle Elbee: www.elbee.cz

CAD Studio a Autodesk: Podpora inovátorům

Soutěž CAD Studia „CAD zdarma pro inovátory“ o nejzajímavější projekt pomáhající zvyšovat kvalitu života a zlepšovat životní prostředí, jejíž výsledky byly vyhlášeny před 250 účastníky letošního ročníku odborné konference CADfórum 2014, navazuje na program Autodesk Cleantech Partner. Vynálezcům a inovátorům – včetně těch z České republiky a ze Slovenska – umožňuje bezplatně získat nejmodernější software pro navrhování v hodnotě až 150 tisíc amerických dolarů. Společnost ZLKL získala 5 licencí konstrukční sady Autodesk Product Design Suite Ultimate 2015.

„Využití digitálního prototypování a informačního modelu budovy (BIM) pomáhá jednoduše a velmi přesně navrhovat, vizualizovat a simulovat menší i zcela převratné projekty. Současně umožňuje zkoušet více variant, vyhýbat se jinak velmi nákladným chybám a přinášet inovace na trh rychleji,“ připomíná Jan Binter, ředitel společnosti CAD Studio.

Více o programu Autodesk Cleantech Partner: www.autodesk.com/cleantech

Elbee - otevřeno Elbee v Inventoru Elbee ocenění - J.Franc na CADfóru 2014

####

O společnosti ZLKL
ZLKL, s. r. o., z tvarůžky proslulých Loštic nabízí širokou škálu strojírenských činností – od obrábění, lisování, svařování, povrchových úprav přes 3D kontrolu kvality až po vývoj a konstrukci. Dodává především do nadnárodních koncernů, jako jsou Emerson a Siemens. Přibližně 60 procent výroby směřuje na export, po České republice jsou hlavními odbytišti Francie a Německo. Většina výrobků nachází své použití v elektrotechnickém průmyslu, ve vodohospodářském a doplňkově i v automobilovém průmyslu. Firma mj. získala titul Vodafone Firma roku 2013 Olomouckého kraje.

Více informací: www.zlkl.cz

O společnosti CAD Studio
CAD Studio a.s. je tradičním dodavatelem CAD, CAM, PLM a GIS řešení ve střední Evropě. Portfolio společnosti pokrývá všechna profesní řešení v oblastech strojírenství a výroby, stavebnictví a architektury, geodézie a mapování, vizualizace a animace i geografických informačních systémů pro správu majetku a infrastruktury. V nabídce CAD Studia zákazníci najdou rovněž hardware související s poskytovanými řešeními a komplexní služby, včetně odborné technické podpory.

CAD Studio, součást holdingu AutoCont, je nejvýznamnějším partnerem společnosti Autodesk v České a Slovenské republice a držitelem certifikací Platinum Partner.

Více informací na:
www.cadstudio.cz, www.cadforum.cz, blog.cadstudio.cz, facebook.com/CADstudio

Zpět na všechny zprávy
Viz též:Chcete-li zařadit do mail-listu automatického zasílání tiskových zpráv, napište na info@cadstudio.cz
Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí