CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop
NOVOU FIREMNÍ PREZENTACI NAJDETE NA www.arkance-systems.cz

Tiskové zprávy, prezentace

Tiskové informace společnosti CAD Studio

RSS tiskové zprávy

Oblíbenou konferenci CADfórum ovládla automatizace navrhování

27.9.2016

CADfórum 2016 Společnost CAD Studio oslavila 25leté výročí dvoudenní uživatelskou konferencí, jejíž 13. ročník překvapil tématy i rekordním zájmem odborné veřejnosti

Praha, 27. září 2016 – Akciová společnost CAD Studio, největší specializovaný dodavatel CAD, CAM, GIS a BIM řešení ve střední Evropě, uspořádala v brněnském Hotelu Avanti dvoudenní setkání s podtitulem Budoucnost vytváření světa okolo nás. Zaregistrovalo se na něj 380 konstruktérů, projektantů, architektů a manažerů předních firem z celého Česka i Slovenska se zájmem o nejnovější trendy a technologie z oblasti počítačem podporovaného navrhování a správy dat. Díky pestrému programu celé akce si navzájem vyměnili zkušenosti z praxe, vylepšili své znalosti na workshopech a poměřili dovednosti v odborných soutěžích.

Konference CADfórum, kterou od počátků provází výstižné motto Profesionálové profesionálům, se letos vrátila ke spojení všech hlavních oborů na jednom místě. A tak zatímco první den patřil v Brně především konstruktérům, strojírenství a výrobě, druhý den si přišli na své zejména projektanti či geoinformatici (GISfórum). Účastníci využili příležitostí dozvědět se zábavnou i praktickou formou o nejmodernějších technologiích od Autodesku usnadňujících stále náročnější konstrukční i projekční práci, pustili se s vervou do bezplatných školení od CAD Studia – a mnozí využili i možnosti naživo srovnat své dovednosti s kolegy z oboru v rámci soutěží v modelování.

Doprovodný program ozvláštnily technologie, které si ze stránek časopisů konečně nacházejí cestu do našeho každodenního pracovního světa. Příkladem mohou být 3D brýle pro virtuální realitu, které i z procházení informačním modelem budovy udělají silný, přesvědčivý zážitek. Zajímavá byla ukázka využití dronů pro pořizování přesné 3D dokumentace stávajícího stavu. Hodně pozornosti letos přilákala doprovodná výstava ve vzdušném předsálí, na které se blýskly další zajímavé technologie partnerů konference – od praktických 3D myší přes odolné pracovní notebooky do terénu až po stále šikovnější stolní 3D tiskárny využívající k tisku termoplastů a světlocitlivých pryskyřic.

„Každý z 13 ročníků CADfóra měl své aktuální téma i neopakovatelnou atmosféru. V roce 25letého výročí založení CAD Studia je spojujícím tématem bezpochyby automatizace při navrhování – tedy technologie usnadňující návrhářům napříč obory jejich každodenní práci při přípravě individuálních konfigurací výrobků, generativním navrhování nebo výpočetním navrhování staveb. Patří sem i stále lépe propojené a vzájemně spolupracující aplikace, výkonné cloudové služby, efektivní zachycování stávajícího stavu, podpora internetu věcí i Průmyslu 4.0,“ připomíná Jan Binter, výkonný ředitel CAD Studia. „Že budoucnost takovýchto spojení funguje i v jediném uživatelském prostředí, dokazuje třeba aplikace Autodesk Fusion 360. Provádí návrháře od prvních krůčků až po výsledné obrábění či 3D tisk. Všechny potřebné oborové nástroje pak naši zákazníci získávají za výrazně zvýhodněnou cenu s nejnovějšími sadami Autodesk Industry Collections, které se zaměřují přesně na jejich odvětví.“

Více informací: konference.cadforum.cz.

CADfórum 2016


CF2016 - 3D brýle


####

O společnosti CAD Studio
CAD Studio a.s. je dodavatelem CAD, CAM, BIM, PDM a GIS řešení ve střední Evropě s 25letou tradicí. Portfolio společnosti pokrývá všechna profesní řešení v oblastech strojírenství a výroby, stavebnictví a architektury, geodézie a mapování, vizualizace a animace i geografických informačních systémů pro správu majetku a infrastruktury. V nabídce CAD Studia zákazníci najdou rovněž hardware související s poskytovanými řešeními a komplexní služby, včetně odborné technické podpory.

CAD Studio, součást holdingu AutoCont, je nejvýznamnějším partnerem společnosti Autodesk v České a Slovenské republice a držitelem certifikací Platinum Partner.

Více informací na:
www.cadstudio.cz, www.cadforum.cz, www.bimfo.cz, blog.cadstudio.cz, facebook.com/CADstudio


ZIP - obsah pro média

Zpět na všechny zprávy
Viz též:Chcete-li zařadit do mail-listu automatického zasílání tiskových zpráv, napište na info@cadstudio.cz
Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí