CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop
NOVOU FIREMNÍ PREZENTACI NAJDETE NA www.arkance-systems.cz

Tiskové zprávy, prezentace

Tiskové informace společnosti CAD Studio

RSS tiskové zprávy

Výherce soutěže #Vyhraj3Dtiskarnu si odnesl špičkovou 3D tiskárnu Ultimaker 2+

4.10.2016

Zástupci společností 3Dwiser, CAD Studio a portálu 3D-tisk.cz předali na konferenci CADfórum ocenění konstruktérovi nejzajímavějšího 3D modelu

Praha, 4. října 2016 – Akciová společnost CAD Studio, největší specializovaný dodavatel CAD, CAM, GIS a BIM řešení ve střední Evropě, se stala jedním z hlavních partnerů unikátní, otevřené soutěže pro nadšené konstruktéry, projektanty, umělce a návrháře z Česka i Slovenska, kteří dostali za úkol připravit přes léto v některé z aplikací od Autodesku zajímavý, originální a ideálně i praktický 3D model. Vítězem soutěže se stal mladý návrhář Vlastimil Kučera s mechanickým rozvrhem hodin pro školní výuku.

„Do soutěže vyhlašované během již 13. ročníku oblíbené konference CADfórum se přihlásili autoři velmi různorodých návrhů – od propracovaných postaviček z kultovních her přes plně funkční model RC letadla až po praktické domácí zlepšováky nebo detailní skeny uměleckých děl. Všechna díla spojovala příprava v aplikacích od Autodesku,“ připomíná Vladimír Michl, manažer pro rozvoj společnosti CAD Studio. „Rozhodování komise složené se zástupců všech hlavních partnerů – společností 3Dwiser, CAD Studio a portálů 3D-tisk.cz a Konstrukter.cz – nebylo s ohledem na vysokou úroveň zaslaných modelů vůbec snadné. Nakonec jsme ale jednohlasně zvolili mechanickou sestavu praktického pomocníka malých školáků, která si přímo říká o následnou realizaci 3D tiskem,“ doplnil Tomáš Vít, šéfredaktor portálu 3D-tisk.cz.

Nápaditá mechanická sestava umožňuje pomocí otočného voliče rychle zobrazit rozvrh hodin vybraného školního dne. Ten si lze také snadno přizpůsobit podle potřeby a plánované výuky. Autor návrhu Vlastimil Kučera navíc přislíbil, že výhru v podobě 3D tiskárny Ultimaker 2+ využije k realizaci celé sestavy, kterou navrhl v cloudové aplikaci Autodesk Fusion 360. Možná tak zanedlouho uvidíme přerod virtuálního 3D návrhu ve funkční výtisk z běžně dostupných termoplastů.

„Hlavní výhra v naší soutěži, stolní 3D tiskárna Ultimaker 2+, je jedním z celosvětově nejoblíbenějších nástrojů svého druhu mezi nadšenci i profesionálními návrháři napříč obory. Spolehlivý a přesný 3D tisk z řady materiálů umožňuje konstruktérům rychle vyzkoušet, zda jejich návrh dobře vypadá a funguje i ve skutečnosti. Díky přístupnosti této tiskárny a jejím provozním vlastnostem si ji už stihli oblíbit i profesionálové u nás v Česku, na Slovensku či v Maďarsku,“ dodává Tomáš Soóky, šéf týmu 3Dwiser.

Ilustrační obrázky:

3D rozvrh
Vizualizace vítězné práce.

Předání 3D tiskárny
Předání ceny vítězi soutěže, zleva: Vladimír Michl (CAD Studio), Tomáš Soóky (3Dwiser), Vlastimil Kučera (oceněný), Tomáš Vít (3D-tisk.cz).

Ultimaker 2+
Spolehlivá 3D tiskárna Ultimaker 2+ pomáhá konstruktérům zhmotnit jejich virtuální návrhy.

###

O společnosti 3Dwiser
3Dwiser s.r.o. je předním českým dodavatelem a distributorem dostupných a spolehlivých technologií 3D tisku a poskytovatelem odborných služeb v oblasti aditivní výroby. Čerpá z odborného zázemí vlastního týmu specialistů i z přímé spolupráce s českými a zahraničními výrobci tiskáren a tiskových materiálů i vývojáři profesionálních aplikací pro přípravu 3D tisku. V Praze-Hloubětíně provozuje unikátní showroom 3D tisku, kde realizuje také zakázkové služby přesného 3D tisku.

Více informací: www.3dwiser.com.

O společnosti CAD Studio
CAD Studio a.s. je dodavatelem CAD, CAM, BIM, PDM a GIS řešení ve střední Evropě s 25letou tradicí. Portfolio společnosti pokrývá všechna profesní řešení v oblastech strojírenství a výroby, stavebnictví a architektury, geodézie a mapování, vizualizace a animace i geografických informačních systémů pro správu majetku a infrastruktury. V nabídce CAD Studia zákazníci najdou rovněž hardware související s poskytovanými řešeními a komplexní služby, včetně odborné technické podpory.

CAD Studio, součást holdingu AutoCont, je nejvýznamnějším partnerem společnosti Autodesk v České a Slovenské republice a držitelem certifikací Platinum Partner.

Více informací na:
www.cadstudio.cz, www.cadforum.cz, www.bimfo.cz, blog.cadstudio.cz, facebook.com/CADstudio

Zpět na všechny zprávy
Viz též:Chcete-li zařadit do mail-listu automatického zasílání tiskových zpráv, napište na info@cadstudio.cz
Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí