CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop
NOVOU FIREMNÍ PREZENTACI NAJDETE NA www.arkance-systems.cz

Spojením společnosti Dagis a CAD divize společnosti XANADU vzniká CAD Studio

+
=K 1.11.2010 vzniká společnost CAD Studio a.s. spojením CAD aktivit firmy XANADU a firmy Dagis
Tisková zpráva - oznámení spojení
Tisková zpráva - zahájení provozu


Dva nejvýznamnější partneři společnosti Autodesk v České republice, XANADU a Dagis, dnes oznámili spojení svých aktivit v oblasti CAD řešení. Společnost, která bude vystupovat pod společným jménem CAD Studio, přebírá veškeré CAD a GIS aktivity společností Dagis a XANADU a stává se tak největším specializovaným dodavatelem CAD, GIS a PLM řešení ve střední Evropě. K právnímu sloučení obou firem došlo od 1. 11. 2010.


Často kladené dotazy - FAQCo je důvodem spojení CAD aktivit Xanadu a Dagisu?

Akcionáři obou firem se rozhodli sjednotit obchodní a technické síly, strategie a know-how v oblasti CAD/CAM a GIS řešení do jednoho subjektu s cílem získat významnější postavení na této části trhu v ČR a získat potenciál k dalšímu růstu do dalších zemí ve střední Evropě.


Pokračuje činnost původních firem Dagis a Xanadu?

V okamžiku spojení se veškeré aktivity společnosti Dagis a CAD aktivity společnosti Xanadu přesouvají do společnosti CAD Studio. Po dohodě obou stran byl z praktických důvodů zvolen jako pokračující právní subjekt Dagis a.s., který ponese od 1. 11. 2010 nové jméno - CAD Studio a.s. Společnost Xanadu bude existovat i nadále a bude se věnovat dodávkám řešení IT infrastruktury, hardware a servisních služeb. Obě společnosti budou i v budoucnu vzájemně spolupracovat.


V jakých lokalitách budou fungovat kanceláře CAD Studia?

Obchodní kanceláře CAD Studia najdete v Praze, Brně, Ostravě, Pardubicích, Českých Budějovicích a Plzni. Nové adresy kanceláří a telefonní spojení platná po 1. 11. 2010 najdete na webu www.cadstudio.cz


Jak se změní zaměření firmy CAD Studio?

Zaměření firmy se nemění – těžištěm jsou CAD, CAM, PLM a GIS řešení. Portfolio společnosti pokrývá všechna profesní řešení v oblasti CAD – strojírenství, stavebnictví a architektura, geodézie a mapování, vizualizace a animace, geografické informační systémy pro správu majetku a infrastruktury. V nabídce CAD Studia najdete i hardware související s nabízenými řešeními a samozřejmě i širokou nabídku CAD služeb.


Jaký bude mít spojení dopad na stávající zákazníky obou firem?

Pouze pozitivní – stávající nabídka služeb společnosti CAD Studio zůstává beze změn, postupně dojde k rozšíření a zkvalitnění poskytovaných služeb.


Kdo jsou akcionáři CAD Studia?

Akcionáři firmy jsou původní akcionáři společností Xanadu a Dagis.


Jaký je vztah CAD Studia ke společnosti Autodesk?

Xanadu a Dagis jsou největšími partnery společnosti Autodesk v ČR a SR. Spojením vzniká velmi silný partner, který se může pochlubit nejvyššími stupni partnerství Autodesk Gold Partner pro oblast strojírenství i stavebnictví, i statusem Autodesk Consulting Partner. CAD Studio je držitelem školicí akreditace ATC – Autodesk Training Center a je autorizovaným vývojářem Autodesku (ADN).


Jak bude personálně obsazeno vedení CAD Studia?

Vedení společnosti CAD Studio je složené z členů vedení původních firem Dagis a Xanadu. Výkonným ředitelem a předsedou představenstva je Čeněk Černý (Dagis), členy představenstva jsou Jiří Zikeš (Xanadu) a Jan Binter (Xanadu).


Jaký je dopad změny na stávající smluvní závazky a vztahy?

Smluvní vztahy s dodavateli a zákazníky CAD a GIS řešení, včetně závazků a pohledávek, přecházejí v rámci fúze plně do společnosti CAD Studio a.s.


Jakým způsobem se spojení obou firem dotkne zaměstnanců? Kolik zaměstnanců přechází do nově vzniklé společnosti?

Všichni současní zaměstnanci společnosti Dagis přecházejí do společnosti CAD Studio a v rámci fúze se k nim připojují ti zaměstnanci společnosti Xanadu, kteří se zde věnovali CAD a GIS řešením.


Jaké změny lze čekat v podpoře CAD uživatelů?

Obě společnosti se mohou pochlubit vysokou úrovní znalostí v oblasti CAD. Kombinovaný tým odborníků CAD Studia proto bude poskytovat služby technické podpory na velmi vysokou úrovni, což dokládají získané certifikace. Všem zákazníkům CAD Studia se také otevírá populární databáze tisíců tipů a triků portálu www.CADforum.cz


Proč bylo zvoleno jméno CAD Studio?

CAD Studio je původní název firmy, která od svého založení v roce 1991 nemalou měrou přispěla k šíření CAD technologií v ČR a řada uživatelů si ještě dnes toto jméno pamatuje. Firma v roce 2002 v souvislosti s organizačními změnami a rozšířením portfolia činností začala používat název Xanadu. Opětovným použitím této zavedené značky se snažíme zdůraznit vysokou specializaci na danou oblast. Název CAD Studio také symbolizuje rovnocenné spojení obou firem.


Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí