CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop

Revit Autodesk Revit 2021
dříve Revit Architecture, Revit Structure, Revit MEP

Snadné parametrické projektování a dokumentace budov (BIM)302 6905

Co je Autodesk Revit


Po akvizici (4/2002) firmy Revit (zal.1997) je v produktové řadě firmy Autodesk i software Autodesk Revit (dříve děleno na Revit Architecture, Revit Structure, Revit MEP) - ověřené, kompletní BIM řešení pro projektování staveb - od architektonických návrhů, hmotových a koncepčních studií, přes konstrukce a TZB, až po detailní prováděcí stavební výkresy a výkazy. Revit obsahuje snadno použitelné nástroje nabízející produktivitu, přesnou koordinaci a kvalitu pro celý projekční a stavební tým. Revit je používán statisíci uživatelů po celém světě - je uznáván jako BIM standard pro projekční praxi.

VymysleteVyjádřete se pomocí intuitivních návrhových nástrojů Revitu
NavrhněteBezpečně navrhujte stavební projekty s nejvyšší kvalitou
UpravteJednotný model Revitu zajistí, že jakákoliv vaše změna se automaticky promítne na všech místech

"Zkoušeli jsme mnoho jiných programů - Architectural Desktop, Palladio, Triforma, ArchiCAD a další, ale nenašli jsme řešení vyhovující našim potřebám. Až jsme objevili Revit."
Jim Balding, architekt (Wimberly, Allison, Tong & Goo)

Revit CS+ - více než jen projektování.


WTC je projektován v Revitu

Autodesk Revit ("one-box", "all-in-one") - kombinuje všechny 3 verze Revitu v jedné aplikaci. Sloučeno od verze 2017, v předchozích verzích součást některých sad Design Suite.

Autodesk Revit Architecture (dříve: Autodesk Revit Building) je samostatná, výkonná, integrovaná aplikace pro parametrické projektování a dokumentaci budov. Revit je více než jen CAD či projekční software - výkresy (grafika) jsou jen jednou z možností jeho výstupů. Revit je databázově orientovaný systém umožňující plně souběžné (paralelní) projektování a snadnou modifikaci všech projekčních dokumentů pouhou změnou určitých parametrů stavby. Přispívá tak k zefektivnění a zrychlení projekčních procesů, především u větších a středních staveb.
Projektanti mohou pracovat na návrhu budov komplexně, nikoliv formou půdorysů, pohledů a řezů. V Revitu je každý výkres, 3D pohled, řez, detail či výkaz přímou reprezentací informací uložených v centrální databázi budovy. Cokoliv nakreslíte nebo upravíte, je ihned ukládáno do této databáze a za pomoci parametrického správce změn i automaticky zaktualizováno ve všech ostatních reprezentacích daného objektu. Revit udržuje informace po celou dobu projekčního a stavebního procesu - nic neztratíte.


Autodesk Revit - Pro ty, kteří chtějí tvořit

Co je CS+?

CS+ "CS+" (CAD Studio Plus) je rozšířená technická podpora - Helpdesk, plný přístup na CADforum.cz, plus doplňkové bonus utility, makra, šablony, implementační dokumenty, knihovny, styly a další materiály dodávané exkluzivně s CAD aplikacemi Autodesk od firmy CAD Studio s.r.o. Viz Bonusy CS+

Revit je architektonická aplikace založená na koordinaci změn pomocí technologie Parametric Building Modeler. Data, vztahující se k modelu budovy mohou být využívána od úvodního koncepčního návrhu, přes výstavbu až po správu budovy majitelem či nájemníkem. Tato centrální databáze je připravena pro snadnou spolupráci s dalšími, oborově zaměřenými aplikacemi. Tento koncept se nazývá "Building Information Modeling" (BIM, informační model budovy, více informací o BIM).

Princip BIM

Revit - jako strategická AEC aplikace - je Autodeskem dále doplňován o TZB/MEP nástroje (Revit MEP), ocelové konstrukce (Revit Structure) a další funkčnost. Vývojáři i uživatelé mohou Revit přizpůsobovat pomocí tzv. "families" (rodin inteligentních prvků) či napojením svých aplikací na databázi Revitu pomocí databázového ODBC rozhraní či programového API (.NET).

Původní dělení Revitu (nyní obsahuje všechny funkce v jednom):

Autodesk Revit Structure - tento BIM nástroj integruje fyzický a analytický model konstrukce budovy a umožňuje napojení na aplikace pro konstrukční a statické či dynamické výpočty staveb (např. Autodesk Robot Structural Analysis, ETABS, RISA-3D, Dlubal RFEM3, Scia/IDA Nexis, RAM, Sofistik, CSI, ACE Hellas, MIDAS/Gen, Arup) metodou konečných prvků (FEM/MKP). Změny návrhu vyplývající z výpočtů pak automaticky zaktualizují jak celý model, tak konstrukční dokumenty. Např. Robot Structural Analysis podporuje i pokročilé analytické funkce jako je práce s lany, či geometrické a materiálové nelinearity. Revit Structure nabízí funkce pro parametrické příhradové nosníky a další ocelové, betonové a dřevěné konstrukční prvky. Revit Structure používá stejné jádro jako Revit Architecture.

Autodesk Revit MEP (dříve: Autodesk Revit Systems) - BIM nástroj odstraňující návrhové a koordinační chyby pro TZB systémy budov (MEP). Nástroj pro optimální návrh strojních, elektrických a rozvodných (voda, topení, plyn) systémů staveb postavený na jádru Revitu.

AutoCAD Revit Architecture Suite (již nedodáván; dříve: Autodesk AutoCAD Revit Series; nyní viz a AEC Collection) - spojením výhod úspěšných aplikací AutoCAD a Revit Architecture je "Revit Architecture Suite" - 'bundle' produkt obsahující AutoCAD, AutoCAD Architecture a Revit Architecture pro jeden počítač (Revit není nadstavba AutoCADu). Bez obav o kompatibilitu tak můžete využít to nejlepší ze všech těchto populárních CAD aplikací.

Revit Server je součástí dodávky Revitu - umožňuje týmovou spolupráci na společném centrálním BIM modelu v rámci sítě LAN.

AEC Collection

AEC Collection (dříve Building Design Suite) - Revit je rovněž součástí zvýhodněné profesní sady "Autodesk AEC Collection". Ta obsahuje nástroje pro komplexní pokrytí procesu projektování - vedle návrhových a projekčních nástrojů tak získáváte i výkonné nástroje pro tvorbu přesvědčivých vizualizací a animací, pro výpočty a pro živé prezentace a analýzy rozsáhlých 3D modelů (až 13 produktů). Viz Industry Collections.

Collaboration for Revit (C4R) - BIM 360 Design

Centralizovaný přístup k datům projektu BIM v cloudu pomocí samostatné cloudové služby "A360 Collaboration for Revit" (vlastní předplatné). V reálném čase můžete ve vašich modelech využívat výhody koordinace a chatu s ostatními uživateli pomocí nástroje Communicator. Nově je tato služba součástí aplikace BIM 360 Design. Díky integraci Revitu a nástrojů BIM 360 Docs a C4R umožňuje celému projektovému týmu pracovat na sdílených informačních modelech budov ("Revit cloud server"). Viz ukázka a vyzkoušejte Trial verzi.


Ocenění

Revit - Špička pro design Autodesk Revit získal ocenění časopisu Computer Design - "Špička pro design 2004" v kategorii architektonické a stavební aplikace"...hlavní důvod proč mne Revit před třemi lety přesvědčil, že je Budoucností CAD - poskytuje něco, o čem architekti a zadavatelé sní: koordinovanou sadu dokumentů. Až dosud byla koordinovaná sada dokumentů jen koncept, Revit z něj udělal realitu..."
Cyril Verley, architekt (CDV Systems)


Revit - Správa celého životního cyklu budovy.


Hlavní přínosy Revitu


Vyšší produktivita. Vestavěný "building information modeler" (BIM) automatizuje přípravu dokumentace a řeší obtížné problémy koordinace projekčních prací. Dokumentaci lze vytvářet souběžně s projektováním. Informace zadáte pouze jedinkrát - prostým nakreslením - a poté jsou tyto informace využívány po dobu celého projektu. Můžete jednoduše změnit jakoukoliv část návrhu (třeba i řez nebo výkres) a změna se promítne všude, kde je potřeba.

Snazší koordinace. Revit šetří váš čas a peníze - eliminuje nejednoznačnosti a koordinační problémy při práci vašeho týmu. Výsledná dokumentace je čistější a konzistentní.

Lepší kvalita. Vaše úžasné projekty budou moci být ještě lepší. I změny a vylepšení provedená "na poslední chvíli" lze snadno a rychle promítnout do veškeré projekční dokumentace. Nemusíte hlídat čas a hrozit se blížícího se termínu.

Udělejte změnu kdekoliv, kdykoliv - a Revit zařídí zbytek.

Další informace:
Ukázka snadné interaktivní práce v Revitu - klepněte pro rozpohybování
Snadná interaktivní práce v Revitu -
klepněte pro rozpohybování
streaming WMV, 43kB,
vyžaduje MS Media Player 9
 • Revit je kompatibilní se souborovým formátem DWG (včetně DWG 2004, 2007/2008/2009, 2010/2011/2012, 2013/2014/2015/2016) a podporuje i formáty DXF a DGN (V7/V8). Podporuje klasifikační formát ASTM Uniformat II (Level 4) pro mapování a rozpočtování. Revit obsahuje grafický editor knihovny parametrických stavebních prvků (family) a má k dispozici tisíce hotových "families" pro všechny typy projektů. K dispozici je i podpora ČSN - české prvky, knihovny (families).
 • Pomocí pracovních sad (worksets) můžete snadno spolupracovat ve víceuživatelském prostředí.
 • Revit podporuje časové fáze projektu - je velmi vhodnou aplikací pro přestavby, renovace, rekonstrukce a demolice.
 • Autodesk Revit datově komunikuje s dalšími CAD aplikacemi firmy Autodesk - s programy AutoCAD, Architectural Desktop, VIZ, 3ds max, FMDesktop, Design Review.
 • Revit generuje automatické asociativní výkazy ploch, stavebních prvků a detailů.
 • Součástí Revitu je knihovna modelů RPC a 'AccuRender' - rendering nástroj pro fotorealistické vizualizace, raytracing, panoramatické obrázky a animace. Lze však využívat i Autodesk VIZ.
 • Vestavěné funkce pro modelování terénu umožňují zasadit stavbu do kontextu okolního terénu a stanovit objemy zemních prací.
 • Vestavěné standardy hladin, včetně US standardů, BS1192 (Velká Británie), ISO13567 (Evropa) a CP83 (Asie).
 • Podpora i velmi velkých projektů - projektové soubory větší než 250MB.
 • Podpora formátu IFC (IFC2x3, IFC2x4, Industry Foundation Classes (IFC) 2x3 Coordination View 2.0 export) a IFC4 - certifikace buildingSMART.
 • Pomocí gbXML lze přenést model budovy do programů pro energetickou analýzu. Revit je uznávaný nástroj, v němž můžete snadno vytvářet projekty pro nízkoenergetické a pasivní domy.
 • Díky jednotné parametrické databázi podporuje Revit obousměrnou asociativitu - úprava dveří v pohledu se samozřejmě automaticky projeví v ostatních pohledech a ve výkazu, ale i změna dveří ve výkazu se projeví zpětně ve všech pohledech a detailech.
 • Výkresovou dokumentaci lze vedle vykreslování a tisku též přímo publikovat ve formátech PDF a DWF, včetně 3D DWF.
 • Pomocí aplikace BIMForMe lze snadno spravovat BIM model z Revitu a přistupovat k datům z web browseru.
 • Revit nabízí funkce pro všechny fáze stavební projekce - STS, DUR, DSP, DPS, DZS i pro následnou správu (FM), je vhodným nástrojem i pro návrhy interiérů, nábytek, zahradní architekturu, scénografii a design.

Interaktivní demo funkcí Revitu 8.1
Jak hodnotí přínosy Revitu jeden z uživatelů, prezident společnosti Antunovich Associates? Poslechněte si sami (video 100k).

"Abychom získali více prostoru pro vzduchotechniku nad stropy tanečního sálu ve čtvrtém podlaží, zvedli jsme páté podlaží, což vyvolalo dominový efekt změn na celé 21podlažní budově. Za normálních okolností by nám koordinace změn zabrala týdny. Pomocí Autodesk Revit Building jsme to zvládli za dva dny."
Roy Pedersen, AIA (The Stubbins Associates)

Rozšiřte svůj CAD systém o informační model budovy (BIM)


Stručná historie verzí Revitu uvedených v České a Slovenské republice:

Revit 2021

Verze Revit 2021 uvedena v dubnu 2020

Hlavní novinky verze Revit 2021

 • připojení PDF souborů a obrázků
 • šikmé stěny
 • rychlejší a realističtější zobrazení výřezů
 • parametrická viditelnost děr (voids)
 • natočitelné popisky
 • podbarvení řádků tabulek ve výkresech
 • vylepšené elektro, rozvaděče
 • integrovaný Insight
 • generativní design
 • Dynamo Revit 2.5
 • evropský cloud BIM 360
Podrobněji viz článek Novinky Revit 2021
Revit 2020

Verze Revit 2020 uvedena v dubnu 2019

Hlavní novinky verze Revit 2020

 • analýza trasy
 • propojení na cloud BIM 360
 • podložení PDF
 • kopírování pohledu legendy mezi výkresy
 • eliptické stěny
 • ocelové přípoje
 • poznámky výztuží
 • vylepšené elektro, rozvaděče
 • Dynamo Revit 2.1
 • import SketchUp formátů
Podrobněji viz článek Novinky Revit 2020
Revit 2019

Verze Revit 2019 uvedena v dubnu 2018

Hlavní novinky verze Revit 2019

 • podpora více monitorů
 • dvojité šrafovací vzory
 • neořezaná perspektiva
 • OR filtry zobrazení
 • záložky pohledů
 • ocelové konstrukce
 • betonové výztuže
Podrobněji viz blog Revit 2019
Revit 2018

Verze Revit 2018 uvedena v dubnu 2017

Hlavní novinky verze Revit 2018

 • koordinace BIM modelů
 • vícepodlažní schodiště
 • vylepšený textový editor
 • výztuže betonových prvků
 • spoje ocelových konstrukcí
 • vícebodové trasy TZB
Podrobněji viz článek Revit 2018
Revit 2017

Verze Revit 2017 uvedena v dubnu 2016

Hlavní novinky verze Revit 2017

 • vyšší grafický výkon
 • sjednocení profesních verzí Revitu
 • textový editor
 • zábradlí - hosted
 • hloubka pohledu
 • rozšířená podpora IFC4
Podrobněji viz článek Revit 2017
Revit 2016

Verze Revit 2016 uvedena v dubnu 2015

Hlavní novinky verze Revit 2016

 • vyšší výkon
 • nový raytrace renderer (fyzikálně přesný, s podporou až 16 CPU jader)
 • napojení na cloudový "BIM server" A360 Collaboration for Revit (C4R)
 • rozšířená podpora otevřeného BIM formátu IFC
 • integrace nástroje Dynamo (grafické programování)
 • modul Site Designer (terén, silnice, parkoviště)
 • energetické analýzy
 • rozšířené funkce pohledů
 • rozšířené editační nástroje
 • Revit 2016 R2 - subscription verze uvolněná v říjnu 2015
Podrobněji viz článek Revit 2016
Revit 2015

Verze Revit 2015 uvedena v dubnu 2014

Hlavní novinky verze Revit 2015

 • Zvýšený výkon
 • Nové parametry a grafika ve výkazech
 • Roztřesený vzhled linií
 • Dynamické připojení IFC
 • Nastavení skrytých čar
 • Řazení parametrů, tooltipy
 • Přesnější energetická analýza
 • Zlepšený export do Autodesk Fabrication a AutoCAD MEP
 • Podpora Win8/8.1
 • Revit 2015 R2 - subscription verze uvolněná v září 2014
Podrobněji viz článek Revit 2015
Revit 2014

Verze Revit 2014 uvedena v dubnu 2013

Hlavní novinky verze Revit 2014

 • Energetická analýza stavebních objektů
 • Rozložené (posunuté) pohledy
 • Nové ukotvení oken
 • Nové uživatelské rozhraní pro materiály
 • Nepravoúhlé ořezové oblasti
 • Rozdělování pohledů
 • Bod výpočtu místnosti pro další kategorie
 • Vylepšené tabulky a výkazy
 • Podstatně vylepšené výběry objektů
 • Zlepšený výkon při navigaci v pohledu
 • Vylepšená schodiště a zábradlí
 • Rozsáhlá mračna bodů - ReCap
 • Vylepšení exportu do IFC, DWF, DWG
 • Structure: vylepšený analytický model, výztuže, spojování geometrie ...
 • MEP: vyústky vzduchotechniky na potrubí, zakončení potrubí, vyhledávací tabulky, zdravotechnika...
Podrobněji viz článek Revit 2014 a dokument Novinky Revit 2014 (PDF, česky, 3.3MB)

Systémové požadavky


Verze Revit 2021/2020 - konfigurace:

 • Minimální: CPU Intel Pentium, Xeon, i-série nebo AMD, s podporou SSE2, 8GB RAM (pro projekty do 100MB), 30GB místa na disku, monitor 1280x1024, grafická karta s DirectX 11, MS myš, popř. 3Dconnexion 3D myš, Win10 (build 1607+), 64bit, .NET 4.8
 • Vyvážená: vícejádrový CPU Intel Xeon, i-série nebo AMD, s podporou SSE2 a L3 cache, 16GB RAM (pro projekty do 300MB), 30GB místa na disku, monitor 1680x1050, grafická CAD karta s DirectX 11 a Shader Model 5 a 4GB VRAM (doporučení), MS myš, popř. 3Dconnexion 3D myš, Win10 (build 1607+) 64bit, .NET 4.8
 • Výkonná: vícejádrové (až 16) CPU Intel Xeon, i-série nebo AMD, s podporou SSE2, 32GB RAM (pro projekty do 700MB), 30GB místa na disku 10krpm nebo SSD, monitor 1920x1200, grafická CAD karta s DirectX 11 a Shader Model 5 (doporučení), MS myš, popř. 3Dconnexion 3D myš, Win10 (build 1607+) 64bit, .NET 4.8

Verze Revit 2019/2018 - konfigurace:

 • Minimální: CPU Intel Pentium, Xeon, i-série nebo AMD, s podporou SSE2, 4GB RAM (pro projekty do 100MB), 5GB místa na disku, monitor 1280x1024, grafická karta s DirectX 11 a Shader Model 3, MS myš, popř. 3Dconnexion 3D myš, Win7sp1/Win8.1/Win10 (build 1607+) 64bit
 • Vyvážená: vícejádrový CPU Intel Xeon, i-série nebo AMD, s podporou SSE2 a L3 cache, 16GB RAM (pro projekty do 300MB), 5GB místa na disku, monitor 1680x1050, grafická CAD karta s DirectX 11 a Shader Model 5 (doporučení), MS myš, popř. 3Dconnexion 3D myš, Win7sp1/Win8.1/Win10 (build 1607+) 64bit
 • Výkonná: vícejádrové (až 16) CPU Intel Xeon, i-série nebo AMD, s podporou SSE2, 32GB RAM (pro projekty do 700MB), 5GB místa na disku 10krpm nebo SSD, monitor 1920x1200, grafická CAD karta s DirectX 11 a Shader Model 5 (doporučení), MS myš, popř. 3Dconnexion 3D myš, Win7sp1/Win8.1/Win10 (build 16%7+) 64bit

Revit je kompatibilní se souborovým formátem DWG (včetně DWG 2004/2005/2006 a 2007/2008/2009 a 2010/2011/2012 a 2013/2014/2015/2016/2017 a 2018/2019) a podporuje export i do formátů DXF a DGN. Projekty jsou ukládány v souborech RVT, Revit families používají formát RFA. [revid rveit revt ravit rvit]

Ukázková videa a videotipy:Starší výuková videopásma Revitu (Architecture/Structure) od firmy CAD Studio

Videoukázka Revitu od CAD Studia (streaming WMV, 1.5MB, vyžaduje Windows Media Player 9)

Galerie ukázek:

Revit pohledy Revit - správa místností Revit - vizualizace Revit - funkce modelu terénu Revit - střechy Revit - stavební detaily Revit - rendering Revit - pláště, řezy Revit - čarový výstup se stíny Revit Structure - ocelové konstrukce Revit - asociativní pohledy Revit Systems - TZB

Podpora a doplňky


3D tisk - výsledek (V.Balda) 3D tisk - Revit model (V.Balda) Autodesk Revit CZ

Download Aktuální build aplikace Autodesk Revit (pro uživatele Revitu)

Download Autodesk Revit - Dokumentace a cvičení verze 2008 (anglicky)

Download Autodesk Revit - Dokumentace verze 9.1, 9, 8.1 a 8.0 (anglicky)

Download Autodesk Revit - Úvod do aplikace (česká příručka, PDF, 1.1MB, 25 stran)

Download Autodesk Revit - Tutorial/Cvičebnice (česká příručka, PDF, 16MB, 1000 stran!)

Tvorba rodin v Revit 2010 - PDF příručka (česky)

Online cvičebnice Revit Architecture - Workbook (česky, včetně PDF souborů a cvičení)


Lokalizace

Firma CAD Studio připravila produkty "České prostředí pro Revit Architecture Suite 2008" (plus jeho verze pro Revit Building 9.1, 9, 8.1, 8, 7.0 a 6.1), pomocí nichž lze zlokalizovat Autodesk Revit a pracovat tak v kompletně českém prostředí.

CZ prostředí pro Revit obsahuje lokalizované CZ menu, příkazy, dialogy, chybová a informační hlášení, filtry exportu hladin do formátu DWG/DXF, novou výchozí CZ šablonu projektu, upravené názvy šablon pro nové rodiny knihovny a CZ knihovnu rodin (family), plus elektronickou dokumentaci.

Průběžně aktualizované verze CZ prostředí pro Revit najdete na webu české podpory Revitu - www.cadforum.cz/revit

České knihovny (families) - knihovnu volně dostupných RFA prvků najdete na webu www.cadforum.cz/catalog

Od verze 2009 je Revit Architecture k dispozici v plné české verzi, od verze 2013 jsou plně lokalizované i verze MEP a Structure, od verze 2014 i verze LT.


Další informace


Revit MEP 2011 Revit Structure 2011 Revit Architecture 2011

Objednání, cena licence

Revit Tools Rozšířený Autodesk Revit CS+ zakoupíte pouze u firmy CAD Studio. Revit dodáváme včetně bonus nástrojů "CS+" (CAD Studio Plus): obsahuje mj. sadu rozšiřujících nástrojů Revit Tools (s funkcemi pro popis skladby střech, podlah a stěn, výkaz referencí, sledování času na zakázce, dělení potrubí, 3D anaglyfy), knihovnu cca 1.800 RFA rodin pro české a slovenské projektanty, rozšířené šablony, styly, implementační dokumenty, školicí materiály, Revit videa, plný přístup na CADforum.cz a rozšířenou technickou podporu (Helpdesk).

Tyto bonus nástroje jsou k dispozici ke stažení na Helpdesk serveru. CS+

 • Autodesk Revit v sobě obsahuje veškerou popisovanou funkčnost (u jiných CAD aplikací je nutné dokupovat separátní moduly či nadstavby)
 • Vzhledem k velmi rychlému tempu vývoje tohoto produktu je Revit nabízen s programem Subscription (1-roční předplatné na aktualizace)
 • Zašlete nám vaši poptávku
 • Cenové informace k Revitu CS+ - cena, objednání - Koupit KOUPIT-Cena-CAD-eShop - (studentské verze Revit ZDARMA)


Revit CS+


Viz též novinky:

Žádost o informace - zvolte požadované položky a dejte nám kontakt na Vás
Nemáte povolený javascript - formulář nebude odeslán. Kontaktujte nás prosím e-mailem.
Pošlete mi informace o Autodesk Revit CS+
Pošlete mi informace o firmě CAD Studio (kontakty)
Jméno: *
Firma: *
Obec, město:
E-mail: *
Telefon: *
Požadovaný typ informace:
(podrobnosti, předvedení...)
*
Souhlasím se zasíláním občasných informací firmy CAD Studio (viz soukromí)

Autodesk, AutoCAD, Revit a další názvy produktů jsou registrovanými obchodními známkami firmy Autodesk, Inc. Autodesk Value Added Reseller, který publikuje tyto materiály, je nezávislým autorizovaným prodejcem produktů Autodesk.

Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2020 CAD Studio s.r.o. | kontakt | webmaster | ochrana soukromí