CAD Studio - CAD/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky English Deutsch
CAD eShop

Autodesk CAM - Inventor CAM, Fusion 360, PowerMill, FeatureCAM

Integrovaná CAM řešení Autodesk - snadno použitelné nástroje pro CNC obráběníAutodesk CAM

Integrovaná CAM řešení Autodesk nabízejí snadno ovladatelné a cenově dostupné nástroje pro CNC obrábění pro širokou škálu uživatelů, od konstruktérů až po zkušené CNC programátory. Využívají moderní vícejádrové (až 24 jader) 64bitové technologie s možnosti distribuovaných výpočtů pro maximální výkon generování CAM drah nástrojů a NC kódu. NC kód je generován z CAD modelů rychlostí tisíců řádků za sekundu.

Přehled CAM řešení Autodesk

CAM produkty řady "Autodesk HSM":

 • Pro Inventor:
  • Inventor HSM Express
  • Inventor CAM - Autodesk HSM
 • Pro cloud Autodesk 360 (CAM 360 je nyní součástí Autodesk Fusion 360):
  • CAM 360 Express
  • CAM 360
  • CAM 360 Pro
 • Samostatné (původně Delcam):
  • PowerMill
  • FeatureCAM
  • ArtCAM

Autodesk Inventor CAM (dříve "HSM")

Autodesk Inventor HSM Express

Inventor HSM Express je bezplatný CAM produkt plně integrovaný do návrhového prostředí Autodesk Inventoru. Díky této integraci mohou uživatelé Inventoru využívat pracovních postupů a nástrojů propojených s parametrickým 3D modelem a generovat NC kódy pro výrobu na CNC strojích. Obráběcí operace jsou asociativní se změnami 3D modelu.

Modul HSM Express doplňuje do CAD aplikací Inventor 2014/2015/2016 a vyšších a Inventor LT 2014/2015/2016 a vyšších nové CAM funkce 2.5-osého obrábění. HSM Express podporuje frézování, odvrtávání, zahlubování, řezání závitů, vrtání s odlomením třísky. Všechny operace jsou optimalizovány na minimální pohyb nástroje a nejkratší dobu cyklu. Adaptivní hrubování generuje operace pro optimální odstraňování materiálu při rovnoměrném zatížení nástroje.

Inventor HSM Express

Protože žádný CAM software se neobejde bez postprocesorů pro převod technologických operací do formátu instrukcí pro řídicí jednotku konkrétního CNC stroje, používá Inventor HSM Express pro tvorbu postprocesorů pružný nástroj založený na známém a jednoduchém programovacím jazyku JavaScript. Součástí instalace Inventor HSM Express je řada obvyklých konfigurací postprocesorů, každý z nich si můžete upravit podle vašich specifických požadavků. Mezi dodávané postprocesory patří Fanuc, Heidenhain, Haas, Hurco, Mazak, MillPlus, Okuma, Siemens Sinumeric, Yasnak a mnoho dalších dalších. Nabízíme rovněž zakázkovou tvorbu dalších postprocesorů.

Inventor HSM Express rovněž obsahuje robustní editor CNC programů, včetně NC funkcí, porovnávání souborů, CNC šablon, náhledů a sériové komunikace pro DNC přenosy po rozhraní RS232. Viz Inventor HSM Express.

Inventor HSM CNC Editor
Free Download

Modul Autodesk Inventor HSM Express ve formě 300MB instalačního souboru si můžete do vašeho Inventoru 2014, 2015 či 2016 (64-bit) stáhnout ze stránky Download.


Autodesk Inventor CAM

HSM Inventor CAM (od verze 2015; dříve "Inventor HSM") je plně integrované řešení pro CAM. Nabízí flexibilní funkce pro 2.5D, 3D a 3+2 obrábění. Inventor CAM nabízí automatické využití distribuovaného CAM serveru pro rychlejší výpočty v síti LAN (nevyužité počítače v síti). Vestavěné simulační nástroje pomáhají ověřit proces obrábění před spuštěním vygenerovaných CNC kódů na skutečném stroji. K dispozici jsou plně přizpůsobitelné postprocesory, knihovna nástrojů a výkonný editor CNC.

Inventor CAM (vč. české verze) je k dispozici jako součást konstrukční sady Autodesk Product Design & Manufacturing Collection (pronájem). Viz Inventor CAM.


Autodesk Inventor HSM Pro

HSM Pro Inventor HSM Pro (funkce jsou nyní součástí verze Inventor CAM) je plně integrované špičkové řešení pro CAM. Nabízí flexibilní funkce pro 2.5D, 3D, 3+2 a 5-osé obrábění. Inventor HSM Pro nabízí automatické využití distribuovaného CAM serveru pro rychlejší výpočty v síti LAN (nevyužité počítače v síti). Vestavěné simulační nástroje pomáhají ověřit proces obrábění před spuštěním vygenerovaných CNC kódů na skutečném stroji. K dispozici jsou plně přizpůsobitelné postprocesory, knihovna nástrojů a výkonný editor CNC. Inventor HSM Pro 2015/2016 zahrnuje i plnou licenci Inventor Professional 2015/2016 takže obsahuje i nástroje pro návrh forem, výpočty a simulace.

Inventor HSM Pro (vč. české verze) je k dispozici jako desktop aplikace nebo desktop subscription (pronájem). Viz Inventor HSM.

Autodesk CAM 360

CAM360 Na Autodesk University 2013 (12/2013) byl oznámen Autodesk CAM 360, první cloudový CAM systém. Nyní součást Fusion 360. Toto CAM řešení kombinuje v jednom jednoduše použitelném produktu jak CNC programování, simulace a design, tak spolupráci v reálném čase a online správu projektu a dat.

CAM for Fusion 360 boří bariéry tradičních CAD/CAM systémů, dává uživatelům do rukou profesionální nástroje CNC programování nezávisle na tom odkud přicházejí jejich CAD data - od 2D do 3D, od Solidworks po Inventor, od PC po Mac.

CAM for Fusion 360 přitom používá výkonné a ověřené CAM jádro HSM, stejné jako v HSMWorks nebo v Inventoru HSM.

V současné době je již CAM 360 standardně dostupný v rámci cloudové CAD/CAM aplikace Autodesk Fusion 360

CAM 360

Ukázka použití Inventor HSM Pro 2015:Ukázka použití CAM uvnitř Fusion 360:Bezplatná příručka CNC - Autodesk CNC Handbook


Více na cam.autodesk.com
Viz též novinky:

Žádost o informace - zvolte požadované položky a dejte nám kontakt na Vás
Nemáte povolený javascript - formulář nebude odeslán. Kontaktujte nás prosím e-mailem.
Pošlete mi informace o Autodesk-CAM
Pošlete mi informace o firmě CAD Studio (kontakty)
Jméno: *
Firma: *
Obec, město:
E-mail: *
Telefon: *
Požadovaný typ informace:
(podrobnosti, předvedení...)
*
Souhlasím se zasíláním občasných informací firmy CAD Studio (viz soukromí)
Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2019 CAD Studio s.r.o. | kontakt | webmaster | ochrana soukromí