CAD Studio - CAD/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky English Deutsch
CAD eShop

Cloud Autodesk PLM 360 - Fusion Lifecycle

Řešení Autodesk Fusion Lifecycle - snadná správa životního cyklu výrobků - PLM pro každého


Úspěch výrobní firmy dnes závisí na vaší schopnosti uvádět na trh nové, inovativní výrobky ve správném čase, zvyšovat kvalitu a snižovat náklady. Autodesk Fusion Lifecycle ("PLM 360", "Nexus") mění způsob jakým firmy řeší tyto výzvy - přináší výkonný, cenově dostupný a snadno implementovatelný systém PLM (product lifecycle management), který vám pomůže zvýšit konkurenceschopnost a posílit váš obchod. PLM 360 je určený pro firmy všech velikostí. Je snadno nasaditelný a konfigurovatelný, cenově dostupný, flexibilní a jednoduše použitelný. To vše díky technologii web cloudu.

PLM 360 - kdekoliv

Autodesk PLM 360 spravuje celý životní cyklus výrobku - od jeho koncepce, návrhu, přes výrobu až po správu dodavatelů a partnerů, nákup, kvalitu, normy a servis. Toto PLM řešení využívá cloud služeb Autodesku jako nového přístupu ke správě informací o výrobku, i ke správě s ním spojených procesů. Významně zprůhledňuje obchodní procesy spojené s výrobky a s projekty.

Hlavní řešené oblasti: řízení projektů, vývoj a konstrukce, řízení nákupu, kvalita, provoz, prodej a marketing, servis a podpora, klasifikace a reference. Doplnit lze ale i procesy dalších oblastí firemních agend.

PLM 360 - menu funkcí

Toto nové řešení je v ostrém kontrastu se starými PLM technologiemi, které jsou na trhu dnes. Autodesk 360 Nexus je určen pro firmy všech velikostí - od malých firem, které PLM zavádějí od začátku, až po velké společnosti, které byly zklamány ze složitých a drahých způsobů zavádění tradičních PLM systémů. Již dnes využívá systém Autodesk PLM 360 řada světových firem.

Bezpečnost PLM 360 zajišťuje použití silných hesel a protokolu https, každý zákazník má samostatnou databázi a samostatný paměťový prostor (multi-tenant aplikace). Řešení bylo od počátku navrhováno pro cloud (ne jen portováno pro cloud). Bezpečnost je podobná jako u internet banking aplikací nebo u jiných ERP cloud aplikací. PLM 360 Nexus doplňuje stávající lokální PDM řešení (typicky Autodesk Vault) o cloudové PLM funkce. Ty jsou řešeny jako modulární cloud aplikace:

Spojení PDM a PLM - technologie

Funkce Autodesk Fusion Lifecycle (PLM 360)

PLM řešení Autodesku je škálovatelné, lze je snadno konfigurovat, propojovat se stávajícími PDM a ERP systémy, a nabízí intuitivní ovládání pro uživatele. Autodesk 360 for PLM se skládá z těchto komponent:

Nexus menu
  • Autodesk PLM 360 - web-cloud řešení poskytující snadno implementovatelné služby. Umožní uživatelům čerpat výhody obchodních PLM aplikací - kdykoliv a kdekoliv, s minimem nákladů a rizik.
  • Autodesk Vault - stávající prověřená PDM technologie pro správu produktových dat uvnitř firemní sítě. Řeší správu a sledování konstrukčních dat, kusovníků a změnových řízení. Autodesk Vault plně spolupracuje s Autodesk 360 Nexus, není však pro běh Nexusu nezbytně nutný.
  • Autodesk Buzzsaw - stávající cloud řešení pro správu projektů a spolupráci mezi dodavateli. Umožňuje bezpečnou výměnu návrhů a dokumentů s externími partnery a distribuovanými projekčními týmy. Autodesk Buzzsaw Mobile zpřístupňuje tyto informace i na mobilních zařízeních.

Nasazení systému je rychlé, typicky v řádu hodin nebo jednotek dnů - Autodesk PLM 360 je dodáván s cca 140 přednastavenými, konfigurovatelnými aplikacemi z oblasti správy projektů (uvádění projektů, sledování nákladů...), inženýringu (kusovníky, materiály, změnová řízení, revize...), správy dodavatelského řetězce (vyhodnocení, záruky, RFQ, AVL...), řízení kvality (ISO9001, CAPA, správa odchylek, řízení dokumentů...), operací (kalibrace, údržba, nehody, zranění), servis (stížnosti, vratky, RFI), prodeje a marketingu (správa zákazníků, nabídky...).

Od září 2012 je systém Autodesk PLM 360 dostupný i v české lokalizaci:

PLM360 česky

Kromě desktop stanic lze PLM 360 používat i na mobilních zařízeních typu iPhone, iPad, Android a pro jeho použití není potřeba žádných speciálních technických dovedností. Pro pohodlnější přístup a zobrazení CAD dat je můžné využít také bezplatnou mobilní aplikaci PLM 360 Mobile (Android+iOS).


Typy licencí PLM 360

Systém Autodesk PLM 360 je nabízen s několika typy licencí: Participant, Pro, Enterprise (a Sandbox). Klientské licence Pro a Enterprise nejde kombinovat - celý váš tenant PLM 360 tedy je buď Pro nebo Enterprise (Enterprise má navíc sandbox účet na testování).

Porovnání odlišností jednotlivých klientských licencí:

FunkceProEnterprise
Přístup, procesy, add-on app, tvorba položek, tvorba procesů, konfigurace, APIANOANO
Podporazákladnípokročilá
Úložiště25GB/uživateleneomezené
Sandbox účet pro vývoj nebo náhled nové verzelze přikoupit1 v ceně
SSO - jednotné přihlášení (Autodesk ID)neANO
Licence Participant dovoluje pouze omezené funkce - schvalování procesů, plus prohlížení/vyhledávání záznamů, atributů, sociovaných dokumentů, reportů

Autodesk PLM 360 Connect

PLM 360 Connect Modul Autodesk PLM 360 Connect je nástroj pro návrh, zavedení a správu integrace PLM 360 s jinými firemními obchodními systémy. Modul Connect je snadno použitelné řešení pro standardní napojení PLM systému např. na ERP - např. SAP. Automaticky propojuje data mezi PLM a ERP, a to jak na lokálních systémech, tak na cloud ERP aplikacích. Umožňuje obousměrný, synchronní datový přenos (automaticky nebo na vyžádání). Usnadňuje tak rozhodovací procesy poskytnutím přesných a aktuálních dat ve všech fázích obchodního procesu. PLM Connect využívá technologie Jitterbit (samostatná licence). Viz videoukázka.

Autodesk PLM 360 je plně integrovatelná s cloudovou ERP aplikací NetSuite ERP. Integrace propojuje kusovníky, sdílí cenové informace, integruje změnová řízení, e-commerce a další aspekty řízení výroby a obchodu.

Cenová dostupnost

Cena systému PLM 360 činí 85€ na osobu a měsíc. Software nevyžaduje žádné další náklady. Klientské licence s omezenými funkcemi (participant) lze získat již za 30€/osobu a měsíc. První tři klientské licence jsou zdarma.

Systém PLM 360 má již více než 10.000 uživatelů po celém světě.

Viz též

www.autodeskplm360.comAutodesk PLM NexusViz též novinky:

Žádost o informace - zvolte požadované položky a dejte nám kontakt na Vás
Nemáte povolený javascript - formulář nebude odeslán. Kontaktujte nás prosím e-mailem.
Pošlete mi informace o Autodesk-PLM
Pošlete mi informace o firmě CAD Studio (kontakty)
Jméno: *
Firma: *
Obec, město:
E-mail: *
Telefon: *
Požadovaný typ informace:
(podrobnosti, předvedení...)
*
Souhlasím se zasíláním občasných informací firmy CAD Studio (viz soukromí)
Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2019 CAD Studio s.r.o. | kontakt | webmaster | ochrana soukromí