CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop

Fusion Lifecycle Autodesk Fusion Lifecycle

Řešení Autodesk Fusion Lifecycle - snadná správa životního cyklu výrobků - PLM pro každéhoÚspěch výrobní firmy dnes závisí na vaší schopnosti uvádět na trh nové, inovativní výrobky ve správném čase, zvyšovat kvalitu a snižovat náklady. Autodesk Fusion Lifecycle (dříve "PLM 360", "Nexus") mění způsob jakým firmy řeší tyto výzvy - přináší výkonný, cenově dostupný a snadno implementovatelný systém PLM (product lifecycle management), který vám pomůže zvýšit konkurenceschopnost a posílit váš obchod. Fusion Lifecycle je určený pro firmy všech velikostí. Je snadno nasaditelný a konfigurovatelný, cenově dostupný, flexibilní a jednoduše použitelný. To vše díky technologii web cloudu.

Lifecycle - kdekoliv

Toto nové řešení je v ostrém kontrastu se starými PLM technologiemi, které jsou na trhu dnes. Autodesk Fusion Lifecycle je určen pro firmy všech velikostí - od malých firem, které PLM zavádějí od začátku, až po velké společnosti, které byly zklamány ze složitých a drahých způsobů zavádění tradičních PLM systémů. Dnes využívá systém Autodesk Fusion Lifecycle řada světových firem.

Autodesk Fusion Lifecycle spravuje celý životní cyklus výrobku - od jeho koncepce, návrhu, přes výrobu až po správu dodavatelů a partnerů, nákup, kvalitu, normy a servis. Toto PLM řešení využívá cloud služeb Autodesku jako nového přístupu ke správě informací o výrobku, i ke správě s ním spojených procesů. Významně zprůhledňuje obchodní procesy spojené s výrobky a s projekty.

Lifecycle - platforma PIP

Řešení

Hlavní řešené oblasti: řízení projektů, vývoj a konstrukce, řízení nákupu, kvalita, provoz, prodej a marketing, servis a podpora, klasifikace a reference. Doplnit lze ale i procesy dalších oblastí firemních agend.

Fusion Lifecycle poskytuje řešení pro procesy nad všemi oblasti firemních agend. Pro rychlejší implementaci lze využít předem definované moduly, které se dají snadno upravit. Existuje zde možnost, vytvořit úplně nový modul dle požadavku zákazníka.

Přehled hlavních řešených oblastí:

FLC - menu funkcí

Bezpečnost

Bezpečnost Fusion Lifecycle zajišťuje použití silných hesel a protokolu https (TLS 1.2), každý zákazník má samostatnou databázi a samostatný paměťový prostor (tzv. multi-tenant aplikace). Řešení bylo od počátku navrhováno pro cloud (ne jen portováno pro cloud). Bezpečnost je podobná jako u internet-banking aplikací nebo u jiných ERP cloud aplikací. Systém je certifikován dle norem ISO 27001, ISO 27017, ISO 27018. Fusion Lifecycle doplňuje stávající lokální PDM řešení (typicky Autodesk Vault) o cloudové PLM funkce. Ty jsou řešeny jako modulární cloud aplikace:

Spojení PDM a PLM - technologie
Propojení PDM a PLM:


Implementace

Cloud PLM řešení Autodesku je škálovatelné, lze je snadno konfigurovat, propojovat se stávajícími PDM a ERP systémy, a nabízí intuitivní ovládání pro uživatele.

Zprovoznění systému je rychlé, typicky v řádu několika hodin či dnů. Implementace probíhá po jednotlivých procesech. Doba implementace je závislá na složitosti daného procesu. Autodesk Fusion Lifecycle je dodáván s cca 140 přednastavenými, konfigurovatelnými aplikacemi z oblasti správy projektů (uvádění projektů, sledování nákladů…), inženýringu (kusovníky, materiály, změnová řízení, revize…), správy dodavatelského řetězce (vyhodnocení, záruky, RFQ, AVL…), řízení kvality (ISO9001, CAPA, správa odchylek, řízení dokumentů…), operací (kalibrace, údržba, nehody, zranění), servis (stížnosti, vratky, RFI), prodeje a marketingu (správa zákazníků, nabídky…). Díky těmto předem připraveným modulům dochází k velké úspoře času na implementaci. To má pro zákazníka pozitivní vliv na snížení nákladů celého projektu.

Funkce Fusion Lifecycle:

Lokalizace a provoz

Systém Autodesk Fusion Lifecycle dostupný i v české lokalizaci. Systém lze provozovat na jakémkoliv zařízení (desktop, notebook, tablet, smartphone mobil) s připojením na internet.

Ukázka menu

Mobilní přístup

Kromě desktop stanic lze Fusion Lifecycle používat i na mobilních zařízeních typu iPhone, iPad, Android a pro jeho použití není potřeba žádných speciálních technických dovedností. Pro pohodlnější přístup a zobrazení CAD dat je můžete využít také bezplatnou mobilní aplikaci PLM 360 Mobile (Android+iOS).


Typy licencí Fusion Lifecycle

Systém Autodesk Fusion Lifecycle je nabízen s několika typy licencí: Participant, Pro, Enterprise (a Sandbox). Klientské licence Pro a Enterprise nejde kombinovat - celý váš tenant Fusion Lifecycle tedy je buď v úrovni Pro nebo Enterprise (Enterprise má navíc sandbox účet na testování).

Porovnání odlišností jednotlivých klientských licencí:

FunkceProEnterprise
Přístup, procesy, add-on app, tvorba položek, tvorba procesů, konfigurace, APIANOANO
Podporazákladnípokročilá
Úložiště25GB/uživateleneomezené
Sandbox účet pro vývoj nebo náhled nové verzelze přikoupit1 v ceně
SSO - jednotné přihlášení (Autodesk ID)neANO
Licence Participant dovoluje pouze omezené funkce - schvalování procesů, plus prohlížení/vyhledávání záznamů, atributů, asociovaných dokumentů, reportů

PLM 360 - kdekoliv


Integrace

Pro integraci Fusion Lifecycle s jinými firemními obchodními systémy připravuje firma CAD Studio nový produkt. Ten je založený na dlouhodobě vyvíjené a zákazníky ověřené technologii CS ERP Connector 2G. Tento produkt se využívá pro řešení napojení PDM systému na ostatní ERP nebo jiné podnikové systémy (např. SAP, D365, QI atd.). Automaticky propojuje data mezi PLM a ERP, a to jak na lokálních systémech, tak na cloud ERP aplikacích. Umožňuje obousměrný, synchronní datový přenos (automaticky nebo na vyžádání). Usnadňuje tak rozhodovací procesy poskytnutím přesných a aktuálních dat ve všech fázích obchodního procesu. Integrace propojuje kusovníky, sdílí cenové informace, integruje změnová řízení, e-commerce a další aspekty řízení výroby a obchodu.

Cenová dostupnost

Cena systému Fusion Lifecycle Pro činí 1050 € na osobu a rok. Software nevyžaduje žádné další náklady. Klientské licence s omezenými funkcemi (participant) lze získat již za 355 €/osobu a rok.

Systém Fusion Lifecycle má již více než 10.000 uživatelů po celém světě.

Viz též

www.autodeskfusionlifecycle.comAutodesk PLM NexusViz též novinky:

Žádost o informace - zvolte požadované položky a dejte nám kontakt na Vás
Nemáte povolený javascript - formulář nebude odeslán. Kontaktujte nás prosím e-mailem.
Pošlete mi informace o Autodesk-PLM
Pošlete mi informace o firmě CAD Studio (kontakty)
Jméno: *
Firma: *
Obec, město:
E-mail: *
Telefon: *
Požadovaný typ informace:
(podrobnosti, předvedení...)
*
Souhlasím se zasíláním občasných informací firmy CAD Studio (viz soukromí)
Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí