CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop
NOVOU FIREMNÍ PREZENTACI NAJDETE NA www.arkance-systems.cz

Starší tiskové zprávy, prezentace

Viz Aktuální tiskové zprávy


19.12.2006 Nejrozsáhlejší podporu českým CAD uživatelům nabízí XANADU
CAD Fórum - Katalog

Společnost XANADU provozuje vůbec nejrozsáhlejší systém technické podpory v oblasti CAD řešení v České republice. Pracovníci technické podpory ročně zodpoví přes dva tisíce dotazů uživatelů CAD/GIS produktů Autodesk. V listopadu dosáhly rekordní návštěvnosti i webové služby XANADU, když překonaly metu dvou milionů zobrazených stránek za měsíc. V diskusním fóru CADforum.cz bylo ve stejném měsíci odesláno 920 příspěvků (tj. až 70 denně) a počet bloků v CAD knihovně dosáhl 500.

Komplexní servis = maximální spokojenost uživatelů
Firma XANADU se dlouhodobě věnuje technické podpoře CAD řešení. Uživatelé CAD aplikací mohou využít celou řadu poprodejních služeb společnosti XANADU - počínaje CAD portálem CADforum.cz, přes server zákaznické podpory vip.xanadu.cz, užitečné CAD utility zdarma, rozsáhlou knihovnu bloků či pravidelný informační bulletin X-News (vychází každý měsíc) a konče například kvalitními autorizovanými školeními, implementacemi a znalostními audity nebo zakázkovým vývojem software na klíč.

Potřebuje-li se uživatel poradit, vede cesta na CADforum.cz
Dlouhodobě velmi oblíbenou platformou pro výměnu tipů, triků a praktických rad mezi stále se rozšiřující uživatelskou komunitou je portál CADforum.cz. Uživatel se zde může zapojit do výměny praktických zkušeností se stovkami dalších kolegů z řad uživatelů produktů Autodesk z České republiky i Slovenska. Vedle archivu 33 000 diskusních příspěvků si může uživatel vyhledat radu v rozsáhlé databázi více jak 3 760 tipů a triků z oblasti CAD (ta je populární i ve světě díky anglické a německé verzi). Pokud náhodou ani tady neuspěje a dotaz je více specifický, lze kontaktovat technickou podporu společnosti XANADU, která najde odpověď přesně na míru takovému uživateli.

Vše pro 2D a 3D modely
Katalog CAD bloků nabízí velmi užitečnou možnost stahovat si bloky pro CAD aplikace, které mohou konstruktéři i projektanti z celé řady různých oborů využít ve svých projektech a ušetřit tak mnoho času při přípravě projektové dokumentace. Navíc, chtějí-li se podělit o své vlastní užitečné bloky s dalšími uživateli, jednoduše je nahrají na stránky Katalogu CAD bloků. Aktuálně si lze z webu Katalogu na www.cadforum.cz/catalog stáhnout již přes 500 bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, dopravy a mapování, rozčleněných do cca 80 tematických kategorií. Vyhledávat lze bloky jak vizuálně pomocí náhledů, tak pomocí vyhledávání klíčových slov. CAD bloky, rodiny a detaily ve formátech DWG, RFA (Revit) a IPT (Inventor) lze stahovat buď jako jednotlivé soubory, nebo je můžete přenášet přímo z webu do vaší CAD aplikace přetažením myší - technologie iDrop.

„Těší nás velký a neutuchající zájem návštěvníků o informace z našich webových serverů a věřím, že i v novém roce pro ně připravíme nadmíru zajímavý obsah, který jim pomůže při každodenním využívání moderních informačních technologií," dodává Vladimír MICHL, manažer pro rozvoj společnosti XANADU.


27.10.2006 Autodesk Topobase pod patronací Věstonické Venuše
Topobase v Národním muzeu

Společnost XANADU, dodavatel komplexních řešení a služeb v oblasti informačních technologií, představila v atraktivním prostředí Národního muzea v Praze zbrusu nové integrované řešení Autodesk Topobase 2007 pro navrhování a správu infrastruktury. Součástí semináře byla také zajímavá prohlídka muzejní expozice včetně originálu známé Věstonické Venuše.

Pražského setkání se zúčastnilo 35 posluchačů z řad odborné veřejnosti i stávajících uživatelů řešení společnosti Xanadu, kteří beze zbytku zaplnili jeden z historických sálů muzea. V průběhu programu byly představeny jak trendy na českém i světovém trhu GIS, tak také řada živých ukázek možného nasazení GIS řešení v praxi.

Nastíněním hlavních světových trendů v oblasti infrastruktury a GIS byl pověřen host nadmíru povolaný - Eric STRAALMAN, Sales Execution Manager pro oblast GIS společnosti AUTODESK. Zdůraznil například zásadní problém, který doposud trápí většinu našich i světových společností - prostorová data a informace, které obvykle spravuje několik oddělení, ne vždy hladce přecházejí mezi procesy, odděleními a různými softwarovými systémy. Autodesk Topobase 2007 tento problém řeší tak, že integruje data z aplikací pro počítačově podporované navrhování (CAD), z databází majetku, z geografických informačních systémů (GIS) a z papírových i elektronických zdrojů informací o zákaznících do centralizované databáze prostorových informací o infrastruktuře. To přináší vyšší efektivitu provozu včetně menšího objemu nedokončených projektů, rychlejší odezvy služeb zákazníkům, urychleného řešení výpadků a podobně.

Systém Autodesk Topobase používá ve světě nyní již přes 500 zákazníků (a tisíce uživatelů) z různých oblastí, například z městských samospráv, rozvodných společností či správců inženýrských sítí. Nejmodernější řešení, postavené na osvědčených aplikacích Autodesk Map 3D a Autodesk MapGuide Enterprise, bude dodáváno s moduly určenými na míru specifickým oblastem, jakými jsou správa vodovodních sítí, odpadních vod, rozvodných či telekomunikačních sítí, životního prostředí atp.

"Ze zásadních přínosů řešení Autodesk Topobase bych vyzdvihl možnost rychle využívat data prakticky jakéhokoliv infrastrukturního projektu od fází návrhu a výstavby až po průběžnou správu existující infrastruktury. Topobase je navíc otevřený a velmi flexibilní systém, který lze snadno implementovat a plně uzpůsobit vlastním potřebám," dodal Vladimír MICHL, manažer pro rozvoj pořádající společnosti XANADU.

V rámci programu nechyběla řada živých ukázek využití Autodesk Topobase 2007 v reálných podmínkách v podání Jana BINTERA, odborníka na oblast GIS společnosti XANADU. Přítomné zaujala ukázka trasování inženýrských sítí a online napojení na katastrální data dostupná na internetu. Neméně zajímavá byla snadná příprava tématických map z katastrálních dat či následná digitalizace. Díky uložení všech dat v rámci centrální databáze byla jasně patrná výhoda, spočívající v možnosti okamžitého přístupu k těmto datům pomocí zcela odlišných nástrojů - a to včetně přístupu přes webové rozhraní.

Společnost XANADU a. s., je držitelem akreditace Autodesk Geospatial pro prodej a podporu řešení Autodesk Topobase.

Chcete-li se dozvědět více, navštivte stránky www.cadstudio.cz/topobase


9.10.2006 Potvrzení standardů kvality pro XANADU

Společnost XANADU, dodavatel komplexních řešení a služeb v oblasti informačních technologií, úspěšně prošla recertifikací ISO 9001:2000 a obhájila tak celofiremní certifikát jakosti na dodávky hardware, software a služeb v oboru informačních a komunikačních technologií, servis hardware.

"Tato certifikace přináší našim zákazníkům jistotu, že naše služby splňují mezinárodní kriteria pro poskytování IT služeb v definované a přesně řízené kvalitě. Kvalita a odbornost je i byla naším dlouhodobým cílem při implementaci CAD, GIS i IT řešení u našich zákazníků i při poskytování servisních služeb," řekl Tomáš Netolický, ředitel společnosti XANADU.


24.4.2006 XANADU uvádí nový iPROJECT 3.0
iPROJECT

Firma XANADU uvedla novou verzi svého systému pro správu dokumentů - iPROJECT.

iPROJECT je intranetová aplikace (a web služba) pro snadnou správu, publikování, ochranu a archivaci kancelářských a technických dokumentů. Je určena pro projektové týmy, investory, právní kanceláře či jakékoliv kooperující pracovníky a skupiny. Tato klient-server aplikace umožňuje kontrolovaný přístup k dokumentům z libovolného počítače uvnitř firmy i vzdálených lokalit. iPROJECT poskytuje vždy aktuální, popř. schválené verze dokumentů, udržuje archiv starších verzí a e-mailem upozorňuje na aktualizace dokumentů. Lze pracovat s jakýmikoliv typy dokumentů, včetně souborů MS Office, e-mailů, CAD výkresů, či skenovaných pokladů přímo publikovaných z MFP zařízení. Dokumenty lze rychle vyhledávat a přístup k nim lze omezit přístupovými právy. Revize dokumentů lze schvalovat a připomínkovat.
iPROJECT je nabízen též formou pronájmu jako hostovaná internet služba (ASP) firmy XANADU.

Jeden z uživatelů iPROJECTu, Pavel Kabát, IT manažer firmy ZVVZ Milevsko, říká: "iPROJECT používáme již cca 3 roky pro správu technických i kancelářských dokumentů. Systém dnes již obsahuje přes 25.000 dokumentů a přístup k iPROJECTu má zhruba 400 pracovníků firmy."

Verze 3.0 usnadňuje indexaci dat připojením libovolných atributů k dokumentům, umožňuje filtrovat zobrazení dokumentů jen určitého typu, podporuje vícestupňové schvalování, rozšiřuje spolupráci s MS Outlook a rozšiřuje též programátorské API rozhraní iPROJECTu.

Ředitel firmy XANADU, ing. Tomáš Netolický, dodává: "Chceme poskytovat řešení zjednodušující práci, vzdělávání a podnikání a věříme, že iPROJECT je přesně takovým typem aplikace - a to pro jakoukoliv firmu řešící problém sdílení dokumentů. Sami iPROJECT dlouhodobě využíváme pro firemní směrnice a ISO dokumenty."

iPROJECT 3.0 je k dispozici v češtině a angličtině. Zájemcům je k dispozici k vyzkoušení bezplatně na adrese www.iproject.cz. Cena intranetové firemní licence se pohybuje od 40.000 do 150.000 Kč.

Systém iPROJECT používají např. firmy Robert Bosch, Letiště Praha, Teplárna Č.Budějovice, Masterfood ČR, RWE, Virginia Commonwealth University (USA).

Další informace jsou k dispozici na www.cadstudio.cz/iproject


15.4.2006 XANADU akciovou společností

Praha, Pardubice, České Budějovice, 14. dubna - Technologická společnost XANADU, která letos slaví 15 let své existence, dnešním dnem mění svou právní formu ze společnosti s ručením omezeným na akciovou společnost. Oficiálním názvem společnosti se stává "XANADU a.s.".

"Důvodem této změny je především neustálý růst firmy a její stabilita. Struktura řízení ani zaměření firmy se změnou na a.s. nemění," řekl Tomáš NETOLICKÝ, ředitel společnosti XANADU a současně místopředseda jejího představenstva. "Tímto krokem připravujeme XANADU také na budoucí kapitálové posílení."

Předsedou představenstva XANADU a.s. byl zvolen Radek NEKL, finanční ředitel firmy. Třetím členem představenstva je Vladimír MICHL, manažer pro rozvoj.

Majetkové ani další aspekty se tímto krokem nijak nemění, IČO společnosti zůstává stejné.

Hospodaření XANADU v prvním čtvrtletí 2006
Společnost XANADU za první čtvrtletí roku 2006 vykázala tržby v celkové výší 61,9 mil. Kč, což znamená meziroční nárůst o 8,1 %. V oblasti služeb přitom došlo k meziročnímu nárůstu obratu o 38 %, v oblasti strojírenských CAD řešení dokonce o 121 %.

15 let úspěchů
XANADU vyrostla do dnešní podoby organickým růstem a vybranými akvizicemi technologických firem (Minisoft/EPe, i-Systems/Oskar, Dialog MTS). Hlavní aktivity jsou směřovány do řešení v oblasti CAD a GIS, založených na produktech společnosti Autodesk, vývoji vlastních aplikací a dodávkách produktů a služeb IT infrastruktury.

Profil společnosti XANADU
XANADU je předním poskytovatelem řešení a služeb v oblastech CAD, GIS, IT infrastruktury a vývoje software se zaměřením na střední a velké společnosti nebo organizace centrální správy a samosprávy včetně středního a vysokého školství v České republice i v zahraničí.


30.3.2006 XANADU oznamuje 10 000 příspěvků na CAD Fóru

Praha, Pardubice, České Budějovice, 30. března - Technologická společnost XANADU, která v těchto dnech slaví 15 let své existence, v těchto dnech zaregistrovala jubilejní 10 000. příspěvek na svém internetovém diskusním CADfóru (www.cadforum.cz).

Konferenci CAD Fórum, přímý komunikační kanál pro všechny zájemce o aktuální dění v oblasti počítačem podporovaného navrhování (CAD), spustila společnost XANADU (tehdy jako CAD Studio) již v roce 1996. Téměř tisícovce přihlášených zájemců byly emailem pravidelně zasílány čerstvé informace a příspěvky. V červnu 2000 byl spuštěn firemní portál www.cadforum.cz a od podzimu 2004 se jeho součástí stala i diskusní konference CAD Fórum (www.cadforum.cz/forum). Kromě diskusí portál nabízí i rozsáhlou databázi CAD tipů a triků, download oblast se stovkami CAD utilit, slovník CAD pojmů a online kurzy programování CAD aplikací.

Aktivními účastníky CAD Fóra jsou od jeho samotných počátků přední uživatelé CAD a GIS aplikací (nejen na platformě společnosti Autodesk) z Česka a Slovenska, krajané pracující v zahraničí, výrobci CAD softwaru či osobnosti IT médií - dnes přes 1200 registrovaných členů. V současné době jde - díky české, anglické a německé jazykové verzi - o celosvětově populární databázi bezmála 5000 CAD tipů s nadstandardní návštěvností.

"CAD Fórum je po deseti letech vývoje a spoustě věnovaného času významným web nástrojem pro CAD profesionály," říká Vladimír MICHL, manažer rozvoje společnosti XANADU. "Vyrostlo do podoby velmi živého organismu, který je celosvětově vyhledávaným zdrojem CAD informací a technické pomoci. Je pro nás výzvou, aby takovým zůstal i do budoucna a dělal nám i nadále dobré jméno."

Více informací najdete na www.cadforum.cz.

15 let úspěchů
XANADU vyrostla do dnešní podoby organickým růstem a vybranými akvizicemi technologických firem (Minisoft/EPe, i-Systems/Oskar, Dialog MTS). Hlavní aktivity jsou směřovány do řešení v oblasti CAD a GIS, založených na produktech společnosti Autodesk, vývoji vlastních aplikací a dodávkách produktů a služeb IT infrastruktury.

Profil společnosti XANADU
XANADU je předním poskytovatelem řešení a služeb v oblastech CAD, GIS, IT infrastruktury a vývoje software se zaměřením na střední a velké společnosti nebo organizace centrální správy a samosprávy včetně středního a vysokého školství v České republice i v zahraničí.


18.1.2006 Rekordní růst společnosti XANADU

Praha, Pardubice, České Budějovice, 18. ledna - Technologická společnost XANADU, která v těchto dnech slaví 15 let své existence, dosáhla v roce 2005 vynikajících ekonomických výsledků.

Obrat společnosti podle předběžných informací dosáhl 290 milionů korun, což představuje meziroční nárůst o 58 procent. Společnost XANADU měla ke konci roku 2005 86 zaměstnanců.

"Rekordním měsícem byl pro nás prosinec, kdy jsme utržili 46,5 milionu korun", řekl Tomáš Netolický, ředitel společnosti XANADU. "To je pro ilustraci částka, kterou někteří naši konkurenti nedosáhnou ani za celý rok."

Zahraniční aktivity XANADU
Na výsledcích XANADU se podílely i zahraniční aktivity. Firma je členem Autodesk Developer Network a její na zakázku vyvinuté CAD aplikace používají stovky firem ve více než 50 zemích celého světa, mezi nimi například Státní letecká správa USA, NASA, Siemens, Harley-Davidson, Walt Disney, Toyota Motor, Hyundai Korea, stát Kalifornie, Virginia University, atd. I pro zahraniční odborníky je určen populární CAD portál www.cadforum.cz.

Navýšení základního jmění
Vlastníci společnosti XANADU s.r.o., Tomáš Netolický a Radek Nekl, představitelé nejvyššího managementu firmy, v rámci zajištění podpory dalšího růstu a stability firmy navýšili základní jmění společnosti na 2.000.000 Kč.

15 let úspěchů
XANADU vyrostla do dnešní podoby organickým růstem a vybranými akvizicemi technologických firem (Minisoft/EPe, i-Systems/Oskar, Dialog MTS). Hlavní aktivity jsou směřovány do řešení v oblasti CAD a GIS, založených na produktech společnosti Autodesk, vývoji vlastních aplikací a dodávkách produktů a služeb IT infrastruktury.

Profil společnosti XANADU
XANADU je předním poskytovatelem řešení a služeb v oblastech CAD, GIS, IT infrastruktury a vývoje software se zaměřením na střední a velké společnosti nebo organizace centrální správy a samosprávy včetně středního a vysokého školství v České republice i v zahraničí.

Co znamená XANADU?
XANADU představuje bájné místo, opředené mnoha legendami, které se údajně nacházelo před mnoha tisíci lety v oblasti dnešní Číny. Toto místo chránil speciální štít proti vnějšímu nebezpečí, a vytvářel tak "rajské" prostředí pro život jeho obyvatel. Název má také vztah k Autodesku a k počátkům celosvětové sítě - Internetu.


18.1.2006 Legendární XANADU se vrací

XANADU Praha, Pardubice, České Budějovice, 18. ledna - Technologická společnost XANADU slaví v těchto dnech 15 let své existence. Firma se ke svému tradičnímu názvu vrátila poté, co management společnosti v prosinci 2005 odkoupil celý podíl společnosti AAC Solutions od holdingu AAC (Rocheby Finance).

"V lednu 1991 byla založena společnost CAD Studio, která se v roce 2002 přejmenovala na XANADU. Začlenění firmy do holdingu AAC přineslo i změnu jména na AAC Solutions. Poté, co jsme zjistili, že nám spojení se zahraničním kapitálem nepřineslo očekávané synergie a dodatečnou přidanou hodnotu pro zákazníky i firmu, osamostatnili jsme se a vracíme se i k zavedenému a nezapomenutému jménu XANADU," uvedl Tomáš Netolický, ředitel společnosti XANADU.

První ohlasy ukazují, že návrat k názvu XANADU je dobrým rozhodnutím, které řada zákazníků vnímá jako logický návrat k prověřenému a zažitému jménu při zachování tradičně vysoké kvality poskytovaných služeb.

Zákazníků se změna jména společnosti nijak nedotkne, právní kontinuita zůstává zachována. Vlastníky XANADU s.r.o. jsou Tomáš Netolický a Radek Nekl, členové managementu firmy. Nezměněno zůstává IČO, DIČ, adresa, bankovní spojení a další identifikační údaje. Současně s přejmenováním došlo k navýšení základního jmění společnosti na 2.000.000 Kč.

15 let úspěchů
Firma XANADU vyrostla do dnešní podoby silným organickým růstem a vybranými akvizicemi dalších technologických firem (Minisoft/EPe, i-Systems/Oskar, Dialog MTS). Hlavní aktivity společnosti jsou směřovány do řešení v oblasti CAD a GIS, založených na produktech společnosti Autodesk, vývoji vlastních aplikací a dodávkách produktů a služeb IT infrastruktury.

Profil společnosti XANADU
XANADU je předním poskytovatelem řešení a služeb v oblastech CAD, GIS, IT infrastruktury se zaměřením na střední a velké společnosti nebo organizace centrální správy a samosprávy včetně středního a vysokého školství v České republice i v zahraničí.

Historie společnosti

 • Leden 1991 - Založení CAD Studia
 • Červenec 2000 - CAD Studio přebírá aktivity společnosti Minisoft/EPe
 • Říjen 2000 - CAD Studio stává členem holdingu AAC (Rocheby Finance)
 • Říjen 2002 - CAD Studio přebírá aktivity společnosti i-Systems/Oskar
 • Říjen 2002 - Název firmy se mění na Xanadu
 • Leden 2005 - Xanadu přebírá aktivity společnosti Dialog MTS
 • Leden 2005 - Název firmy se mění na AAC Solutions
 • Prosinec 2005 - AAC Solutions se osamostatňuje od skupiny Rocheby Finance
 • 16. leden 2006 - Firma slaví 15 let své existence a vrací se k názvu XANADU

Co znamená XANADU?
XANADU představuje bájné místo, opředené mnoha legendami, které se údajně nacházelo před mnoha tisíci lety v oblasti dnešní Číny. Toto místo chránil speciální štít proti vnějšímu nebezpečí, a vytvářel tak "rajské" prostředí pro život jeho obyvatel. Název má také vztah k Autodesku a k počátkům celosvětové sítě - Internetu.

Viz další informace a odpovědi na časté otázky


9.12.2005 gbXML pro energeticky úspornější stavby

gbXML Popisný jazyk gbXML využívaný v CAD a web aplikacích pomáhá při projektování energeticky úspornějších budov.

Společnost AAC Solutions vyvinula pro americkou firmu Green Building Studio Inc. nástroj pro publikování 3D modelů staveb z CAD aplikace Autodesk Architectural Desktop 2006 do populární web služby greenbuildingstudio.com, která provádí automatickou energetickou analýzu budov.

Pro formální popis struktury a geometrie stavby je použit formát gbXML, standard pro otevřenou datovou reprezentaci staveb uznávaný mj. i výrobci technických zařízení budov. Exportovaný formát gbXML popisuje strukturu stavby, její interakci s okolím a další parametry. Před exportem program ověří správnou strukturu projektu stavby (chybějící stropy atd.) a umožní nastavit energetické parametry jednotlivých místností (typ využití, emitované teplo osob a instalovaných zařízení, atd.).

Web služba www.greenbuildingstudio.com je bezplatná online aplikace využívající formát gbXML pro analytický výpočet energetického modelu budovy. Aplikace určí odhadovanou spotřebu a ztráty energie u dané stavby a v dané lokalitě. Díky napojení na CAD aplikaci lze takovou analýzu snadno opakovat již v průběhu projektování stavby a optimalizovat tak konstrukci stavby. Tím lze podstatně ušetřit náklady a životní prostředí v následném provozu stavby.
Aplikace Green Building Studio vytváří též vizualizační 3D model stavby (VRML) a soubory pro analytické aplikace DOE-2, eQuest, ECOTEC a EnergyPlus.

Přestože je web aplikace Green Building Studio určena primárně pro americké prostředí, můžete si ji (po bezplatné registraci) vyzkoušet sami na vlastních projektech, např. z projekčních 3D CAD/BIM programů Autodesk Architectural Desktop a Autodesk Revit Building. Další informace a download potřebných plug-in modulů najdete na www.greenbuildingstudio.com.

AAC Solutions s.r.o. (dříve Xanadu s.r.o.) působí na trhu již čtrnáctý rok a patří k nejvýznamnějším českým dodavatelům řešení a služeb pro CAD, GIS a IT infrastrukturu. Firma je dlouholetým významným partnerem firem Hewlett-Packard a Autodesk. V roce 2004 činil obrat firmy 184 mil. Kč, v současnosti firma zaměstnává 90 pracovníků.


1.12.2005 Český management koupil AAC Solutions

Významná technologická firma AAC Solutions se vrací do českých rukou. V době, kdy je v módě české podniky spíše prodávat, tak jde o unikátní krok. „Začlenění naší firmy do holdingu se zahraničním kapitálem nepřineslo očekávané synergie a dodatečnou přidanou hodnotu pro zákazníky i firmu,“ uvedl Tomáš Netolický, ředitel AAC Solutions.

Tato společnost se tak po pěti letech stává opět samostatnou, bez dalších návazností na holding AAC, který vlastní finanční skupina Rocheby Finance.

„Odkoupení celého podílu AAC Solutions managementem firmy umožní udržet další dynamický růst společnosti. Na produktech nebo dodávkách od společností Holdingu AAC byla a je firma zcela nezávislá,“ dodal Tomáš Netolický.

Zákazníci nic nepoznají
Celá transakce bude formálně dokončena nejpozději do poloviny prosince. Navenek se pro zákazníky společnosti nic nemění, ani služby ani produkty. V nové firmě také zůstávají všichni zaměstnanci a vedení bude nadále držet celou síť poboček v Česku.

Podle Radka Nekla, finančního ředitele společnosti, zdroje získané managementem jsou dostatečné pro nákup stoprocentního podílu společnosti i další intenzivní rozvoj společnosti.

Hlavní aktivity nové společnosti budou nadále směřovány do řešení v oblasti CAD (Computer Aided Design), GIS (Geografické informační systémy) založených na produktech společnosti Autodesk, vlastního vývoje aplikací a dodávek produktů a služeb IT infrastruktury.

Finančně se daří
Za prvních devět měsíců toho roku vykázal podnik AAC Solutions meziroční růst obratu o 58%. Tržby za třetí čtvrtletí vzrostly oproti stejnému období roku o 59%. Na tomto nárůstu se podílí především oblast servisních a outsourcingových služeb (+66 %) a dodávky velkým firemním zákazníkům. Za celý letošní rok plánuje podnik obrat kolem 300 miliónů korun.

AAC Solutions vyrostla do dnešní podoby silným organickým růstem a vybranými akvizicemi dalších technologických firem (i-Systems/Oskar s.r.o. Pardubice, Dialog MTS Brno). Dnes zaměstnává 90 zaměstnanců v Českých Budějovicích, Praze, Pardubicích, Brně a Ostravě.

Profil společnosti AAC Solutions
AAC Solutions je předním poskytovatelem řešení a služeb v oblastech CAD, GIS, IT infrastruktury se zaměřením na střední a velké společnosti nebo organizace centrální správy a samosprávy včetně středního a vysokého školství v České republice i v zahraničí.

Tomáš Netolický je absolventem oboru Automatizované systémy řízení Stavební fakulty ČVUT v Praze. Po dokončení studií pracoval jako programátor a později vedoucí projektových a analytických týmů ve výpočetních střediscích v Pardubicích. Od roku 1993 začal podnikat v oblasti informačních technologií založením společnosti Oskar s.r.o. Pardubice, která se specializovala na oblast služeb - instalace počítačových systémů, sítí a poskytování školení. Zde postupně rozšiřoval svoje podnikatelské aktivity, s výjimkou dvouletého působení ve společnosti COMFOR (nyní součást skupiny AutoCont), až do roku 2002, kdy byla společnost Oskar s.r.o. koupena společností Xanadu (dříve CAD Studio). Ta byla počátkem roku 2005 přejmenována na AAC Solutions. Celé období působil na postech v nejvyšším managementu společností jako obchodní ředitel, resp. generální ředitel.

Radek Nekl je absolventem oboru Mikroelektronika Elektrotechnické fakulty ČVUT v Praze. Ještě před dokončením studia začal pracovat ve společnosti Expert&Partner s.r.o.(nyní TechData), která se postupně stala významným distributorem IT, na pozici obchodníka a později obchodního ředitele. Po odchodu z Prahy v roce 1999 nastoupil krátce na pozici obchodního ředitele retail divize společnosti COMFOR. V roce 2001 nastoupil do společnosti Oskar s.r.o Pardubice na pozici provozního a finančního ředitele.


28.11.2005 CAD pomáhá v efektivnější těžbě surovin

Presoft Quarry Společnost PSP Engineering a.s. vytvořila ve spolupráci s firmou Koral s.r.o. a firmou AAC Solutions s.r.o. softwarové řešení "Presoft Quarry" využívající CAD a GIS technologie k řízení těžby nerudných surovin v povrchových lomech.

PSP Engineering a.s. je česká společnost celosvětově působící v oblasti dodávek kompletních závodů, procesních systémů, technologických linek, strojů a zařízení pro průmysl výroby stavebních hmot a úpravy nerostných surovin, zejména pro cementárny a vápenky. Součástí těchto dodávek je i komplexní služba "Prostorový model lomu pro management těžby" výrazně přispívající k plnění nároků zákazníka na efektivitu a ekologii těžby. Jádrem této služby jsou softwarové aplikace Autodesk Map 3D, nadstavba "Presoft Quarry" a databáze MS SQL.

Prostorový model lomu zpracovaný v jednotném topografickém systému zajišťuje exaktní a přehledné ukládání a uchovávání znalostí o těžební lokalitě a vzhledem k propojení modelu lomu s databází, umožňuje začlenění těžby surovin do informačního systému cementárny nebo jiného technologického celku.
Softwarové aplikace umožňují zpracování, editaci a vizualizaci prostorového modelu lomu, členěného na mikrobloky a etážbloky, jejichž parametry jsou při tvorbě modelu vypočteny matematickou extrapolační metodou z geologických a chemicko-technologických hodnot geologických vrtů. Ke každému mikrobloku a etážbloku prostorového modelu je připojen příslušný řádek databáze.
Nadstavba "Presoft Quarry" umožňuje výběr a kombinace etážbloků lomu podle jejich parametrů, tvorbu plánů těžby, vyhodnocení doplňkových průzkumů, konstrukci virtuálních vrtů a výpočty parametrů odtěžovaných celků.

Zadání a ideové řešení nadstavby "Presoft Quarry" zpracovala společnost PSP Engineering a.s. ve spolupráci s firmou Koral s.r.o., řešitelem softwarové části je firma AAC Solutions s.r.o., autorizovaný vývojář firmy Autodesk. Program je k dispozici jak angličtině, tak v ostatních jazycích.

Další informace:
www.pspengineering.cz
www.aac-solutions.cz
www.koral.sk


11.10.2005 58% růst AAC Solutions za Q3

Podle výsledků uzavřeného 3. čtvrtletí 2005 vykázala společnost AAC Solutions za první tři kvartály meziroční růst obratu +58%. Tržby jen za 3. čtvrtletí vzrostly oproti stejnému období roku 2004 o 59%.

Na tomto nárůstu se podílí především oblast služeb (+66%) a dodávky firemním zákazníkům.


16.8.2005 Zajímavý projekt v Revitu - České Budějovice

U Trojice Českobudějovická developerská společnost Ability Plus, ve spolupráci s projekční firmou AGP NOVA používající CAD/BIM aplikaci Autodesk Revit, realizuje zajímavý projekt bytové výstavby.

Projekt bytového komplexu "Byty U Trojice" v Č.Budějovicích představuje uzavřený bytový areál v blízkosti centra města, s třemi sekcemi bytových domů (A,B,C) s celkem 114 byty o ploše od 31 m2 až po 130 m2. Projektová dokumentace vznikala od počátku v CAD aplikaci Autodesk Revit.

Jeden z projektantů komplexu, Ivan Korch, říká: "V průběhu projektu došlo k mnoha zásadním změnám, mj. ke změně konstrukčního systému a podstatné změně dispozice bytového domu B. Několik let jsem pracoval v AutoCADu a vím, že bez Revitu bych tyto neustálé změny nedokázal včas a pokud možno bez chyby zapracovávat do jednotlivých výkresů. V Revitu se soustředím pouze na konkrétní změnu a její zobrazení v celé dokumentaci mohu nechat na Revitu. Vím, že se změna všude promítne. Budovy jsou tak složité, že jenom díky tvorbě ve 3D jsem byl schopen vyřešit a dotvořit všechny nejasnosti v konstrukci, v základech, ve střeše, terasách, balkonech apod. Mnohé prvky vycházející z 2D studie se tím ukázaly jako nerealizovatelné a musel jsem je v prováděcí dokumentaci změnit - včas se tak zamezilo budoucím problémům při stavbě."

Zástupkyně developerské firmy, Ing. Silvie Šťovíčková, dodává: "Prodeji bytů výrazně pomáhají i vizualizace bytů, něco co laikovi pomůže vytvořit si představu o jeho budoucím bydlení - a ty nám Autodesk Revit dává ve velmi dobré kvalitě."

V současné době probíhá výstavba bytového komplexu U trojice. Nové byty své majitele přivítají na jaře 2006.

Další informace:
www.bytyutrojice.cz
www.agpnova.cz
www.aac-solutions.cz/revit

AAC Solutions s.r.o. působí na trhu již čtrnáctý rok a patří k nejvýznamnějším českým dodavatelům řešení a služeb pro CAD, GIS, informační systémy a IT infrastrukturu. Firma je autorizovaným partnerem společností Hewlett-Packard, Autodesk, Microsoft, IBM a dalších. V roce 2004 činil obrat firmy 184 mil. Kč, v současnosti firma zaměstnává 91 pracovníků.
AAC Solutions s.r.o. je součástí holdingu AAC, který zaujímá jedno z předních míst na domácím trhu s informačními technologiemi a výpočetní technikou. AAC kromě České republiky úspěšně působí také na Slovensku a v Rumunsku.


25.7.2005 Výsledky AAC Solutions za H1/2005

Společnost AAC Solutions zveřejnila ekonomické výsledky za první kalendářní pololetí roku 2005. Za toto období firma vykázala obrat ve výši 131.8 mil. Kč, což představuje meziroční nárůst +74%. Meziročně stoupl počet pracovníků firmy z 59 na 91.

Plánovaný roční obrat AAC Solutions na rok 2005 činí 310 mil. Kč.

AAC Solutions s.r.o. působí na trhu již čtrnáctý rok a patří k nejvýznamnějším českým dodavatelům řešení a služeb pro CAD, GIS, informační systémy a IT infrastrukturu. Firma je autorizovaným partnerem společností Hewlett-Packard, Autodesk, Microsoft, IBM a dalších. V roce 2004 činil obrat firmy 184 mil. Kč, v současnosti firma zaměstnává 91 pracovníků.
AAC Solutions s.r.o. je součástí holdingu AAC, který zaujímá jedno z předních míst na domácím trhu s informačními technologiemi a výpočetní technikou. AAC kromě České republiky úspěšně působí také na Slovensku a v Rumunsku.


29.6.2005 Nový velký uživatel Autodesk Revit

Významná česká projektová a architektonická firma CASUA (www.casua.cz) pořídila 27 licencí CAD/BIM aplikace Autodesk Revit Building a AutoCAD Revit Series. Autodesk Revit ve firmě nahrazuje licence AutoCADu a AutoCADu LT a má přispět k zefektivnění 3D navrhování a koordinaci projektové dokumentace. Autodesk Revit, včetně víceletého programu Subscription, byl dodán autorizovaným systémovým centrem Autodesku, firmou AAC Solutions (www.aac-solutions.cz).

Informace o aplikaci Autodesk Revit viz - www.aac-solutions.cz/revit

AAC Solutions s.r.o. (dříve Xanadu s.r.o.) působí na trhu již čtrnáctý rok a patří k nejvýznamnějším českým dodavatelům řešení a služeb pro CAD, GIS, IT bezpečnost, tiskové služby, informační systémy a IT infrastrukturu. Firma je dlouholetým významným partnerem firem Hewlett-Packard a Autodesk. V roce 2004 činil obrat firmy 184 mil. Kč, v současnosti firma zaměstnává 90 pracovníků.
AAC Solutions s.r.o. je součástí holdingu AAC, který zaujímá jedno z předních míst na domácím trhu s informačními technologiemi a výpočetní technikou. AAC kromě České republiky úspěšně působí také na Slovensku a v Rumunsku.


20.6.2005 OBO Construct KTS

Významný výrobce elektroinstalační techniky s celosvětovou působností rozšiřuje do dalších zemí softwarovou CAD aplikaci OBO Construct KTS, určenou pro projektování kabelových nosných tras. Jejím smyslem je usnadnit návrh kabelových tras ze systémů KTS firmy OBO Bettermann. Aplikace byla vyvinuta ve spolupráci se společností AAC Solutions s.r.o.

Aplikace OBO Construct KTS provádí samostatně statické výpočty únosnosti kabelových žlabů, žebříků i souvisejících závěsných konstrukcí a signalizuje překročení jejich mezních parametrů. Po zadání typu a množství uložených kabelů vypočítá i obsazení průřezu kabelové trasy. Samostatná knihovna s bloky použitých prvků umožňuje vytvářet ve výkrese jednoduše řezy kabelovými trasami.

Výstupem aplikace je podrobný zákres navržených tras a především rychlá a kompletní materiálová specifikace, nutná k realizaci každé zakázky. Například úplný výpis prvků zakreslených kabelových tras o celkové délce několika kilometrů, zavěšených v technologické hale s plochou 8.000 m2, je k dispozici během 8 až 30 vteřin. Doba zpracování přitom závisí pouze na rychlosti použité výpočetní techniky. Ruční zpracování obdobně detailního výpisu by přitom zabralo několik hodin.

OBO Construct KTS je nadstavba CAD programů firmy Autodesk - AutoCAD a AutoCAD LT ve verzích 2000 až 2006. Její přednosti ocení především projektanti elektro, nicméně přínosem může být i pro realizátory staveb. Získat ji lze od OBO Bettermann Praha s.r.o. za manipulační poplatek, který je současně nutným předpokladem pro pozdější bezplatné aktualizace její databáze.

Celá aplikace byla vyvinuta v České republice pro dceřinou společnost německé firmy OBO Bettermann GmbH & Co a dočkala se již rozšíření jak u nás, tak po celém Německu. V současnosti probíhají práce na dalších jazykových verzích.

Firma OBO Bettermann je významným výrobcem elektroinstalační techniky s působností na všech světových kontinentech včetně České republiky. Viz www.obo.cz
Firma AAC Solutions je Systémovým centrem firmy Autodesk a kromě dodávek CAD a GIS řešení se zabývá i vývojem CAD a GIS aplikací. Viz www.aac-solutions.cz


9.5.2005 Revit aCADemy - soutěž v projektování

Pro všechny architekty a stavební projektanty, studenty, či profesionální týmy připravila společnost AAC Solutions již druhý ročník soutěže s názvem Revit aCADemy. Revit aCADemy je pořádána za podpory společností Autodesk a HP a mediální podpory časopisu Computer Design. Jak již název "Revit aCADemy" napovídá, jde o klání v projektování s využitím nejmodernější CAD/BIM aplikace pro projektování a architektonické navrhování - Autodesk Revit, která se stále více uplatňuje i v České republice.

Od vyhlášení soutěže - 1. května do jejího závěru 12. září 2005 budou moci všichni přihlášení odevzdávat svá díla, ze kterých porota soutěže poté vybere nejzdařilejší projekty, a ty pak odmění velice lákavými cenami. Vítěz, jenž bude vyhlášen během slavnostního večera na konci září, získá velkoformátovou tiskárnu HP DesignJet, resp. ve studentské kategorii digitální fotoaparát HP. Hodnotné ceny jsou připraveny i pro další nejúspěšnější soutěžící.

V porotě zasednou jako odborníci z praxe, tak zástupci společností Autodesk, HP, Computer Press a AAC Solutions. Hodnotit se bude architektonické vyznění díla, kvalita a míra využití CAD technologie při návrhu, celkové prostorové i funkční řešení díla, originalita řešení a další pohledy.

Informace a přihláška:
http://www.aac-solutions.cz/revitacademy

AAC Solutions s.r.o. (dříve Xanadu s.r.o.) působí na trhu již čtrnáctý rok a patří k nejvýznamnějším českým dodavatelům řešení a služeb pro CAD, GIS, IT bezpečnost, tiskové služby, informační systémy a IT infrastrukturu. Firma je dlouholetým významným partnerem firem Hewlett-Packard a Autodesk. V roce 2004 činil obrat firmy 184 mil. Kč, v současnosti firma zaměstnává 90 pracovníků.
AAC Solutions s.r.o. je součástí holdingu AAC, který zaujímá jedno z předních míst na domácím trhu s informačními technologiemi a výpočetní technikou. AAC kromě České republiky úspěšně působí také na Slovensku a v Rumunsku.


14.4.2005 Nová obchodní ředitelka AAC Solutions

Na nově vytvořenou pozici obchodní ředitelky společnosti AAC Solutions s.r.o. byla k 1.4.2005 jmenována Ing. Jindra Tumová, která v minulosti působila na manažerských pozicích ve společnostech PVT a T-Systems Czech. Ve společnosti AAC Solutions s.r.o. doposud zastávala pozici ředitelky obchodní jednotky pro velké zákazníky.


31.3.2005 AAC Solutions partnerem IBM

Firma AAC Solutions se stává autorizovaným partnerem IBM (IBM Business Partner). Smlouva o obchodním partnerství pokrývá autorizaci pro prodeje produktů a řešení IBM v oblasti serverů, stanic a storage řešení, včetně produktových řad iSeries, pSeries, AS/400 a RS/6000.

Ředitel AAC Solutions, Tomáš Netolický, komentuje: "Rozšiřování partnerství s předními světovými výrobci IT je v souladu s naší dlouhodobou strategií, kde se chceme orientovat primárně na zjišťování potřeb zákazníků a jejich řešení, nikoliv jen na prodej produktů a technologií konkrétních výrobců. To je naše přidaná hodnota, kterou od nás zákazník očekává."

AAC Solutions s.r.o. (dříve Xanadu s.r.o.) působí na trhu již čtrnáctý rok a patří k nejvýznamnějším českým dodavatelům řešení a služeb pro CAD, GIS, IT bezpečnost, tiskové služby, informační systémy a IT infrastrukturu. Firma je dlouholetým významným partnerem firem Hewlett-Packard a Autodesk. V roce 2004 činil obrat firmy 184 mil. Kč, v současnosti firma zaměstnává 90 pracovníků.
AAC Solutions s.r.o. je součástí holdingu AAC, který zaujímá jedno z předních míst na domácím trhu s informačními technologiemi a výpočetní technikou. AAC kromě České republiky úspěšně působí také na Slovensku a v Rumunsku.


16.2.2005 Výsledky Xanadu/AAC Solutions za rok 2004

Firma AAC Solutions dosáhla podle dosud neauditovaných hospodářských výsledků v roce 2004 obratu ve výši 184,2 mil. Kč, což představuje 12% nárůst oproti roku 2003. Vzrostl zejména podíl služeb na obratu firmy - tržby za služby dosáhly téměř 32 mil. Kč (nárůst o 22% proti předchozímu roku). O více než 37% se zvýšil objem prodeje strojírenských CAD řešení Autodesk. O téměř 500 stoupl za rok 2004 počet nových firemních zákazníků.

AAC Solutions s.r.o. (dříve Xanadu s.r.o.) působí na trhu již čtrnáctý rok a patří k nejvýznamnějším českým dodavatelům řešení a služeb pro CAD, GIS, IT bezpečnost, tiskové služby, informační systémy a IT infrastrukturu. Firma je dlouholetým významným partnerem firem Hewlett-Packard a Autodesk. V roce 2003 činil auditovaný obrat firmy 165 mil. Kč, v současnosti firma zaměstnává 90 pracovníků.
AAC Solutions s.r.o. je součástí holdingu AAC, který zaujímá jedno z předních míst na domácím trhu s informačními technologiemi a výpočetní technikou. AAC kromě České republiky úspěšně působí také na Slovensku a v Rumunsku.


24.1.2005 Společnost AAC Solutions se stává autorizovaným servisním partnerem HP, získává certifikaci ISO 9001

Firma AAC Solutions s.r.o. (dříve: Xanadu a Dialog MTS) získává statut autorizovaného servisního střediska HP (HP ASDP). Na všech servisních pobočkách AAC Solutions (České Budějovice, Pardubice, Praha, Ostrava, Brno, Děčín) můžete využít záručního i pozáručního servisu produktů HP a Compaq - všech typů tiskáren LaserJet, DeskJet, multifunkčních zařízení OfficeJet a MFP, plotrů HP DesignJet, stolních, přenosných i kapesních počítačů, pracovních stanic, serverů s procesory Intel, skenerů, síťových aktivních prvků ProCurve, záložních a archivačních systémů a všech dalších doplňků IT Hewlett-Packard. Opravy provádíme na produkty HP zakoupené kdekoliv (na většinu produktů HP platí celosvětová záruka).

HP Servis Online
Každý zákazník servisu AAC Solutions má možnost sledovat online stav své zakázky pomocí web aplikace na stránce www.servis-hp.cz. Zároveň zde vidí historii svých servisních zakázek. Zákazník je informován notifikačním e-mailem (pokud ho uvede při předání zařízení do opravy) o dokončení své zakázky.

AAC Solutions je také "Onsite partnerem HP" - pro rozšířené podmínky záručních oprav na místě instalace (rozšířená záruka HP CarePack). Provádíme rovněž pozáruční opravy, profylaktické prohlídky, seřízení a čištění i autorizované instalace produktů HP. Díky rozsáhlým zkušenostem s produkty Hewlett-Packard můžeme poradit jak nejlépe využít techniku HP a doporučit vhodné řešení.

Kvalitní tým certifikovaných servisních techniků vychází z 12leté zkušenosti společnosti Dialog MTS, která od 1.1.2005 spojila své síly s AAC Solutions.

Další informace o servisu HP najdete na www.aac-solutions.cz/servis


Společnost AAC Solutions s.r.o. (dříve Xanadu) se stala držitelem certifikátu ISO 9001:2000 pro oblast "Dodávky hardware, software a služeb v oboru informačních a komunikačních technologií, servis hardware".

AAC Solutions s.r.o. (dříve Xanadu s.r.o.) působí na trhu již čtrnáctý rok a patří k nejvýznamnějším českým dodavatelům řešení a služeb pro CAD, GIS, IT bezpečnost, tiskové služby, informační systémy a IT infrastrukturu. Firma je dlouholetým významným partnerem firem Hewlett-Packard a Autodesk. V roce 2003 činil auditovaný obrat firmy 165 mil. Kč, v současnosti firma zaměstnává 90 pracovníků.
AAC Solutions s.r.o. je součástí holdingu AAC, který prostřednictvím svých dceřiných společností zaujímá jedno z předních míst na domácím trhu s informačními technologiemi, výpočetní technikou a spotřební elektronikou. Konsolidovaný obrat AAC dosáhl v roce 2003 7.3 mld. Kč.


24.11.2004 BEST-MENU - dlažby pro AutoCAD

Největší tuzemský výrobce betonových stavebních a okrasných prvků pro venkovní architekturu, BEST, a.s., představil novou verzi aplikační nadstavby BEST-Menu 4.1 pro AutoCAD a Architectural Desktop. Nová verze BEST-Menu podporuje CAD aplikace AutoCAD 2005, 2004, 2002 a 2000, včetně dalších CAD produktů firmy Autodesk založených na těchto verzích AutoCADu.

Ve spolupráci s firmou Xanadu s.r.o. z Českých Budějovic tak vznikla nová verze software, který usnadní a automatizuje práci architektům a projektantům a zároveň přináší kompletní technické údaje o všech aktuálních výrobcích firmy BEST. Podrobnější informace naleznete také na adresách www.best-as.cz a www.xanadu.cz

Aplikace BEST-Menu umožňuje automatické vyplnění zvolených oblastí výkresu v AutoCADu různými skladbami dlažeb z katalogu produkce firmy BEST, s bohatými možnostmi nastavení parametrů skládání. Skladbou lze zaplnit zadanou plochu či rozmístit prvky podél vybrané křivky v CAD výkresu. V nabídce programu jsou nově i prvky plotů a opěrných zdí. Uživatel si může definovat i vlastní skladby a barevné kombinace. Z výsledků skládání je automaticky vygenerován výpis použitého materiálu pro objednání.

Xanadu s.r.o. (od 1.1.2005: AAC Solutions), působící na trhu již čtrnáctý rok, patří k nejvýznamnějším českým specialistům na CAD a GIS služby, a zároveň je dlouholetým významným partnerem firem Hewlett-Packard a Autodesk. V oblasti vývoje software jsou zákazníky Xanadu nejen české, ale i celá řada renomovaných zahraničních firem. V roce 2003 činil obrat firmy Xanadu 165 mil. Kč, v současnosti firma zaměstnává 60 pracovníků.
Xanadu s.r.o. je součástí holdingu AAC a.s., který prostřednictvím svých dceřiných společností zaujímá jedno z předních míst na domácím trhu s informačními technologiemi, výpočetní technikou a spotřební elektronikou. Konsolidovaný obrat AAC dosáhl v roce 2003 7.3 mld. Kč.


22.11.2004 Xanadu uvádí české prostředí pro Autodesk Revit 7

Firma Xanadu s.r.o. připravila novou verzi českého prostředí pro architektonickou CAD/BIM aplikaci Autodesk® Revit® 7.0.

"České prostředí pro Autodesk Revit 7" je nadstavbová aplikace firmy Xanadu, která zpřístupňuje ovládání Autodesk Revitu českým uživatelům a doplňuje do Revitu podporu českých norem. Aplikace obsahuje kompletně lokalizované prostředí menu, dialogů, příkazů, informačních a chybových hlášení, lokalizované filtry pro komunikaci prostřednictvím formátu DWG, českou výchozí šablonu projektů i šablony pro tvorbu vlastních knihoven. Rozsáhlá knihovna tzv. "rodin" (parametrických prvků knihovny) dodávaná s českým prostředím nabízí více než 600 rodin z různých stavebních oborů. Součástí lokalizace je i elektronická dokumentace - cvičebnice Revitu v rozsahu 800 stran.

Stávající uživatelé českého prostředí pro Revit 6.1 získají tuto novou verzi zdarma. Průběžné aktualizace pro nové build-verze Revitu 7 budou pro uživatele k dispozici opět prostřednictvím online služby http://www.cadforum.cz/revit .

České prostředí pro Autodesk Revit 7.0 je k dispozici u autorizovaných prodejců Autodesk Revitu - tedy u firmy Xanadu v České republice a firmy Štor na Slovensku. Cena tohoto produktu činí 6.900,-Kč, včetně ročního subscription.

Xanadu s.r.o. (od 1.1.2005: AAC Solutions), působící na trhu již čtrnáctý rok, patří k nejvýznamnějším českým specialistům na CAD a GIS služby, a zároveň je dlouholetým významným partnerem firem Hewlett-Packard a Autodesk. V oblasti vývoje software jsou zákazníky Xanadu nejen české, ale i celá řada renomovaných zahraničních firem. V roce 2003 činil obrat firmy Xanadu 165 mil. Kč, v současnosti firma zaměstnává 60 pracovníků.
Xanadu s.r.o. je součástí holdingu AAC a.s., který prostřednictvím svých dceřiných společností zaujímá jedno z předních míst na domácím trhu s informačními technologiemi, výpočetní technikou a spotřební elektronikou. Konsolidovaný obrat AAC dosáhl v roce 2003 7.3 mld. Kč.


15.11.2004 Xanadu - v rozšířené podobě pod novým jménem

Společnost Xanadu s.r.o. oznámila akvizici vybraných aktiv společnosti Dialog MTS s.r.o. a zároveň změnu jména firmy na AAC Solutions s.r.o.

Společnost Xanadu je již od roku 2000 součástí holdingu AAC a.s. a v souvislosti s integrací firem holdingu AAC bude na českém trhu od 1.1.2005 nadále působit pod názvem "AAC Solutions". Firma má v současnosti zastoupení v Českých Budějovicích, Pardubicích, Praze a Ostravě a plánuje na rok 2004 obrat přes 200 mil. Kč se 60 zaměstnanci. Xanadu, nově AAC Solutions, tak chce posílit svojí pozici na českém trhu informačních technologií, především v oblasti infrastruktury IT a servisu.

Tomáš Netolický, ředitel AAC Solutions s.r.o. a člen představenstva AAC a.s. o těchto krocích říká: "V rámci integračního procesu AAC se naše společnost soustřeďuje na IT projekty s přidanou hodnotu. Toto rozšíření firmy nám pomůže ještě zlepšit podporu našim zákazníkům - jednak díky širší nabídce služeb a servisu a jednak větším pokrytím České republiky. Naše tradiční zaměření na obory CAD, GIS, tisková a bezpečnostní řešení chceme rozšířit i o další nabídku IT řešení pro střední a velké firmy."

Ve vedení společnosti AAC Solutions s.r.o. zůstávají členové nejvyššího managementu Xanadu, posíleni o ing. Jana Münze ze společnosti Dialog MTS.

Odpovědi na časté otázky: http://www.xanadu.cz/dmrgrfaq.asp

Xanadu, působící na trhu již čtrnáctý rok (dříve CAD Studio + i-Systems) , patří k nejvýznamnějším českým specialistům na CAD a GIS služby, tisková a bezpečnostní řešení, a zároveň je tradičním přímým partnerem firem Hewlett-Packard, Autodesk, Microsoft a Symantec. V oblasti vývoje software jsou zákazníky Xanadu nejen české, ale i celá řada renomovaných zahraničních firem. V roce 2003 činil obrat Xanadu 165 mil. Kč.

Společnost Dialog MTS spol.s r.o. působí na IT trhu již od roku 1992 a a jejími hlavními aktivitami je prodej, instalace a servis výpočetní techniky, převážně Hewlett-Packard. Společnost patří k dlouholetým významným partnerům firem Hewlett-Packard, IBM a Microsoft. Společnost Dialog MTS dosáhla v roce 2003 obratu 112 mil. Kč a zaměstnávala 25 pracovníků v Brně, Praze a Ostravě.

Xanadu s.r.o. je součástí holdingu AAC a.s., který prostřednictvím svých dceřiných společností zaujímá jedno z předních míst na domácím trhu s informačními technologiemi, výpočetní technikou a spotřební elektronikou. Konsolidovaný obrat AAC dosáhl v roce 2003 7.3 mld. Kč.


2.11.2004 Xanadu uvádí systém eObec a další GIS aplikace

Především pro obce, města a správce nemovitostí je určena nová GIS aplikace "Xanadu eObec". Tato aplikace využívá dat katastru nemovitostí, rastrových map i existujících databázových agend a pomocí technologie Autodesk MapGuide umožňuje provádět nad těmito daty řadu operací. S minimálními nároky na obsluhu lze v prostředí internetového prohlížeče zobrazovat informace z katastru, definovat tematická zobrazení, vyhledávat textová i grafická data a výsledky vyhledávání prezentovat v mapě, generovat tištěné výstupy, či naopak provádět jednoduché digitalizace mapových dat.

V těchto dnech přichází na trh česká verze aplikace pro mapování a GIS – Autodesk Map 3D 2005. Lokalizaci této aplikace připravila pro Autodesk firma Xanadu.

Firma Xanadu zároveň uvádí na trh rozhraní pro výměnný formát katastru nemovitostí ČR (VFK-Import pro Autodesk). Do Autodesk Mapu a dalších GIS produktů firmy Autodesk je tak možné přímo načítat grafická i popisná data katastru nemovitostí včetně jejich vzájemného propojení. Využití tohoto rozhraní je možné v produktech Autodesk Map, AutoCAD, Autodesk MapGuide a Autodesk Envision.

"Práce s digitálním katastrem prostřednictvím nástrojů firmy Xanadu nás posunula o několik let dopředu. Týdenní práce s jedním výpisem vlastníků pro zábor můžeme zvládnout za jednu hodinu. Při jakékoliv průběžné změně projektu získáme okamžitě potřebné seznamy vlastníků." říká ing.Karel Bartyzal, ředitel ateliéru ČB, Pragoprojekt, a.s.

Aplikace Xanadu CITin je rastrové rozhraní pro GIS aplikace firmy Autodesk umožňující přímé zpracování rastrových mapových formátů CIT v produktech Autodesk Map, AutoCAD či Autodesk MapGuide.

Aplikace eObec, VFK-Autodesk a CITin dodává firma Xanadu s.r.o., Systémové centrum firmy Autodesk.
Více informací na www.cadstudio.cz/eObec , www.cadstudio.cz/CITin, www.cadstudio.cz/VFK, www.cadstudio.cz, www.autodesk.cz

Xanadu s.r.o. (od 1.1.2005: AAC Solutions), působící na trhu již čtrnáctý rok, patří k nejvýznamnějším českým specialistům na CAD a GIS služby, a zároveň je dlouholetým významným partnerem firem Hewlett-Packard a Autodesk. V oblasti vývoje software jsou zákazníky Xanadu nejen české, ale i celá řada renomovaných zahraničních firem. V roce 2003 činil obrat firmy Xanadu 165 mil. Kč, v současnosti firma zaměstnává 60 pracovníků.
Xanadu s.r.o. je součástí holdingu AAC a.s., který prostřednictvím svých dceřiných společností zaujímá jedno z předních míst na domácím trhu s informačními technologiemi, výpočetní technikou a spotřební elektronikou. Konsolidovaný obrat AAC dosáhl v roce 2003 7.3 mld. Kč.


1.10.2004 Expanze je součástí integračního procesu holdingu AAC a.s.

Společnost Xanadu s.r.o., člen skupiny AAC a.s., a společnost Dialog MTS, s.r.o. se sídlem v Brně se dohodly na strategické spolupráci, jejímž výsledkem bude akvizice aktivit firmy Dialog MTS, s.r.o. Tato akvizice je jedním z nástrojů, kterými se naplňuje střednědobá strategie společnosti Xanadu s.r.o. a celé skupiny AAC a.s. v oblasti prodeje a servisu infrastruktury IT.

"Strategická dohoda s firmou Dialog MTS, s.r.o. se sídlem v Brně a pobočkami v Praze a Ostravě, směřuje k růstové a rozvojové expanzi společnosti Xanadu s.r.o. z hlediska regionálního i produktového. Zároveň přispívá k prohloubení a optimalizaci integračních procesů, které probíhají v rámci celé skupiny AAC a.s. v ČR a v dalších zemích střední a východní Evropy", uvedl Tomáš Netolický, generální ředitel společnosti Xanadu s.r.o. a člen představenstva společnosti AAC a.s.

Xanadu s.r.o., působící na trhu již čtrnáctý rok, patří k nejvýznamnějším českým specialistům na CAD a GIS služby, a zároveň je dlouholetým významným partnerem firem Hewlett-Packard a Autodesk. V oblasti vývoje software jsou zákazníky Xanadu nejen české, ale i celá řada renomovaných zahraničních firem. V roce 2003 činil obrat firmy Xanadu 165 mil. Kč, v současnosti firma zaměstnává 60 pracovníků.
Xanadu s.r.o. je součástí holdingu AAC a.s., který prostřednictvím svých dceřiných společností zaujímá jedno z předních míst na domácím trhu s informačními technologiemi, výpočetní technikou a spotřební elektronikou. Konsolidovaný obrat AAC dosáhl v roce 2003 7.3 mld. Kč.

Další informace najdete na www.aac.as, www.cadstudio.cz a www.dialog.cz


14.9.2004 Společnost Xanadu uvádí české prostředí pro Autodesk Revit

Firma Xanadu s.r.o. připravila nový rozšiřující CAD produkt - české prostředí pro stavařské aplikace Autodesk® Revit® 6.1 a Autodesk® AutoCAD® Revit® Series 2.0. Lokalizace těchto produktů je k dispozici současně s jejich oficiálním uvedením na český a slovenský trh.

"České prostředí pro Autodesk Revit" je nadstavbová aplikace firmy Xanadu, která zpřístupňuje ovládání Autodesk Revitu českým uživatelům a doplňuje do Revitu podporu českých norem. Aplikace obsahuje kompletně lokalizované prostředí menu, dialogů, příkazů, informačních a chybových hlášení, lokalizované filtry pro komunikaci prostřednictvím formátu DWG, českou výchozí šablonu projektů i šablony pro tvorbu vlastních knihoven. Rozsáhlá knihovna tzv. "rodin" (parametrických prvků knihovny) dodávaná s českým prostředím nabízí více než 600 rodin z různých stavebních oborů. Součástí lokalizace je i elektronická dokumentace - cvičebnice Revitu v rozsahu 800 stran.
České prostředí pro Autodesk Revit bylo připravováno ve spolupráci s stávajícími uživateli Revitu v České republice.

Autodesk Revit je poněkud specifickým softwarovým produktem co do aktualizací - téměř jednou měsíčně je pro držitele předplatného na webu k dispozici nová aktualizace (build) produktu s novými funkcemi. Tomuto způsobu aktualizace je přizpůsobena i česká lokalizace. Po každé aktualizaci anglické verze Revitu je během několika dnů na serveru CAD Fórum, stránce http://www.cadforum.cz/revit bezplatně zpřístupněna i aktualizace českého prostředí. Tato web stránka rovněž nabízí automatické ověření aktuální verze přímo z CAD stanice s Revitem, aktuální tipy pro Revit, doplněné knihovny rodin, plus další užitečné informace pro uživatele.

Tomáš Netolický, ředitel Xanadu s.r.o. a člen představenstva AAC a.s. o tomto produktu říká: "Máme více než desetileté zkušenosti s lokalizacemi CAD aplikací a naši zákazníci nám potvrzují, že lokalizované verze produktů jim přinášejí vyšší produktivitu, především díky snazšímu ovládání a rychlejšímu zaučení pracovníků."

České prostředí pro Autodesk Revit je k dispozici u autorizovaných prodejců Autodesk Revitu - tedy u firmy Xanadu v České republice a firmy Štor na Slovensku. Cena tohoto produktu činí 4.900,-Kč.

Xanadu s.r.o., působící na trhu již čtrnáctý rok, patří k nejvýznamnějším českým specialistům na CAD a GIS služby, a zároveň je dlouholetým významným partnerem firem Hewlett-Packard a Autodesk. V oblasti vývoje software jsou zákazníky Xanadu nejen české, ale i celá řada renomovaných zahraničních firem. V roce 2003 činil obrat firmy Xanadu 165 mil. Kč, v současnosti firma zaměstnává 60 pracovníků.
Xanadu s.r.o. je součástí holdingu AAC a.s., který prostřednictvím svých dceřiných společností zaujímá jedno z předních míst na domácím trhu s informačními technologiemi, výpočetní technikou a spotřební elektronikou. Konsolidovaný obrat AAC dosáhl v roce 2003 7.3 mld. Kč.


20.8.2004 Holdingová společnost AAC a.s. zahájila proces integrace

Jedna z nejvýznamnějších tuzemských společností v oblasti informačních technologií zahájila proces vnitřní integrace. V rámci tohoto procesu se do konce letošního roku dceřiné společnosti LIBRA Electronics a ProCA spojí v jednu, marketingově orientovanou společnost.

Vznikne tak silná integrovaná společnost s výhradním zaměřením na oblast IT - výrobu a distribuci výpočetní techniky a jejích komponentů včetně exportních aktivit. V průběhu srpna tak dojde ke spojení obchodních míst společností LIBRA Electronics a ProCA a také ke koncentraci výroby počítačů v pražské výrobní pobočce. Tento krok je jedním z prvních, které mají sjednotit procesy ve fúzujících společnostech, integrovat marketing a zavést jasnou značkovou strategii holdingu.

Proces se dotkne i dalších stávajících společností holdingu - Xanadu a ProMON, které budou spojeny do nové firmy zaměřené na poskytování služeb v oblasti IT řešení. Oddělení obchodování a distribuce se spotřební elektronikou bude zcela vyčleněno do nově vzniklé samostatné společnosti.

"Společnost AAC a.s. sdružuje firmy, které prošly v posledních letech velmi dynamickým rozvojem. Podařilo se nám upevnit pozici řadou akvizic a expandovat do zahraničí. Nyní nastal čas uspořádat naši společnost před další expanzí tak, aby byla maximálně efektivní a konkurenceschopná. A to v evropském měřítku. Členství naší země v Evropské unii a tržní pozice akciové společnosti AAC vytváří předpoklady k dalšímu růstu," říká předseda dozorčí rady AAC a.s. Ladislav Marek.

AAC a.s. dnes operuje vedle České republiky také na Slovensku a v Rumunsku. Společnosti LIBRA Electronics a ProCA vyrábějí v České republice počítače pod značkami BRAVE, LEO a TESCO. Distribuují také bílou a černou spotřební elektroniku značky Samsung a vlastní značky Maxton.

Základní informace o AAC a.s.: Společnost založil na počátku 90. let student Ladislav Marek. V roce 1992 vznikl holding AAC a.s., který si získal pověst jedné z nejúspěšnějších tuzemských společností založených a spravovaných tuzemskými většinovými vlastníky. Jen v loňském roce dodal holding na trh téměř 100 000 počítačů vlastních značek, které drží řadu ocenění v prestižních odborných testech. Konsolidované tržby holdingu činily v roce 2003 více než 7 mld. Kč. Mezi jeho prominentní zákazníky patří mimo jiné Kancelář prezidenta republiky či Poslanecká sněmovna, Univerzita Karlova, ČSAV, Bankovní akademie nebo Katastrální úřad Slovenské republiky.


1.6.2004 Revit aCADemy - soutěž v projektování

Pro všechny architekty a stavební projektanty, studenty, či profesionální týmy připravila společnost Xanadu na letní sezónu první ročník soutěže s názvem Revit aCADemy. Jak již "Revit aCADemy" napovídá, půjde o klání v projektování s využitím nejmodernější aplikace pro CAD a BIM - Autodesk Revit, která se stále více uplatňuje i v České republice.

Od vyhlášení soutěže 1. června do jejího závěru 1. září budou moci všichni přihlášení odevzdávat svá díla, ze kterých odborná porota poté vybere tři nejzdařilejší projekty, a ty pak odmění velice lákavými cenami. Vítěz, jenž bude vyhlášen během slavnostního večera na konci září v Praze, získá velkoformátovou tiskárnu HP DesignJet 100 Plus a plnou verzi aplikace Autodesk Revit. Hodnotné ceny jsou připraveny i pro další dva nejúspěšnější soutěžící.

V odborné části poroty zasednou ing. arch. Jaromír Kročák a ing. arch. Karel Zuska. Ve veřejné části poroty pak budou pánové David Palas - obchodní ředitel společnosti Autodesk, Jiří Paleta – LFP manager společnosti HP, Tomáš Vít – šéfredaktor časopisu Computer Design, Tomáš Netolický – generální ředitel Xanadu a Karel Caldr – AEC/CAD manager Xanadu. Hodnotit se bude architektonické vyznění díla, kvalita a míra využití CAD technologie při návrhu, celkové prostorové i funkční řešení díla, originalita řešení a další pohledy.

Informace a přihláška:
http://www.cadstudio.cz/revitacademy

Firma Xanadu s.r.o. (dříve CAD Studio a i-Systems) je Systémovým centrem firmy Autodesk, Commercial Business partnerem HP se statutem Select, Certifikovaným partnerem Microsoft a Symantec a kromě dodávek CAD, GIS, síťových a tiskových řešení se zabývá i vývojem CAD, GIS a FM aplikací. Firma Xanadu je součástí holdingu AAC a.s. a členem mezinárodní organizace IFMA.


9.4.2004 Xanadu - zodpovězen 1 milion CAD dotazů

Web služba firmy Xanadu - 'CAD Fórum' na adrese www.cadforum.cz zodpověděla 9.4.2004 již jubilejní, miliontý dotaz. Profesionálové v oblasti CAD a GIS z celého světa nacházejí pomocí služby CAD Fórum odpověď na většinu otázek souvisejících s používáním CAD produktů firem Autodesk a HP. Tato internetová služba firmy Xanadu je znalostní databází obsahující již 3.700 tipů (z toho téměř 2.700 v češtině) k aplikacím AutoCAD, AutoCAD LT, Inventor, MapGuide, Architectural Desktop a Revit, plotrům HP DesignJet a dalším produktům firem Autodesk a HP.

CAD Fórum je jednou z největších veřejně přístupných znalostních databází k CAD aplikacím na celém světě. Naprostá většina tipů je volně přístupná, pouze asi 10% z nich je vázáno na registraci na zákaznický "VIP server" firmy Xanadu. V databázi tipů lze vyhledávat podle klíčových slov nebo podle konkrétního softwarového produktu či jeho verze. Součástí databáze je i slovníček nejpoužívanějších CAD pojmů a zkratek, plus Download sekce se stovkami populárních CAD utilit, patchů a freeware aplikací vyvinutých firmou Xanadu. Velká část dotazů pochází od českých a slovenských uživatelů CAD produktů Autodesku, populární je však i německá a především anglická verze této služby (z níž přišel i jubilejní dotaz: "chinese fonts").

Většina CAD tipů pochází z technické podpory poskytované firmou Xanadu a z jejího online diskusního fóra provozovaného na serveru www.cadforum.cz.

Firma Xanadu s.r.o. (dříve CAD Studio a i-Systems) je Systémovým centrem firmy Autodesk, Commercial Business partnerem HP se statutem Select, Certifikovaným partnerem Microsoft a Symantec a kromě dodávek CAD, GIS, síťových a tiskových řešení se zabývá i vývojem CAD, GIS a FM aplikací. Firma Xanadu je součástí holdingu AAC a.s. a členem mezinárodní organizace IFMA.


2.4.2004 Xanadu - Autodesk TOP dealer 2003

V Novém Městě na Moravě proběhlo vyhlášení nejlepších partnerů společnosti Autodesk za rok 2003, hodnocené za celý česko-slovenský trh. Firma Xanadu obsadila celkově první místo jako největší partner Autodesku v tomto regionu a získala titul "TOP Dealer Autodesk za rok 2003". Zároveň byla firma Xanadu oceněna i v jednotlivých kategoriích za prodeje v oblastech MCAD, AEC a GIS. Titul TOP Dealer Autodesk tak Xanadu získává již podesáté v řadě.

Firma Xanadu s.r.o. (dříve CAD Studio a i-Systems) je Systémovým centrem firmy Autodesk, Commercial Business partnerem HP se statutem Select, Certifikovaným partnerem Microsoft a Symantec a kromě dodávek CAD, GIS, síťových a tiskových řešení se zabývá i vývojem CAD, GIS a FM aplikací. Firma Xanadu je součástí holdingu AAC a.s. a členem mezinárodní organizace IFMA.


29.3.2004 Xanadu pomáhá ve světě navrhovat energeticky úsporné budovy

Jedním z aktuálních vývojových projektů firmy Xanadu byla implementace gbXML rozhraní pro architektonické CAD aplikace firmy Autodesk - Architectural Desktop 3.3 a 2004. gbXML (Green Building XML) je standardizovaný formát pro 3D popis budovy používaný pro energetické analýzy. gbXML model exportovaný z Architectural Desktopu může být následně analyzován pomocí nástrojů, jakým je například web služba Green Building Studio firmy Geopraxis. Tyto analytické nástroje automaticky určí odhadovanou spotřebu a ztráty energie u dané stavby a v dané lokalitě. Díky napojení na CAD aplikaci lze analýzy snadno opakovat již v průběhu projektování stavby a optimalizovat tak konstrukci stavby.

Tato zakázková CAD aplikace byla vyvinuta firmou Xanadu pro kalifornskou společnost GeoPraxis.

Viz též www.greenbuildingstudio.com a www.cadstudio.cz/ref/geopraxis.htm.

Firma Xanadu s.r.o. (dříve CAD Studio a i-Systems) je Systémovým centrem firmy Autodesk, Commercial Business partnerem HP se statutem Select, Certifikovaným partnerem Microsoft a Symantec a kromě dodávek CAD, GIS, síťových a tiskových řešení se zabývá i vývojem CAD, GIS a FM aplikací. Firma Xanadu je součástí holdingu AAC a.s. a členem mezinárodní organizace IFMA.


10.3.2004 Xanadu - Vývoj bezpečnostních trendů 2004

Dne 9.3.2004 se v pardubickém sídle společnosti Xanadu konal seminář na téma "Vývoj bezpečnostních trendů 2004". Odborníci z firem Xanadu, Symantec a DNS na něm představili nejmodernější řešení a technologie používané v oblasti zabezpečení sítí, antivirové a antispamové ochrany.

Firma Xanadu s.r.o. (dříve CAD Studio a i-Systems) je Systémovým centrem firmy Autodesk, Commercial Business partnerem HP se statutem Select, Certifikovaným partnerem Microsoft a Symantec a kromě dodávek CAD, GIS, síťových a tiskových řešení se zabývá i vývojem CAD, GIS a FM aplikací. Firma Xanadu je součástí holdingu AAC a.s. a členem mezinárodní organizace IFMA.


2.3.2004 Xanadu - CAD dealer roku 2003

V pražském Veletržním paláci byli v rámci 'Tech Data Forum 2004' vyhlášeni nejúspěšnější prodejci v oblasti výpočetní a komunikační techniky. V kategorii CAD produktů se již počtvrté v řadě stala vítězem pro region České a Slovenské republiky společnost Xanadu s.r.o., která tak získala ocenění Dealer roku 2003. Cenu přebral během slavnostního večera ředitel společnosti Xanadu, ing. Tomáš Netolický.

Firma Xanadu s.r.o. (dříve CAD Studio a i-Systems) je Systémovým centrem firmy Autodesk, Commercial Business partnerem HP se statutem Select, Certifikovaným partnerem Microsoft a Symantec a kromě dodávek CAD, GIS, síťových a tiskových řešení se zabývá i vývojem CAD, GIS a FM aplikací. Firma Xanadu je součástí holdingu AAC a.s. a členem mezinárodní organizace IFMA.


28.1.2004 Xanadu - ekonomické výsledky za rok 2003

Firma Xanadu s.r.o. oznámila ekonomické výsledky za rok 2003. Celkový obrat přesáhl hodnotu 165 mil. Kč, což představuje rekordní meziroční nárůst o 47%. Ještě vyšším tempem vzrostl v roce 2003 například prodej mapových aplikací Autodesk (+71%) nebo pracovních stanic HP PC (+124%).

Firma Xanadu s.r.o. (dříve CAD Studio a i-Systems) je Systémovým centrem firmy Autodesk, Commercial Business partnerem HP se statutem Select, Certifikovaným partnerem Microsoft a Symantec a kromě dodávek CAD, GIS, síťových a tiskových řešení se zabývá i vývojem CAD, GIS a FM aplikací. Firma Xanadu je součástí holdingu AAC a.s. a členem mezinárodní organizace IFMA.


23.12.2003 CZ lokalizace pro Autodesk Map a Map Series

Firma Xanadu uvedla českou lokalizaci programů Autodesk Map 2004 a Map Series 2004. České prostředí pro tyto mapové aplikace obsahuje lokalizaci všech voleb a zpráv příkazů, dále dialogů, nabídek/menu a průvodců. Map 2004 CZ obsahuje i kompletní lokalizovanou verzi AutoCADu 2004 CZ.

Česká lokalizace obou těchto produktů Autodesku je k dispozici u firmy Xanadu, Systémového centra Autodesk s akreditací pro oblast GIS.

Firma Xanadu a.s. (dříve CAD Studio a i-Systems) je Systémovým centrem firmy Autodesk, Commercial Business partnerem HP se statutem Select, Certifikovaným partnerem Microsoft a kromě dodávek CAD, GIS, síťových a tiskových řešení se zabývá i vývojem CAD, GIS a FM aplikací. Firma Xanadu je součástí holdingu AAC a.s. a členem mezinárodní organizace IFMA.


11.12.2003 Xanadu - HP partner roku 2003

Společnost HP vyhlásila nejlepší partnery v České republice za rok 2003. Firma Xanadu s.r.o. byla oceněna jako "HP partner roku 2003" v kategorii Workstations za nejlepší obchodní výsledky v oblasti pracovních stanic HP.

Firma Xanadu s.r.o. (dříve CAD Studio a i-Systems) je Systémovým centrem firmy Autodesk, Commercial Business partnerem HP, Certifikovaným partnerem Microsoft a kromě dodávek CAD, GIS, síťových a tiskových řešení se zabývá i vývojem CAD, GIS a FM aplikací. Firma Xanadu je součástí holdingu AAC a.s. a členem mezinárodní organizace IFMA.


4.12.2003 Novým jednatelem Xanadu s.r.o. se od 1.1.2004 stává Tomáš Netolický

Novým jednatelem Xanadu s.r.o. se od 1.1.2004 stává Tomáš Netolický.

Karel Veverka, který tuto funkci dosud zastával, se po 13 letech v IT oboru rozhodl zaměřit jiným směrem a věnovat se aktivitám mimo tuto oblast. Rovněž by chtěl mít více času na svou rodinu i vzdělávání. Z těchto důvodů Karel Veverka rezignoval také na post člena představenstva AAC a.s.

Firma Xanadu s.r.o. (dříve CAD Studio a i-Systems) je Systémovým centrem firmy Autodesk, Commercial Business partnerem HP, Certifikovaným partnerem Microsoft a kromě dodávek CAD, GIS, síťových a tiskových řešení se zabývá i vývojem CAD, GIS a FM aplikací. Firma Xanadu je součástí holdingu AAC a.s. a členem mezinárodní organizace IFMA.


5.11.2003 Xanadu - Týden Facility managementu v Praze 2003

Společnost Xanadu s.r.o. se ve dnech 21. a 22. 10. partnersky podílela na projektu s názvem "Týden Facility managementu v Praze 2003", kterým sdružení IFMA CZ (International Facility Management Association) v prostorách hotelu Praha navázala na předchozí úspěšné ročníky zaměřené na téma správy majetku.

Účastníky akce, jejíž motto pro tento rok znělo "Strategie českého facility managementu v EU", byli manažeři v oblasti FM, správci majetku velkých společností a vedoucí pracovníci dodavatelských firem v oblastech FM. Těm byly předány praktické zkušenosti z aplikace Facility managementu v České republice a okolních zemích.

Společnost Xanadu s.r.o. prezentovala na svém stánku nabídku řešení pro oblast CAFM (Computer Aided Facility Management) software. Ing. Jan Binter prezentoval v přednášce na téma "Implementace CAFM systému" zkušenosti firmy Xanadu s implementacemi CAFM ve velkých podnicích.

Firma Xanadu s.r.o. (dříve CAD Studio a i-Systems) je Systémovým centrem firmy Autodesk, Commercial Business partnerem HP, Certifikovaným partnerem Microsoft a kromě dodávek CAD, GIS, síťových a tiskových řešení se zabývá i vývojem CAD, GIS a FM aplikací. Firma Xanadu je součástí holdingu AAC a.s. a členem mezinárodní organizace IFMA.


1.10.2003 Xanadu - sloučení středisek 'Praha 1' a 'Praha 2'

Od 1.10.2003 dochází ve firmě Xanadu s.r.o. v rámci restrukturalizace a zefektivnění služeb zákazníkům k plánovanému sloučení středisek 'Praha 1' a 'Praha 2'. Pražské středisko Xanadu od tohoto dne naleznou zákazníci na adrese Žirovnická 2389, Praha 10, 106 00. Telefonní spojení se nemění: 272 770 000, 283 891 154, fax: 272 764 400. Vedoucím střediska, které poskytuje pro zákazníky z Prahy a Středočeského regionu komplexní služby z portfolia společnosti Xanadu, byla jmenována Rudolfa Schillerová.

Firma Xanadu s.r.o. (dříve CAD Studio a i-Systems) je Systémovým centrem firmy Autodesk, Commercial Business partnerem HP, Certifikovaným partnerem Microsoft a kromě dodávek CAD, GIS, síťových a tiskových řešení se zabývá i vývojem CAD, GIS a FM aplikací. Firma Xanadu je součástí holdingu AAC a.s. a členem mezinárodní organizace IFMA.


1.10.2003 Xanadu - Získané certifikace HP

Společnost Xanadu s.r.o. jako jeden z prvních partnerů HP získala certifikát Commercial HP Business Partner Select. Jedná se v současné době o nejvyšší úroveň certifikace Sales and Service partnerů HP.

Xanadu se zároveň stalo Autorizovaným technologickým centrem HP (ATeC) pro oblast multifunkčních zařízení a technologií pro správu dokumentů. Program Autorizovaných technologických center byl vytvořen společností HP s cílem poskytnout ucelenou a přehlednou nabídku řešení podporovaných společností HP. ATeC umožní zákazníkům získání praktické zkušenosti s jednotlivými řešeními dostupnými v jejich blízkosti po celé ČR.

Firma Xanadu s.r.o. (dříve CAD Studio a i-Systems) je Systémovým centrem firmy Autodesk, Commercial Business partnerem HP, Certifikovaným partnerem Microsoft a kromě dodávek CAD, GIS, síťových a tiskových řešení se zabývá i vývojem CAD, GIS a FM aplikací. Firma Xanadu je součástí holdingu AAC a.s. a členem mezinárodní organizace IFMA.


12.9.2003 Xanadu na Invexu 2003

Společnost Xanadu s.r.o. se návštěvníkům letošního veletrhu Invex představí na známém místě v pavilonu A1, s novým názvem společnosti, s novým designem stánku, ale hlavně s novými produkty a řešeními.

Letošní expozice navazuje na předchozí pravidelné účasti firem CAD Studio a i-Systems, s jejichž sloučením v listopadu loňského roku se pojí změna názvu společnosti i rozšíření portfolia služeb. Každý výstavní den bude Dnem jednoho či více produktů a to v tomto pořadí:

 • Pondělí 6.10.
 • Správa dokumentů - iPROJECT, tisková a velkoformátová řešení HP
  bude prezentován intranetový systém pro správu dokumentů, přímé publikování z MFP zařízení HP, ucelená tisková řešení HP a nejnovější produkční a velkoformátové tiskárny a scannery HP
 • Úterý 7.10.
 • CAD řešení pro stavebnictví (Autodesk Revit) a strojírenství (Autodesk Inventor Professional CZ)
  představení všech nových produktů firmy Autodesk, včetně lokalizovaných verzí rodiny AutoCADu 2004, nového AEC produktu Autodesk Revit a lokalizované verze Inventoru Professional a PLM produktu Autodesk Vault
 • Středa 8.10.
 • Správa majetku (facility management) pro intranet a mobilní klienty
  Xanadu představí řadu svých úspěšných aplikací a modulů pro správu majetku, areálů a inženýrských sítí, které jsou dnes používány u předních českých společností
 • Čtvrtek 9.10.
 • Bezpečnost IT
  řešení pro zabezpečení sítí, serverů a e-mail aplikací před útoky a virovými nákazami, produktová řada Symantec pro Microsoft aplikace.

Těmto tématům bude během jejich dnů věnována výraznější pozornost, bude vždy posílen i tým odborníků firmy Xanadu na tuto oblast. Nebude opomenut ani zbytek širokého portfolia služeb a produktů firmy Xanadu, vše ve spolupráci s našimi partnery Autodesk, Hewlett-Packard, Symantec a Microsoft.

Xanadu s.r.o. na Invexu: 6.-10.10.2003 - A1/53

Nabízíme možnost sjednání termínu schůzky


15.9.2003 Xanadu pro Požární ochranu

Ve dnech 10. a 11. září se firma Xanadu účastnila ostravské konference POŽÁRNÍ OCHRANA 2003. Na této konferenci bylo prezentováno využití GIS pro požární ochranu, havarijní plánování a krizový management postavené na aplikacích Xanadu a technologiích Autodesk a Microsoft.

Firma Xanadu s.r.o. (dříve CAD Studio) je Systémovým centrem firmy Autodesk, Business partnerem HP, Certifikovaným partnerem Microsoft a kromě dodávek CAD, GIS, síťových a tiskových řešení se zabývá i vývojem CAD, GIS a FM aplikací. Firma Xanadu je součástí holdingu AAC a.s. a členem mezinárodní organizace IFMA.


6.8.2003 Xanadu zavádí FM systém pro správu areálů společnosti ŠKODA

Po dokončení studie intranetového systému GIS/FM (facility management) pro správu areálů plzeňské společnosti ŠKODA HOLDING a.s., zahajuje firma Xanadu implementaci tohoto systému. Dokončení prvních dvou etap je plánováno na konec září. Intranetový systém je založen na vlastní aplikaci firmy Xanadu - FM@Web, která využívá technologie a produkty firmy Autodesk - Autodesk MapGuide a Autodesk Map Series.

Systém FM@Web je určen pro snadnou a efektivní správu majetku - budov, pozemků, rozvodných a komunikačních sítí či pozemkových map s využitím dat v nejrůznějších formátech a s napojením na firemní ERP systémy, účetní data nebo na katastr nemovitostí. FM@Web poskytuje běžným uživatelům či mobilním klientům snadný přístup k informacím o majetku a jeho geografické poloze, souvisejícím dokumentům, mapám a topologickým informacím.

ŠKODA HOLDING je součástí skupiny APPIAN GROUP a vlastní nebo spravuje areály a nemovitosti o rozloze přibližně 680 hektarů.

Firma Xanadu s.r.o. (dříve CAD Studio) je Systémovým centrem firmy Autodesk, Business partnerem HP, Certifikovaným partnerem Microsoft a kromě dodávek CAD, GIS, síťových a tiskových řešení se zabývá i vývojem CAD, GIS a FM aplikací. Firma Xanadu je součástí holdingu AAC a.s. a členem mezinárodní organizace IFMA.


3.6.2003 Xanadu - konference GIS ve veřejné správě

Na konferenci GIS ve veřejné správě na Seči představí zákazníci společnosti Xanadu - Česká správa letišť a Povodí Labe - řešení GIS na technologiích společnosti Autodesk. Konference proběhne v termínu 11. - 13. června v Seči u Chrudimi. Účastníci konference budou mít jedinečnou možnost vidět systém pro správu majetku provozovaný na letišti Praha Ruzyně a GIS Povodí Labe pohledem uživatelů a praxe. Společnost Xanadu bude v průběhu konference poskytovat další informace a prezentovat GIS/FM řešení na svém stánku.

Firma Xanadu s.r.o. (dříve CAD Studio) je Systémovým centrem firmy Autodesk, Business partnerem HP, Certifikovaným partnerem Microsoft a kromě dodávek CAD, GIS, síťových a tiskových řešení se zabývá i vývojem CAD, GIS a FM aplikací. Firma Xanadu je součástí holdingu AAC a.s.


2.5.2003 Xanadu - Revit 5.1 na českém trhu

Na český trh byla uvedena nová aplikace pro modelování stavebních informací

Autodesk Revit 5.1 pomáhá profesionálům ve stavebním průmyslu dosahovat vyšší produktivity a kvality návrhů

Společnost Xanadu, Systémové centrum firmy Autodesk, zahájila na českém trhu dodávky programu Autodesk Revit 5.1, nejnovější verze strategické platformy pro modelování stavebních informací. Program Revit 5.1 rozšiřuje možnosti projektování a nabízí nejvyspělejší nástroje na modelování stavebních informací, které slouží architektům a projektantům k vytváření stavebních projektů a automatickou tvorbu dokumentace či přesvědčivé vizualizace. Zákazníci s nimi dosáhnou vyšší kvality práce, vyšší rychlosti a produktivity a nižších nákladů na projekty. Revit 5.1 poskytuje prvotřídní kompatibilitu se souborovým formátem AutoCADu 2004 - DWG a vysoký výkon při modelování a koordinaci i velmi rozsáhlých projektů. Data, vztahující se k modelu budovy a okolního terénu mohou být využívána od úvodního koncepčního návrhu, přes výstavbu až po správu budovy majitelem či nájemníkem. Revit představuje výrazný krok v přechodu z 2D projektování na plně datové, objektové řešení.

Autodesk Revit je ve světě úspěšně využíván řadou architektonických firem. Další informace o Autodesk Revitu, tipy pro jeho použití, zkušební verzi a ceny najdete na www.cadstudio.cz/revit

Firma Xanadu s.r.o. (dříve CAD Studio) je Systémovým centrem firmy Autodesk, Business partnerem HP, Certifikovaným partnerem Microsoft a kromě dodávek CAD, GIS, síťových a tiskových řešení se zabývá i vývojem CAD, GIS a FM aplikací. Firma Xanadu je součástí holdingu AAC a.s.


24.4.2003 Xanadu Open "2004"

Představení nových CAD produktů řady 2004 společnosti Autodesk bylo stěžejním programem série odborných seminářů pod názvem Xanadu Open "2004", která proběhla v měsíci dubnu na šesti místech České republiky. Mimo to představil pořadatel této akce, společnost Xanadu s.r.o., třem stům účastníkům i další nabídku svých produktů a řešení z oblasti správy dokumentů, bezpečnosti nebo tiskových řešení.

Firma Xanadu s.r.o. je Systémovým centrem firmy Autodesk, Business partnerem HP, Certifikovaným partnerem Microsoft a kromě dodávek CAD, GIS, síťových a tiskových řešení se zabývá i vývojem CAD, GIS a FM aplikací. Firma Xanadu je součástí holdingu AAC a.s.


4.3.2003 Xanadu = HP partner roku 2002

Společnost HP vyhlásila nejlepší partnery v České republice za rok 2002. Firma Xanadu s.r.o., divize i-systems, byla oceněna jako "HP partner roku 2002" v kategorii prodeje multifunkčních zařízení HP.

Firma Xanadu s.r.o. je Systémovým centrem firmy Autodesk, Business partnerem HP, Certifikovaným partnerem Microsoft a kromě dodávek CAD, GIS, síťových a tiskových řešení se zabývá i vývojem CAD, GIS a FM aplikací. Firma Xanadu je součástí holdingu AAC a.s.


18.3.2003 Xanadu = Autodesk TOP Dealer 2002

Ve čtvrtek 13.3. proběhlo v Piešťanech vyhlášení nejlepších partnerů společnosti Autodesk za rok 2002. Poprvé od rozdělené ČSFR se ocenění udělovalo za celý česko-slovenský trh. Firma Xanadu obsadila první místo v kategorii "TOP Dealer Autodesku za rok 2002" (největší partner Autodesku na českém a slovenském trhu) i v kategorii "GIS dealer Autodesku za rok 2002" (největší partner v oboru GIS). Xanadu se však umístila i ve všech ostatních sledovaných kategoriích. Podíl společnosti Xanadu na trhu Autodesk produktů v ČR vzrostl z loňských 17.9% na 20.5%, u GIS produktů pak dokonce na 39%.

Firma Xanadu s.r.o. (dříve CAD Studio) je Systémovým centrem firmy Autodesk, Business partnerem HP, Certifikovaným partnerem Microsoft a kromě dodávek CAD, GIS, síťových a tiskových řešení se zabývá i vývojem CAD, GIS a FM aplikací. Firma Xanadu je součástí holdingu AAC a.s.


3.3.2003 Podpora aplikací a služeb pro AutoCAD 2004

Společnost Xanadu s.r.o. (dříve CAD Studio), Systémové centrum Autodesku, uvádí produkty a služby určené pro novou verzi AutoCADu - AutoCAD 2004 - a další nové CAD aplikace řady "2004" firmy Autodesk (pro strojírenství, stavebnictví, mapování, GIS). Přehled nových a vylepšených funkcí AutoCADu 2004 je uveden na www.cadstudio.cz/autocad

Xanadu je producentem řady nadstavbových aplikací a utilit pro AutoCAD. Tyto aplikace jsou dnes používány v 50 zemích celého světa. Většina nadstavbových aplikací firmy Xanadu je již připravena i pro nový AutoCAD 2004. Pro AutoCAD 2004 je určena i beta verze CAD-klienta aplikace firmy Xanadu určené pro intranetovou správu dokumentů - iPROJECT (www.iproject.cz).

Databáze CAD tipů a triků na serveru www.cadforum.cz obsahující na 2.200 tipů je již doplněna i o řadu tipů k nové verzi AutoCADu, která bude uvedena v nejbližších dnech.

Firma Xanadu pracuje na lokalizaci AutoCADu 2004 a dalších nových produktů do češtiny. České verze nových produktů budou k dispozici 2-3 měsíce po uvolnění anglických verzí. Další informace na www.cadstudio.cz

Firma Xanadu s.r.o. (dříve CAD Studio) je Systémovým centrem firmy Autodesk, Business partnerem HP, Certifikovaným partnerem Microsoft a kromě dodávek CAD, GIS, síťových a tiskových řešení se zabývá i vývojem CAD, GIS a FM aplikací. Firma Xanadu je součástí holdingu AAC a.s.


11.2.2003 Xanadu - Top CAD dealer 2002

Ve středu 5.2.2003 byli v pražském Veletržním paláci v rámci Tech Data Forum 2003 vyhlášeni nejúspěšnější prodejci v oblasti výpočetní a komunikační techniky. V kategorii CAD produktů se již potřetí v řadě stala vítězem pro region České a Slovenské republiky společnost Xanadu s.r.o., která tak získala ocenění Dealer roku 2002. Za firmu Xanadu cenu přebíral během slavnostního večera ředitel divize CAD Studio Ing. Jiří Zikeš.

Firma Xanadu (dříve CAD Studio) je Systémovým centrem firmy Autodesk, Business partnerem HP, Certifikovaným partnerem Microsoft a kromě dodávek CAD, GIS, síťových a tiskových řešení se zabývá i vývojem CAD, GIS a FM aplikací. Firma Xanadu je součástí holdingu AAC.


7.1.2003 Xanadu s.r.o. - ekonomické výsledky 2002

Firma Xanadu s.r.o. (dříve CAD Studio) oznámila ekonomické výsledky za rok 2002. Celkový obrat přesáhl hodnotu 112 mil. Kč, což představuje meziroční nárůst o 18%. Nejrychlejším tempem rostl prodej strojírenských CAD aplikací firmy Autodesk, a to meziročně o 45%.

V roce 2002 došlo ke změně jména firmy a vybudování dvou obchodních divizí - CAD Studio a i-Systems. Divize i-Systems vznikla akvizicí vybraných aktiv společnosti Oskar/i-Systems. Společnost Xanadu má v současné době 62 pracovníků v 6 lokalitách po celé republice.

Firma Xanadu je Systémovým centrem firmy Autodesk, Business partnerem HP, Certifikovaným partnerem Microsoft a kromě dodávek CAD, GIS, síťových a tiskových řešení se zabývá i vývojem CAD, GIS a FM aplikací. Firma Xanadu je součástí holdingu AAC.


29.11.2002 Kalifornští piráti ustoupili

Kalifornská společnost ADLSOFT, Inc. porušila autorská práva společnosti Xanadu s.r.o.

V minulých dnech byl kalifornské společnosti ADLSOFT, Inc. zaslán dopis upozorňující je na porušování autorských práv k programu společnosti Xanadu, divize CAD Studio. ADLSOFT nabízel na svých web stránkách k prodeji program CADXL_DATA, který byl kopií aplikace CAD Studia "Excellink VBA", pouze s upraveným záhlavím odstraňujícím informace o originálním autorovi programu. ADLSOFT neměl a nemá žádnou dohodu o prodeji aplikací CAD Studia ani schválení úprav jejich programového kódu. Po tomto upozornění ADLSOFT okamžitě stáhl program CADXL_DATA ze své nabídky, své jednání však nijak nevysvětlil.

Firma Xanadu je Systémovým centrem firmy Autodesk, Business partnerem HP, Certifikovaným partnerem Microsoft a kromě dodávek CAD, GIS, síťových a tiskových řešení se zabývá i vývojem CAD, GIS a FM aplikací. Firma Xanadu je součástí holdingu AAC.


1.10.2002 Společnost CAD Studio představuje novou, rozšířenou podobu

Společnost CAD Studio spol.s r.o. oznámila k 1.10.2002 akvizici vybraných aktiv společnosti
i-systems/Oskar a zároveň změnu jména firmy na Xanadu s.r.o.

Xanadu s.r.o. je součástí holdingu AAC a bude na českém trhu nadále působit pod obchodními značkami "CAD Studio" a "i-systems". Firma má v současnosti zastoupení v Českých Budějovicích, Pardubicích, Praze a Ostravě a plánuje na rok 2003 obrat přes 230 mil. Kč se 60 zaměstnanci. Xanadu se tak stává jedním z klíčových hráčů na českém trhu IT, které poskytují produkty, služby a řešení s vysokou přidanou hodnotou.

Karel Veverka, ředitel Xanadu s.r.o. a člen představenstva AAC a.s. o těchto krocích říká: "Uskutečňujeme tak plán, vybudovat na českém (později evropském) trhu skupinu firem (Xanadu group), která bude realizovat IT projekty s přidanou hodnotu. Je to dobrá zpráva pro zákazníky i partnery, neboť budeme schopni díky pokrytí České republiky a tradičně vysoké úrovni služeb, ještě lépe a ve větší šíři poskytovat podporu zákazníkům.
To, že se firma bude zabývat již nejen CAD oblastí, vyjadřuje i nový název firmy - Xanadu. Společnost nyní rozšiřuje své zaměření i na oblast IT infrastruktury, aplikačních, síťových a tiskových řešení."

Ve vedení společnosti Xanadu s.r.o. zůstávají členové nejvyššího managementu CAD Studia, posíleni o vedoucí pracovníky i-systems. Generálním ředitelem Xanadu s.r.o. je Karel Veverka, ředitelem divize CAD Studio je jmenován Jiří Zikeš, ředitelem divize i-systems Tomáš Netolický. Obchodní divizi Xanadu vede Radek Nekl a zástupcem generálního ředitele pro technologický rozvoj Xanadu s.r.o. je Vladimír Michl.

XANADU je označení místa historické říše Kublaj Chána, prosperující v druhé polovině 13. století. Xanadu (též Šang-tu či San-chü), se rozkládá na nynějším území Číny. Dle pověsti idylické město, plné kouzla, krásy a svobody, kryla polokoule ("pleasure dome") chránící obyvatele před přirozenými i nepřirozenými nebezpečími.
Xanadu bylo opěvováno v básních S.T.Colleridge, mj. v prý nejromantičtější básni napsané v anglickém jazyce - "Kubla Khan":

In Xanadu did Kubla Khan,
a stately pleasure dome decree,
where Aft the sacred river ran,
through caverns measureless to man,
down to a sunless sea...
- Samuel Taylor Colleridge, 1816

XANADU je rovněž jméno projektu Teda Nelsona z roku 1960 (který byl od roku 1988 zastřešován i firmou Autodesk), který řeší ukládání a propojení informací a dokumentů a který mj. poprvé definoval hypertextová propojení dokumentů - koncept, na kterém je dnes postaven celý World Wide Web.

CAD Studio, působící na trhu již dvanáctý rok, patří k nejvýznamnějším českým specialistům na CAD a GIS služby, a zároveň je tradičním přímým partnerem firem Hewlett-Packard a Autodesk. V oblasti vývoje software jsou zákazníky CAD Studia nejen české, ale i celá řada renomovaných zahraničních firem. V roce 2001 činil obrat CAD Studia 95 mil. Kč. V současnosti CAD Studio zaměstnává 40 pracovníků.

Společnost i-systems / Oskar spol.s r.o. působí na IT trhu již od roku 1993 a a jejími hlavními aktivitami jsou dodávky, služby a řešení IT infrastruktury, síťových tiskových řešení a školení. Společnost patří k dlouholetým významným partnerům firem Hewlett-Packard a Microsoft. Společnost i-systems dosáhla v roce 2001 obratu 72 mil. Kč a zaměstnávala 25 pracovníků v Pardubicích, Praze a Ostravě.

Xanadu s.r.o. je součástí holdingu AAC a.s., který prostřednictvím svých dceřiných společností zaujímá jedno z předních míst na domácím trhu s informačními technologiemi, výpočetní technikou a spotřební elektronikou. Konsolidovaný obrat AAC dosáhl v roce 2001 6.9 mld. Kč.

Bližší informace viz http://www.cadstudio.cz/xanadu a časté otázky


18.9.2002 CAD Studio na INVEXu 2002

Firma CAD Studio se účastní veletrhu INVEX 2002 tradičně v pavilonu A1 (stánek 052). Představeny budou poslední novinky z oblasti CAD pro strojírenství a stavebnictví, řešení pro GIS a facility management a aplikace pro správu dokumentů.

Premiéru bude mít česká verze strojírenské 3D aplikace Autodesk Inventor Series 6, lokalizovaná firmou CAD Studio. Rovněž nová verze intranetového systému pro správu dokumentů iPROJECT bude poprvé představena právě na Invexu. Jako tradičně, v expozici firmy CAD Studio budou vystaveny i nové modely plotrů HP DesignJet.

V rámci veletrhu Invex bude představena i nová, rozšířená podoba společnosti CAD Studio.

Firma CAD Studio je Systémovým centrem firmy Autodesk, Business partnerem HP a kromě dodávek CAD a GIS řešení se zabývá i vývojem CAD, GIS a FM aplikací. Firma CAD Studio je součástí holdingu AAC.


15.8.2002 CAD Studio - plně v provozu po záplavách

Společnost CAD Studio děkuje svým zaměstnancům, kteří se s vysokým nasazením podíleli na odstraňování následků záplav v sídle firmy v Českých Budějovicích. Podařilo se tak velmi rychle obnovit provoz i veškeré služby poskytované našim zákazníkům.

Všem firmám a fyzickým osobám podobně postiženým záplavami a všem firmám podílejícím se na obnově postižených oblastí nabízí firma CAD Studio v průběhu srpna a září (viz Promo akce):

 1. Slevu 10% na CAD aplikace Autodesku pro projektování: AutoCAD, AutoCAD LT, Inventor Series, Architectural Desktop a Autodesk Map
 2. Slevu 25% na systém pro elektronickou správu dokumentů iPROJECT a bezplatný prostor pro projekty na serveru www.iproject.cz
 3. Instalaci nebo reinstalaci plotrů zdarma, instalaci nebo reinstalaci produktů Autodesk zdarma (nabídka nezahrnuje případné cestovní náklady)
 4. Přístup na e-Support služby a rozšířenou verzi online databáze téměř 2.000 CAD tipů a triků
 5. Bezplatné konzultační služby v oblasti GIS a FM pro efektivní zavedení systémů na eliminaci škod

Dokladování postižení se bude dít formou čestného prohlášení.

Firma CAD Studio je Systémovým centrem firmy Autodesk, Business partnerem HP a kromě dodávek CAD a GIS řešení se zabývá i vývojem CAD, GIS a FM aplikací. Firma CAD Studio je součástí holdingu AAC.


30.7.2002 Ekonomické výsledky CAD Studia 1+2Q/2002

Firma CAD Studio oznámila ekonomické výsledky za první pololetí roku 2002. Celkový obrat za toto období dosáhl hodnoty 43.4 mil. Kč, což představuje meziroční nárůst o 13%. Nejrychlejším tempem rostl prodej CAD aplikací firmy Autodesk, a to meziročně o 80% - firma CAD Studio tak potvrzuje pozici největšího prodejce Autodesku v ČR.

Firma CAD Studio je Systémovým centrem firmy Autodesk, Business partnerem HP a kromě dodávek CAD a GIS řešení se zabývá i vývojem CAD, GIS a FM aplikací. Firma CAD Studio je součástí holdingu AAC.


11.7.2002 CAD Studio se stává členem mezinárodní organizace IFMA

Firma CAD Studio byla přijata za člena mezinárodní organizace IFMA.

IFMA (International Facility Management Association) je mezinárodní odborná organizace zaměřená na oblast správy majetku (facility management, FM). IFMA definuje tento obor šířeji, jako "Metodu, jak v organizacích vzájemně sladit pracovníky, pracovní činnosti a pracovní prostředí, které v sobě zahrnuje principy obchodní administrativy, architektury, humanitních a technických věd." Světové studie IFMA ukazují, že při důsledném zavedení nástrojů pro Facility Management lze docílit až 30% úsporu provozních nákladů a 40% prostorovou úsporu. Nezisková organizace IFMA byla založena v roce 1980 a má centrály v americkém Houstonu a v belgickém Bruselu.

CAD Studio nabízí v oblasti FM (CAFM/CIFM/GIS) širokou škálu komplexních řešení pro správu budov, inženýrských, datových a telekomunikačních sítí, územní a prostorové plánování, havarijní systémy a krizový management. Příkladem je aplikace FM@Web - FM aplikace využívající standardní technologie pro snadno rozšiřitelný modulární systém, který lze rychle implementovat i integrovat se stávajícími firemními aplikacemi. Součástí tohoto intranetového řešení typu klient-server je i mobilní klient pro terénní pracovníky. Nabízená FM řešení jsou postavena na GIS produktech a otevřených technologiích Autodesk. Firma CAD Studio je největším partnerem Autodesku v České republice.

FM řešení implementovaná firmou CAD Studio používá v současné době například Český Telecom, Česká správa letišť, Výstaviště Č.Budějovice, Ústav jaderného výzkumu, Teplárna Č.Budějovice, Univerzita Karlova, Město Č.Budějovice a další společnosti.

Firma CAD Studio je Systémovým centrem firmy Autodesk, Business partnerem HP a kromě dodávek CAD a GIS řešení se zabývá i vývojem CAD a GIS aplikací. Firma CAD Studio je součástí holdingu AAC.


3.5.2002 Ekonomické výsledky holdingu AAC a CAD Studia

Holding AAC dosáhl v roce 2001 celkového obratu 6,9 mld. Kč (o 23 % více než v předchozím roce) a čistého zisku 114 mil. Kč. Z toho ProCA dosáhla obratu 3,1 mld. Kč (nárůst o 35 %), Libra Electronics dosáhla obratu 2,04 mld. Kč (nárůst o 10,5 %), Vikomt CZ dosahl obratu 656 mil. Kč (nárůst o 24 %), CAD Studio 95 mil. Kč (nárůst o 18 %), slovenský I.M. Computer dosáhl obratu 682 mil. Kč (nárůst o 14 %), ProCA Slovakia 312 mil. Kč (nárůst o 46 %) a ProCA Romania 312 mil. Kč (nárůst o 47 %). Plán konsolidovaných tržeb na letošní rok činí 8,7 mld. Kč.

Za první 4 měsíce roku 2002 vzrostl obrat firmy CAD Studio o +18% (ve srovnání s doposud rekordním rokem 2001).


15.3.2002 Multimediální výstava "Phantasy World 2002"

CAD Studio je sponsorem multimediální výstavy Phantasy World 2002 - Země, Měsíc a MISSION TXX. Výstava se koná v termínu 15.3.-15.4.2002 ve Staré celnici, nám.Republiky, Praha.

Projekt obchází všechny konvence současných výstav o Měsíci. Je koncipován jako multimediální výstava, která je věnována dvou nesmiřitelným táborům. Lidem zajímajících se o fakta a astronomii, ale zcela jistě uspokojí i ty, kteří rádi unikají z reality do světa science fiction. Jde o propojení fikce se skutečností. Cílem výstavy je opět otevřít otázky: V jakém světě vlastně žijeme? Proč lidé mají v sobě zabudovanou potřebu mýtů? Proč jsou jejich mýty součást společenské existence? Projekt Phantasy World 2002 poukazuje na to, že síla "druhé reality" spočívá v tom, že lidem dodává jistotu uprostřed chaosu,i když to může být jen jistota klamná," virtuální" a to v době 21 století. Realitu skutečnou se snaží v krátkosti představit v první části odborník na astronomii Měsíce Pavel Gabzdyl. Popisuje základní fakta od počátečního vzniku Měsíce, mise Apollo, Luna, Clementine až po misi sondy Lunar Prospector, na kterou navazuje právě "druhá realita" v podobě fiktivního Jimmyho příběhu, na jehož základě vznikl ride film "MISSION TXX". Tento film budete mít možnost shlédnout v rámci výstavy ve speciálním simulátoru. Je na Vás, ke které straně se přikloníte, obě jsou totiž postaveny na podobné, ba téměř shodné podstatě. V další části se Vám představí slovenské duo "Abuse" se svou audio-visuální tvorbou. Pokud budete mít zájem proniknou více do odborných témat výstavy, můžete se zúčastnit některé z přednášek o astronomii, psychologii, počítačové grafice (3D Studia MAX), nebo tématu science-fiction. Celý projekt bude uzavřen vyhlášením výsledků výtvarné soutěže na téma science fiction.

Další informace najdete na http://www.txx.cz/phantasy-world-2002.html

Firma CAD Studio je Systémovým centrem firmy Autodesk, Business partnerem HP a kromě dodávek CAD a GIS řešení se zabývá i vývojem CAD a GIS aplikací. Firma CAD Studio je součástí holdingu AAC.


12.3.2002 Autodesk TOP DEALER

Na pravidelném ročním setkání dealerů Autodesk vyhlašoval nejlepší partnery za uplynulý rok. Hodnoceny byly jednak celkové objemy prodeje, jednak jednotlivé oborové kategorie.

Hlavní ocenění TOP DEALER 2001 (celkový objem prodeje) získala firma CAD Studio. Titul TOP Dealer získává CAD Studio již poosmé za sebou. Firma CAD Studio se zároveň stala vítězem v kategorie MCAD (strojírenské aplikace). CAD Studio je jediným prodejcem Autodesku akreditovaným pro všechny tři oborové kategorie - strojírenství, stavebnictví a GIS.

Firma CAD Studio je Systémovým centrem firmy Autodesk, Business partnerem HP a kromě dodávek CAD a GIS řešení se zabývá i vývojem CAD a GIS aplikací. Firma CAD Studio je součástí holdingu AAC.


21.2.2002 Semináře CAD Studio OPEN

Dovolujeme si pozvat zájemce o novinky v oblasti stavebních a 3D strojírenských aplikací na semináře CAD Studio OPEN, které se konají:

2D řešení Autodesk pro stavební projekci:

 • 4.dubna 2002 Č.BUDĚJOVICE, 5.dubna 2002 PRAHA

3D objektové projektování a vizualizace - Architectural Desktop:

 • 24.dubna 2002 Č.BUDĚJOVICE, 2.května 2002 PRAHA, 9.května 2002 PLZEŇ

Autodesk Inventor Series roadshow - Blízká setkání třetí dimenze:

 • Spolupořadatelství: Autodesk - Hewlett-Packard - Mechsoft.com - EPC2000
 • 22.3. PRAHA, 28.3. Č.BUDĚJOVICE, 4.4. PLZEŇ, 17.4. ČÁSLAV, 24.4. JIHLAVA, 25.4. Č.BUDĚJOVICE, 30.4. PRAHA, 14.5. ZLÍN, 16.5. PLZEŇ, 28.5. Č.BUDĚJOVICE

1.2.2002 Nová služba www.hpdesignjet.cz

Firma CAD Studio ve spolupráci se společností Hewlett-Packard spustila novou online službu určenou všem zájemcům o velkoformátový tisk. Na adrese www.hpdesignjet.cz najdou novinky a zajímavosti v oboru velkoformátových tiskáren HP DesignJet.

Potenciální zájemci i stávající uživatelé velkoformátových tiskáren Hewlett-Packard zde najdou podrobné technické i obchodní informace, včetně novinek a promo akcí firmy HP, databázi desítek tipů a triků, diskusní fórum moderované vyškolenými odborníky na HP DesignJet, populární bazar použitých plotrů, odkazy na nejnovější drivery HP, kontakt na záruční a pozáruční servis a e-Shop s tiskárnami HP DesignJet, jejich příslušenstvím a originálním spotřebním materiálem HP, včetně speciálních velkoformátových médií. Cílem této služby je propagace a podpora produktů HP DesignJet na českém trhu.

Server www.hpdesignjet.cz je provozován firmou CAD Studio spol.s r.o. CAD Studio je Business Partnerem HP, HP DesignJet Partnerem (s několika oceněními jako největší DesignJet partner) a Autorizovaným servisním střediskem HP.


1.2.2002 CAD Studio - ekonomické výsledky za rok 2001

Firma CAD Studio oznámila výsledky za rok 2001. Celkový obrat dosáhl hodnoty 95 mil. Kč, což představuje meziroční nárůst o 19%. Rychlejším tempem rostl podíl služeb na obratu firmy, a to meziročně o 54%. Firma CAD Studio je Systémovým centrem firmy Autodesk, Business partnerem HP a kromě dodávek CAD a GIS řešení se zabývá i vývojem CAD a GIS aplikací. Firma CAD Studio je součástí holdingu AAC.


3.1.2002 CAD Studio - zodpovězeno 100.000 otázek z oblasti CAD

Na adrese http://www.cadstudio.cz/tipy najdou profesionálové v oblasti CAD a GIS odpověď na většinu otázek souvisejících s používáním CAD produktů firem Autodesk a HP. Tato internetová služba firmy CAD Studio je jakousi znalostní databází obsahující již 1.500 tipů k aplikacím AutoCAD, AutoCAD LT, Inventor, MapGuide, Mechanical Desktop a Architectural Desktop, plotrům HP DesignJet a dalším produktům firem Autodesk a HP.

"CAD Studio - Tipy" je jednou z největších veřejně přístupných znalostních databází k CAD aplikacím na celém světě. Naprostá většina tipů je volně přístupná, pouze asi 10% z nich je vázáno na registraci na zákaznický "VIP server". V databázi tipů lze vyhledávat podle klíčových slov nebo podle konkrétního softwarového produktu či jeho verze. V těchto dnech zodpověděla služba "CAD Studio - Tipy" jubilejní, již 100.000 dotaz - větší část dotazů přitom pochází od českých a slovenských uživatelů CAD produktů Autodesku.

Anglická verze této WWW služby je oceněna jako "AutoCAD Tips and Tricks No.1" americkou společností TenLinks (top ten links, www.tenlinks.com).

Většina CAD tipů pochází z technické podpory poskytované firmou CAD Studio a z jejího online diskusního fóra provozovaného na serveru http://www.cadforum.cz.

Firma CAD Studio je Systémovým centrem firmy Autodesk a kromě dodávek CAD a GIS řešení se zabývá i vývojem CAD, intranet aplikací a řešení pro správu dokumentů. Firma CAD Studio je součástí holdingu AAC.


6.12.2001 Významné společnosti zvolily partnerství s firmou CAD Studio

V roce 2001 zvolila řada významných českých i zahraničních firem jako svého dodavatele českobudějovickou firmu CAD Studio.

Příkladem je Letiště Ruzyně (Česká správa letišť), pro které CAD Studio dodává intranetový systém pro evidenci areálu pražského mezinárodního letiště Ruzyně - "LETGIS". Tento vnitropodnikový informační systém pro správu majetku je založen na nejmodernějších GIS technologiích firmy Autodesk. Areál letiště je skutečně rozsáhlý a je i atypický množstvím nemovitého majetku, ohromnou infrastrukturou a technologicky rozmanitými zařízeními. Spojovacím článkem mezi jednotlivými systémy a informacemi, schopným přehledně znázornit polohu a vztah jednotlivých položek, je právě systém využívající intranetové technologie GIS. Jeho základem je grafická mapa areálu letiště, s propojenými informacemi o budovách, místnostech, souvisejících dokumentech, výstupech z různých čidel. Systém nabízí také perspektivy využití propojených dat při operativním a dlouhodobém řešení úkolů - především v oblasti bezpečnostního a krizového managementu.


Podobné intranetové systémy pro správu majetku od firmy CAD Studio již používá například Ústav jaderného výzkumu nebo Výstaviště České Budějovice.

Český Telecom zahájil projekt implementace celopodnikového řešení pro práci s geoprostorovými informacemi v podnikovém intranetu. Na tomto rozsáhlém projektu se rovněž podílí společnost CAD Studio.


V první etapě projektu je plánováno nasazení systému pro téměř 500 uživatelů, kteří budou pomocí tohoto GIS systému přistupovat k datům o telekomunikační síti s možností vytváření kresby nových návrhů sítě v prostředí webového prohlížeče v intranetu. V projektu je využita moderní serverová technologie umožňující ukládání geoprostorových i atributových informací do databáze Oracle s geoprostorovou složkou Oracle Spatial.

Pro Statutární město České Budějovice vytvořila firma CAD Studio aplikaci Město@Web - městský informační systém umožňující tvorbu dynamických internetových stránek pro městskou správu. Vedle snadného publikování informací přímo samotnými pracovníky úřadu (dle zákona 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím), umožňuje též vázat informace k mapě města či místům územního plánu města. Na Web serveru města Českých Budějovic je tak zpřístupněna interaktivní mapa města, jejímž obsahem jsou kromě jiného registr budov, uliční síť, katastrální mapa, technická mapa, turisticky významná místa a fotoplán (letecké snímky). Součástí mapy jsou funkce vyhledávání adres, ulic, parcelních čísel a významných míst města. Stejným způsobem je zpracován i územní plán města. Systém je doplněn o živé záběry kamery snímající náměstí Přemysla Otakara II.


Tuto technologii s internetovým GIS serverem Autodesk používají ve světě i další města jako například Berlín, Řím, Lisabon, Oakland, Bangkok a další. Systém si lze vyzkoušet na stránkách www.c-budejovice.cz.

Přibývá firem, kteří si jako svůj systém pro správu elektronických dokumentů zvolili aplikaci CAD Studia - iProject. Tento intranetový systém láká především svou otevřeností, snadností a cenovou dostupností. Mezi jeho uživatele patří například Teplárna České Budějovice, Master Foods nebo Virginia Commonwealth University (USA).

CAD Studio je producentem řady CAD aplikací, doplňků pro produkty firmy Autodesk. Tyto aplikace vyvíjené firmou CAD Studio jsou prodávány po celém světě prostřednictvím internetového e-Shopu firmy (shop.cadstudio.cz) s ročním obratem 4.000.000,-Kč. Mezi stovky zákazníků, kteří si tímto způsobem zakoupili některou z aplikací CAD Studia, patří i řada světové známých firem a institucí. Jmenujme například Harley-Davidson, Hyundai, Federální letecká správa USA, Siemens Německo, Intel USA nebo Arte Media Německo.

Firma CAD Studio je Systémovým centrem firmy Autodesk a kromě dodávek CAD a GIS řešení se zabývá i vývojem CAD, intranet aplikací a řešení pro správu dokumentů. Firma CAD Studio je součástí holdingu AAC.


20.11.2001 VIKAM - kladečské plány pro AutoCAD

VIKAM PRAHA a.s., největší český výrobce trapézových plechů, představil aplikaci pro tvorbu kladečských plánů v prostředí programu AutoCAD. Nadstavba umožňuje podstatně urychlit a zefektivnit projekční přípravu staveb využívajících právě trapézové plechy. Obchodní ředitel společnosti, Ing. Petr Zelenka, říká: "Jsme výrobní společnost disponující jednou z nejmodernějších technologií na výrobu trapézových plechů a jejich příslušenství. I pro projektanty, využívající naše produkty, chceme nabízet co moderní prostředky pro usnadnění jejich práce."

Aplikace VIKAM pro AutoCAD a AutoCAD LT je určena pro výpočet kladečských plánů z profilů firmy VIKAM. Program umožňuje automatické rozmístění trapézových plechů dle zadaných obrysů stavby, generování soupisek použitých prvků a výpočty rozvinutých tvarů.

Nadstavba AutoCADu byla vytvořena ve spolupráci se společností CAD Studio s.r.o. Aplikace je volně ke stažení na Web serveru firmy VIKAM na www.vikam.cz.

Firma VIKAM Praha je dynamicky se rozvíjející firma, která pokrývá skrze svá regionální zastoupení území celé České republiky. Společnost je součástí nadnárodní skupiny ARBED GROUP.

Firma CAD Studio je Systémovým centrem firmy Autodesk a kromě dodávek CAD a GIS řešení se zabývá i vývojem CAD a GIS aplikací. Firma CAD Studio je součástí holdingu AAC.


23.10.2001 ČESKÝ TELECOM, a.s. implementuje systém Autodesk MapGuide®

Praha, 23.10.2001 - ČESKÝ TELECOM, a.s. dnes podepsal smlouvu na dodávku software Autodesk MapGuide a zahájil projekt implementace celopodnikového řešení pro práci s geoprostorovými informacemi v podnikovém intranetu.

V první etapě projektu je plánováno nasazení systému pro téměř 500 uživatelů, kteří budou s jeho pomocí přistupovat k datům o telekomunikační síti s možností vytváření kresby nových návrhů sítě v prostředí webového prohlížeče. V projektu je využita moderní serverová technologie umožňující ukládání geoprostorových i atributových informací do databáze Oracle s geoprostorovou složkou Oracle Spatial. Dodavatelem aplikací a systémovým integrátorem je sdružení firem Grall a.s. Praha, CAD Studio s.r.o. České Budějovice a APP Czech s.r.o.

Autodesk MapGuide® je softwarové řešení umožňující práci s geoprostorovými informacemi v prostředí intranetu, na Internetu a na mobilních zařízeních. Výkonná vícevrstvá architektura umožňuje uživatelům snadno a rychle přístupovat k informacím z podnikových relačních i geoprostorových databází současně a rychle implementovat celopodniková řešení integrující data z mnoha zdrojů napříč celou organizací. Uživatelé tak mají možnost rychlého a snadného přístupu k živým výkresům, mapám, technickým schématům a souvisejícím údajům přímo na místě výkonu práce, v terénu. Na rozdíl od jiných systémů pro publikování map na webu, Autodesk MapGuide byl od základu vyvinut pro Internet. Díky tomu nabízí jedinečné výhody co do rozšiřitelnosti, nízkých nároků na propustnost sítě, rychlého vývoje aplikací, nákladů na implementaci a funkčnost. Více informací o Autodesk MapGuide můžete získat na www.mapguide.cz a www.mapguide.com


20.10.2001 CAD Studio - výsledky hospodaření Q3 2001

Firma CAD Studio zveřejnila výsledky hospodaření za první 3 čtvrtletí roku 2001. Meziroční nárůst tržeb představuje 15% při pokračujícím posunu tržeb do oblasti služeb. V oblasti služeb představuje meziroční nárůst 54%. Počet zaměstnanců vzrostl na 35.


5.10.2001 CAD Studio na INVEXu

Firma CAD Studio se účastnila veletrhu INVEX 2000 tradičně v pavilonu A1 (050). Představeny byly poslední novinky z oblasti CAD, MCAD, AEC, vizualizací a GISu.

MCAD: Premiéra české verze Autodesk Inventoru R5 a aplikace CAD Studia pro návrhy 3D potrubních systémů 3D Ducting; aplikace Feature Exchange pro převody neparametrických těles na parametrická v prostředí nové verze Mechanical Desktopu 6 cz; MechSoft pro novou, plně lokalizovanou verzi AutoCADu LT 2002 CZ.

AEC: Autodesk Architectural Desktop R3.3 - nový objektový stavební software vytvořený na jádru AutoCAD 2002 a nabízející mnohá vylepšení oproti základním produktům systému AutoCAD; Autodesk Building System - TZB řešení založené na objektovém modelu Architectural Desktopu 3.3.

GIS: Autodesk OnSite Enterprise 2 - grafická data na mobilních zařízeních vybavených Windows CE, prohlížení a redlining DWG souborů, práce s daty; Autodesk MapGuide a synchronizace informací pořízených na mobilním zařízení.
Řešení pro správu majetku - intranetový systém FM@Web a nadstavba AutoCADu FM@AutoCAD
Intranetové řešení pro správce inženýrských sítí - EnerGIS
Intranetový/internetový systém pro města a obce Město@Web.

Správa dokumentů: Nová verze úspěšného systému iProject pro intranetovou správu dokumentů, s fulltextovým vyhledáváním, novými možnosti administrace a se zdokonalenou funkčností.

CAD hardware: Pracovní stanice HP Workstation x1000 a x4000 pro nejnáročnější CAD a grafické aplikace, nový plotr HP DesignJet série 1000 plus včetně multirolového podavače.

Firma CAD Studio je Systémovým centrem firmy Autodesk, Business partnerem HP a kromě dodávek CAD a GIS řešení se zabývá i vývojem CAD a GIS aplikací. Firma CAD Studio je součástí holdingu AAC.


27.7.2001 CAD Studio - růst především v oblasti služeb

Firma CAD Studio oznámila výsledky za první pololetí roku 2001. Celkový obrat dosáhl hodnoty 38 mil. Kč, což představuje meziroční nárůst o 18.6%. Rychlejším tempem rostl objem služeb, a to meziročně o 52%. Celkový růst holdingu AAC, do nějž společnost CAD Studio patří, dosáhl za první pololetí 33.9%. Firma CAD Studio je Systémovým centrem firmy Autodesk, Business partnerem HP a kromě dodávek CAD a GIS řešení se zabývá i vývojem CAD a GIS aplikací. Firma CAD Studio je součástí holdingu AAC.


23.7.2001 iPROJECT- nová verze systému pro internetovou správu dokumentů

Firma CAD Studio uvedla novou verzi systému pro jednoduchou správu dokumentů iPROJECT 2.0. iPROJECT je intranetový systém a služba pro projekční firmy, investory a konstruktéry. Umožňuje jednoduchou a cenově dostupnou internetovou správu dokumentů, které nově vznikají a jsou průběžně aktualizovány v rámci daného projektu. Přístup z libovolného místa internetu usnadňuje spolupráci projekčních týmů nebo subdodavatelů nejen uvnitř firmy, ale i mezi vzdálenými lokalitami v republice či ve světě.

iPROJECT 2.0 využívá XML a je připraven pro snadnou lokalizaci do jakéhokoliv jazyka. První lokalizací je verze anglická - v současné době je tedy iPROJECT k dispozici v angličtině a v češtině. Systém lze vyzkoušet online na serveru http://www.iproject.cz.

iPROJECT přehledně zobrazuje všechny výkresy, zprávy, smlouvy a další dokumenty projektu ve stromové struktuře podobné Průzkumníku Windows. Archivuje jejich jednotlivé revize, protokoluje veškeré provedené změny dokumentu, upozorňuje uživatele na změnu provedenou na kterémkoliv dokumentu, vydává a zamyká dokumenty pro editaci. Soubory lze z/na server přenášet jednoduše pomocí Drag-and-Drop. Dokumenty lze vyhledávat podle řady kritérií včetně textového obsahu dokumentu (fulltext). Administrátor projektu může definovat uživatelské přístupy pro další účastníky daného projektu a určovat jejich práva pro práci s dokumenty projektu.

Účastníci projektu mohou vést diskusi k libovolnému dokumentu formou diskusního fóra přístupného všem členům projektu. Kromě běžných textových příspěvků je u CAD výkresů podporována funkce Redline (grafické komentáře). iPROJECT není závislý na formátu uložených souborů - lze jej tedy využít s libovolným grafickým nebo textovým programem ve Windows. Pro použití iPROJECTu stačí na straně klienta pouhý Internet Explorer.

Další informace jsou uvedeny na http://www.iproject.cz a http://www.cadstudio.cz/iproject.

Firma CAD Studio je Systémovým centrem firmy Autodesk, Business partnerem HP a kromě dodávek CAD a GIS řešení se zabývá i vývojem CAD a GIS aplikací. Firma CAD Studio je součástí holdingu AAC.


22.5.2001 CAD Studio je servisním partnerem CONTEX

Firma CAD Studio získala certifikaci "Autorizovaný servisní partner CONTEX". Zajišťuje nyní záruční i pozáruční servis velkoformátových scannerů CONTEX po celé České republice. Zároveň CAD Studio provádí autorizované instalace, seřizování a kalibrace těchto zařízení a pomáhá tak k optimálnímu nasazení scanneru u zákazníka.

Dánská společnost CONTEX je přední světový výrobce monochromatických i barevných velkoformátových scannerů používaných v oblasti CAD a GIS.

Firma CAD Studio je Systémovým centrem firmy Autodesk, Business partnerem HP a kromě dodávek CAD a GIS řešení se zabývá i vývojem CAD a GIS aplikací. Firma CAD Studio je součástí holdingu AAC.


18.4.2001 CAD Studio na URBISu

Zájemce o GIS řešení zveme na výstavu URBIS, která se koná na Brněnském výstavišti od 24.4. do 28.4. Výstava URBIS je zaměřená na systémy pro kraje, města, obce a investiční aktivity. URBIS je pořádán společně se stavebním veletrhem IBF. Na výstavě URBIS najdete expozici CAD Studia v pavilonu E (C44).

CAD Studio bude prezentovat především tato řešení:

Těšíme se na setkání na URBISu 2001.


3.4.2001 CAD Studio - Databáze 1000 tipů z oblasti CAD a GIS

Na adrese http://www.cadstudio.cz/tipy najdou profesionálové v oblasti CAD a GIS odpověď na většinu otázek souvisejících s používáním CAD produktů firem Autodesk a HP. Tato internetová služba firmy CAD Studio je jakousi znalostní databází obsahující již přes 1.000 tipů k AutoCADu, AutoCADu LT, Inventoru, MapGuide, Mechanical a Architectural Desktopu, plotrům HP DesignJet a dalším produktům firem Autodesk a HP.

"CAD Studio - Tipy" je jednou z největších veřejně přístupných znalostních databází k CAD aplikacím na celém světě. Naprostá většina tipů je volně přístupná, pouze asi 10% je vázáno na registraci na zákaznický "VIP server". V databázi tipů lze vyhledávat podle klíčových slov nebo podle konkrétního softwarového produktu či jeho verze. Do současné doby zodpověděla služba "CAD Studio - Tipy" již téměř 40.000 dotazů, většinou od českých a slovenských uživatelů CAD produktů.
Anglická verze této WWW služby získala ocenění "TechSite of the Week" udělované americkou společností TenLinks (top ten links, www.tenlinks.com).

Většina CAD tipů pochází z technické podpory poskytované firmou CAD Studio a z jejího online diskusního fóra provozovaného na serveru http://www.cadforum.cz.

CAD Studio je Systémovým centrem firmy Autodesk, Business partnerem HP a kromě dodávek CAD a GIS řešení se zabývá i vývojem CAD a GIS aplikací. Firma CAD Studio je součástí holdingu AAC.


3.4.2001 CAD Studio na výstavě Ampér 2001

Firma CAD Studio si dovoluje pozvat zájemce o problematiku elektro a sítí na výstavu Ampér 2001, konané na pražském Výstavišti ve dnech 10-12.4.2001 (stánek G-20).

V naší expozici budete moci shlédnout ukázky aplikací pro elektro projektování a správu elektrických sítí postavené na produktech firmy Autodesk. Vedle CAD aplikací a intranet aplikací pro správu majetku bude představen systém pro správu technických dokmentů v prostředí Webu - iPROJECT.


20.3.2001 CAD Studio na konferenci ISSS

Firma CAD Studio si dovoluje pozvat zájemce o problematiku GISu, mapování a internetového publikování na konferenci Internet ve státní správě - ISSS 2001, konané v Hradci Králové ve dnech 26. a 27.3.2001 (kongresové centrum Aldis).

V naší expozici (stánek 18) budete moci shlédnout ukázky aplikací pro státní správu, které firma CAD Studio vyvinula na bázi produktů Autodesk. Prezentován bude zejména produkt Město@Web (www.cadstudio.cz/mestoatweb) - městský informační systém umožňující tvorbu dynamických Web stránek pro městské správy. Vedle snadného publikování informací přímo pracovníky úřadu (zákon 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím), umožňuje též vázat informace k mapě města či místům územního plánu města.

CAD Studio je Corporate Resellerem firmy Hewlett-Packard a Systémovým centrem firmy Autodesk a kromě dodávek CAD a GIS řešení se zabývá i vývojem CAD a GIS aplikací. Firma CAD Studio je součástí holdingu AAC.


6.2.2001 CAD Studio získává titul Autodesk Top Dealer

U příležitosti konání dealerské konference OTC firmy Autodesk byly vyhlášeny tiuly udělované touto firmou za výsledky roku 2000.

Firma CAD Studio získala již po sedmé za sebou titul Autodesk Top Dealer. Zároveň byla firma oceněna jako nejlepší prodejce GIS řešení Autodesku za rok 2000 a získala titul Dealer roku 2000.

CAD Studio je Corporate Resellerem firmy Hewlett-Packard a Systémovým centrem firmy Autodesk a kromě dodávek CAD a GIS řešení se zabývá i vývojem CAD a GIS aplikací. Firma CAD Studio je součástí holdingu AAC.


28.11.2000 3D Studio VIZ 3i česky, 40 lokalizací z dílny CAD Studia

Firma CAD Studio uvádí na trh českou lokalizaci pro 3D Studio VIZ R3i. Produkt "České prostředí pro 3D Studio VIZ R3" je - podobně jako u předchozích verzí - řešen jako nadstavba originální anglické verze 3D Studia VIZ. Tato lokalizace pokrývá kompletní uživatelské rozhraní programu i jeho standardních doplňkových modulů (plug-in).

3D Studio VIZ R3i je nová verze objektového vizualizačního 3D nástroje pro architekty a designéry z produkce firmy Autodesk. Je kompatibilní se všemi CAD produkty řady iDesign, tedy především AutoCADem 2000i, AutoCADem LT 2000i, Architectural Desktopem, Mechanical Desktopem R5 a Autodesk Inventorem. 3D Studio VIZ R3i umožňuje živé propojení 3D scény s výkresy z těchto CAD aplikací. Pro interaktivní vkládání grafických a katalogových prvků přetažením přímo z internetu nabízí nové 3D Studio VIZ R3i funkci iDrop založenou na XML.

České prostředí pro 3D Studio VIZ R3i lze získat v síti autorizovaných prodejců firmy Autodesk.

České prostředí pro 3D Studio VIZ R3i je po nedávno dokončených lokalizacích AutoCADu 2000i, LT 2000i, Mechanical Desktopu R5 a AutoCADu Mechanical 2000i již 40. lokalizací Autodesk produktů.připravenou firmou CAD Studio.

CAD Studio je Corporate Resellerem firmy Hewlett-Packard a Systémovým centrem firmy Autodesk a kromě dodávek CAD a GIS řešení se zabývá i vývojem CAD a GIS aplikací. Firma CAD Studio je součástí holdingu AAC.


17.10.2000 iPROJECT - správa projektů v éře internetu

iPROJECT je WWW služba určená projektantům, investorům a konstruktérům. Umožňuje jednoduchou internetovou správu dokumentů, které nově vznikají a jsou průběžně aktualizovány v rámci daného projektu. Přístup z libovolného místa internetu usnadňuje spolupráci projekčních týmů nebo subdodavatelů nejen uvnitř firmy, ale i mezi vzdálenými lokalitami v republice či ve světě.

iPROJECT přehledně zobrazuje všechny výkresy, zprávy, smlouvy a další dokumenty projektu ve stromové struktuře podobné Průzkumníku Windows. Eviduje jejich aktuální verze, protokoluje veškeré provedené změny dokumentu, upozorňuje uživatele na změnu provedenou na kterémkoliv dokumentu, vydává a zamyká dokumenty pro editaci. Soubory lze přenášet jednoduše pomocí Drag-and-Drop. Administrátor projektu může definovat uživatelské přístupy pro další účastníky daného projektu a určovat jejich práva pro práci s dokumenty projektu.

Účastníci projektu mohou vést diskusi k libovolnému dokumentu formou diskusního fóra přístupného všem členům projektu. Kromě běžných textových příspěvků je u CAD výkresů podporována funkce RedLine (grafické komentáře). iPROJECT není závislý na formátu uložených souborů - můžete jej tedy využí s libovolným grafickým nebo textovým programem.

Přístup k iPROJECTu má každý uživatel s připojením na internet. Může přistupovat k projektům, k nimž obdržel uživatelský přístup a zakládat své vlastní projekty. iPROJECT vyžaduje použití Microsoft Internet Exploreru verze verze 4.01 nebo vyšší. Nemá žádné další nároky na software nebo hardware. Pro zobrazení a komentování výkresů AutoCADu nemusíte mít nainstalován AutoCAD.

Systém iPROJECT je rovněž prezentován v expozici CAD Studia na veletrhu INVEX. Další informace jsou uvedeny na http://www.iProject.cz

CAD Studio je Corporate Resellerem firmy Hewlett-Packard a Systémovým centrem firmy Autodesk a kromě dodávek CAD a GIS řešení se zabývá i vývojem CAD a GIS aplikací.


17.10.2000 CAD Studio na INVEXu

Firma CAD Studio se zúčastnila veletrhu INVEX 2000 tradičně v pavilonu A1. Představeny byly poslední novinky z oblasti CAD, MCAD, AEC, vizualizací a GISu.

V expozici CAD Studia mohli zájemci porovnat všechny nové modely plotrů HP DesignJet, mohli poprvé vidět české verze AutoCADu 2000i a AutoCADu LT 2000i. Vedle dalších nových aplikací z rodiny Autodesk iDESIGN, Autodesk Inventoru a GIS serveru Autodesk MapGuide byly předváděny i nejrůznější nadstavbové aplikace z oblasti MCAD a AEC - vše na nejvýkonnějších stanicích HP Kayak PC. Představeny byly rovněž systémy pro správu dokumentů z nabídky CAD Studia - CaD Manager a iProject.
S velkým zájmem se setkal systém zpracování a publikování ortofotomap v prostředí internetu (využitý mj. na WWW serveru města České Budějovice), včetně praktických ukázek tisku na plotru HP DesignJet 5000. Nejvíce pozornosti ale sklidil nový intranetový systém pro správu CAD výkresů a dalších dokumentů - iProject. Tento systém z produkce CAD Studia umožňující jednoduše spravovat dokumenty z prostředí Internet Exploreru je nabízen jako internetová služba na serveru www.iproject.cz, ale lze jej nasadit i ve firemních intranetech.

CAD Studio je Corporate Resellerem firmy Hewlett-Packard a Systémovým centrem firmy Autodesk a kromě dodávek CAD a GIS řešení se zabývá i vývojem CAD a GIS aplikací.


2.10.2000 Novým členem holdingu AAC - CAD Studio

Českobudějovická firma CAD Studio se stala 1. 10. 2000 novým členem mezinárodního holdingu AAC.

Cílem této akvizice je vytvoření další specializované skupiny pod křídly uskupení AAC, jejíž činnost se bude orientovat na vývoj a aplikaci software a zároveň na realizaci IT projektů s přidanou hodnotou. Tato změna přinese CAD Studiu větší možnost rozvoje svých stávajících činností v místním i mezinárodním měřítku.

CAD Studio, působící na trhu již 10 let, patří k nejvýznamnějším českým specialistům na CAD a GIS služby, a zároveň je přímým partnerem firem Hewlett-Packard a Autodesk. V oblasti vývoje software jsou zákazníky CAD Studia nejen české, ale i celá řada renomovaných zahraničních firem. V roce 1999 činil obrat CAD Studia, které v současné době zaměstnává 25 osob, 75 mil. Kč. V letošním roce předpokládá společnost navýšení obratu o 25 %. Řízení společnosti zůstává nezměněno a členové nejvyššího managementu - Karel Veverka a Vladimír Michl se stávají zároveň členy řídicích orgánů AAC a. s.

Akciová společnost AAC, která prostřednictvím svých dceřiných společností v současné době zaujímá jedno z předních míst na domácím trhu s informačními technologiemi, výpočetní technikou a spotřební elektronikou dosáhla v roce 1999 konsolidovaný obrat 4,5 mld. Kč. Hlavní podnikatelský záměr AAC a. s. v roce 2000 je zvýšit obrat na 5,5 mld. Kč a postupně připravit společnost na vstup na kapitálový trh.

Bližší informace: http://www.cadstudio.cz/mrgrfaq


2.10.2000 CaD Manager - správa dokumentů v prostředí intranetu

Firmy CAD Studio Č.Budějovice a SOVA Bratislava podepsaly dohodu o spolupráci v prodeji a podpoře PDM systému CaD manager v České republice. SOVA je producentem tohoto PDM systému, přizpůsobeného specifickým požadavkům použití v českých a slovenských firmách. Obě firmy se rovněž dohodly na spolupráci při dalším vývoji této aplikace.

CaD Manager je intranetový PDM systém určený na správu dokumentů a technických dat. Umožňuje spravovat v podniku data a dokumenty nejrůznějšího charakteru. Data jsou v CaD Manageru uspořádána do projektů. Projekty tvoří ucelené skupiny tematicky příbuzných dokumentů a dat souvisejících s výrobkem. Datová struktura je plně přizpůsobitelná potřebám a představám uživatelů. CaD Manager obsahuje i silné nástroje pro plánování práce a správu a plánování projektů a jeho součástí je rovněž interní pošta. CaD Manager je postaven na standardních technologiích firmy Microsoft a je otevřen pro integraci s dalšími systémy. Je dodáván s propojením na AutoCAD (R13, R14, 2000, 2000i), AutoCAD 2000 Mechanical i s nadstavbou MechSoft PROFI, Cadelec, Speedikon, I-DEAS a připravuje se komunikace s Mechanical Desktopem a s PRO/Engineerem.

Systém CaD Manager bude rovněž prezentován v expozici CAD Studia na veletrhu INVEX. Další informace jsou uvedeny na http://www.cadstudio.cz/cadmanager


29.8.2000 CAD Studio na INVEXu

Dovolujeme si pozvat všechny zájemce o CAD, MCAD, AEC, vizualizací a GISu do expozice firmy CAD Studio (stánek A1/49) na veletrhu INVEX 2000 Brno - 9.-13.10.2000

V naší expozici můžete shlédnout poslední novinky v oblasti software firmy Autodesk a jeho nadstaveb i nové produkty firmy Hewlett-Packard. Můžete vidět a porovnat všechny nové modely plotrů HP DesignJet, můžete poprvé vidět českou verzi AutoCADu 2000i a AutoCADu LT 2000i. Vedle dalších nových aplikací z rodiny Autodesk iDESIGN, Autodesk Inventoru a GIS serveru Autodesk MapGuide budou předváděny i nejrůznější nadstavbové aplikace z oblasti MCAD a AEC - vše na výkonných stanicích HP Kayak PC. Zájemci mohou vidět i systémy pro správu dokumentů z nabídky CAD Studia - CaD Manager a iProject. Těšíme se na setkání s Vámi.


7.8.2000 CAD Studio - růst za první pololetí 2000

Firma CAD Studio, přední český dodavatel CAD a GIS řešení, dosáhla za první pololetí 2000 obratu 32,5 mil.Kč, což je o 47% více než za stejné období předchozího roku. Zároveň o 21% vzrostl podíl služeb na tržbách. Trvale roste podíl služeb pro zahraniční odběratele - ten v současné době činí 50% všech služeb.

CAD Studio je Corporate Resellerem firmy Hewlett-Packard a Systémovým centrem firmy Autodesk a kromě dodávek CAD a GIS řešení se zabývá i vývojem CAD a GIS aplikací.


27.7.2000 České Budějovice jako na dlani

Na WWW serveru města Českých Budějovic byla zpřístupněna interaktivní mapa města (jako součást řešení publikace informací na internetu Město@Web firmy CAD Studio). Jejím obsahem jsou kromě jiného registr budov, uliční síť, katastrální mapa, technická mapa, turisticky významná místa (značky vkládají pracovníci Městského informačního centra) a fotoplán (letecké snímky). Součástí mapy jsou funkce vyhledávání adres, ulic, parcelních čísel, významných míst, zobrazení databázové informace k některým objektům mapy.

Použitím technologie Autodesk MapGuide je zajištěn efektivní a rychlý přenos grafických dat k uživateli i po pomalých internetových linkách. Řešení je zajímavé nejen z hlediska uživatelů, ale také ve flexibilitě tvorby aplikací. To dokumentuje doba potřebná na vytvoření této mapové aplikace, která činila včetně zpracování dat z různých datových zdrojů (ArcInfo, Microstation, MS Access, rastrové podklady) do současné funkční podoby jen cca 10 dní. Vlastní data přitom vznikají v systému GIS města zcela nezávisle na této aplikaci a na technologiích jiných firem.

Technologii s internetovým GIS serverem Autodesk MapGuide používají ve světě i další města jako například Berlín, Řím, Lisabon, Oakland, Bangkok a další.

Funkce mapového serveru si můžete vyzkoušet sami na adrese http://www.c-budejovice.cz.


Semináře CAD Studio OPEN

Dovolujeme si pozvat zájemce o novinky v oblasti elektro aplikací AutoCADu a internetové správy projektů na semináře CAD Studio OPEN, které se konají:

Správa projektů a dokumentů v prostředí internetu:

 • 2.srpna 2000 v Č.Budějovicích, Tylova 17 - od 10.00 hod.

Elekro aplikace AutoCADu a Actrixu, ElProCAD:

 • 3.srpna 2000 v Č.Budějovicích, Tylova 17 - od 10.00 hod.

21.7.2000 MINISOFT pod CAD STUDIO

(citace zprávy firmy EPe)

Na základě změny strategie působení na českém trhu v oblasti IT technologií bylo v rámci společnosti Expert&Partner engineering, spol.s r.o. rozhodnuto o ukončení přímých dodávek CAD/CAM systémů a soustředit se v této oblasti na problematiku předvýrobních etap, zejména na implementace informačního systému pro technickou přípravu výroby TPV2000 propojujícího informační systém zákazníka s CAD řešením v elektronické podobě.

Pro oblast CAD/CAM byl po pečlivém zvážení vybrán strategický partner s dlouholetými zkušenostmi a kvalitním technickým zázemím, na kterého budou k datu 1.8.2000 převedeny veškeré aktivity společnosti Expert&Partner engineering, spol.s r.o. v rámci dodávek CAD/CAM (dříve "Minisoft Engineering").

Tímto strategickým partnerem je společnost CAD Studio se sídlem v Českých Budějovicích a Praze. Všechny projekty ve stadiu realizace budou dokončeny firmou EPe, další aktivity směrem k zákazníkům již bude rozvíjet společnost CAD Studio.


30.6.2000 Nové online služby firmy CAD Studio

Firma CAD Studio zprovoznila dvě nové internetové služby.
CAD Fórum (http://www.cadforum.cz) je WWW rozhraní pro e-mailové diskusní fórum věnující se otázkám kolem AutoCADu a dalších CAD a GIS aplikací firmy Autodesk. Toto diskusní fórum je firmou CAD Studio provozováno již od roku 1997 a jeho archiv obsahuje již přes 2.600 příspěvků.

CAD Tipy (http://www.cadstudio.cz/tipy) jsou databází několika set tipů, triků a rad k CAD produktům firmy Autodesk a k CAD plotrům HP DesignJet. Databáze obsahuje často opakované dotazy, odkazy na užitečné utility i přehledové tabulky patchů, konverzí, apod. Návštěvník může vyhledávat podle obsahu příspěvku a tematické kategorie.


29.5.2000 Programovali pro americkou NASA

Deník MF Dnes otiskuje na první stránce informaci o zajímavé zakázce firmy CAD Studio. Přečtěte si celý článek.
Bližší informace o aplikaci VRMLout, demo verzi i odkazy na modely lze najít na http://www.cadstudio.cz/vrmlout


5.5.2000 Semináře CAD Studio OPEN

Dovolujeme si pozvat zájemce o novinky v oblasti strojírenství, stavebnictví a GISu na semináře CAD Studio OPEN, které se konají:

Strojaři - Autodesk Inventor R2, nadstavby, novinky, ukázky

 • 18.května 2000 v Č.Budějovicích, Tylova 17 - od 10.00 hod.
 • 25.května 2000 v Praze 9, Freyova 12 - od 10.00 hod.

Stavaři, architekti - Architectural Desktop, 3D Studio VIZ - ukázky, novinky:

 • 23.května 2000 v Č.Budějovicích, Tylova 17 - od 10.00 hod.

GIS, mapování, správa majetku, FM - nové produkty, zpracování rastrů, ukázky

 • 27.června 2000 v Praze 9, Freyova 12 - od 10.00 hod.

31.3.2000 AutoSketch R7 a Actrix Technical 2000 česky

Firma CAD Studio dokončila české lokalizace programů AutoSketch R7 a Autodesk Actrix Technical 2000. České lokalizace jsou řešeny jako nadstavby originální anglické verze programu. Tyto lokalizace pokrývají kompletní uživatelské rozhraní programu a výkresových šablon.

AutoSketch je nejjednoduší 2D drafting aplikace firmy Autodesk. Přes jednoduché ovládání podporuje mnohé pokročilé prvky - např. publikování výkresů na Internet a práci s formátem AutoCADu DWG.

Actrix Technical 2000 je nová verze aplikace firmy Autodesk určená pro tvorbu schemat a diagramů. Pomocí jednoduchého skládání inteligentních prvků ActiveShape(TM) lze rychle vytvářet schemata v mnoha profesích. Díky podpoře DWG formátu je možné tato schemata snadno kombinovat s výkresy AutoCADu - např. se stavebními půdorysy. Pomocí standardního vývojového nástroje Visual Basic pro Aplikace (VBA) lze Actrix doplňovat o vlastní funkce nebo jej provázat s dalšími Office aplikacemi.

České prostředí pro AutoSketch i Actrix Technical distribuuje firma Expert&Partner 2000.


23.3.2000 3D Studio VIZ R3 česky

Firma CAD Studio uvádí na trh českou verzi 3D Studia VIZ R3. Produkt "České prostředí pro 3D Studio VIZ R3" je - podobně jako u předchozích verzí - řešen jako nadstavba originální anglické verze 3D Studia VIZ. Tato lokalizace pokrývá kompletní uživatelské rozhraní programu i jeho standardních doplňkových modulů (plug-in).

3D Studio VIZ R3 je nová verze objektového vizualizačního 3D nástroje pro architekty a designéry. Vychází z funkcí populárního 3D Studia MAX, jež rozšiřuje o stavařsky orientované objekty a nástroje (okna, dveře, schody, stromy, terén, řezy...). 3D Studio VIZ R3 rovněž umožňuje živé propojení 3D scény s výkresy AutoCADu a dalších aplikací rodiny Design2000.

České prostředí pro 3D Studio VIZ R3 lze získat v síti autorizovaných prodejců firmy Autodesk.

CAD Studio je Autorizovaným dealerem firem Autodesk a Hewlett- Packard a zabývá se rovněž lokalizacemi a vývojem CAD a GIS aplikací. Další informace na http://www.cadstudio.cz


20.3.2000 Ocenění od firmy Autodesk pro CAD Studio

Na každoročním setkání partnerů Autodesku - One Team Conference - uděloval Autodesk ocenění za výsledky roku 1999.

Firma CAD Studio získala titul "Autodesk Top Dealer 99" (již pošesté za sebou). Zároveň byl firmě CAD Studio udělen titul "Autodesk Corporate Reseller" a ocenění "Nejúspěšnější prodejce GIS produktů Autodesku" a "Nejúspěšnější prodejce Building Design produktů Autodesku".


13.1.2000 Aplikace CITin

Českobudějovická firma CAD Studio uvádí novou nadstavbu AutoCADu, aplikaci CITin. Tato aplikace doplňuje do AutoCADu podporu rastrového formátu CIT (firmy Intergraph) používaného v oblasti map, katastrálních plánů a dalších skenovaných podkladů. Aplikace CITin podporuje i georeferencované soubory. Uživatelům se tak otevírají další možnosti využití AutoCADu pro zpracování mapových podkladů. CITin je určen pro AutoCAD 2000, AutoCAD R14 a AutoCAD Map.

Bližší informace na: http://www.cadstudio.cz/citincz

CAD Studio je členem Autodesk Developer Network a má statut Autodesk Systems Center.


1.12.99 Autodesk News - CAD Studio

Rozhovor s technickým ředitelem CAD Studia v časopise Autodesk News:

ZDE (PDF, 78kB)


10.11.99 CAD Studio - HP CORPORATE RESELLER

Firma CAD Studio získala nový, nejvyšší partnerský statut HP - "HP Corporate Reseller".

Firma HP uvádí na český trh novou kategorii programu certifikace partnerů HP Connect. Jedná se o nejvyšší statut - HP Corporate Reselller, určený pouze partnerům, kteří velice úzce spolupracují s HP především v oblasti velkých zakázek a komplexní nabídky řešení. Držitelé této certifikace musí splňovat náročná kritéria jak z hlediska odbornosti, tak hlediska rozsahu spolupráce se společností Hewlett-Packard.

Firma CAD Studio se specializuje především na dodávky CAD, GIS a Document management řešení postavených na produktech firem Hewlett-Packard a Autodesk.


16.9.99 BEST-MENU - dlažby pro AutoCAD
Uložte pro lepší zobrazení

Největší tuzemský výrobce betonových stavebních a okrasných prvků pro venkovní architekturu, BEST, a.s., představil na stavebním veletrhu FOR ARCH ´99 CD BEST-MENU 2.1 pro AutoCAD LT 97/98, AutoCAD Release 14 a AutoCAD 2000. Ve spolupráci s firmou CAD Studio s.r.o. z Českých Budějovic tak vznikla nová verze software, který usnadní práci architektům a projektantům a zároveň přinese kompletní technické údaje o všech výrobcích firmy BEST. Podrobnější informace naleznete také na adresách http://www.best-as.cz a http://www.cadstudio.cz.

Aplikace BEST-MENU umožňuje automatické vyplnění zvolených oblastí výkresu v AutoCADu různými skladbami dlažeb z katalogu produkce firmy BEST, s bohatými možnostmi nastavení parametrů skládání. Uživatel si může definovat i vlastní skladby. Z výsledků skládání je automaticky vypočtena cena, hmotnost a plocha a vygenerována objednávka. Program je propojen s WWW informacemi o jednotlivých výrobcích (fotografie, technické listy).


8.9.98 AutoCAD LT 2000 česky

Firma CAD Studio uvádí na trh českou verzi AutoCADu LT 2000. Produkt "České prostředí pro AutoCAD LT 2000" je - podobně jako u předchozích verzí - řešen jako nadstavba originální anglické verze AutoCADu LT. Tato lokalizace pokrývá kompletní systém nabídek, většinu dialogů a dalších prvků uživatelského rozhraní i jeho standardních modulů (ČSN šablony, šrafy, typy čar, písma...). Oproti předchozím verzím zasahuje lokalizace "hlouběji", v češtině je i velká část dialogů pro správu nastavení (hladiny, typy čar...) a práci se soubory. Lokalizace je kompatibilní s českou verzí AutoCADu 2000.

České prostředí pro AutoCAD LT 2000 je k dispozici u distributora Autodesku, firmy Datech 2000.

AutoCAD LT 2000 je nová verze oblíbené CAD aplikace s více než milionem uživatelů, jediné CAD aplikace plně kompatibilní s DWG formátem AutoCADu.


30.3.99 CAD Studio uvádí na trh aplikaci DataView LT

DataView LT je nová aplikační nadstavba AutoCADu LT rozšiřující jeho funkce o možnost práce s připojenými databázemi a rastry.

Chcete-li prohlížet, editovat nebo prohledávat databázové informace připojené (např. v AutoCADu R14 nebo MAPu) k DWG výkresům, DataView LT představuje levný nástroj, který nyní nabízí tyto funkce i uživatelům AutoCADu LT. Uplatní se tak v GIS aplikacích, firemních aplikacích pro správu majetku i ve všech dalších případech, kdy je potřeba kombinovat grafickou informaci ve formátu AutoCADu a databázová data.

DataView pracuje v AutoCADu LT 98 a je určen pro zpracování databází připojených v AutoCADu a AutoCAD MAPu. Podporovány jsou výkresy s připojenou databází z AutoCADu R13, R14, AutoCAD Mapu (R1, R2, R3) i z AutoCADu 2000 a AutoCAD MAPu 2000 uložené ve formátu AutoCAD R14.

Na internetové adrese http://www.cadstudio.cz/dataviewcz naleznete další informace a plně funkční demo verzi s omezením na počet provedených úkonů.


2.2.99 JPK Mould v ČR

Firma CAD Studio uzavřela partnerskou dohodu s německou firmou JPK a stává se autorizovaným prodejcem produktů JPK Mould.
JPK Mould je nadstavba CAD programů AutoCAD Rel.14 a Mechanical Desktop pro konstruování forem. Zjednodušuje proces vytváření forem pomocí automatických kontrolních a detailovacích funkcí. Obsahuje rozsáhlou databázi standardních součástí firem Hasco, Strack, DME, Formatec, a dalších. JPK Mould pracuje buď s 2D konstrukčními výkresy forem nebo přímo s parametrickými 3D modely Mechanical Desktopu.


25.1.99 1. místo v prodeji HP DesignJet

Stejně jako v předchozím roce, i v roce 1998 se firma CAD Studio umístila na 1. místě v počtu prodaných plotrů HP DesignJet na českém trhu.

Inkoustové plotry a velkoformátové tiskárny HP DesignJet jsou nejpoužívanějším výstupním zařízením pro černobílý i barevný tisk velkých formátů v oblasti CAD, GIS a DTP. CAD Studio je Autorizovaným dealerem HP, DesignJet partnerem a Servisním partnerem HP a tradičně se specializuje na prodej, instalace, podporu a servis plotrů HP DesignJet.

Aktuální informace o plotterech HP a on-line SHOP s originálním spotřebním materiálem pro HP DesignJet jsou dostupné na http://www.cadstudio.cz


12.1.99 3D Studio MAX 2.5 česky

Firma CAD Studio uvádí na trh českou verzi 3D Studia MAX 2.5. Produkt "České prostředí pro 3D Studio MAX 2.5" je - podobně jako u předchozích lokalizací 3D Studia - řešen jako nadstavba originální anglické verze 3D Studia MAX. Tato lokalizace pokrývá kompletní uživatelské rozhraní programu i jeho standardních doplňkových modulů (plug-in).


28.9.98 CAD Studio se stává MOTIVA Enterprise VAR

Firma CAD Studio uzavřela partnerskou dohodu s americkou firmou MOTIVA Software a stává se Value Added Resellerem produktů MOTIVA pro správu dokumentů.

MOTIVA je EDM/PDM systém pro správu a tok dokumentů, který je pokračovatelem programu Autodesk WorkCenter. Tento oteřený klient-server systém je rozšířením MS BackOffice produktů a umožňuje udržovat kontrolu a přehled o jednotlivých revizích elektronických dokumentů. Zároveň spravuje workflow, schvalovací procesy a řídí tok dokumentů ve firmě i s externími partnery (LAN/WAN). Bezpečnostní a protokolovací funkce systému MOTIVA jej předurčují pro správu dokumentů dle podmínek ISO 9000.

Nově uvedená verze MOTIVA 2.0 přímo spolupracuje s CAD produkty AutoCAD Rel.14 a Mechanical Desktop firmy Autodesk.

Další informace na http://www.cadstudio.cz/motiva, nebo http://www.motiva.com


28.9.98 CAD Studio získává statut Autodesk Systems Center

V České republice poprvé byl udělován titul Autodesk Systems Center. Firma CAD Studio získala tento nejvyšší partnerský statut firmy Autodesk, předpokládající širokou obchodní spolupráci a rozšířené možnosti poskytování podpory zákazníkům, se zvláštním zaměřením na velké zákazníky. CAD Studio má zároveň statut Autodesk Training Center a Autodesk Registered Developer.


28.8.98 3D Studio VIZ R2 česky

Firma CAD Studio uvádí na trh českou verzi 3D Studia VIZ R2. Produkt "České prostředí pro 3D Studio VIZ R2" je - podobně jako u předchozích verzí - řešen jako nadstavba originální anglické verze 3D Studia VIZ. Tato lokalizace pokrývá kompletní uživatelské rozhraní programu i jeho standardních doplňkových modulů (plug-in). Rozsah lokalizace představuje mj. přeložení cca 20.000 programových hlášení.

3D Studio VIZ R2 je nový, plně objektový vizualizační 3D nástroj pro architekty a designéry. Vychází z funkcí populárního 3D Studia MAX, jež rozšiřuje o stavařsky orientované objekty a nástroje (okna, dveře, schody, stromy, terén, řezy...). 3D Studio VIZ R2 rovněž umožňuje živé propojení 3D scény s 2D CAD výkresy (DWGlink). Kromě statických snímků a animací dovoluje stínování do revolučního datového formátu SmoothMove.


26.6.98 HP Value Added Reseller

Firma CAD Studio splnila podmínky autorizačního a certifikačního procesu HP a získává titul Hewlett-Packard Value Added Reseller - Connect Firma CAD Studio spol.s r.o., jako HP Value Added Reseller, je přímým partnerem firmy HP a specializuje se na řešení v oblasti CAD, počítačové grafiky a komunikace. CAD Studio je zároveň nositelem titulu HP Authorized Support Provider (autorizovaný servisní partner) a HP DesignJet Partner.


22.5.98 Microsoft Certified Professional

Firma CAD Studio se řadí k nositelům titulu Microsoft Certified Professional dokladujícího znalosti produktů a technologií firmy Microsoft.


15.3.98 3D Studio VIZ česky

Firma CAD Studio dokončila vývoj českého prostředí pro 3D Studio VIZ. Tento profesionální vizualizační a animační nástroj firmy Kinetix (divize Autodesk) tedy nyní může komunikovat s uživatelem v češtině. Typickými uživateli 3D Studia VIZ jsou architekti, designéři a konstruktéři, kteří mohou využít kompatibility tohoto programu s AutoCADem i jeho speciálních funkcí umožňujících např. sesadit 3D model s 2D fotografií či zpracovat libovolný 2D řez modelem. Důležitá je i kompatibilita 3D Studia VIZ s desítkami populárních plug-in modulů 3D Studia MAX.

Distributorem produktu je firma ELSAT, cena je stanovena na 3.900,-Kč (bez DPH) V ceně je i česká publikace a výukové CD.


31.7.97 3D Piping na světových trzích

Produkt českobudějovické firmy CAD Studio - 3D Piping - si buduje pozici na světových trzích. V posledních dnech byla tato aplikace AutoCADu pro modelování a rozviny plechových 3D potrubí dodána např. do firem Hyundai (Korea), KowaIntel (Japonsko), SKA (Brazílie), Rey (Švýcarsko) a dalších. Bližší informace na http://www.cadstudio.cz/piping.htm.


30.7.97 VRMLout v časopisu CADALYST

Srpnové číslo amerického časopisu CADALYST uveřejňuje zprávu o ARX aplikaci VRMLout pro AutoCAD Rel.14, která pochází z dílny firmy CAD Studio. Program VRMLout je určen pro publikaci 3D modelů AutoCADu na WWW.


30.4.97 VRMLout v časopisu CADENCE

Americký časopis CADENCE recenzuje ve svém květnovém čísle program českobudějovické firmy CAD Studio - VRMLout. Peter Sheerin vysvětluje, že možnost rozšiřování AutoCADu byla vždy jednou z nejdůležitějších vlastností a mnoho programátorů zaplňuje mezery, které v Autodesk v tomto produktu zanechal. Jednou z těchto mezer je nemožnost exportu výkresů do formátu VRML pro publikování na WWW. Přesně v duchu Webu a Virtuální společnosti Autodesk tuto mezeru zaplnila firma CAD Studio ve "vzdálené" České republice. VRMLout je ARX aplikace pro AutoCAD Rel.13 a Rel.14 umožňující export 3D objektů AutoCADu do formátu VRML. Umožňuje rovněž připojovat k objektům hyperlinky. CADENCE rovněž vyzdvihuje datovou kompatibilitu programu VRMLout s Internet Publishing Kitem firmy Autodesk.

Zkušební verze VRMLout je k dispozici na http://www.cadstudio.cz.

Podrobné znění článku CADENCE je na http://www.cadence-mag.com/Dragnet/May97.html


16.12.96 Dealer sympaťák

Vítězem hlasování návštěvníků INVEXu o nejsympatičtějšího dealera Autodesku "Dealer sympaťák" a majitelem sympatické trofeje - plyšového medvěda - se stala firma CAD Studio. Všem našim sympatickým příznivcům děkujeme.


14.11.96 První akreditace Autodesku pro multimédia

Firma CAD Studio Č.Budějovice se stala prvním akreditovaným dealerem Autodesku pro multimediální produkty KINETIX. Pro uděleni této akreditace musí firma splňovat podmínky vysoké úrovně poskytovaných služeb v oblasti multimédií, animací a vizualizací. Podmínkou je i odpovídající technické a personální vybavení i nabídka dalších řešení v daném oboru.


5.9.96 HP Authorized Support Provider

Dne 5.9.1996 byla slavnostně podepsána smlouva mezi firmou Hewlett-Packard a CAD Studio o zřízení a autorizaci servisního střediska produktů HP. Firma CAD Studio tak získala titul HP Authorized Support Provider. Záruční i pozáruční servis produktů HP - počítačů, tiskáren a především plotterů tak najdou uživatelé výrobků HP na další adrese. Servisní středisko CAD Studia je jediným v oblasti jihočeského a západočeského regionu. Servis je poskytován jak na adrese firmy (Č.Budějovice, Tylova 17, tel. 38-6352966, fax. 38-6352979, e-mail: servis@cadstudio.cz) tak na místě instalace - onsite (dle záručních či servisních podmínek).


HP DesignJet Partner

Firma CAD Studio byla po úspěšném složení technických testů autorizována pro prodej a podporu plotterů Hewlett-Packard DesignJet a získala titul HP DesignJet Partner. Tento titul zaručuje zákazníkům vysokou úroveň předprodejní i poprodejní podpory a technických znalostí produktů řady HP DesignJet.


Oborová akreditace Autodesku pro strojírenství

Firma CAD Studio sro získala další tzv. Oborovou akreditaci Autodesku, tentokrát pro oblast strojírenství. MCAD Industry Accreditation je podmínkou k prodeji a podpoře programu Autodesk Mechanical Desktop, který CAD Studio nabízí včetně 3-denního školení.


CAD Studio a Volby 96

Firma CAD Studio Praha spolupracovala s Českou televizí při grafické prezentaci volebních odhadů a výsledků voleb do Poslanecké sněmovny ČR 1996. Datové údaje (Český statistický úřad, IFAS, ÚVK) z Internetu byly v reálném čase zpracovávány, animovány a z pracoviště CAD Studia byly prostřednictvím TV karty Truevision odbavovány do TV vysílání. Grafickou podobu výsledků jsme mohli všichni posoudit při sledování živých povolebních pořadů ČT (za samotné výsledky voleb neneseme odpovědnost...).


První oborová akreditace Autodesku

Firma CAD Studio sro získala jako první v republice tzv. Oborovou akreditaci Autodesku pro oblast AEC (AEC Industry Accreditation). Pro udělení této akreditace musí firma splňovat podmínky vysoké úrovně poskytovaných služeb při dodávkách CAD řešení pro stavebnictví a architekturu. Kromě znalostí z oboru je podmínkou odpovídající technické a personální vybavení i nabídka širších řešení pro daný obor.


Chcete-li zařadit do mail-listu automatického zasílání tiskových zpráv, napište na info@cadstudio.czFacebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí