CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop
NOVOU FIREMNÍ PREZENTACI NAJDETE NA www.arkance-systems.cz

Tiskové zprávy, prezentace

Tiskové informace společnosti CAD Studio

RSS tiskové zprávy

Proběhlo CADfórum – dvoudenní konference zaměřená na strojírenství

31.10.2011
V Brně se uskutečnil již osmý ročník konference zaměřené na výměnu praktických zkušeností mezi uživateli řešení pro počítačové navrhování ve strojírenství a výrobním průmyslu

CADfórum 2011 Brno, 31. října 2011 – Již osmý ročník největší domácí konference pro uživatele řešení v oblasti počítačového navrhování – CADfórum 2011 – se v minulém týdnu uskutečnil v Brně. Pro své návštěvníky si letos pořadatelé přichystali řadu novinek, ať už se jednalo o zaměření konference čistě na strojírenství a výrobní průmysl nebo její dvoudenní trvání. Pořadateli akce byly společnosti CAD Studio a Autodesk.

Sál CF2011

Do prvního dne konference byl zařazen blok odborných přednášek, které mapovaly nejen novinky z oblasti strojírenství a digitálního prototypování, ale také zkušenosti samotných uživatelů s implementacemi a využíváním produktů Autodesk. „Na CADfóru oceňuji především atmosféru sdílení informací, která vyústila ve velmi živou diskusi. S podobnou diskusí uživatelů jsem se jinde nesetkal. To svědčí o vysokém zájmu účastníků o informace a zkušenosti jiných zákazníků. Autodesk si také odnáší řadu důležitých poznatků z těchto diskusí,“ shrnul své zážitky z letošního CADfóra Chriss Douglass, evropský ředitel společnosti Autodesk pro oblast strojírenství, který se letošní konference zúčastnil v roli čestného hosta a jednoho z přednášejících. O své zážitky z každodenní praxe se následně podělili L. Semrád ze společnosti Strand, O. Raiter z 2JCP nebo L. Novotný ze společnosti Toshulin.

Na závěr prvního konferenčního dne se pak měli hosté v rámci „kulatého stolu“ možnost ptát zástupců CAD Studia a Autodesku na nejpalčivější problémy. Mnohá z témat se pak řešila v diskuzních skupinách i v rámci společenského večera, který se stejně jako celá konference uskutečnil v prostorách brněnského Bobycentra. „CADfórum je tradičně zaměřené na výměnu zkušeností uživatelů a tímto směrem se rozvíjí, o čemž svědčí živá a přirozená diskuse. Překvapivě velký zájem a kladné reakce byly na informace o produktech a technologických novinkách. Díky tomuto zájmu jsme zaznamenali také velkou účast druhý den. To vše potvrzuje, že jsme letos zvolili správný formát akce odpovídající poptávce," uvádí Jan Binter, ředitel CAD Studia, které celou konferenci organizovalo.

Největším lákadlem pro druhý den konference byly workshopy, možnost vyzkoušet si CAD a PDM řešení na mobilních stanicích a především bezplatná rozdílová školení Inventoru a AutoCADu. Šanci získat certifikát o absolvování školení využilo více než 100 návštěvníků. Po celou dobu konference byly k dispozici – a volnému vyzkoušení – počítače s aktuálními verzemi CAD softwaru a odborníci, kteří zodpovídali veškeré dotazy. Praktické ukázky produktů a technologií si připravili i další partneři konference. Společnost HP představila novinky v oblasti velkoformátového tisku a své pracovní stanice, na nichž si mohli uživatelé vyzkoušet například práci s 3D myší od společnosti 3Dconnexion.

Stejně jako v minulosti byl vstup na konferenci pro registrované návštěvníky zdarma.

O společnosti CAD Studio
CAD Studio a.s. je nejvýznamnějším dodavatelem CAD, CAM, PLM a GIS řešení ve střední Evropě. Portfolio společnosti pokrývá všechna profesní řešení v oblastech strojírenství a výroby, stavebnictví a architektury, geodézie a mapování, vizualizace a animace i geografických informačních systémů pro správu majetku a infrastruktury. V nabídce CAD Studia najdou zákazníci rovněž hardware související s nabízenými řešeními a komplexní nabídku služeb, včetně technické podpory.

CAD Studio, součást holdingu AutoCont, je nejvýznamnějším partnerem společnosti Autodesk v České a Slovenské republice a držitelem certifikace Gold Partner. Dále je držitelem statusu HP Designjet Partner.

Více informací na www.cadstudio.cz, www.cadforum.cz, blog.cadstudio.cz

O společnosti Autodesk
Autodesk, Inc. je světový lídr v oblasti 3D návrhového, technického a animačního softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu. Software od Autodesku pro návrh, vizualizaci a simulaci svých nápadů využívají zákazníci z odvětví strojírenství a výroby, architektury, stavebnictví, médií a zábavy – včetně 15 posledních vítězů filmových Oscarů (Academy Award) za nejlepší vizuální efekty. Od uvedení aplikace AutoCAD v roce 1982 nabízí Autodesk nejširší portfolio moderních softwarových aplikací pro globální trh.

Další informace o společnosti Autodesk najdete na webu www.autodesk.cz

Zpět na všechny zprávy
Viz též:Chcete-li zařadit do mail-listu automatického zasílání tiskových zpráv, napište na info@cadstudio.cz
Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí