CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop
NOVOU FIREMNÍ PREZENTACI NAJDETE NA www.arkance-systems.cz

Tiskové zprávy, prezentace

Tiskové informace společnosti CAD Studio

RSS tiskové zprávy

Oceňované české stavby se rodí v Revitu

10.10.2011
Autodesk Revit a komplexní služby CAD Studia pomáhají přednímu českému ateliéru Arch.Design lépe, rychleji a kvalitněji navrhovat rozsáhlé projekty

Praha, 10. října – Příprava úspěšné projektové dokumentace větších staveb a rozsáhlých areálů vyžaduje každodenní spolupráci širšího projekčního týmu – od architekta až po všechny potřebné profesní specialisty. Stejně tak je nutné pružně reagovat na měnící se požadavky zadavatele díla a předávat mu podklady v jasné a přehledné formě. Ve společnosti Arch.Design proto již v roce 2005 vsadili na moderní přístup informačního modelu budovy a technologii Autodesk Revit dodávanou společností CAD Studio.

Hlavními argumenty pro výběr Revitu se – kromě samotného informačního modelu budovy (BIM) – ukázaly být kompatibilita, možnosti výměny dat i tradiční obliba produktů Autodesku mezi českou odbornou veřejností. Prvním v Revitu připraveným projektem specialistů ateliéru Arch.Design bylo v roce 2005 nové sídlo firmy v Brně.

„Přechod od 2D kreslení k 3D modelování v Revitu znamenal pro mnohé z nás zcela nový přístup k projektování. Výhody informačního modelu budovy však brzo převážily nutnost učit se nové postupy a Revit si našel pevné místo v rámci našich projekčních prací. Využíváme jej od prvotní studie až po realizační dokumentaci. S pomocí názorných 3D vizualizací z Revitu komunikujeme jak se specialisty, tak i s investorem,“ říká Jiří Wacławik, projektant týmu Arch.Design.

Ke zdaru implementace Revitu přispěla pružná technická podpora a komplexní služby společnosti CAD Studio. V současnosti Arch.Design využívá 25 licencí řešení Revit Architecture, díky programu Subscription vždy v aktuální verzi. Do budoucna se počítá s rozšířením počtu aktivních uživatelů Revitu i zavedením produktů Revit MEP a Navisworks pro koordinaci profesí ve 3D. Uvažuje se také o provázání BIM a statického navrhování a posuzování konstrukcí.


OCL Ptáček - Revit
Snímek poskytla společnost Arch.Design, s.r.o

Kde Revit a BIM usnadňují práci na velkých projektech
Jedním z příkladů úspěšného využití technologie BIM je projekt Obchodního a logistického centra společnosti PTÁČEK – velkoobchod v Jinočanech. Velký komplex se zastavěnou plochou takřka 12 tisíc metrů čtverečných, náročný na kvalitu, včasné dodání i předložení více variant projektu, měli na starosti celkově tři projektanti (dva projektanti v Revitu a vedoucí projektu). V Revitu se prováděly také prezentace investorovi, návrhy variant řešení i koordinace se specialisty a s dodavateli stavby.

K úspěšné a rychlé realizaci projekčních prací přispěla jak možnost názorného představení všech jednotlivých částí projektu investorovi ve 3D, tak i snadnější příprava různých variant. Revit vhodně podpořil také spolupráci napříč týmem projektantů. Investor byl natolik spokojen s předloženou prací, že využil nejen kompletních architektonických a projekčních služeb týmu Arch.Design (od studie až po realizační projektovou dokumentaci), ale také autorského dozoru a pořízení dokumentace skutečného stavu. Realizace takto významné zakázky náročného investora v Revitu přispěla k získání další velmi dobré reference a podpořila získávání nových zakázek.

„Cílem týmu našich specialistů je poskytovat zákazníkům architektonické a projekční služby vysoké kvality. Moderní technologie – v čele s Revitem – nám umožňují komunikovat s investory vizuálně atraktivním a srozumitelným způsobem. Významně tak přispívají ke spokojenosti i věrnosti našich klientů,“ doplňuje Radim Fišer, vedoucí ateliéru Arch.Design.


OCL Ptáček - projekt Revit
Snímek poskytla společnost Arch.Design, s.r.o

O společnosti Arch.Design
Arch.Design, s.r.o., je jedním z nejvýznamnějších českých architektonických a projekčních ateliérů. Nabízí komplexní služby ve stavebnictví – od urbanismu a architektonických studií přes stavební a profesní projekci až po inženýrské činnosti ve výstavbě a stavební management. V ateliérech ve dvou českých a jednom slovenském městě firma zaměstnává více než stovku specialistů. S atraktivními projekty týmu Arch.Design jste se již pravděpodobně sami setkali – jsou pravidelně oceňovány v odborných soutěžích a publikovány v médiích.

Více informací: www.archdesign.cz

O společnosti CAD Studio
CAD Studio a.s. je nejvýznamnějším dodavatelem CAD, CAM, PLM a GIS řešení ve střední Evropě. Portfolio společnosti pokrývá všechna profesní řešení v oblastech strojírenství a výroby, stavebnictví a architektury, geodézie a mapování, vizualizace a animace i geografických informačních systémů pro správu majetku a infrastruktury. V nabídce CAD Studia najdou zákazníci rovněž hardware související s nabízenými řešeními a komplexní nabídku služeb, včetně technické podpory.

CAD Studio, součást holdingu AutoCont, je nejvýznamnějším partnerem společnosti Autodesk v České a Slovenské republice a držitelem certifikace Gold Partner. Dále je držitelem statusu HP DesignJet Partner.

Více informací: www.cadstudio.cz, www.cadforum.cz

Zpět na všechny zprávy
Viz též:Chcete-li zařadit do mail-listu automatického zasílání tiskových zpráv, napište na info@cadstudio.cz
Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí