CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop
NOVOU FIREMNÍ PREZENTACI NAJDETE NA www.arkance-systems.cz

Tiskové zprávy, prezentace

Tiskové informace společnosti CAD Studio

RSS tiskové zprávy

CAD Studio oznamuje hospodářské výsledky za rok 2016

24.1.2017

CAD Studio Společnost v loňském roce oslavila 25. výročí rekordním počtem prodaných licencí oborových aplikací od Autodesku

Praha, 24. ledna 2017 – Akciová společnost CAD Studio, největší specializovaný dodavatel CAD, CAM, GIS a BIM řešení ve střední Evropě, uzavře finanční rok až v březnu, již nyní však zveřejňuje hospodářské výsledky za kalendářní rok 2016. Firma v něm dosáhla obratu 285 milionů korun a posílila v prodeji licencí pro klíčové oblasti strojírenství a výroby i stavebnictví a architektury.

Rok 2016 byl ve znamení celosvětové změny obchodního modelu prodeje CAD a BIM aplikací od Autodesku, které tvoří podstatnou část obratu. Software je nyní dodáván levnější a pro zákazníky pružnější formou pronájmu. Snazší dostupnost aplikací se projevila vyšším prodejem licencí. Ve druhé polovině roku 2016, kdy byl již veškerý CAD software dodáván právě formou pronájmů a předplatného (Subscription), zaznamenala společnost CAD Studio rovnou 46% nárůst počtu prodaných licencí oproti stejnému pololetí předchozího roku. Růst se přitom projevil rovnoměrně v oblastech strojírenství a výroby i stavebnictví a architektury. Na Slovensku dokonce společnost prodala v meziročním srovnání více než dvojnásobný počet licencí.

„Zájem našich zákazníků z oblasti stavebnictví o řešení Informačního modelu budovy (BIM) s aplikací Revit roste dlouhodobě – a to nejen u projektantů, ale také u investorů. Ve strojírenství jsou pak klíčovými trendy správa dat a integrace do podnikových systémů,“ připomíná Jan Binter, výkonný ředitel CAD Studia. „Do budoucna očekáváme rozvoj především v oblasti cloudových produktů, kde díky mimořádnému rozsahu funkcí při zajímavé cenové dostupnosti výrazně roste například využití aplikace Fusion 360 orientované na komplexní vývoj výrobků.“

J.Binter

Související novinky a trendy:

  • Oblasti uplatnění Informačního modelu budovy (BIM) se i nadále velmi dynamicky rozvíjejí, stále více uživatelů sází na nejrozšířenější BIM aplikaci Autodesk Revit. CAD Studio se neúnavně věnuje osvětě, usnadňuje výměnu zkušeností mezi uživateli i spolupráci s praxí, spustilo portál BIMfo.cz.
  • Díky snadnému použití, široké škále funkcí a cenové dostupnosti se mezi profesionály z oblastí strojírenství, obrábění či simulací, stejně jako u nadšenců do 3D tisku, nabývá CAD/CAM/CAE aplikace Fusion 360 výrazně na popularitě. Pro studenty, pedagogy, začínající týmy či nadšence je dokonce zcela bezplatná.
  • Vedle desítek menších aplikací (bezplatných či bonusových nástrojů CS+) připravil interní tým vývojářů CAD Studia nový, rychlý a oceňovaný GIS nástroj pro stolní i mobilní použití twiGIS, Vyjadřovací portál k existenci inženýrských sítí, integrační rozhraní systémů EPLAN-Vault či sadu Railway Tools pro snadnější navrhování železnic podle českých norem.
  • On-line výuku, která je vytíženými uživateli stále vyhledávanější, podporují nově spuštěná on-line CAD školení (e-Learning).
  • CAD Studio se také stále více soustředí na uživatelsky pohodlné on-line služby, jednodušší a rychlejší metody prodeje přináší CAD eShop.


####

O společnosti CAD Studio
CAD Studio a.s. je dodavatelem CAD, CAM, BIM, PDM a GIS řešení ve střední Evropě s 26letou tradicí. Portfolio společnosti pokrývá všechna profesní řešení v oblastech strojírenství a výroby, stavebnictví a architektury, geodézie a mapování, vizualizace a animace i geografických informačních systémů pro správu majetku a infrastruktury. V nabídce CAD Studia zákazníci najdou rovněž hardware související s poskytovanými řešeními a komplexní služby, včetně odborné technické podpory.

CAD Studio, součást holdingu AutoCont, je nejvýznamnějším partnerem společnosti Autodesk v České a Slovenské republice a držitelem certifikací Platinum Partner.

Více informací na:
www.cadstudio.cz, www.cadforum.cz, www.bimfo.cz, blog.cadstudio.cz, facebook.com/CADstudio

Zpět na všechny zprávy
Viz též:Chcete-li zařadit do mail-listu automatického zasílání tiskových zpráv, napište na info@cadstudio.cz
Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí