CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop
NOVOU FIREMNÍ PREZENTACI NAJDETE NA www.arkance-systems.cz
Dle oboru: CADMFGAECMMGISHW RSS kanál
Události a novinky (archiv)
15.12.2016
CAD
Autor: Vladimir Michl
[4984x]

Vánoční nadílka freeware aplikací od CAD Studia

Tento článek archivu může obsahovat zastaralé informace - je již více (7) roků starý !
Obr

Opět se blíží svátky Vánoc, a tak vedle jiného dárku nemůže na těchto stránkách chybět ani tradiční nadílka vánočních aplikací od CAD Studia - letos již počtrnácté. Tradičně nadělujeme všem uživatelům CAD aplikací jako dárek několik užitečných pomůcek z vlastního vývoje. Mohou si tak doplnit a rozšířit možnosti svých CAD nástrojů. Nepřehlédněte ale ani stovky našich dalších CAD aplikací nebo knihoven CAD a BIM bloků nabízených zdarma na stránkách našeho portálu CADforum.cz.


Letošní vánoční aplikace CAD Studia:

Ke stažení na stránce Freeware


 • CoDOf (copy with directional offset)

  - doplněk AutoCADu pro rychlé opakované kopírování objektů v zadaném směru. Vybrané objekty namnožíte zadáním směru a vzdálenosti - tu můžete ručně nebo automaticky opakovat (počet opakování) nebo ji průběžně měnit. Viz Tip 11219

CoDOf

 • CCtext (clipboard copy text)

  - doplněk do AutoCADu umožňující hromadně zkopírovat výkresové texty do Schránky Windows a následně je vložit jiné aplikace. Při kopírování může zvolit, zda kopírovat jen texty nebo i atributy bloků, seřadit texty podle umístění (vodorovně, svisle, sloupcově), nebo v přenášených textech nahradit určité řetězce. Viz Tip 11220

CCtext

 • RoundT (round text)

  - doplněk do AutoCADu pro zaokrouhlení desetinných čísel v textech a atributech bloků - můžete volit počet desetinných míst a záporným zadáním počtu míst vynutit pravostranné nuly. Viz Tip 8180

RoundT

 • Image2Model

  - doplněk Fusion 360 (podobný loňskému BoreImage pro Inventor), který lze použít pro "vyděrování" (vyvrtání) zvoleného rastrového obrázku do plechu. Aplikaci přidejte do vašich Fusion aplikací (viz Readme) a pak spusťte pomocí Shift+S. Jako obrázek použijte libovolný kontrastní rastrový soubor v pokud možno co nejnižším rozlišení - každý pixel bude představovat jednu kružnici náčrtu (pro díru v plechu - čím tmavší, tím větší) nebo 3D bod. Můžete tak tvořit dekorativní předměty nebo třeba přidat vrtané logo na váš výrobek.

Image2Model


 • RenameComp

  - doplněk Fusion 360 pro hromadné přejmenování komponent, těles, náčrtů a dalších prvků modelu. Vedle běžného nahrazení řetězců lze využít i pokročilejší nahrazování s využitím regulárních výrazů.

RenameComp


 • Podlahová plocha

  - Dynamo makro pro Revit, které umožňuje určit přesnou plochu místností, včetně výklenků a nik. Makro slouží též jako ukázka možností dynamického programování v Revitu - viz též blog NaZdi. • Re-Assoc

  - jednoduché AutoCAD makro pro hromadné připojení (asociaci) odpojených kót - připojí disasociované kóty zpět k řídicím bodům kótovaných objektů. Viz Tip 11187


 • TotalLayouts

  - AutoCAD reaktor, který do proměnných výkresu doplní automatický údaj o celkovém počtu výkresových listů - umožní ve výkresu použít dynamická textová pole typu "List 4 z celkových 9". Viz Tip 11172

  Page of


 • Knihovna potrubí z Polypropylenu

  - doplňková knihovna pro Inventor - parametrická rozšiřující knihovna PP (PVC) potrubí pro rozvod vody. Obsahuje přímé potrubí, kolena, T-kusy, objímky a potřebné styly, plus idcl soubor uživatelské knihovny místního obsahu. Nainstalujte do Inventoru 2017 dle popisu v DOC souboru.

  T-kus
  Potrubí


 • Převodník fyzikálních jednotek

  - funkce portálu CADforum.cz, převodník fyzikálních jednotek, byl doplněn o desítky dalších mezinárodních a historických jednotek délky, obsahu, objemu, energie, tlaku a dalších. Konvertor můžete využívat buď online na cadforum.cz/jednotky nebo ve formě palety pro AutoCAD, aplikace Units Conversion.

UnitsConverter


 • Převodník mapových souřadnic

  - funkce portálu CADforum.cz, převodník geodetických souřadnic, byl doplněn o podporu nového API služby what3words a výškové souřadnice - můžete libovolně převádět polohy GPS, S-JTSK, poštovní adresy, interaktivní polohu na mapě, what3words nebo vaši aktuální polohu. Konvertor můžete využívat na cadforum.cz/cadforum/gps.asp.

GPSconverter


 • CS+

  - a užitečné funkce (část funguje bez placení pro všechny, nejen pro zákazníky) nabízejí i oblíbené bonusové zákaznické aplikace CAD Studia - řada "CS+":

  • InventorTools ("X-Tools", a X-Tools LT) - sada užitečných nástrojů pro uživatele Inventoru
  • RevitTools - sada užitečných nástrojů pro uživatele BIM aplikace Autodesk Revit
  • CivilTools - sada užitečných nástrojů pro uživatele projekční aplikace AutoCAD Civil 3D
  • PlantTools a P&ID Tools - sada užitečných nástrojů pro uživatele potrubní aplikace AutoCAD Plant 3D a AutoCAD P&ID
  • VaultTools - doplňkové funkce a nástroje pro uživatele PDM aplikace Autodesk Vault

Všechny tyto CAD utility (a desítky dalších) najdete ke stažení na naší stránce Podpora > Download, nebo na stránkách Helpdesku, nebo - když si pospíšíte - si o další ještě stihnete napsat Ježíškovi CAD Studiu.

PF2017

Přejeme pohodové prožití Vánoc a mnoho osobního štěstí, úspěchů a tvůrčích nápadů v roce 2017. Ať je rok naprojektovaný přesně podle vašich představ!

[CAD]
Viz též:
CAD Studio s.r.o. (součást Arkance Systems)

Firma CAD Studio s.r.o. je autorizovaný dealer Autodesk (již 26x po sobě oceněna jako největší dealer Autodesku v ČR a SR: 1994-2020), Autodesk Platinum Partner, Autodesk Training Center a Autodesk Developer s více než 30letými zkušenostmi a týmem 130 specialistů. Proč nakupovat právě u firmy CAD Studio?

CAD Studio dodává kompletní řešení - software, hardware, školení, služby - pro CAD/CAM, BIM, GIS/FM, PDM a multimédia, založená na technologiích firmy Autodesk (digitální prototypy, BIM, AutoCAD, Inventor, Revit, Civil 3D, Fusion 360, 3ds Max, Vault, Plant, Simulation, cloud...) a aplikační nadstavby pro konkrétní profese (i vlastní vývoj). CAD Studio je členem evropské skupiny ARKANCE.

Kontakt

PRAHA - Líbalova 1/2348, 149 00 Praha 4, tel: +420 910 970 111
BRNO - Sochorova 23, 616 00 Brno, tel: +420 910 970 111
OSTRAVA - Hornopolní 34, 702 00 Ostrava, tel: +420 910 970 111
Č.BUDĚJOVICE - Pražská tř. 16, 370 04 České Budějovice, tel: +420 910 970 111
PARDUBICE - Rokycanova 2730, 530 02 Pardubice, tel: +420 910 970 111
PLZEŇ - Teslova 3, 301 00 Plzeň, tel: +420 910 970 111
SLOVENSKO (Bratislava + Žilina) - tel. +421 2 6381 3628
MAĎARSKO (Budapešť: Varinex-CAD Studio) - tel. +36 1 273 3400
FRANCIE, BELGIE, NIZOZEMSKO, POLSKO, FINSKO, LITVA (Arkance Systems)


Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí