CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop
Dle oboru: CADMFGAECMMGISHW RSS kanál
Události a novinky (archiv)
2.4.2020
CAD
Autor: Jan Binter
[2058x]

Opatření CAD Studia v boji s koronavirem COVID-19 (aktualizováno)

Obr

Současná epidemie koronaviru COVID-19 ovlivňuje fungování firem i osobního života po celém světě. Dopady, obavy a nejistotu pociťují i naši zákazníci, zaměstnanci a jejich rodiny. Hlavní prioritou je samozřejmě zdraví. Pro minimalizaci možných zdravotních dopadů a pro zajištění provozu našich zákazníků přijímáme v CAD Studiu několik opatření, které by měly usnadnit fungování v době epidemiologických omezení.

 • Omezujeme cestování a osobní kontakty. Technickou podporu, instalace, semináře, školení i obchodní schůzky budeme primárně realizovat vzdáleně, online, virtuálně, technologiemi TeamViewer (viz Download), Skype, Teams a dalšími (viz Support). V případě potřeby vám rádi poradíme při jejich nasazení.
 • Tlumočíme rozhodnutí Autodesku odložit nedávno oznámený přechod z víceuživatelských licencí na licence na jméno, a to z původního 7. května na 7. srpna (a o 3 měsíce se posouvají všechny i s tím související termíny). Vypnutí starého úložiště A360 Drive (přepnutí do read-only módu a přesměrování na novější Autodesk Drive) se odkládá na květen.
 • Autodesk nabízí dočasně zdarma své cloud nástroje pro spolupráci (zatím do 31.5.2020), konkrétně BIM 360 Docs, BIM 360 Design, Fusion 360, Fusion Team, AutoCAD Web, AutoCAD Mobile a Shotgun. Viz postupy získání "prodloužené trial verze".
 • Safe uvolnila dočasně zdarma (zatím do konce září) své ETL nástroje FME - tyto nástroje využíváme v našich GIS/FM projektech a můžeme pomoci s jejich nasazením.
 • Plex dočasně na minimálně 3 měsíce zdvojnásobuje počet licencí Plex.Earth pro stávající zákazníky, aby mohli snáze pracovat z domova.
 • Rozšiřujeme naši technickou podporu - jsme připraveni řešit s našimi zákazníky požadavky pro přenastavení systémů a jejich přizpůsobení režimům vzdálené spolupráce.
 • Chápeme, že zejména u menších firem může nastat problém s cash-flow, např. při obnově subscription. Jsme připraveni individuálně řešit platební podmínky s těmito zákazníky.
 • Pro většinu našich zákazníků je nyní důležité zachovat provoz. V případě výpadku zakázek je vhodné využít čas pro přípravu na obnovení provozu a pro zvýšení budoucí produktivity, například přípravou knihoven, firemních standardů nebo online školením nových technologií. Přehled našich krátkých CAD školení nabízíme zde.
 • Zapojili jsme se do komunitní pomoci v IT. Naše GIS technologie jsme např. poskytli pro dobrovolnický projekt PomuzemeSi.cz (komunikace a datová analýza v boji s virovou nákazou).
 • Technické rady, pokyny a praktické tipy jak provozovat vaše projekční a konstrukční systémy vzdáleně, jak sdílet data pomocí cloudu, jak zprovoznit domácí licence a jak spolupráci přizpůsobit čistě online provozu najdete v souhrnném tipu Vzdálené využití software Autodesk - z home-office, z karantény.
 • V pátek 20.3. jsme pořádali online seminář s radami a tipy pro zprovoznění licencí, nastavení aplikací a způsoby efektivního sdílení dat při práci z domova - zejména pro strojaře. Vyžádejte si záznam.
  Covid

  30.3. jsme pořádali online školení k využití bezplatných licencí Autodesk BIM 360 pro sdílení dat a spolupráci na stavebních projektech.

 • Rozšiřujeme naši nabídku online školení a e-Learning kurzů - aktuální kurzy najdete zde a v CAD eShopu (viz též nabídka).

Vývoj oboru se ale nezastavil. Už zanedlouho budou uvedeny nové produkty Autodesku. Stejně jako vloni zveme na jejich představení formou živé online konference "Autodesk LIVE 2021", ta se letos koná 28. dubna - registrujte se.

Kdykoliv se na nás obraťte, jsme připraveni pomoci vám v řešení obtížných situací, které současná epidemie přináší. Hlavní kontaktní údaje:

[CAD]
Viz též:
CAD Studio s.r.o.

Firma CAD Studio s.r.o. je autorizovaný dealer Autodesk (již 25x po sobě oceněna jako největší dealer Autodesku v ČR a SR: 1994-2019), Autodesk Platinum Partner, Autodesk Training Center a Autodesk Developer s více než 29letými zkušenostmi a týmem 120 specialistů. Proč nakupovat právě u firmy CAD Studio?

CAD Studio dodává kompletní řešení - software, hardware, školení, služby - pro CAD/CAM, BIM, GIS/FM, PDM a multimédia, založená na technologiích firmy Autodesk (digitální prototypy, BIM, AutoCAD, Inventor, Revit, Civil 3D, Fusion 360, 3ds Max, Vault, Plant, Simulation, cloud...) a aplikační nadstavby pro konkrétní profese (i vlastní vývoj).

Kontakt

PRAHA - Líbalova 1/2348, 149 00 Praha 4, tel: 910 970 111
BRNO - Sochorova 23, 616 00 Brno, tel: 910 970 111
OSTRAVA - Hornopolní 34, 702 00 Ostrava, tel: 910 970 111
Č.BUDĚJOVICE - Pražská tř. 16, 370 04 České Budějovice, tel: 910 970 111
PARDUBICE - Rokycanova 2730, 530 02 Pardubice, tel: 910 970 111
PLZEŇ - Teslova 3, 301 00 Plzeň, tel: 910 970 111
SLOVENSKO (Bratislava + Žilina + Košice) - tel. +421 2 6381 3628
MAĎARSKO (Budapešť: Varinex-CAD Studio) - tel. +36 1 273 3400


Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2020 CAD Studio s.r.o. | kontakt | webmaster | ochrana soukromí