CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop
Dle oboru: CADMFGAECMMGISHW RSS kanál
Události a novinky (archiv)
6.5.2020
CAD
Autor: Jan Binter
[5638x]

Opatření CAD Studia v boji s koronavirem COVID-19 (aktualizováno)

Obr

Současná epidemie koronaviru COVID-19 ovlivňuje fungování firem i osobního života po celém světě. Dopady, obavy a nejistotu pociťují i naši zákazníci, zaměstnanci a jejich rodiny. Hlavní prioritou je samozřejmě zdraví. Pro minimalizaci možných zdravotních dopadů a pro zajištění provozu našich zákazníků přijímáme v CAD Studiu několik opatření, které by měly usnadnit fungování v době epidemiologických omezení.

 • Omezujeme cestování a osobní kontakty. Technickou podporu, instalace, semináře, školení i obchodní schůzky budeme primárně realizovat vzdáleně, online, virtuálně, technologiemi TeamViewer (viz Download), Zoom, Skype, Teams a dalšími (viz Support). V případě potřeby vám rádi poradíme při jejich nasazení.
 • Tlumočíme rozhodnutí Autodesku odložit nedávno oznámený přechod z víceuživatelských licencí na licence na jméno, a to z původního 7. května na 7. srpna (a o 3 měsíce se posouvají všechny i s tím související termíny). Vypnutí starého úložiště A360 Drive (přepnutí do read-only módu a přesměrování na novější Autodesk Drive) se odkládá na květen resp. září.
 • Autodesk nabízí dočasně zdarma své cloud nástroje pro spolupráci (tzv. Extended Access Program, EAP, zatím do 31.5.2020, prodlouženo do 30.června) - nabídka se týká produktů BIM 360 Docs, BIM 360 Design, Fusion 360, Fusion Team, AutoCAD Web (prodlouženo), AutoCAD Mobile a Shotgun. Viz postupy získání "prodloužené trial verze". Licence AutoCAD web app je pro bezplatné komerční využití prodloužena i po 30.6.
 • Safe uvolnila dočasně zdarma (zatím do konce září) své ETL nástroje FME - tyto nástroje využíváme v našich GIS/FM projektech a můžeme pomoci s jejich nasazením.
 • Plex dočasně na minimálně 3 měsíce zdvojnásobuje počet licencí Plex.Earth pro stávající zákazníky, aby mohli snáze pracovat z domova.
 • Rozšiřujeme naši technickou podporu - jsme připraveni řešit s našimi zákazníky požadavky pro přenastavení systémů a jejich přizpůsobení režimům vzdálené spolupráce.
 • Chápeme, že zejména u menších firem může nastat problém s cash-flow, např. při obnově subscription. Jsme připraveni individuálně řešit platební podmínky s těmito zákazníky.
 • Pro většinu našich zákazníků je nyní důležité zachovat provoz. V případě výpadku zakázek je vhodné využít čas pro přípravu na obnovení provozu a pro zvýšení budoucí produktivity, například přípravou knihoven, firemních standardů nebo online školením nových technologií. Přehled našich krátkých CAD školení online nabízíme zde.
 • Zapojili jsme se do komunitní pomoci v IT. Naše GIS technologie jsme např. poskytli pro dobrovolnický projekt PomuzemeSi.cz (komunikace a datová analýza v boji s virovou nákazou).
 • Technické rady, pokyny a praktické tipy jak provozovat vaše projekční a konstrukční systémy vzdáleně, jak sdílet data pomocí cloudu, jak zprovoznit domácí licence a jak spolupráci přizpůsobit čistě online provozu najdete v souhrnném tipu Vzdálené využití software Autodesk - z home-office, z karantény.
 • V pátek 20.3. jsme pořádali online seminář s radami a tipy pro zprovoznění licencí, nastavení aplikací a způsoby efektivního sdílení dat při práci z domova - zejména pro strojaře. Vyžádejte si záznam.
  Covid

  30.3. jsme pořádali online školení k využití bezplatných licencí Autodesk BIM 360 pro sdílení dat a spolupráci na stavebních projektech.

 • Rozšiřujeme naši nabídku online školení a e-Learning kurzů - aktuální kurzy najdete zde a v CAD eShopu (viz též nabídka).

Vývoj oboru se ale nezastavil. V těchto dnech byly uvedeny nové produkty Autodesku. Stejně jako vloni zveme na jejich představení formou živé online konference "Autodesk LIVE 2021", ta se letos koná 28. dubna - registrujte se pro účast a přístup k videoarchivu.

Kdykoliv se na nás obraťte, jsme připraveni pomoci vám v řešení obtížných situací, které současná epidemie přináší. Hlavní kontaktní údaje:

[CAD]
Viz též:
CAD Studio s.r.o. (součást Arkance Systems)

Firma CAD Studio s.r.o. je autorizovaný dealer Autodesk (již 26x po sobě oceněna jako největší dealer Autodesku v ČR a SR: 1994-2020), Autodesk Platinum Partner, Autodesk Training Center a Autodesk Developer s více než 30letými zkušenostmi a týmem 130 specialistů. Proč nakupovat právě u firmy CAD Studio?

CAD Studio dodává kompletní řešení - software, hardware, školení, služby - pro CAD/CAM, BIM, GIS/FM, PDM a multimédia, založená na technologiích firmy Autodesk (digitální prototypy, BIM, AutoCAD, Inventor, Revit, Civil 3D, Fusion 360, 3ds Max, Vault, Plant, Simulation, cloud...) a aplikační nadstavby pro konkrétní profese (i vlastní vývoj). CAD Studio je členem evropské skupiny ARKANCE.

Kontakt

PRAHA - Líbalova 1/2348, 149 00 Praha 4, tel: +420 910 970 111
BRNO - Sochorova 23, 616 00 Brno, tel: +420 910 970 111
OSTRAVA - Hornopolní 34, 702 00 Ostrava, tel: +420 910 970 111
Č.BUDĚJOVICE - Pražská tř. 16, 370 04 České Budějovice, tel: +420 910 970 111
PARDUBICE - Rokycanova 2730, 530 02 Pardubice, tel: +420 910 970 111
PLZEŇ - Teslova 3, 301 00 Plzeň, tel: +420 910 970 111
SLOVENSKO (Bratislava + Žilina) - tel. +421 2 6381 3628
MAĎARSKO (Budapešť: Varinex-CAD Studio) - tel. +36 1 273 3400
FRANCIE, BELGIE, NIZOZEMSKO, POLSKO, FINSKO, LITVA (Arkance Systems)


Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí