CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop
Dle oboru: CADMFGAECMMGISHW RSS kanál
Události a novinky (archiv)
12.12.2019
CAD
Autor: Vladimir Michl
[2589x]

17. vánoční nadílka aplikací a bonusů firmy CAD Studio

Obr

Schyluje se ke konci roku 2019 i k letošním svátkům Vánoc, a tak samozřejmě opět nemůže na stránkách CAD Studia chybět ani tradiční nadílka vánočních aplikací - letos již posedmnácté.

Tak jako každý rok, nadělujeme všem uživatelům CAD aplikací dárky - několik užitečných pomůcek z vlastního vývoje. Mohou si tak doplnit a rozšířit možnosti svých CAD nástrojů. Nepřehlédněte ale ani stovky našich dalších CAD aplikací nebo knihoven CAD a BIM bloků nabízených zdarma na stránkách našeho portálu CADforum.cz.


Přehled letošních vánočních aplikací CAD Studia:

Ke stažení na stránce Freeware


 • Sokoban (soko-ban, Skladník pro AutoCAD)

  - známá hra Sokoban v prostředí AutoCADu, kolegův příspěvek do nabídky her. Včetně možnosti nastavit úroveň složitosti. K AutoCADu tak můžete pustit o Vánocích i vaši ratolest. Viz Autodesk Apps

  Sokoban • Tenis (tenis pro AutoCAD)

  - známá hra Tenis v prostředí AutoCADu, pro 1-2 hráče - hrajte proti počítači nebo soupeři. Ke stažení na Hry (viz Readme). • Scatter (náhodná změna geometrie)

  - vylepšený generátor pseudonáhodných změn geometrie v AutoCADu, postrčení objektů, vrcholů křivek a povrchů, změna velikosti, výšky, tloušťky, natočení, barvy, apod. Viz Tip 9041

  Scatter • ToMulti (generátor multičar)

  - převádí obyčejné DWG křivky na složené multičáry podle předem nastavených předpisů - stylů (textový soubor .Tab), volitelně doplní uzavření konců čar nebo koncové bloky. Viz Tip 11750. • PurgeSmall (odstraň malé)

  - doplněk AutoCADu, který z DWG výkresu automaticky odstraní všechny malé (rozměrově menší než zadaná hodnota) objekty, a to včetně malých objektů v blocích.

 • AddV/DelV (vrcholy křivek)

  - vylepšená funkce pro interaktivní přidání nebo výmaz vrcholů 2D a 3D křivek - vrcholy kliknutím - viz Tip 6954.

 • CenOf (centroid, těžiště)

  - vypočte a vytvoří bod těžiště (XYZ) vybraných 2D či 3D objektů, lze použít i jako uchopovací režim při kreslení nebo editaci DWG výkresu. Viz Tip 12404

 • PkArea (rychlé výkazy ploch)

  - rychle přenese výměry odkliknutých ploch z DWG výkresu do tabulky v Excelu. Viz Tip 12349. • SelectionInfo(nemodální okno iVlastnosti)

  - jedno z nejčastějších přání do Inventoru - trvale zobrazené okno iProperties se zobrazením vlastností komponenty, na kterou ukážu. Tento doplněk si nyní můžete stáhnout z našeho kanálu na GitHubu - a nejen to, tím že jej dáváme k dispozici včetně zdrojového kódu, můžete si jej doplnit a upravit k obrazu svému, popř. onu vylepšenou verzi opět poskytnout ostatním - viz tip. (Další možnosti řešení: tip 11396 a tip 10267.) • HeightMark (výšková kóta v Inventoru, kačena)

  - drobný doplněk do Inventoru, ke kterému kolegu inspiroval nedávný dotaz na CADfóru. Pomocí iLogic makra vytvoří "stavařskou" výškovou kótu objektu, tzv. "kačenu". Návod je uvnitř výkresu a v PDF. Viz Download.

  Elevation mark • iLogicCommandsEditor (editor ribbonu Inventoru)

  - editor ribbonu pro uživatele bonus aplikace X-Tools (plných) - snadné doplnění vlastních funkcí do Inventoru, např. vlastních užitečných iLogic pravidel. Viz Download.

  Cmd Editor • Export JTSK souřadnic

  - pro uživatele Autodesk Revitu dáváme k dispozici Dynamo nástroj pro export souřadnic popisných bodů do Excelu. Viz tip 12357. Použití Dynamo skriptu ilustruje video: • Civil podsestavy

  - pro uživatele Autodesk Civil 3D průběžně publikujeme bezplatné české a slovenské podsestavy pro projektování liniových staveb. Ke stažení je najdete na stránce cadstudio.cz/apps/podsestavy.

 • Převodník - Měřítka (konvertor měřítek)

  - do sekce Převodníky na CADforum.cz jsme pro uživatele tohoto portálu přidali novou funkci, rychlý přepočet měřítek a různých délkových jednotek. Nepřehlédněte ani ostatní zajímavé konvertory v této sekci.

 • CS+

  - a užitečné funkce (část funguje bez placení pro všechny, nejen pro zákazníky) nabízejí i oblíbené bonusové zákaznické aplikace CAD Studia - řada "CS+":

  • InventorTools ("X-Tools", X-Tools LT) - sada užitečných nástrojů pro uživatele Inventoru
  • RevitTools - sada užitečných nástrojů pro uživatele BIM aplikace Autodesk Revit
  • CivilTools - sada užitečných nástrojů pro uživatele projekční aplikace Autodesk Civil 3D
  • PlantTools - sada užitečných nástrojů pro uživatele potrubní aplikace AutoCAD Plant 3D
  • VaultTools - doplňkové funkce a nástroje pro uživatele PDM aplikace Autodesk Vault
  • PowerTools - doplňkové funkce pro uživatele CAM aplikace Autodesk PowerMill
  • FeatureTools - doplňkové funkce pro uživatele CAM aplikace Autodesk FeatureCAM
  • FusionTools ("F-Tools") - doplňkové funkce pro uživatele CAD/CAM/CAE aplikace Autodesk Fusion 360

Všechny tyto CAD utility (a desítky dalších) najdete ke stažení na naší stránce Podpora > Download, nebo na stránkách Helpdesku, nebo - když si pospíšíte - si o další ještě stihnete napsat Ježíškovi CAD Studiu.A to není vše. Pro školy a studenty jsme před týdnem rozbalili předčasný dárek - EDU licence většiny našich aplikací jsme pro ně uvolnili ZDARMA.

Pro zákazníky jsme zase vylepšili náš portál technické podpory Helpdesk - ten lze nyní přepínat do angličtiny nebo do slovenštiny.

A ještě chystáme jedno větší novoroční překvapení. Ale na to si počkejte až na první dny roku 2020...Garmin A nezapomeňte, všechny nákupy na našem novém CAD eShopu uskutečněné do 20.12.2019 se účastní slosování o chytré hodinky Garmin Vivoactive 4. Pokud ještě do konce roku chcete pořídit libovolné ze zde nabízených programů nebo služeb, můžete vyhrát hezký dárek.


PF 2020

PF2020

Přejeme pohodové prožití Vánoc a mnoho osobního štěstí, zdraví, úspěchů a tvůrčích nápadů v roce 2020. Ať se vám nový rok vydaří!

[CAD]
Viz též:
CAD Studio s.r.o. (součást Arkance Systems)

Firma CAD Studio s.r.o. je autorizovaný dealer Autodesk (již 26x po sobě oceněna jako největší dealer Autodesku v ČR a SR: 1994-2020), Autodesk Platinum Partner, Autodesk Training Center a Autodesk Developer s více než 30letými zkušenostmi a týmem 130 specialistů. Proč nakupovat právě u firmy CAD Studio?

CAD Studio dodává kompletní řešení - software, hardware, školení, služby - pro CAD/CAM, BIM, GIS/FM, PDM a multimédia, založená na technologiích firmy Autodesk (digitální prototypy, BIM, AutoCAD, Inventor, Revit, Civil 3D, Fusion 360, 3ds Max, Vault, Plant, Simulation, cloud...) a aplikační nadstavby pro konkrétní profese (i vlastní vývoj). CAD Studio je členem evropské skupiny ARKANCE.

Kontakt

PRAHA - Líbalova 1/2348, 149 00 Praha 4, tel: +420 910 970 111
BRNO - Sochorova 23, 616 00 Brno, tel: +420 910 970 111
OSTRAVA - Hornopolní 34, 702 00 Ostrava, tel: +420 910 970 111
Č.BUDĚJOVICE - Pražská tř. 16, 370 04 České Budějovice, tel: +420 910 970 111
PARDUBICE - Rokycanova 2730, 530 02 Pardubice, tel: +420 910 970 111
PLZEŇ - Teslova 3, 301 00 Plzeň, tel: +420 910 970 111
SLOVENSKO (Bratislava + Žilina) - tel. +421 2 6381 3628
MAĎARSKO (Budapešť: Varinex-CAD Studio) - tel. +36 1 273 3400
FRANCIE, BELGIE, NIZOZEMSKO, POLSKO, FINSKO, LITVA (Arkance Systems)


Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí