CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop
NOVOU FIREMNÍ PREZENTACI NAJDETE NA www.arkance-systems.cz
Dle oboru: CADMFGAECMMGISHW RSS kanál
Události a novinky (archiv)
14.12.2015
CAD
Autor: Vladimir Michl
[5770x]

Vánoční aplikace - nadílka od CAD Studia

Tento článek archivu může obsahovat zastaralé informace - je již více (8) roků starý !
Obr

Nezadržitelně se blíží svátky Vánoc, a tak na těchto stránkách nemůže chybět ani tradiční nadílka vánočních aplikací od CAD Studia - letos již potřinácté. Tradičně nadělujeme všem uživatelům CAD aplikací jako dárek několik užitečných CAD pomůcek z vlastního vývoje. Mohou si tak doplnit a rozšířit možnosti svých CAD nástrojů. Nepřehlédněte ale ani stovky dalších CAD aplikací nebo knihoven CAD a BIM bloků nabízených zdarma na stránkách našeho portálu CADforum.cz.


Letošní vánoční aplikace:

 • RVTshellExt

  - systémové rozšíření pro Průzkumník Windows. Uživatelé Revitu si mohou díky této drobné pomůcce rychle zobrazit verzi daného RVT/RFA souboru. Víte tak, který soubor vyžaduje migraci nebo která rodina je příliš nová pro váš Revit. Po instalaci lze vyvolat pravým tlačítkem v Průzkumníku, Total Commanderu či dalších správcích souborů ve Windows. Ze starších souborů nelze detekovat verzi Revitu.

  RVTshell

  Rozšíření je potřeba poprvé nainstalovat (zaregistrovat do systému), nejlépe jako správce - z DOS okna cmd.exe, instalační dávkou RVTShellExt-install.bat (soubor DLL nakopírujte např. do C:\UT\).


 • AutoExec (AutoExec enabler)

  - doplněk do AutoCADu umožňující uložení LISP maker dovnitř DWG souboru a jejich automatické načtení či spuštění při každém otevření DWG výkresu. Příkaz AUTOEXEC umí do DWG uložit libovolné LSP/VLX/FAS soubory. Nepoužívejte jej ale pro ukládání příliš rozsáhlých AutoLISP/VisualLISP programů. Pro automatické spuštění maker z DWG je potřeba mít vždy a všude načten soubor AutoExec.vlx (např. přetažením na aktovku v _APPLOAD). Na jednotlivých počítačích pak nemusíte zajišťovat instalaci daného makra, stačí když je uložené v otevíraném DWG. Pro vložení nového makra použijte tlačítko "Load macro" a poté stiskněte Add. Jako ochrana proti případným cizím zlovolným makrům lze nastavit spouštění pouze vlastních maker (uložených z téhož loginu Windows).

  AutoExec

  Vyzkoušejte si například otevřít výkres TalkingDWG a zadat v něm neznámý příkaz (v AutoExec předem povolte spouštění cizích maker). Více na AutoExec.


 • BoreImage

  - doplněk Inventoru, který lze použít pro "vyděrování" (vyvrtání) zvoleného rastrového obrázku do plechu. EXE aplikaci spusťte k Inventoru otevřeném v prostředí součásti. Jako obrázek použijte libovolný kontrastní rastrový soubor formátu BMP (na BMP převeďte např. pomocí IrfanView) v pokud možno co nejnižším rozlišení - každý pixel bude představovat jednu díru v plechu (čím tmavší, tím větší). Můžete tak tvořit dekorativní předměty nebo třeba přidat vrtané logo na váš výrobek. Tabule plechu potřebné velikosti je vytvořena automaticky. Stiskem Shift lze tvorbu děr urychlit (odložené aktualizace).

  BoreImage

  Ukázkový model a výše uvedený obrázek: WCH.zip. Více na BoreImage.


 • LGC

  - AutoCAD makro pro zjištění staničení podél křivky. Příkaz LGC3 vytváří popisky délky (staničení), v relativní (od poslední značky) nebo absolutní (od počátku) vzdálenosti - viz bílé texty níže. Měřítko/velikost popisky lze nastavit.


 • HltNode

  - AutoCAD makro pro zvýraznění uzlů křivky, směru křivky a jejích oblouků. Může pomoci při některých typech konstrukčních úloh. Grafické prvky jsou zobrazeny jen do překreslení obrazovky (_REDRAW).

  LGC3 a HLTnode


 • LTFly

  - snadné generování nových komplexních typů čar s textem (i víceslovním) - prostým zadáním požadovaného textu ve vytvářené čáře.

  LTfly


 • VirtualParts

  - iLogic makro pro snadné vkládání standardních virtuálních součástí do sestav Inventoru. Katalog možných virtuálních součástí včetně jejich iVlastností si předem připravíte do Excel tabulky VirtualParts.xls. Následně spuštěné iLogic makro "VirtualParts" umožní vybrat z této tabulky součást a vložit ji jako virtuální součást do aktuální sestavy (v zadaném množství). Konkrétní vlastnosti (mapování sloupce/iVlastnosti) si můžete upravit v kódu makra. Tento postup není určen pro uživatele Vault Professional - tam pro tento účel existují lepší metody.

  VirtualParts

  VirtualParts

  VirtualParts


 • CS+

  - a užitečné funkce (část funguje bez placení pro všechny, nejen pro zákazníky) nabízejí i oblíbené bonusové zákaznické aplikace CAD Studia - řada "CS+":

  • InventorTools ("X-Tools", a X-Tools LT) - sada užitečných nástrojů pro uživatele Inventoru
  • RevitTools - sada užitečných nástrojů pro uživatele BIM aplikace Autodesk Revit
  • CivilTools - sada užitečných nástrojů pro uživatele projekční aplikace AutoCAD Civil 3D
  • PlantTools a P&ID Tools - sada užitečných nástrojů pro uživatele potrubní aplikace AutoCAD Plant 3D a AutoCAD P&ID
  • VaultTools - doplňkové funkce a nástroje pro uživatele PDM aplikace Autodesk Vault

Všechny tyto CAD utility (a desítky dalších) najdete ke stažení na naší stránce Podpora > Download, nebo na stránkách Helpdesku, nebo - když si pospíšíte - si o další ještě stihnete napsat Ježíškovi CAD Studiu.

PF2016

Přejeme pohodové prožití Vánoc a mnoho osobního štěstí, úspěchů a tvůrčích nápadů v roce 2016. Ať máte rok vymodelovaný přesně podle vašich představ!

[CAD]
Viz též:
CAD Studio s.r.o. (součást Arkance Systems)

Firma CAD Studio s.r.o. je autorizovaný dealer Autodesk (již 26x po sobě oceněna jako největší dealer Autodesku v ČR a SR: 1994-2020), Autodesk Platinum Partner, Autodesk Training Center a Autodesk Developer s více než 30letými zkušenostmi a týmem 130 specialistů. Proč nakupovat právě u firmy CAD Studio?

CAD Studio dodává kompletní řešení - software, hardware, školení, služby - pro CAD/CAM, BIM, GIS/FM, PDM a multimédia, založená na technologiích firmy Autodesk (digitální prototypy, BIM, AutoCAD, Inventor, Revit, Civil 3D, Fusion 360, 3ds Max, Vault, Plant, Simulation, cloud...) a aplikační nadstavby pro konkrétní profese (i vlastní vývoj). CAD Studio je členem evropské skupiny ARKANCE.

Kontakt

PRAHA - Líbalova 1/2348, 149 00 Praha 4, tel: +420 910 970 111
BRNO - Sochorova 23, 616 00 Brno, tel: +420 910 970 111
OSTRAVA - Hornopolní 34, 702 00 Ostrava, tel: +420 910 970 111
Č.BUDĚJOVICE - Pražská tř. 16, 370 04 České Budějovice, tel: +420 910 970 111
PARDUBICE - Rokycanova 2730, 530 02 Pardubice, tel: +420 910 970 111
PLZEŇ - Teslova 3, 301 00 Plzeň, tel: +420 910 970 111
SLOVENSKO (Bratislava + Žilina) - tel. +421 2 6381 3628
MAĎARSKO (Budapešť: Varinex-CAD Studio) - tel. +36 1 273 3400
FRANCIE, BELGIE, NIZOZEMSKO, POLSKO, FINSKO, LITVA (Arkance Systems)


Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí