CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop
NOVOU FIREMNÍ PREZENTACI NAJDETE NA www.arkance-systems.cz

Tiskové zprávy, prezentace

Tiskové informace společnosti CAD Studio

RSS tiskové zprávy

Konstrukce přestaly být izolovanými ostrovy uprostřed firem

1.10.2015

CADfórum 2015 Dvanáctý ročník konference CADfórum ovládla živá diskuse 230 odborníků z oblastí konstrukce a podpory výroby

Praha, 1. října 2015 – Akciová společnost CAD Studio, největší specializovaný dodavatel CAD, CAM, GIS a PDM řešení ve střední Evropě, uspořádala – za hlavního partnerství společností Autodesk a Intel – již dvanáctý ročník populární odborné konference CADfórum. Přednášky nad praktickými tématy, tradičně vedené přímo řečníky z českých firem, doplnily workshopy ukazující nové možnosti moderních technologií od Autodesku. Nezapomnělo se ani na vyhlášení soutěže pro nejlepší inovátory, kteří obdrželi nejnovější sady aplikací pro pokročilé navrhování.

Na CADfórum do brněnského hotelu Avanti i letos zavítalo 230 odborníků se zájmem o počítačem podporované navrhování a správu dat. Plný sál lákala především možnost vyměnit si praktické poznatky s kolegy z oboru – nejen během zajímavých přednášek, ale také v přísálí, kde probíhala výstava partnerů s ukázkami nejmodernějších technologií v akci.

„Za tucet let, po která podzimní CADfórum pořádáme, přestala být konstrukční oddělení izolovanými pracovišti a jsou stále efektivnější součástí českých firem a jejich podnikání. Podílejí se na nabídkových řízeních, atraktivní prezentaci výrobků, umějí přizpůsobovat výrobek na míru konkrétního zákazníka, podporují objednávky i servis. Podstatně se zjednodušil přenos návrhů do výroby, osvědčilo se on-line připomínkování a hladší je i datová komunikace s dodavateli a zákazníky,“ připomíná výrazný posun Jan Binter, výkonný ředitel akciové společnosti CAD Studio. „Tým CAD Studia se snaží pomáhat zákazníkům nejen s ohledem na samotné konstruování, ale i v rámci jejich širšího obchodního modelu. Díky tomu mohou tyto společnosti nabízet lepší služby a udržovat si vysokou konkurenceschopnost,“

V programu se nezapomnělo ani na dovednostní soutěž konstruktérů v Autodesk Inventoru či stále populárnější workshopy, letos nad žhavými tématy digitální továrny, správy návrhových dat v cloudu nebo digitálního prototypování od konceptu až po samotnou výrobu.

Ještě než se dostalo k závěrečnému kulatému stolu s živou debatou, byly vyhlášeny výsledky druhého ročníku společné soutěže Autodesku a CAD Studia – CAD zdarma pro inovátory. Cenu, tedy software v hodnotě 1,5 milionu korun, si odnesl tým Rada Building s projektem Cell Dome. Hned pětice licencí konstrukční sady Autodesk Product Design Suite 2016 v nejvyšší edici Ultimate a s odbornými službami CAD Studia se tak uplatní při přípravě výroby odvážných stavebních konstrukcí.

Kromě všech účastníků, pro které se již nyní začíná chystat 13. ročník CADfóra, patří poděkování také partnerům konference, společnostem Autodesk, Intel, HP, Canon, Epson, 3DConnexion, ZyXEL, AV Media a DTS Praha, stejně jako mediálním partnerům, redakcím Prumysl.cz, Konstrukter.cz, 3D-tisk.cz, CAD.cz, T+T Technika a trh, Technický týdeník a Strojárstvo. Z konference přinesla reportáž také Regionální televize.

Cell Dome


CF2015 - sál


####

O společnosti CAD Studio
CAD Studio a.s. je tradičním dodavatelem CAD, CAM, PLM a GIS řešení ve střední Evropě. Portfolio společnosti pokrývá všechna profesní řešení v oblastech strojírenství a výroby, stavebnictví a architektury, geodézie a mapování, vizualizace a animace i geografických informačních systémů pro správu majetku a infrastruktury. V nabídce CAD Studia zákazníci najdou rovněž hardware související s poskytovanými řešeními a komplexní služby, včetně odborné technické podpory.

CAD Studio, součást holdingu AutoCont, je nejvýznamnějším partnerem společnosti Autodesk v České a Slovenské republice a držitelem certifikací Platinum Partner.

Více informací na:
www.cadstudio.cz, www.cadforum.cz, blog.cadstudio.cz, facebook.com/CADstudio


ZIP - obsah pro média

Zpět na všechny zprávy
Viz též:Chcete-li zařadit do mail-listu automatického zasílání tiskových zpráv, napište na info@cadstudio.cz
Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí