CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop
NOVOU FIREMNÍ PREZENTACI NAJDETE NA www.arkance-systems.cz

Tiskové zprávy, prezentace

Tiskové informace společnosti CAD Studio

RSS tiskové zprávy

XANADU hlásí růst služeb, i přes loňský pokles obratu

4.2.2010
XANADU a.s.

Akciová společnost XANADU, dodavatel řešení a služeb v oblasti informačních technologií, zveřejnila předběžné ekonomické výsledky za rok 2009. Vzhledem k ekonomické krizi došlo k meziročnímu poklesu tržeb, zejména v oblasti prodeje hardwaru. Naopak, tržby z prodeje CAD a GIS služeb, outsourcingu IT či prodeje licencí oblíbené aplikace AutoCAD pro počítačem podporované navrhování potvrdily pozitivní trend, a to i s výhledem do následující období roku 2010.

Na výsledcích obratu firmy XANADU za uplynulý rok se projevily dopady nepříznivé ekonomické situace v České republice. Především mezi zákazníky z oblasti strojírenství, výrobního průmyslu a stavebnictví byl jasně patrný trend odkládání investic do nákupu informačních technologií. Největší pokles obratu byl zaznamenán v oblasti prodeje hardwaru, rostl naopak obrat z prodeje služeb. Celkový obrat společnosti XANADU za rok 2009 činil 259 mil. korun, což představuje zhruba 25% pokles oproti obratu 348 mil. korun v roce 2008. Zisk firmy poklesl meziročně o 28%.

V řadě oblastí však prodeje zaznamenaly růst i v jinak nepříznivých podmínkách – patří mezi ně například oblasti CAD služeb (meziročně +59 %), GIS služeb (+73%), outsourcing informačních technologií (+10%) či prodej licencí aplikace AutoCAD (+30%). Zákazníci projevili velký zájem o odborná školení – firmy řešily pokles zakázek, ale cení si svých kvalifikovaných konstruktérů a projektantů. Nabídkou vzdělávání si je pomáhají udržet. Pozitivní výsledky vykazuje i zakázkový vývoj aplikací na míru konkrétním zadáním z praxe.

„Nepříznivé ekonomické podmínky v oborech, ve kterých působí naši zákazníci, logicky vyústily v dočasný pokles objemu investic do oblasti IT. I přes tento fakt se nám podařilo solidně zvládnout výpadek prodejů, ke kterému došlo v průběhu roku 2009. Kompenzovali jsme jej úsporou nákladů i rostoucími příjmy z prodeje služeb, řešení GIS, školení či odborného servisu,“ potvrzuje Tomáš Netolický, ředitel společnosti XANADU. „Věříme, že právě v těchto oblastech jsou pozitivní trendy příslibem povzbudivých ekonomických výsledků pro rok 2010.“

O společnosti XANADU
XANADU a.s. je předním poskytovatelem řešení a služeb v oblastech CAD, GIS, IT infrastruktury a vývoje softwaru se zaměřením na střední a velké společnosti nebo organizace centrální správy a samosprávy, včetně středního a vysokého školství v České republice i v zahraničí. XANADU na českém trhu působí již devatenáctým rokem, má nejvyšší status Gold Partner společností Autodesk, HP a Microsoft.

Více informací: www.xanadu.cz
Další zajímavé zdroje: www.cadforum.cz, blog.xanadu.cz, budweiser.xanadu.cz

Zpět na všechny zprávy
Viz též:Chcete-li zařadit do mail-listu automatického zasílání tiskových zpráv, napište na info@cadstudio.cz
Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí