CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop
NOVOU FIREMNÍ PREZENTACI NAJDETE NA www.arkance-systems.cz

Tiskové zprávy, prezentace

Tiskové informace společnosti CAD Studio

RSS tiskové zprávy

KKCG vytvořilo největší český ICT holding Aricoma, jehož součástí je i CAD Studio

24.9.2019

Praha, září 2019 – Největší český ICT holding s názvem Aricoma Group představili zástupci investiční skupiny KKCG, která patří podnikateli Karlu Komárkovi. Název a logo společnosti Aricoma je inspirováno horou v peruánských Andách a vyjadřuje svobodu, odvahu, nezávislost a úspěch. Aricoma Group a.s. se sídlem v Praze zastřešuje společnosti, AUTOCONT, Cleverlance, CAD Studio, DataSpring a AEC.

Založení holdingu Aricoma znamená další krok v naplňování plánu skupiny KKCG, jehož cílem je vybudovat silného evropského poskytovatele ICT služeb. Celá podnikatelská strategie KKCG je založena na diverzifikaci rizik, na organickém i anorganickém růstu v těchto základních oblastech: v herním průmyslu, informačních technologiích, energetice, v cestovním ruchu a realitním byznysu.

V posledních několika letech se stává ICT pilíř jedním z nejvýznamnějších. Proto se nyní KKCG rozhodlo vybrané technologické firmy zabývající se především dodávkami řešení a služeb pro podnikovou sféru zastřešit společností Aricoma Group. Firmy této skupiny pokrývají celé portfolio počínaje návrhem ICT architektury přes infrastrukturní a cloudové služby, implementaci podnikových aplikací až po vývoj vlastních rozsáhlých softwarových řešení a outsourcing. Všechny tyto obory navíc propojuje problematika kybernetické bezpečnosti. Skupina zaměstnává téměř dvě tisícovky lidí a její celkové loňské tržby přesáhly 6,75 miliardy korun.

„Když jsme v roce 2009 vstupovali do oblasti informačních technologií, věděli jsme, že je to velmi perspektivní oblast podnikání a tato hypotéza se nám každoročně vrchovatě potvrzuje,“ říká Michal Tománek investiční ředitel KKCG zodpovědný za ICT. Podle Tománka ICT poskytuje v současné době skvělé investiční příležitosti především díky celosvětově rostoucí komplexitě ICT řešení a tím rostoucí poptávce po těchto službách. Stejně tak pomáhá rozvoji ICT boření tradičních obchodních modelů a vznik nových, které jsou založeny na online interakci s klienty. Rostoucí ICT trh a nedostatek kvalifikovaných odborníků dává prostor nabídnout špičkový servis firmám, které budou ustupovat od interního ICT, ale budou hledat dodavatelská řešení. „Budoucnost vidíme v tom umět najít kvalitní pracovníky doma i v zahraničí stejně tak, jako umět udržet si ty nejlepší lidi. Jen tak budeme moci našim zákazníkům nabízet dostatečně velké a odborně zdatné týmy,“ říká Tománek.

„Před skupinou Aricoma stojí nyní 2 hlavní úkoly. Prvním úkolem je konsolidovat a zvýraznit aktivity KKCG na českém a slovenském ICT trhu, kde chceme být jednoznačně největším poskytovatelem ICT služeb pro podnikovou sféru. Aricoma Group je zde především zastřešující brand, prezentující celou skupinu navenek a podporující spolupráci mezi jednotlivými částmi, které budou i nadále podnikat samostatně a pod svými vlastními značkami“ posouvá dál vizi Aricomy její generální ředitel Milan Sameš a dodává: „Druhým úkolem Aricoma Group je stát se platformou pro evropskou expanzi ICT aktivit KKCG, protože máme ambici stát se silným evropským poskytovatelem ICT služeb. Velkou výhodu vidím ve vlastním kapitálu, který není omezován fixním investičním horizontem. Jinými slovy máme čas vybrat to nejlepší, do toho investovat a smysluplně rozvíjet.“ Za další strategickou výhodu Sameš považuje globální rozměr podnikání, kdy již v současné době je KKCG aktivní na těch nejperspektivnějších trzích.

„Stane-li se z Aricomy silný mezinárodní poskytovatel ICT služeb, věříme, že to pomůže udržet domácí IT experty a talenty a posílí pravděpodobnost toho, že budou v ČR vznikat inovativní produkty a služby. Stejně tak, jak jsme se v posledních sedmi letech prosadili na trhu herního průmyslu, (SAZKA Group je nyní největší loterijní skupinou v Evropě), tak chceme expandovat v ICT,“ dodává Tománek.

Skupina KKCG v současnosti spravuje několik významných společností, jejichž celková účetní hodnota přesahuje 6 miliard EUR. Skupina KKCG a jí vlastněné společnosti zaměstnávají téměř 6 000 zaměstnanců a vyvíjejí podnikatelské aktivity v osmnácti zemích světa. Skupina KKCG drží podíly například v těchto firmách: skupina MND, SAZKA Group, ARICOMA Group, US Methanol, FISCHER Group, Conectart, SafeDX, Springtide Ventures a další.

aricomagroup.com

Zpět na všechny zprávy
Viz též:Chcete-li zařadit do mail-listu automatického zasílání tiskových zpráv, napište na info@cadstudio.cz
Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí