CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop
NOVOU FIREMNÍ PREZENTACI NAJDETE NA www.arkance-systems.cz
Revit Structure

Autodesk Revit Structure

CAD/BIM aplikace pro projektování stavebních konstrukcí


Revit Structure 2016

Revit Structure je BIM řešení pro společnosti zabývající se konstrukcemi staveb. Integruje tvorbu a analýzu modelu konstrukce budovy a umožňuje je oboustranně propojit s programy pro provádění statických a dynamických výpočtů budov.

Revit Structure

Spolupráce s architekty

Stavební inženýři mohou plně využívat všechny výhody informačního modelu budovy (BIM) a spolupracovat na jednom projektu s architekty, kteří používají Revit Architecture. Kontrola kolizí odhalí snadno a včas problémy, které obvykle při koordinaci mezi profesemi vznikají.

Spolupráce s projektanty technických zařízení budov

  • Revit MEP - snadná spolupráce s využitím všech výhod BIM
  • AutoCAD MEP - Export modelu konstrukce do AutoCAD MEP, následná možnost automaticky prověřit a vyhledat kolize prvků návrhu AutoCAD MEP s prvky stavební konstrukce. Revit Structure dále umožňuje import 3D modelů z AutoCAD MEP do modelu konstrukce s využitím těles ACIS.

Parametrické komponenty - rodiny (families)

Možnost tvorby vlastních konstrukčních prvků (stropní nosníky, průvlaky různých průřezů, příhradové nosníky...). K jejich tvorbě není zapotřebí znát žádný programovací jazyk. Každý prvek může být zpracován v několika úrovních detailu. Správného grafického zobrazení ve 2D i 3D lze dosáhnout pomocí editoru rodin.

Varianty návrhu

Statici a projektanti mohou porovnávat jednotlivé varianty návrhu a volit nejvhodnější technická řešení.

Analýzy

Revit Structure - analýzy

Analytické modely obsahují veškeré informace potřebné pro konstrukční analýzu, jako např. zatížení, rozměry konstrukčních prvků a vnitřní vazby. Pro konstukční analýzu může být přenesena pouze požadovaná část modelu, např. křídlo budovy nebo stropní deska.

Nástroje pro ocelové a betonové konstrukce

Oříznutí čel nosníků, odsazení v místě přípoje a rozsáhlá knihovna komponent detailů. Nastavení zobrazení jednotlivých prvků betonových konstrukcí. Nástroje pro vyztužování železobetonových prvků (sloupy, nosníky, stěny, základy...).

DWG

Podpora importu DWG umožňuje použití výkresů a detailů z AutoCADu. Z Revitu Structure lze DWG i uložit. Aplikace je kompatibilní i s AutoCADem Structural Detailing.


Záznam webináře - představení Revit Structure 2014


Systémové požadavky


Aktuální verze: Revit Structure 2016 (EN nebo CZ verze)

  • Minimální: CPU Intel Pentium, Xeon, i-série nebo AMD, s podporou SSE2, 4GB RAM (pro projekty do 100MB), 5GB místa na disku, monitor 1280x1024, 256MB grafická karta s DirectX 11 a Shader Model 3, MS myš, popř. 3Dconnexion 3D myš, Win7/Win8/Win8.1 64-bit
  • Vyvážená: CPU Intel Xeon, i-série nebo AMD, s podporou SSE2, 8GB RAM (pro projekty do 300MB), 5GB místa na disku, monitor 1680x1050, grafická karta s DirectX 11 a Shader Model 3 (doporučení), MS myš, popř. 3Dconnexion 3D myš, Win7/Win8/Win8.1 64-bit
  • Výkonná: vícejádrové (až 16) CPU Intel Xeon, i-série nebo AMD, s podporou SSE2, 16GB RAM (pro projekty do 700MB), 5GB místa na disku 10krpm, monitor 1920x1200, grafická karta s DirectX 11 a Shader Model 3 (doporučení), MS myš, popř. 3Dconnexion 3D myš, Win7/Win8/Win8.1 64-bit

Revit je kompatibilní se souborovým formátem DWG (včetně DWG 2004/2005/2006 a 2007/2008/2009 a 2010/2011/2012 a 2013/2014/2015/2016) a podporuje export i do formátů DXF a DGN. Projekty jsou ukládány v souborech RVT, Revit families používají formát RFA. [revid rveit revt ravit rvit]


Informace pro objednáníViz též novinky:
Žádost o informace - zvolte požadované položky a dejte nám kontakt na Vás
Nemáte povolený javascript - formulář nebude odeslán. Kontaktujte nás prosím e-mailem.
Pošlete mi informace o Autodesk Revit Structure
Pošlete mi informace o firmě CAD Studio (kontakty)
Jméno: *
Firma: *
Obec, město:
E-mail: *
Telefon: *
Požadovaný typ informace:
(podrobnosti, předvedení...)
*
Souhlasím se zasíláním občasných informací firmy CAD Studio (viz soukromí)

Autodesk, AutoCAD, Revit a další názvy produktů jsou registrovanými obchodními známkami firmy Autodesk, Inc. Autodesk Value Added Reseller, který publikuje tyto materiály, je nezávislým autorizovaným prodejcem produktů Autodesk.

Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí