CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop
NOVOU FIREMNÍ PREZENTACI NAJDETE NA www.arkance-systems.cz
Revit MEP

Autodesk Revit MEP

CAD/BIM aplikace pro TZB/ZTI


Revit MEP 2016

Revit MEP nástroj založený na technologii informačního modelu budovy (BIM) pro navrhování a tvorbu dokumentace technických zařízení budov (TZB). Nabízí cíleně vytvořené nástroje pro návrh a analýzu rozvodů klimatizace, elektrických okruhů, vnitřních rozvodů (voda, kanalizace, topení) a protipožárních systémů. V intuitivním uživatelském prostředí bezproblémově spolupracuje s architekty, kteří používají Revit Architecture. Minimalizuje koordinační chyby s architekty a stavebními inženýry, kteří používají platformu Revit a pracovní postupy BIM.

Revit MEP

Modelování vzduchotechnických a potrubních systémů

Revit MEP - dimenzování

Projektanti mohou využívat nástroje pro návrh potrubí vzduchotechniky, vytápění a klimatizace. 3D modely rozvodů potrubí lze snadno upravovat pouhým přetažením prvků v pracovní ploše. Každá změna se projeví ve všech pohledech a výkresech projektu, které se automaticky aktualizují, což minimalizuje chyby v návrhu a udržuje dokumentaci trvale přesnou. Trasa potrubí se může vytvářet automaticky nebo ručně nebo kombinací. Revit MEP umí také kontrolovat kolize například mezi vzduchotechnickým potrubím a stavební konstrukcí.

Dimenzování potrubí a výpočty tlaku

Revit MEP obsahuje kalkulátor pro výpočet rozměrů potrubí a výpočet tlakových ztrát v potrubí. Pro výpočet používá obvyklé metodiky a specifikace, včetně normy pro výpočet ztrát v armaturách ASHRAE. Dimenze a parametry rozvodů jsou okamžitě aktualizovány bez nutnosti výměny dat s externími výpočetními nástroji.

Revit MEP - potrubí

Modelování elektrických rozvodů a kabelových tras

V rámci Revitu MEP jsou k dispozici funkce pro tvorbu elektrických a datových kabelových tras. Nabízí mnoho typů elektro obsahu, například komunikace, požární bezpečnost, data. Rozvody jsou vytvářeny v reálných rozměrech a z takto přesné výkresové dokumentace lze snadno získat přehled o množství materiálu.

Další vlastnosti

  • Barevné výplně - možnost barevně prezentovat například rychlost obměny vzduchu, zátěže elektrických rozvodů a další.
  • Analýza - Revit MEP umožňuje návrhové informace využít v aplikacích zaměřených na udržitelný návrh, jako je např. Autodesk Ecotect Analysis a Autodesk Green Building Studio. Lze porovnat odhadované spotřeby energie a náklady navrhovaných alternativ v Revitu.
  • Systémový prohlížeč - efektivní nástroj pro filtrování konkrétní disciplíny v pohledu. Možnost zobrazit pouze elektrické rozvody a skrytí všech ostatních. Umožňuje také hledání komponent, které nejsou přiřazené k systému.
  • Inspekce systému - pomocí inspektoru systému lze okamžitě zjišťovat tření, tlakovou ztrátu a případně upravovat potrubí a armatury.
  • Plná podpora AutoCADu - i když projekty v Revit MEP nejsou založeny na standardu DWG, umožňuje aplikace načítat i ukládat DWG.
Revit MEP - analýzy

Systémové požadavky


Aktuální verze: Revit MEP 2016 (EN nebo CZ verze)

  • Minimální: CPU Intel Pentium, Xeon, i-série nebo AMD, s podporou SSE2, 4GB RAM (pro projekty do 100MB), 5GB místa na disku, monitor 1280x1024, 256MB grafická karta s DirectX 11 a Shader Model 3, MS myš, popř. 3Dconnexion 3D myš, Win7/Win8/Win8.1 64-bit
  • Vyvážená: CPU Intel Xeon, i-série nebo AMD, s podporou SSE2, 8GB RAM (pro projekty do 300MB), 5GB místa na disku, monitor 1680x1050, grafická karta s DirectX 11 a Shader Model 3 (doporučení), MS myš, popř. 3Dconnexion 3D myš, Win7/Win8/Win8.1 64-bit
  • Výkonná: vícejádrové (až 16) CPU Intel Xeon, i-série nebo AMD, s podporou SSE2, 16GB RAM (pro projekty do 700MB), 5GB místa na disku 10krpm nebo SSD, monitor 1920x1200, grafická karta s DirectX 11 a Shader Model 3 (doporučení), MS myš, popř. 3Dconnexion 3D myš, Win7/Win8/Win8.1 64-bit

Revit je kompatibilní se souborovým formátem DWG (včetně DWG 2004/2005/2006 a 2007/2008/2009 a 2010/2011/2012 a 2013/2014/2015/2016) a podporuje export i do formátů DXF a DGN. Projekty jsou ukládány v souborech RVT, Revit families používají formát RFA. [revid rveit revt ravit rvit]


Informace pro objednáníViz též novinky:
Žádost o informace - zvolte požadované položky a dejte nám kontakt na Vás
Nemáte povolený javascript - formulář nebude odeslán. Kontaktujte nás prosím e-mailem.
Pošlete mi informace o Autodesk Revit MEP
Pošlete mi informace o firmě CAD Studio (kontakty)
Jméno: *
Firma: *
Obec, město:
E-mail: *
Telefon: *
Požadovaný typ informace:
(podrobnosti, předvedení...)
*
Souhlasím se zasíláním občasných informací firmy CAD Studio (viz soukromí)

Autodesk, AutoCAD, Revit a další názvy produktů jsou registrovanými obchodními známkami firmy Autodesk, Inc. Autodesk Value Added Reseller, který publikuje tyto materiály, je nezávislým autorizovaným prodejcem produktů Autodesk.

Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí