CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop

Tiskové zprávy, prezentace

Tiskové informace společnosti CAD Studio

RSS tiskové zprávy

CAD Studio oznamuje hospodářské výsledky za rok 2016

24.1.2017

CAD Studio Společnost v loňském roce oslavila 25. výročí rekordním počtem prodaných licencí oborových aplikací od Autodesku

Praha, 24. ledna 2017 – Akciová společnost CAD Studio, největší specializovaný dodavatel CAD, CAM, GIS a BIM řešení ve střední Evropě, uzavře finanční rok až v březnu, již nyní však zveřejňuje hospodářské výsledky za kalendářní rok 2016. Firma v něm dosáhla obratu 285 milionů korun a posílila v prodeji licencí pro klíčové oblasti strojírenství a výroby i stavebnictví a architektury.

Rok 2016 byl ve znamení celosvětové změny obchodního modelu prodeje CAD a BIM aplikací od Autodesku, které tvoří podstatnou část obratu. Software je nyní dodáván levnější a pro zákazníky pružnější formou pronájmu. Snazší dostupnost aplikací se projevila vyšším prodejem licencí. Ve druhé polovině roku 2016, kdy byl již veškerý CAD software dodáván právě formou pronájmů a předplatného (Subscription), zaznamenala společnost CAD Studio rovnou 46% nárůst počtu prodaných licencí oproti stejnému pololetí předchozího roku. Růst se přitom projevil rovnoměrně v oblastech strojírenství a výroby i stavebnictví a architektury. Na Slovensku dokonce společnost prodala v meziročním srovnání více než dvojnásobný počet licencí.

„Zájem našich zákazníků z oblasti stavebnictví o řešení Informačního modelu budovy (BIM) s aplikací Revit roste dlouhodobě – a to nejen u projektantů, ale také u investorů. Ve strojírenství jsou pak klíčovými trendy správa dat a integrace do podnikových systémů,“ připomíná Jan Binter, výkonný ředitel CAD Studia. „Do budoucna očekáváme rozvoj především v oblasti cloudových produktů, kde díky mimořádnému rozsahu funkcí při zajímavé cenové dostupnosti výrazně roste například využití aplikace Fusion 360 orientované na komplexní vývoj výrobků.“

J.Binter

Související novinky a trendy:

  • Oblasti uplatnění Informačního modelu budovy (BIM) se i nadále velmi dynamicky rozvíjejí, stále více uživatelů sází na nejrozšířenější BIM aplikaci Autodesk Revit. CAD Studio se neúnavně věnuje osvětě, usnadňuje výměnu zkušeností mezi uživateli i spolupráci s praxí, spustilo portál BIMfo.cz.
  • Díky snadnému použití, široké škále funkcí a cenové dostupnosti se mezi profesionály z oblastí strojírenství, obrábění či simulací, stejně jako u nadšenců do 3D tisku, nabývá CAD/CAM/CAE aplikace Fusion 360 výrazně na popularitě. Pro studenty, pedagogy, začínající týmy či nadšence je dokonce zcela bezplatná.
  • Vedle desítek menších aplikací (bezplatných či bonusových nástrojů CS+) připravil interní tým vývojářů CAD Studia nový, rychlý a oceňovaný GIS nástroj pro stolní i mobilní použití twiGIS, Vyjadřovací portál k existenci inženýrských sítí, integrační rozhraní systémů EPLAN-Vault či sadu Railway Tools pro snadnější navrhování železnic podle českých norem.
  • On-line výuku, která je vytíženými uživateli stále vyhledávanější, podporují nově spuštěná on-line CAD školení (e-Learning).
  • CAD Studio se také stále více soustředí na uživatelsky pohodlné on-line služby, jednodušší a rychlejší metody prodeje přináší CAD eShop.


####

O společnosti CAD Studio
CAD Studio a.s. je dodavatelem CAD, CAM, BIM, PDM a GIS řešení ve střední Evropě s 26letou tradicí. Portfolio společnosti pokrývá všechna profesní řešení v oblastech strojírenství a výroby, stavebnictví a architektury, geodézie a mapování, vizualizace a animace i geografických informačních systémů pro správu majetku a infrastruktury. V nabídce CAD Studia zákazníci najdou rovněž hardware související s poskytovanými řešeními a komplexní služby, včetně odborné technické podpory.

CAD Studio, součást holdingu AutoCont, je nejvýznamnějším partnerem společnosti Autodesk v České a Slovenské republice a držitelem certifikací Platinum Partner.

Více informací na:
www.cadstudio.cz, www.cadforum.cz, www.bimfo.cz, blog.cadstudio.cz, facebook.com/CADstudio

Zpět na všechny zprávy
Viz též:Chcete-li zařadit do mail-listu automatického zasílání tiskových zpráv, napište na info@cadstudio.cz
Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2020 CAD Studio s.r.o. | kontakt | webmaster | ochrana soukromí