CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop

Tiskové zprávy, prezentace

Tiskové informace společnosti CAD Studio

RSS tiskové zprávy

Railway Tools pro efektivnější projektování železničních staveb

18.7.2016

Společnosti CAD Studio a PROJEKT Servis vyvinuly novou CAD aplikaci pro navrhování železničních liniových staveb

RWT Praha, 18. července 2016 – Akciová společnost CAD Studio, největší specializovaný dodavatel CAD, CAM, GIS a BIM řešení ve střední Evropě, ve spolupráci s firmou PROJEKT Servis uvádí na trh nový nástroj pro projektování železničních liniových staveb podle českých a slovenských norem.

Nadstavba „Railway Tools“ je určena pro projekční CAD aplikaci AutoCAD Civil 3D – rozšiřuje ji o nástroje určené speciálně pro návrh železniční infrastruktury. Railway Tools nabízí funkce pro automatický výpočet a návrh železničního oblouku včetně jeho podrobného popisu, dále nástroje pro spojování a rozdělování tras. Řeší také generování podélných profilů s popisem materiálů železničního svršku či kompletní směrové poměry včetně geometrických parametrů oblouků a výhybek. Výhybkový modul pak umožňuje vkládání jednoduchých, obloukových a křižovatkových výhybek a samozřejmě nesmí chybět ani vzorové šablony železničního svršku jednokolejné a dvoukolejné trati. Podsestavy kolejového lože umožnují automaticky vygenerovat správný tvar štěrkové konstrukce odpovídající typu stykované či bezstykové koleje. Pouhou změnou parametrů trasy lze ihned změnit celý projektovaný koridor - od výkresů podélného profilu a příčných řezů až po výpočet kubatur štěrkového lože a navazujících zemních prací.

„Železniční nadstavba, kterou jsme dosud používali a která podporuje pouze AutoCAD, nedokázala využít plnou funkcionalitu dynamického modelu kolejové stavby a nemohli jsme tak efektivně reagovat na změny a požadavky investora. Rozhodli jsme se tedy pro spolupráci s CAD Studiem a vývoj Railway Tools pro platformu AutoCADu Civil 3D. Naše dosavadní zkušenosti potvrzují významné zvýšení produktivity práce díky využití CAD aplikace AutoCADu Civil 3D s Railway Tools při zachování DWG kompatibility,“ říká ing. Martin Koudelka, jednatel společnosti PROJEKT Servis.

„V CAD Studiu se dlouhodobě snažíme rozšiřovat funkčnost návrhových nástrojů Autodesku a přizpůsobovat je pro efektivnější práci podle národních norem a zvyklostí. Věříme, že Railway Tools umožní projektantům železniční infrastruktury využívat AutoCAD Civil 3D stejně efektivně jako je tomu teď například u silničářů nebo vodohospodářů,“ doplňuje ing. Martin Folber, vedoucí divize AEC realizace CAD Studia.

Směrový oblouk
Příčný řez

Aplikaci Railway Tools dodává na českém a slovenském trhu firma CAD Studio. Cena aplikace je 38 500 Kč – viz shop.cadstudio.cz

Další informace, videoukázky a Trial verze na www.cadstudio.cz/railwaytools####

O společnosti CAD Studio
CAD Studio a.s. je dodavatelem CAD, CAM, BIM a GIS řešení ve střední Evropě s 25letou tradicí. Portfolio společnosti pokrývá všechna profesní řešení v oblastech strojírenství a výroby, stavebnictví a architektury, geodézie a mapování, vizualizace a animace i geografických informačních systémů pro správu majetku a infrastruktury. V nabídce CAD Studia zákazníci najdou rovněž hardware související s poskytovanými řešeními a komplexní služby, včetně odborné technické podpory.

CAD Studio, součást holdingu AutoCont, je nejvýznamnějším partnerem společnosti Autodesk v České a Slovenské republice a držitelem certifikací Platinum Partner.

Více informací na:
www.cadstudio.cz, www.cadforum.cz, blog.cadstudio.cz, facebook.com/CADstudio

Zpět na všechny zprávy
Viz též:Chcete-li zařadit do mail-listu automatického zasílání tiskových zpráv, napište na info@cadstudio.cz
Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2020 CAD Studio s.r.o. | kontakt | webmaster | ochrana soukromí