CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop
NOVOU FIREMNÍ PREZENTACI NAJDETE NA www.arkance-systems.cz

Tiskové zprávy, prezentace

Tiskové informace společnosti CAD Studio

RSS tiskové zprávy

Railway Tools pro efektivnější projektování železničních staveb

18.7.2016

Společnosti CAD Studio a PROJEKT Servis vyvinuly novou CAD aplikaci pro navrhování železničních liniových staveb

RWT Praha, 18. července 2016 – Akciová společnost CAD Studio, největší specializovaný dodavatel CAD, CAM, GIS a BIM řešení ve střední Evropě, ve spolupráci s firmou PROJEKT Servis uvádí na trh nový nástroj pro projektování železničních liniových staveb podle českých a slovenských norem.

Nadstavba „Railway Tools“ je určena pro projekční CAD aplikaci AutoCAD Civil 3D – rozšiřuje ji o nástroje určené speciálně pro návrh železniční infrastruktury. Railway Tools nabízí funkce pro automatický výpočet a návrh železničního oblouku včetně jeho podrobného popisu, dále nástroje pro spojování a rozdělování tras. Řeší také generování podélných profilů s popisem materiálů železničního svršku či kompletní směrové poměry včetně geometrických parametrů oblouků a výhybek. Výhybkový modul pak umožňuje vkládání jednoduchých, obloukových a křižovatkových výhybek a samozřejmě nesmí chybět ani vzorové šablony železničního svršku jednokolejné a dvoukolejné trati. Podsestavy kolejového lože umožnují automaticky vygenerovat správný tvar štěrkové konstrukce odpovídající typu stykované či bezstykové koleje. Pouhou změnou parametrů trasy lze ihned změnit celý projektovaný koridor - od výkresů podélného profilu a příčných řezů až po výpočet kubatur štěrkového lože a navazujících zemních prací.

„Železniční nadstavba, kterou jsme dosud používali a která podporuje pouze AutoCAD, nedokázala využít plnou funkcionalitu dynamického modelu kolejové stavby a nemohli jsme tak efektivně reagovat na změny a požadavky investora. Rozhodli jsme se tedy pro spolupráci s CAD Studiem a vývoj Railway Tools pro platformu AutoCADu Civil 3D. Naše dosavadní zkušenosti potvrzují významné zvýšení produktivity práce díky využití CAD aplikace AutoCADu Civil 3D s Railway Tools při zachování DWG kompatibility,“ říká ing. Martin Koudelka, jednatel společnosti PROJEKT Servis.

„V CAD Studiu se dlouhodobě snažíme rozšiřovat funkčnost návrhových nástrojů Autodesku a přizpůsobovat je pro efektivnější práci podle národních norem a zvyklostí. Věříme, že Railway Tools umožní projektantům železniční infrastruktury využívat AutoCAD Civil 3D stejně efektivně jako je tomu teď například u silničářů nebo vodohospodářů,“ doplňuje ing. Martin Folber, vedoucí divize AEC realizace CAD Studia.

Směrový oblouk
Příčný řez

Aplikaci Railway Tools dodává na českém a slovenském trhu firma CAD Studio. Cena aplikace je 38 500 Kč – viz shop.cadstudio.cz

Další informace, videoukázky a Trial verze na www.cadstudio.cz/railwaytools####

O společnosti CAD Studio
CAD Studio a.s. je dodavatelem CAD, CAM, BIM a GIS řešení ve střední Evropě s 25letou tradicí. Portfolio společnosti pokrývá všechna profesní řešení v oblastech strojírenství a výroby, stavebnictví a architektury, geodézie a mapování, vizualizace a animace i geografických informačních systémů pro správu majetku a infrastruktury. V nabídce CAD Studia zákazníci najdou rovněž hardware související s poskytovanými řešeními a komplexní služby, včetně odborné technické podpory.

CAD Studio, součást holdingu AutoCont, je nejvýznamnějším partnerem společnosti Autodesk v České a Slovenské republice a držitelem certifikací Platinum Partner.

Více informací na:
www.cadstudio.cz, www.cadforum.cz, blog.cadstudio.cz, facebook.com/CADstudio

Zpět na všechny zprávy
Viz též:Chcete-li zařadit do mail-listu automatického zasílání tiskových zpráv, napište na info@cadstudio.cz
Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí