CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop
NOVOU FIREMNÍ PREZENTACI NAJDETE NA www.arkance-systems.cz

Tiskové zprávy, prezentace

Tiskové informace společnosti CAD Studio

RSS tiskové zprávy

BIMForMe: Správa informačního modelu budovy přímo ve webovém prohlížeči

9.3.2016

CAD Studio představuje vlastní cloudovou aplikaci zjednodušující práci s BIM daty programu Autodesk Revit všem typům uživatelů

BIMForMe Praha, 9. března 2016 – Akciová společnost CAD Studio, největší specializovaný dodavatel CAD, CAM, GIS a BIM řešení ve střední Evropě, přináší na český i mezinárodní trh moderní řešení, které pomáhá investorům, vlastníkům, správcům i uživatelům budov jednoduše se zorientovat v informačním modelu budovy (BIM) a rychle najít požadovanou informaci. BIMForMe nevyžaduje znalost práce se složitými systémy pro 3D modelování a zpřístupňuje tak cenná data i netechnicky orientovaným uživatelům mimo stavební profese.

Aplikace BIMForMe zpřístupňuje základní i pokročilé funkce pro práci s BIM daty vytvořenými v projekčním softwaru Autodesk Revit i s doprovodnou dokumentací – to vše v intuitivním a uživatelsky přívětivém prostředí, které ocení jak zkušení odborníci, tak laici.

„Nová cloudová aplikace CAD Studia "BIMForMe" byla poprvé představena na letošní konferenci BIM-Fórum 2016 a mezi účastníky vzbudila velký ohlas. Podle mého názoru na našem trhu chybí takovýto typ aplikace propojující data BIM modelu vznikající při návrhu a výstavbě s reálnými potřebami vlastníka či provozovatele budov,“ zmiňuje ing. Peter Jirát, BIM konzultant.

BIMForMe umožňuje virtuální procházení 3D modelu, prohlížení 2D dokumentace i vyhledávání jednotlivých stavebních prvků s využitím filtrů. Atributy částí modelu může uživatel v cloudovém prostředí nejen prohlížet, ale také měnit, stejně jako zadávat nové. K jednotlivým prvkům lze přikládat dokumenty, například technické specifikace nebo záruční listy. Technik může například vyhledat poškozené TZB zařízení, přímo na místě na telefonu ověřit jeho poslední revizní kontrolu či najít nejbližší podobné.

„Díky naší nové aplikaci se uživatelé mohou spolehnout, že se jejich cenné informace o stavbě budou vždy při ruce a přitom se nedostanou do nepravých rukou. Všechny dokumenty a vlastnosti jsou bezpečně uloženy na serveru a jednotlivé uživatelské účty mohu být přiřazeny do skupin s rozdílnými typy přístupových práv,“ doplňuje Martin Slanec, manažer AEC divize společnosti CAD Studio. „Aplikaci, která je plodem vývojářů CAD Studia, dále rozvíjíme. Pracujeme například na funkci upozorňující na důležité nadcházející termíny – revize, vypršení záručních lhůt a na dalších funkcích pro facility management (FM). Chybět nebude ani zaznamenávání incidentů a jejich přidružování k jednotlivým prvkům modelu.“

BIMForMe zpřístupňuje všechny informace o budově z jediného místa. Uživatel k nim může přistupovat prakticky kdykoli a odkudkoli, včetně mobilních zařízení, bez nutnosti instalovat nákladný a složitý software. Pro práci s aplikací není potřebná znalost žádného BIM systému pro tvorbu modelů. Aplikace je dostupná v české i anglické jazykové verzi.

Možnosti BIMForMe budou představeny na webináři pořádaném 18. března – přihlaste se na cadstudio.cz/seminare.asp?ID=503

Více informací a demo: www.bimforme.com a cadstudio.cz/bimforme

BIMForMe - zobrazení BIM modelu####

O společnosti CAD Studio
CAD Studio a.s. je dodavatelem CAD, CAM, BIM a GIS řešení ve střední Evropě s 25letou tradicí. Portfolio společnosti pokrývá všechna profesní řešení v oblastech strojírenství a výroby, stavebnictví a architektury, geodézie a mapování, vizualizace a animace i geografických informačních systémů pro správu majetku a infrastruktury. V nabídce CAD Studia zákazníci najdou rovněž hardware související s poskytovanými řešeními a komplexní služby, včetně odborné technické podpory.

CAD Studio, součást holdingu AutoCont, je nejvýznamnějším partnerem společnosti Autodesk v České a Slovenské republice a držitelem certifikací Platinum Partner.

Více informací na:
www.cadstudio.cz, www.cadforum.cz, blog.cadstudio.cz, facebook.com/CADstudio

Zpět na všechny zprávy
Viz též:Chcete-li zařadit do mail-listu automatického zasílání tiskových zpráv, napište na info@cadstudio.cz
Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí