CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop

Tiskové zprávy, prezentace

Tiskové informace společnosti CAD Studio

RSS tiskové zprávy

CAD Studio oznamuje pozitivní hospodářské výsledky za rok 2011

16.1.2012
CAD Studio Nejvíce vzrostl prodej licencí u strojírenských a geoprostorových řešení od Autodesku, zájem vyvolávají nové typy produktů a služeb

Praha, 16. ledna 2012 – Akciová společnost CAD Studio, největší specializovaný dodavatel CAD, CAM, GIS a PLM řešení ve střední Evropě, vykázala za rok 2011 obrat přesahující 244 milionů korun. Nejlepších výsledků bylo dosaženo v oblasti správy produktových dat ve strojírenství (PDM) – s meziročním nárůstem prodeje licencí o 55 procent – a geoprostorových řešení (GIS), kde uživatelé zakoupili dokonce o 79 procent více licencí specializovaných řešení pro počítačem podporované navrhování.

Rok 2011 byl prvním celým rokem působení CAD Studia na českém a středoevropském trhu. Akciová společnost zahájila působení 1. listopadu 2010 spojením samostatné společnosti Dagis a CAD divize společnosti XANADU. Ekonomické výsledky za rok 2011 však potvrdily úspěšnost spojení a pozici společnosti coby největšího partnera Autodesku ve střední Evropě.

„Podařilo se nám vytvořit silný a zkušený tým, díky kterému jsme vloni dosáhli obratu přes 244 milionů korun,“ řekl Jan Binter, výkonný ředitel akciové společnosti CAD Studio. „Změny s cílem zvýšení specializace a odbornosti pracovníků, které jsme provedli v průběhu roku, přinesly ovoce ve výrazném růstu prodejů oborových aplikací. Ve všech oborech, které pokrýváme moderními technologiemi a službami, vidíme příklady úspěšných firem, které si – i přes nejistý ekonomický výhled – vedou dlouhodobě velmi dobře. Věříme, že se tak děje částečně i díky našemu přispění.“

„Úspěšné dokončení řady zajímavých implementačních projektů bylo jedním z klíčových cílů roku 2011 – zejména v oblasti strojírenství, správy produktových dat a GIS. Za všechny jmenujme společnosti Bosch-Rexroth, Schneeberger, 2JCP či Aquaserv,“ doplnil Radomír Žvak, obchodní ředitel společnosti CAD Studio. „Těší nás, že nasazení technologií digitálního prototypování, správy dat, informačního modelu budovy, GIS či facility managementu přináší rychlé a zcela konkrétní přínosy našim zákazníkům u nás i v zahraničí.“

Nové typy produktů a cloudové služby Autodesku přinášejí nové možnosti
Specialisté CAD Studia zaznamenali pozitivní ohlas zákazníků napříč obory při zavádění zcela nových typů produktů – například aplikace AutoCAD Plant 3D pro návrh potrubních technologických celků nebo Autodesk Simulation pro věrné CAE simulace a analýzy modelů výrobků. Jen během roku 2011 stoupl počet registrovaných uživatelů CAD portálu CADforum.cz o více než 100 000. Vývojáři z CAD Studia vloni připravili desítky nových komerčních i bezplatně dostupných aplikací pro návštěvníky CADfóra a zákazníky – zejména pro produkty AutoCAD a Revit.

„Z pohledu počítačem podporovaného navrhování (CAD/CAM) a správy dat v rámci celého životního cyklu výrobků (PLM) byl minulý rok přelomový s ohledem na využití mobilních a cloudových řešení. Řada aplikací Autodesku úspěšně překonala první dětské krůčky a prokázala výhody cloudových technologií při každodenní práci. Příkladem mohou být Autodesk 123D Catch (dříve Photofly) nebo AutoCAD WS. V této oblasti očekáváme další bouřlivý rozvoj v roce 2012,“ předvídá Vladimír Michl, manažer pro rozvoj společnosti CAD Studio.

O společnosti CAD Studio
CAD Studio a.s. je nejvýznamnějším dodavatelem CAD, CAM, PLM a GIS řešení ve střední Evropě. Portfolio společnosti pokrývá všechna profesní řešení v oblastech strojírenství a výroby, stavebnictví a architektury, geodézie a mapování, vizualizace a animace i geografických informačních systémů pro správu majetku a infrastruktury. V nabídce CAD Studia najdou zákazníci rovněž hardware související s nabízenými řešeními a komplexní nabídku služeb, včetně technické podpory.

CAD Studio, součást holdingu AutoCont, je nejvýznamnějším partnerem společnosti Autodesk v České a Slovenské republice a držitelem certifikace Gold Partner. Dále je držitelem statusu HP Designjet Partner.

Více informací na www.cadstudio.cz, www.cadforum.cz, blog.cadstudio.cz

Zpět na všechny zprávy
Viz též:Chcete-li zařadit do mail-listu automatického zasílání tiskových zpráv, napište na info@cadstudio.cz
Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2020 CAD Studio s.r.o. | kontakt | webmaster | ochrana soukromí