CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop
NOVOU FIREMNÍ PREZENTACI NAJDETE NA www.arkance-systems.cz

Tiskové zprávy, prezentace

Tiskové informace společnosti CAD Studio

RSS tiskové zprávy

Výsledky za rok 2007 potvrzují stabilní růst firmy XANADU

23.1.2008

Společnost XANADU a.s., dodavatel řešení a služeb v oblasti informačních technologií, uzavřela rok 2007 s velmi povzbudivými výsledky. Celkový obrat za minulý rok dosáhl hranice 337 milionů Kč, což představuje meziroční nárůst tržeb o 16 procentních bodů.

Zajímavý růst vykázala oblast prodeje aplikací pro počítačovou podporu navrhování (CAD a GIS) společnosti Autodesk – meziročně o 24 procent (bez vlivu kurzových změn). Ze služeb, které celkově zaznamenaly meziroční nárůst o 14 procent, rostly nejvíce služby IT (správa a servis IT, o 28 procent) a vlastní vývoj softwaru (o 51 procent).

„Přestože jsme po celé druhé pololetí roku sledovali pozitivní trend v jednotlivých oblastech našeho podnikání, samotný konec roku nás i tak velmi příjemně překvapil. Jen v prosinci jsme totiž zaznamenali obrat ve výši 48 mil. Kč,“ říká Tomáš NETOLICKÝ, ředitel společnosti. „V minulém roce jsme ale posílili také personálně, zejména v oblasti technické podpory. V pětici poboček XANADU v České republice nyní působí již 85 zaměstnanců, což představuje meziroční nárůst o 11 procent.“

Společnosti se dařilo nejen z pohledu ekonomického, ale také ve zvyšování podílu na trhu a kvality nabízených služeb, o čemž svědčí řada ocenění partnerů i zákazníků. Firma XANADU byla mimo jiné vyhodnocena jako nejlepší prodejce GIS řešení Autodesk Topobase za rok 2007 v rámci regionu CHS, do kterého kromě České republiky a Slovenska spadá dalších 12 zemí ze střední a jihovýchodní Evropy. Velmi vysoko je dlouhodobě hodnocen také servis produktů HP, kde XANADU patří k trojici nejlepších servisních partnerů v České republice.

„Pozitivní trend vidíme ve stále rostoucím uplatnění 3D CAD aplikací a GIS technologií Autodesk v oblasti vývoje, výroby a provozu v českých společnostech. Moderní informační technologie přinášejí zákazníkům konkurenční výhodu a umožňují jim zefektivnit doslova všechny fáze produktového cyklu,“ dodává Vladimír MICHL, manažer pro rozvoj společnosti XANADU. „Dlouhodobé úsilí, věnované maximální podpoře uživatelů, se navíc začíná vyplácet i z pohledu našich hospodářských výsledků.“

Zpět na všechny zprávy
Viz též:Chcete-li zařadit do mail-listu automatického zasílání tiskových zpráv, napište na info@cadstudio.cz
Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí