CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop

Tiskové zprávy, prezentace

Tiskové informace společnosti CAD Studio

RSS tiskové zprávy

Výsledky za rok 2007 potvrzují stabilní růst firmy XANADU

23.1.2008

Společnost XANADU a.s., dodavatel řešení a služeb v oblasti informačních technologií, uzavřela rok 2007 s velmi povzbudivými výsledky. Celkový obrat za minulý rok dosáhl hranice 337 milionů Kč, což představuje meziroční nárůst tržeb o 16 procentních bodů.

Zajímavý růst vykázala oblast prodeje aplikací pro počítačovou podporu navrhování (CAD a GIS) společnosti Autodesk – meziročně o 24 procent (bez vlivu kurzových změn). Ze služeb, které celkově zaznamenaly meziroční nárůst o 14 procent, rostly nejvíce služby IT (správa a servis IT, o 28 procent) a vlastní vývoj softwaru (o 51 procent).

„Přestože jsme po celé druhé pololetí roku sledovali pozitivní trend v jednotlivých oblastech našeho podnikání, samotný konec roku nás i tak velmi příjemně překvapil. Jen v prosinci jsme totiž zaznamenali obrat ve výši 48 mil. Kč,“ říká Tomáš NETOLICKÝ, ředitel společnosti. „V minulém roce jsme ale posílili také personálně, zejména v oblasti technické podpory. V pětici poboček XANADU v České republice nyní působí již 85 zaměstnanců, což představuje meziroční nárůst o 11 procent.“

Společnosti se dařilo nejen z pohledu ekonomického, ale také ve zvyšování podílu na trhu a kvality nabízených služeb, o čemž svědčí řada ocenění partnerů i zákazníků. Firma XANADU byla mimo jiné vyhodnocena jako nejlepší prodejce GIS řešení Autodesk Topobase za rok 2007 v rámci regionu CHS, do kterého kromě České republiky a Slovenska spadá dalších 12 zemí ze střední a jihovýchodní Evropy. Velmi vysoko je dlouhodobě hodnocen také servis produktů HP, kde XANADU patří k trojici nejlepších servisních partnerů v České republice.

„Pozitivní trend vidíme ve stále rostoucím uplatnění 3D CAD aplikací a GIS technologií Autodesk v oblasti vývoje, výroby a provozu v českých společnostech. Moderní informační technologie přinášejí zákazníkům konkurenční výhodu a umožňují jim zefektivnit doslova všechny fáze produktového cyklu,“ dodává Vladimír MICHL, manažer pro rozvoj společnosti XANADU. „Dlouhodobé úsilí, věnované maximální podpoře uživatelů, se navíc začíná vyplácet i z pohledu našich hospodářských výsledků.“

Zpět na všechny zprávy
Viz též:Chcete-li zařadit do mail-listu automatického zasílání tiskových zpráv, napište na info@cadstudio.cz
Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí