CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop
NOVOU FIREMNÍ PREZENTACI NAJDETE NA www.arkance-systems.cz

Tiskové zprávy, prezentace

Tiskové informace společnosti CAD Studio

RSS tiskové zprávy

Geoprostorová řešení od Autodesku pomáhají zlepšit služby českých vodohospodářů

24.11.2011
Moderní GIS a komplexní služby CAD Studia přirozeně propojují svět projektantů s geoprostorovými daty ve společnosti AQUASERV

Praha, 24. října – Má-li být servisní organizace v oblasti vodohospodářství konkurenceschopná a svým zákazníkům nabízet zajímavé a pružné služby, neobejde se dnes bez geoinformačního systému (GIS) pro navrhování, správu, údržbu a publikování geoprostorových dat. Tým AQUASERV vsadil na řešení společnosti CAD Studio postavené na technologii Autodesk Infrastructure Map Server a AutoCAD Map 3D Enterprise (dříve Autodesk Topobase). Pokročilé technologie od Autodesku tak pomáhají zlepšovat služby poskytované zákazníkům, rychleji reagovat na jejich požadavky i efektivněji a bezpečněji pracovat s důležitými daty.

GIS řešení CAD Studia využívají ve společnosti AQUASERV od roku 2009, kdy předčilo všechny své konkurenty v tříměsíční ostré zkoušce nad skutečnými vodohospodářskými daty. Autodesk Topobase (dnes Autodesk Infrastructure Map Server a AutoCAD Map 3D Enterprise) nejlépe splnil rozsáhlé podmínky výběrového řízení.

„Hodnotící kritéria nám ukázala, že Topobase je nejen výkonným nástrojem pro editaci dat, jejich hromadné změny a publikaci, ale výborně si poradí i s takzvanými dlouhými transakcemi, prací s datovou historií a rozmanitými tematickými mapami či integraci s dalšími podnikovými systémy,“ vzpomíná na výběrové řízení Dana Zídková, vedoucí oddělení GIS společnosti AQUASERV. „Díky moderním technologiím Autodesku nám Topobase nabídl, co mnozí jiní nedokázali – hladce a přirozeně propojit svět projektantů s geoprostorovými daty.“

Osmičlenný tým operátorů společnosti AQUASERV aktuálně využívá stejný počet klientských licencí GIS řešení Autodesku, dalších 80 plovoucích licencí je k dispozici 300 uživatelům přistupujícím k datům přes pohodlné webové rozhraní. Společnost pravidelně využívá podpory českého dodavatele řešení, společnosti CAD Studio, a to od školení operátorů přes průběžnou technickou podporu až po předplatné v rámci programu Autodesk Subscription, které zaručuje neustále aktuální softwarové zázemí.

I menší provozovatelé vodohospodářských sítí si díky službám společnosti AQUASERV mohou dovolit moderní a robustní geoinformační řešení, která přímo posilují konkurenceschopnost v rámci trhu. Do funkčnosti GIS jsou navíc průběžně doplňovány legislativní požadavky kladené na provozovatele.

„Nasazení geoinformačního řešení se nám v každodenní praxi velmi osvědčuje. Počítáme s jeho využíváním u informací pocházejících z průzkumů vodohospodářských sítí s pomocí kamer a výstupů z nich,“ doplňuje Milan Míka, ředitel Vodárenské společnosti Táborsko s.r.o. „GIS nám přináší přehledné informace o četnosti poruch v jednotlivých částech infrastruktury. Je vždy aktuálním zdrojem dat pro koncepční práci s generely odvodnění a zásobování vodou.“


AQUASERV - vodovodní síť ve web GIS klientu

O společnosti AQUASERV
AQUASERV s.r.o. je specialistou na komplexní technické i servisní služby a odborné poradenství pro vlastníky, investory a provozovatele vodohospodářského majetku v České republice. Mezi klíčovými aktivitami firmy najdeme projekci, inženýrskou a geodetickou činnost, ale i laboratorní a vodohospodářské služby či monitoring a čištění kanalizací. AQUASERV je dodavatelem služeb pro členy skupiny ENERGIE AG BOHEMIA VODA (ČEVAK, VAK Beroun, VODOS Kolín, VS Chrudim), Vodárenské sdružení Bechyňsko, město Volyni a další organizace. Společnost spravuje celkem 12 tisíc kilometrů vodovodních a kanalizačních sítí.

Více informací: www.aquaserv.cz

O společnosti CAD Studio
CAD Studio a.s. je nejvýznamnějším dodavatelem CAD, CAM, PLM a GIS řešení ve střední Evropě. Portfolio společnosti pokrývá všechna profesní řešení v oblastech strojírenství a výroby, stavebnictví a architektury, geodézie a mapování, vizualizace a animace i geografických informačních systémů pro správu majetku a infrastruktury. V nabídce CAD Studia najdou zákazníci rovněž hardware související s nabízenými řešeními a komplexní nabídku služeb, včetně technické podpory.

CAD Studio, součást holdingu AutoCont, je nejvýznamnějším partnerem společnosti Autodesk v České a Slovenské republice a držitelem certifikace Gold Partner.

Více informací: www.cadstudio.cz, www.cadforum.cz

Zpět na všechny zprávy
Viz též:Chcete-li zařadit do mail-listu automatického zasílání tiskových zpráv, napište na info@cadstudio.cz
Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí