CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop

Tiskové zprávy, prezentace

Tiskové informace společnosti CAD Studio

RSS tiskové zprávy

Geoprostorová řešení od Autodesku pomáhají zlepšit služby českých vodohospodářů

24.11.2011
Moderní GIS a komplexní služby CAD Studia přirozeně propojují svět projektantů s geoprostorovými daty ve společnosti AQUASERV

Praha, 24. října – Má-li být servisní organizace v oblasti vodohospodářství konkurenceschopná a svým zákazníkům nabízet zajímavé a pružné služby, neobejde se dnes bez geoinformačního systému (GIS) pro navrhování, správu, údržbu a publikování geoprostorových dat. Tým AQUASERV vsadil na řešení společnosti CAD Studio postavené na technologii Autodesk Infrastructure Map Server a AutoCAD Map 3D Enterprise (dříve Autodesk Topobase). Pokročilé technologie od Autodesku tak pomáhají zlepšovat služby poskytované zákazníkům, rychleji reagovat na jejich požadavky i efektivněji a bezpečněji pracovat s důležitými daty.

GIS řešení CAD Studia využívají ve společnosti AQUASERV od roku 2009, kdy předčilo všechny své konkurenty v tříměsíční ostré zkoušce nad skutečnými vodohospodářskými daty. Autodesk Topobase (dnes Autodesk Infrastructure Map Server a AutoCAD Map 3D Enterprise) nejlépe splnil rozsáhlé podmínky výběrového řízení.

„Hodnotící kritéria nám ukázala, že Topobase je nejen výkonným nástrojem pro editaci dat, jejich hromadné změny a publikaci, ale výborně si poradí i s takzvanými dlouhými transakcemi, prací s datovou historií a rozmanitými tematickými mapami či integraci s dalšími podnikovými systémy,“ vzpomíná na výběrové řízení Dana Zídková, vedoucí oddělení GIS společnosti AQUASERV. „Díky moderním technologiím Autodesku nám Topobase nabídl, co mnozí jiní nedokázali – hladce a přirozeně propojit svět projektantů s geoprostorovými daty.“

Osmičlenný tým operátorů společnosti AQUASERV aktuálně využívá stejný počet klientských licencí GIS řešení Autodesku, dalších 80 plovoucích licencí je k dispozici 300 uživatelům přistupujícím k datům přes pohodlné webové rozhraní. Společnost pravidelně využívá podpory českého dodavatele řešení, společnosti CAD Studio, a to od školení operátorů přes průběžnou technickou podporu až po předplatné v rámci programu Autodesk Subscription, které zaručuje neustále aktuální softwarové zázemí.

I menší provozovatelé vodohospodářských sítí si díky službám společnosti AQUASERV mohou dovolit moderní a robustní geoinformační řešení, která přímo posilují konkurenceschopnost v rámci trhu. Do funkčnosti GIS jsou navíc průběžně doplňovány legislativní požadavky kladené na provozovatele.

„Nasazení geoinformačního řešení se nám v každodenní praxi velmi osvědčuje. Počítáme s jeho využíváním u informací pocházejících z průzkumů vodohospodářských sítí s pomocí kamer a výstupů z nich,“ doplňuje Milan Míka, ředitel Vodárenské společnosti Táborsko s.r.o. „GIS nám přináší přehledné informace o četnosti poruch v jednotlivých částech infrastruktury. Je vždy aktuálním zdrojem dat pro koncepční práci s generely odvodnění a zásobování vodou.“


AQUASERV - vodovodní síť ve web GIS klientu

O společnosti AQUASERV
AQUASERV s.r.o. je specialistou na komplexní technické i servisní služby a odborné poradenství pro vlastníky, investory a provozovatele vodohospodářského majetku v České republice. Mezi klíčovými aktivitami firmy najdeme projekci, inženýrskou a geodetickou činnost, ale i laboratorní a vodohospodářské služby či monitoring a čištění kanalizací. AQUASERV je dodavatelem služeb pro členy skupiny ENERGIE AG BOHEMIA VODA (ČEVAK, VAK Beroun, VODOS Kolín, VS Chrudim), Vodárenské sdružení Bechyňsko, město Volyni a další organizace. Společnost spravuje celkem 12 tisíc kilometrů vodovodních a kanalizačních sítí.

Více informací: www.aquaserv.cz

O společnosti CAD Studio
CAD Studio a.s. je nejvýznamnějším dodavatelem CAD, CAM, PLM a GIS řešení ve střední Evropě. Portfolio společnosti pokrývá všechna profesní řešení v oblastech strojírenství a výroby, stavebnictví a architektury, geodézie a mapování, vizualizace a animace i geografických informačních systémů pro správu majetku a infrastruktury. V nabídce CAD Studia najdou zákazníci rovněž hardware související s nabízenými řešeními a komplexní nabídku služeb, včetně technické podpory.

CAD Studio, součást holdingu AutoCont, je nejvýznamnějším partnerem společnosti Autodesk v České a Slovenské republice a držitelem certifikace Gold Partner.

Více informací: www.cadstudio.cz, www.cadforum.cz

Zpět na všechny zprávy
Viz též:Chcete-li zařadit do mail-listu automatického zasílání tiskových zpráv, napište na info@cadstudio.cz
Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2020 CAD Studio s.r.o. | kontakt | webmaster | ochrana soukromí