CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop
NOVOU FIREMNÍ PREZENTACI NAJDETE NA www.arkance-systems.cz

Tiskové zprávy, prezentace

Tiskové informace společnosti CAD Studio

RSS tiskové zprávy

Spojením společnosti Dagis a CAD divize společnosti XANADU vzniká CAD Studio

16.9.2010

(Praha, 16.září 2010) Dva nejvýznamnější partneři společnosti Autodesk v České republice, společnosti XANADU a Dagis, dnes oznámili spojení svých aktivit v oblasti CAD řešení. Nová společnost, která bude vystupovat pod společným jménem CAD Studio a.s., přebírá veškeré CAD a GIS aktivity společností Dagis a XANADU a stává se tak největším specializovaným dodavatelem CAD, GIS a PLM řešení ve střední Evropě. K právnímu sloučení obou firem dojde od 1. 11. 2010.

Nově vzniklá společnost CAD Studio a.s. bude mít obrat více než 300 milionů Kč a bude zaměstnávat přes 50 specializovaných odborníků. CAD centra nové společnosti nabídnou své služby v šesti městech – Praha, Brno, Ostrava, Pardubice, České Budějovice a Plzeň.

Výkonným ředitelem společnosti CAD Studio a.s. byl jmenován pan Čeněk Černý, dosavadní ředitel společnosti Dagis.

CAD Studio je původní název společnosti XANADU, pod nímž byla společnost založena v roce 1991 a používala jej až do roku 2002. CAD Studio bude dodávat CAD, GIS a PLM řešení pro strojírenství, stavebnictví, mapování a správu infrastruktury a majetku, založená na technologiích Autodesk. Do portfolia služeb CAD Studia budou patřit nejen školení CAD aplikací, ale i vlastní vývoj softwaru pro české i zahraniční zákazníky, jako je například správa dokumentů iProject, web GIS aplikace, zakázkové 3D CAD nadstavby apod. K zákazníkům CAD Studia patří společnosti ČEZ, Škoda Auto, Telefónica O2, TOSHULIN, Preciosa, Letiště Praha, ŽDAS, Pragoprojekt – dosavadní největší zákazníci obou společností.

Martin Grigar, předseda představenstva společnosti Dagis a zástupce akcionářů CAD Studia, k novému projektu říká: „Je to dovršení postupné konsolidace trhu na poli produktů společnosti Autodesk, kterou jsme mohli sledovat v uplynulých letech. Vzniká velmi silný subjekt, který bude díky své velikosti, zkušenostem a lidským zdrojům schopen nabídnout zákazníkovi ještě kvalitnější a komplexnější služby než doposud. Jedná se rozhodně o velkou příležitost pro nás pro všechny, naše zaměstnance, zákazníky i partnery.“

Tomáš Netolický, ředitel společnosti XANADU, doplňuje: „Společnost XANADU se po oddělení CAD aktivit bude soustředit na poskytování IT řešení a služeb, včetně servisních služeb a outsourcingu. Do budoucna plánuje XANADU zvýšení aktivit v těchto IT oblastech rozšiřováním portfolia nabízených produktů a služeb i rozšiřováním regionální působnosti.“

Nově jmenovaný ředitel CAD Studia, Čeněk Černý, uvádí: „Navazujeme na dlouholeté úspěchy obou firem i na nedávná ocenění, kdy jsme získali například status Autodesk Gold Partner a Autodesk Consulting Partner, a chceme i do budoucna posilovat naši pozici na trhu. Vycházíme přitom z dlouhodobých obchodních zkušeností a odborných znalostí našich zaměstnanců. Tyto znalosti využijeme především pro rozšíření nabídky našich služeb v oblasti CAD aplikací.“

Další informace na:
www.cadstudio.cz

O společnosti Dagis a.s.
DAGIS a.s. je dodavatelem strojírenských CAD/CAM řešení pro výrobní a projekční firmy v oblasti strojírenství. Kromě dodávek samotného SW, jehož hlavním dodavatelem je společnost Autodesk, se zabývá podporou zákazníků při nasazování a provozu tohoto SW. Významnou složkou činnosti jsou školicí služby pro strojírenské produkty Autodesk. Společnost působí na trhu do roku 2001. Dagis a.s. je držitelem certifikace Autodesk Gold Partner.
Dagis a.s. je součástí holdingu AutoCont.
Více informací na www.dagis.cz

O společnosti XANADU a.s.
XANADU a.s. je předním poskytovatelem řešení a služeb v oblastech CAD, GIS, IT infrastruktury a vývoje softwaru se zaměřením na střední a velké společnosti nebo organizace centrální správy a samosprávy, včetně středního a vysokého školství v České republice i v zahraničí. XANADU na českém trhu působí od roku 1991 a vždy patřila mezi technologické lídry v oblasti CAD/CAM a GIS a speciálních IT řešení. Je držitelem nejvyššího statusu Gold Partner společností Autodesk, HP a Microsoft.
Více informací na www.xanadu.cz

Zpět na všechny zprávy
Viz též:Chcete-li zařadit do mail-listu automatického zasílání tiskových zpráv, napište na info@cadstudio.cz
Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí