CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop
NOVOU FIREMNÍ PREZENTACI NAJDETE NA www.arkance-systems.cz

Tiskové zprávy, prezentace

Tiskové informace společnosti CAD Studio

RSS tiskové zprávy

Vodárenská skupina ENERGIE AG BOHEMIA vsadila na efektivní řešení GIS od XANADU

26.11.2009

Akciová společnost XANADU, dodavatel řešení a služeb v oblasti informačních technologií, nasazuje GIS řešení Autodesk Topobase v přední vodárenské skupině ENERGIE AG BOHEMIA, která zásobuje téměř milion obyvatel. Klient díky němu realizuje rostoucí požadavky na rozsah vodovodní sítě, zvyšuje efektivitu její údržby a rozšiřuje sortiment doplňkových služeb.

Díky svým dceřiným společnostem a majetkovým účastem je ENERGIE AG BOHEMIA s.r.o. provozovatelem velmi rozsáhlé vodohospodářské infrastruktury u nás – na jihu republiky vůbec největším, celkově třetí největší skupinou v této oblasti u nás. Společnosti skupiny ENERGIE AG BOHEMIA zásobují více než 950 tisíc obyvatel. Délka jejich vodovodní sítě činí 7 589 km, kanalizační sítě 3 551 km, o úpravu vody se stará 178 čistíren odpadních vod.

Při tomto rozsahu síťové infrastruktury byla společnost postavena před úkol sjednotit stávající systémy pro dokumentaci sítě a nasadit centrální systém evidence a správy sítě. Po důkladném výběru zástupci ENERGIE AG BOHEMIA zvolili GIS systém firmy XANADU pro společnosti Vodovody a kanalizace Jižní Čechy, 1. JVS, Vodárenská společnost Chrudim, VODOS v Kolíně a Vodovody a kanalizace Beroun. Řešení čerpá z výhod moderní a v praxi osvědčené technologie Autodesk Topobase.

I vodárnám se Autodesk Topobase vyplácí
Výběrové řízení – s důkladným testováním GIS systémů – trvalo v rámci přední vodárenské skupiny více než rok. Hlavními argumenty pro volbu GIS řešení od společnosti XANADU byly:

  • otevřenost a flexibilita,
  • snadná rozšiřitelnost a možnosti přizpůsobení,
  • jedinečný systém tzv. dlouhých transakcí,
  • kombinace těžkého klienta pro správu dat a lehkého webového klienta (oba jsou přitom postaveny na stejné technologii),
  • ověřené fungování v řadě českých i evropských firem.

„Požadavky na nový vodárenský GIS systém zahrnovaly i schopnost migrovat existující data ze všech pěti společností – tedy z pětice různých GIS technologií,“ říká Jan BINTER, GIS manažer společnosti XANADU. „Součástí implementace aplikace Autodesk Topobase je také spolehlivý import stávajících dat ve formátech DGN, DWG, Oracle, MS SQL server i DBF. Všechna pro zákazníka důležitá data a informace tak jsou plně využitelné i v budoucnu.“

Nové GIS řešení bude propojené s dalšími podnikovými systémy – zákaznickým systémem, správou řešení poruch a podobně, což umožní dále zlepšovat kvalitu služeb společností skupiny ENERGIE AG.

Topobase

O společnosti ENERGIE AG BOHEMIA
ENERGIE AG je předním infrastrukturním koncernem v Horním Rakousku. Prostřednictvím ENERGIE AG BOHEMIA s.r.o., svých dceřiných společností a majetkových účastí je v České republice aktivní na trhu s pitnou vodou, likvidací odpadu, teplem a oblastí veřejného osvětlení. Na základě propracované strategie ENERGIE AG využívá všechny synergické efekty uvnitř koncernu k uspokojování potřeb svých zákazníků a k poskytování široké nabídky kvalitních služeb ve všech oblastech infrastruktury – s důrazem na šetrný přístup k životnímu prostředí.

Více informací: www.energieag.cz

O společnosti XANADU
XANADU je předním poskytovatelem řešení a služeb v oblastech CAD, GIS, IT infrastruktury a vývoje softwaru se zaměřením na střední a velké společnosti nebo organizace centrální správy a samosprávy, včetně středního a vysokého školství v České republice i v zahraničí. XANADU na českém trhu působí již osmnáctým rokem.

Více informací: www.xanadu.cz
Další zajímavé zdroje: www.cadforum.cz, blog.xanadu.cz, budweiser.xanadu.cz

Zpět na všechny zprávy
Viz též:Chcete-li zařadit do mail-listu automatického zasílání tiskových zpráv, napište na info@cadstudio.cz
Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí