CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop

Tiskové zprávy, prezentace

Tiskové informace společnosti CAD Studio

RSS tiskové zprávy

Vodárenská skupina ENERGIE AG BOHEMIA vsadila na efektivní řešení GIS od XANADU

26.11.2009

Akciová společnost XANADU, dodavatel řešení a služeb v oblasti informačních technologií, nasazuje GIS řešení Autodesk Topobase v přední vodárenské skupině ENERGIE AG BOHEMIA, která zásobuje téměř milion obyvatel. Klient díky němu realizuje rostoucí požadavky na rozsah vodovodní sítě, zvyšuje efektivitu její údržby a rozšiřuje sortiment doplňkových služeb.

Díky svým dceřiným společnostem a majetkovým účastem je ENERGIE AG BOHEMIA s.r.o. provozovatelem velmi rozsáhlé vodohospodářské infrastruktury u nás – na jihu republiky vůbec největším, celkově třetí největší skupinou v této oblasti u nás. Společnosti skupiny ENERGIE AG BOHEMIA zásobují více než 950 tisíc obyvatel. Délka jejich vodovodní sítě činí 7 589 km, kanalizační sítě 3 551 km, o úpravu vody se stará 178 čistíren odpadních vod.

Při tomto rozsahu síťové infrastruktury byla společnost postavena před úkol sjednotit stávající systémy pro dokumentaci sítě a nasadit centrální systém evidence a správy sítě. Po důkladném výběru zástupci ENERGIE AG BOHEMIA zvolili GIS systém firmy XANADU pro společnosti Vodovody a kanalizace Jižní Čechy, 1. JVS, Vodárenská společnost Chrudim, VODOS v Kolíně a Vodovody a kanalizace Beroun. Řešení čerpá z výhod moderní a v praxi osvědčené technologie Autodesk Topobase.

I vodárnám se Autodesk Topobase vyplácí
Výběrové řízení – s důkladným testováním GIS systémů – trvalo v rámci přední vodárenské skupiny více než rok. Hlavními argumenty pro volbu GIS řešení od společnosti XANADU byly:

  • otevřenost a flexibilita,
  • snadná rozšiřitelnost a možnosti přizpůsobení,
  • jedinečný systém tzv. dlouhých transakcí,
  • kombinace těžkého klienta pro správu dat a lehkého webového klienta (oba jsou přitom postaveny na stejné technologii),
  • ověřené fungování v řadě českých i evropských firem.

„Požadavky na nový vodárenský GIS systém zahrnovaly i schopnost migrovat existující data ze všech pěti společností – tedy z pětice různých GIS technologií,“ říká Jan BINTER, GIS manažer společnosti XANADU. „Součástí implementace aplikace Autodesk Topobase je také spolehlivý import stávajících dat ve formátech DGN, DWG, Oracle, MS SQL server i DBF. Všechna pro zákazníka důležitá data a informace tak jsou plně využitelné i v budoucnu.“

Nové GIS řešení bude propojené s dalšími podnikovými systémy – zákaznickým systémem, správou řešení poruch a podobně, což umožní dále zlepšovat kvalitu služeb společností skupiny ENERGIE AG.

Topobase

O společnosti ENERGIE AG BOHEMIA
ENERGIE AG je předním infrastrukturním koncernem v Horním Rakousku. Prostřednictvím ENERGIE AG BOHEMIA s.r.o., svých dceřiných společností a majetkových účastí je v České republice aktivní na trhu s pitnou vodou, likvidací odpadu, teplem a oblastí veřejného osvětlení. Na základě propracované strategie ENERGIE AG využívá všechny synergické efekty uvnitř koncernu k uspokojování potřeb svých zákazníků a k poskytování široké nabídky kvalitních služeb ve všech oblastech infrastruktury – s důrazem na šetrný přístup k životnímu prostředí.

Více informací: www.energieag.cz

O společnosti XANADU
XANADU je předním poskytovatelem řešení a služeb v oblastech CAD, GIS, IT infrastruktury a vývoje softwaru se zaměřením na střední a velké společnosti nebo organizace centrální správy a samosprávy, včetně středního a vysokého školství v České republice i v zahraničí. XANADU na českém trhu působí již osmnáctým rokem.

Více informací: www.xanadu.cz
Další zajímavé zdroje: www.cadforum.cz, blog.xanadu.cz, budweiser.xanadu.cz

Zpět na všechny zprávy
Viz též:Chcete-li zařadit do mail-listu automatického zasílání tiskových zpráv, napište na info@cadstudio.cz
Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí