CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop
NOVOU FIREMNÍ PREZENTACI NAJDETE NA www.arkance-systems.cz

Tiskové zprávy, prezentace

Tiskové informace společnosti CAD Studio

RSS tiskové zprávy

XANADU - hospodářské výsledky 2006

18.1.2007

Akciová společnost XANADU, dodavatel kompletních řešení a služeb v oblasti informačních technologií, dále posiluje svou pozici na českém trhu. V roce 2006, který byl zejména ve znamení dalšího rozšiřování služeb zákazníkům, vykázala společnost opět růst a pokračuje tak v pozitivním trendu z minulých let.

"Jedním ze stěžejních závazků pro uplynulý rok byla konsolidace firmy a transformace na akciovou společnost poté, co management společnosti v prosinci 2005 odkoupil celý podíl společnosti AAC Solutions od holdingu AAC a společnost se vrátila k zažité značce XANADU. Tento cíl se podařilo naplnit dle očekávání, aniž by společnost přerušila svůj vytrvalý ekonomický růst. Předběžný meziroční nárůst tržeb činí 1% při obratu za rok 2006 ve výši 292 milionů Kč, obchodní hospodářské výsledky vzrostly meziročně dokonce o 215%", oznámil Radek Nekl, předseda představenstva XANADU.

Hlavní cílem firmy v minulém roce bylo prohloubit a rozšířit před- i poprodejní služby zákazníkům tak, aby tito měli tolik potřebné plné zázemí pro využití mnohdy velmi komplexních a specializovaných oblastí informačních technologií. Splnění tohoto cíle ukazuje vysoký meziroční růst tržeb za služby o 23%.

"Velmi nás potěšil loňský nárůst prodeje služeb o dvacet tři procent oproti roku 2005. Věříme, že právě kvalitní služby jsou tou přidanou hodnotou, která umožní našim zákazníkům získat náskok před konkurencí ve svých oborech činnosti. V letošním roce jsme výrazně zvýšili i objem outsourcingových služeb, které zákazníci stále více využívají. Enormní zájem uživatelů o naše služby nakonec potvrzují i rekordní návštěvnosti webových služeb XANADU, které například vloni v listopadu překonaly metu dvou milionů zobrazených stránek za měsíc", upřesnil Tomáš NETOLICKÝ, ředitel společnosti.

Velmi dobře se společnosti XANADU dařilo také při prodeji celé řady významných produktů - za všechny jmenujme například síťová řešení Cisco či CAD a GIS software společnosti Autodesk. Nárůsty počtu prodaných licencí 3D řešení Autodesk navíc potvrzují trend přechodu zákazníků firmy Xanadu k trojrozměrnému počítačovému návrhu, který uživatelům často přináší zásadní výhodu oproti konkurenci, která doposud využívá "pouze" 2D (dvojrozměrného) navrhování. Nárůst prodejů licencí řešení Autodesk Inventor a Autodesk Civil 3D tak dosáhl 83%, u CAD/BIM řešení Autodesk Revit pro oblast architektury a stavitelství je to dokonce nárůst o 510% (meziročně).

"V minulých letech se často spekulovalo o výhodách a nevýhodách přechodu od 2D k 3D řešením pro počítačový návrh, byť ve strojírenství konstruktéři dokázali výhody 3D modelování ocenit poměrně záhy. Dramatický nárůst poptávky po komplexním CAD/BIM řešení Autodesk Revit je ale jasným důkazem, že si také architekti a stavební projektanti uvědomili, jaké zefektivnění práce jim současné nejmodernější technologie dokáží přinést", řekl Vladimír MICHL, manažer pro rozvoj společnosti XANADU.

Zpět na všechny zprávy
Viz též:Chcete-li zařadit do mail-listu automatického zasílání tiskových zpráv, napište na info@cadstudio.cz
Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí