CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop
NOVOU FIREMNÍ PREZENTACI NAJDETE NA www.arkance-systems.cz

Autodesk Onemodel (M2S) - instalace

Postup instalace a zprovoznění licencí po přechodu z Maintenance na Subscription
Postup instalace

Pokud jste provedli zvýhodněný přechod z Maintenance na Subscription, je nyní potřeba změnit licencování vašich stávajících CAD produktů a nastavit přístup jednotlivých uživatelů. K usnadnění této změny uvádíme souhrn potřebných kroků pro jednotlivé varianty přechodu. Jednak na samotných CAD stanicích a jednak ve správcovském účtu na Autodesk Accounts.

AA

1. Přechod na stejný produkt

Změna licencování M2S – přechod na stejný produkt (a verzi), který právě používáte. Např. z AutoCADu na AutoCAD nebo z AutoCADu na Collection (protože Collection obsahuje AutoCAD).

Při přechodu na stejný produkt z trvalé licence na pronájem je nutné provést jen několik málo kroků ke správnému fungování nového typu licence:

  • Správce licencí (Contract manager) zavede konkrétního uživatele do jím spravovaného účtu na Accounts.autodesk.com a přiřadí mu licenci
  • Poté uživatel aktualizuje sériové číslo ve svém programu – v Helpu produktu kliknout na O aplikaci, Správa licenci, šipka u produktu, Změnit typ licence. V Podrobnostech licence zde zadejte nově přidělené sériové číslo.
  • Pak už stačí jen CAD program spustit a přihlásit se svým osobním Autodesk ID.


2. Přechod na jiný produkt nebo verzi

Změna licencování M2S – přechod na jiný produkt nebo verzi. Např. z Inventoru na Product Design Collection, v rámci kterého instalujete Inventor Professional, nebo z AutoCADu 2017 na 2018.

  • Zde provedete stejné kroky jako v předchozím případě, navíc je ale nutné odinstalovat původní program.

3. Přechod na Collection nebo LT Suite

Změna licencování M2S – přechod ze sad Design Suite (Product/Building/Infrastructure Design Suite na Industry Collection, nebo z LT na LT Suite).

  • Zde je nutné provést stejné kroky jako v předchozím postupu, tzn. zavést uživatele, přiřadit jim licenci, odinstalovat původní program.
  • Poté program nainstalujete znovu, tentokrát s novým Klíčem produktu (Product key), protože jednotlivé programy ze sad Suites mají odlišný Klíč produktu než nový program.

Při přechodu ze sad na Collection si uživatel může ponechat tu stávající trvalou licenci do libovolné doby, než se rozhodne instalovat pronájem. Tedy alternativně můžete využít této výhody a pokračovat v rozdělané práci na současném produktu a na nový program v pronájmu přejít až ve Vámi zvolenou dobu. Není tedy nutné hned odinstalovat a instalovat nový produkt. Tato výhoda končí při neobnovení pronájmu, kdy je nutné všechny programy odinstalovat.

Při přechodu M2S uskutečněném před vypršením Maintenance kontraktu zůstává tento kontrakt platný až do termínu jeho vypršení. Nové produkty a výhody vašeho Subscription pronájmu začnou platit den po tomto termínu.


4. Instalace síťové verze (Multi-user)

Změna licencování M2S – síťové verze (Multi-user)

  • Pokud budete nadále používat stávající produkt, stačí vygenerovat nový licenční soubor.
  • Pokud požadujete přejít na jiný produkt (nebo na jinou verzi), pak kromě nového licenčního souboru je nutné odinstalovat současný program a nainstalovat nový.

Přechod M2S

Více informací o samotném přechodu z Maintenance na Subscription najdete na stránce Onemodel a v materiálu Move to Subscription Guide (EN).Viz též novinky:

Žádost o informace - zvolte požadované položky a dejte nám kontakt na Vás
Nemáte povolený javascript - formulář nebude odeslán. Kontaktujte nás prosím e-mailem.
Pošlete mi informace o Autodesk M2S
Pošlete mi informace o firmě CAD Studio (kontakty)
Jméno: *
Firma: *
Obec, město:
E-mail: *
Telefon: *
Požadovaný typ informace:
(podrobnosti, předvedení...)
*
Souhlasím se zasíláním občasných informací firmy CAD Studio (viz soukromí)
Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí