CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop

Přechod na jeden model Autodesk Subscription

Přejděte se zvýhodněním na Autodesk Subscription - vyšší hodnota, jednoduché řešení
OneModel


Jen u CAD Studia: VIP služby a bonus nástroje CS+ i k pronajatým licencím

Související promo akce:

Správná cesta do budoucnosti

Jak jsme s předstihem upozorňovali, Autodesk celosvětově provádí změny týkající se plánu údržby (maintenance) softwarových produktů. Včasné oznámení umožňuje zákazníkům rozhodnout se včas pro nejvhodnější variantu budoucího licencování a garantovat jeho budoucí ceny. Se změnou souvisí - viz níže - speciální nabídka na přechod z plánů údržby na pronájem (subscription) platná do května 2020. Změny se týkají pouze zákazníků s trvalými licencemi s maintenance plánem údržby.

Končí vám termín maintenance? Zvolte správnou cestu do budoucnosti!

Věříme, že pronájem představuje optimální volbu, jak z nástrojů a technologií Autodesku získat maximum. Od základů mění způsob, jakým Autodesk poskytuje rozšířené možnosti a nové funkce prostřednictvím propojených služeb. Proto se Autodesk vydal v roce 2016 na cestu společnosti poskytující pouze pronájmy. Nadále bude investovat do nabídky pronájmů, aby zákazníkům mohl nabízet větší hodnotu díky následujícím výhodám:

Přístup
PŘÍSTUP
Kontrola
KONTROLA
Přehled
PŘEHLED
Nejnovější a nejlepší funkce produktu
Přístup k novým sadám pro odvětví
Nová a vylepšená podpora
Propojené cloudové služby
Jednodušší správa software
Snadná správa uživatelů
Aktualizace produktu
Přehled využití cloudových služeb
Plánování rozpočtu
 • Nejnovější funkce produktů – Získáte nepřetržitý přístup k inovacím od společnosti Autodesk, aktualizacím klíčových produktů, cloudovým službám pro produkty pro stolní počítače a dalším funkcím, a to v okamžiku, kdy budou k dispozici, bez jakýchkoli dalších nákladů.
 • Přístup k novým oborovým sadám – Oborové sady (kolekce) jsou k dispozici pouze v rámci pronájmů. Přechodem na sadu Collection dosáhnete značných úspor, pokud potřebujete dva nebo více softwarových produktů Autodesku.
 • Nová a vylepšená podpora – Využijte rychlejší odezvu a získejte pomoc prostřednictvím naplánovaného hovoru s odborníkem technické podpory CAD Studia nebo společnosti Autodesk.
 • Zjednodušená správa – Získejte přístup k nástrojům, které optimalizují nasazení a správu softwaru při standardizaci všech produktů Autodesk v rámci vašeho subscription.
 • Garantované ceny - Autodesk zveřejnil závazek vývoje cen M2S až do roku 2028. Víte tak, kolik vás bude vaše licence stát i v budoucnosti.

Co je CS+?

CS+ "CS+" (CAD Studio Plus) je rozšířená technická podpora - Helpdesk, plný přístup na CADforum.cz, plus doplňkové bonus utility, makra, šablony, implementační dokumenty, knihovny, styly a další materiály dodávané exkluzivně s CAD aplikacemi Autodesk od firmy CAD Studio s.r.o. Viz Bonusy CS+

Ke všem typům Subscription dodává firma CAD Studio bonus nástroje a služby podpory CS+, tak jako ke standardním trvalým CAD licencím s Maintenance plánem.

Více na Pronájmy - Autodesk Subscription


OneModel

Co a kdy se mění - zafixujte si ceny

V rámci další podpory plánů údržby došlo v květnu 2017 k 5% zvýšení cen za obnovení údržby (maintenance renewal), zvýšení o 10 % proběhlo v roce 2018 (7. květen) a o 20 % se cena zvýší v roce 2019 (7. květen). Kromě toho lze nyní plány údržby obnovit vždy pouze na jeden rok. Od roku 2021 se může cena maintenance opět zvýšit.

Zvyšování cen na trhu je vnímáno negativně, ale dochází k němu všude, i inflačními vlivy. Připomeňme si také nedávné výrazné (30%) snižování cen produktů Autodesku na podzim roku 2016 nebo v květnu 2017. Každopádně systém údržby trvalých licencí formou maintenance nijak nekončí, můžete jej nadále využívat i v následujících letech, pouze bude dražší než preferovaný systém pronájmů (subscription).

S těmito změnami souvisí speciální nabídka, tzv. "M2S". Chceme vám pomoci přejít na cestu k předplatnému formou pronájmu, cestu, která bere v potaz vaši věrnost a hodnotu vašich dosavadních investic. Od června 2017 si mohou zákazníci převést produkty z plánu údržby (maintenance) na pronájmy (subscription) s výraznou slevou. Zlevněná cena pronájmu je ve stejné výši jako cena obnovy údržby (maintenance) - tedy loňská cena plus 5 % (a představuje tak cca 60% slevu z ceny nového pronájmu). Tato zvýhodněná cena přechodu se zvýšila o 5 % v roce 2018 a o dalších 5 % se zvýší v roce 2019. Čím dříve tedy přejdete na pronájmy, tím méně vás to bude stát a tím více ušetříte ve srovnání s uživateli, kteří s přechodem čekají, nebo kteří se rozhodnou nadále využívat plán údržby. Po přechodu si také zajistíte stejnou slevu na dobu tří let (od okamžiku přechodu) a nadále tak po dobu obnovování získáte nižší ceny. Od roku 4 (a v dalších letech) pak můžete váš pronájem obnovovat za nadále zvýhodněné ceny (cca 15% nad dnešní cenou maintenance), tedy levněji než jsou standardní pronájmy. V rámci tohoto přechodu ("M2S", One Model) můžete přejít nejen na stejný produkt jako vlastníte, ale s dalším zvýhodněním i na odpovídající sadu Collection/Suite.

Od roku 4 budete nadále obnovovat za dnes známou, zvýhodněnou cenu

Závazek Autodesku - vývoj cen M2S subscription do roku 2028 (3 roky shodná cena a poté 5% maximální možné navýšení cen za dva roky):

Vývoj M2S cen do roku 2028

Roční platby za údržbu licencí se tím účetně změní z navyšování odepisované investice (CAPEX) na provozní náklady (OPEX).

Možná máte další otázky. Jedná se o velké změny a jsme plně připraveni vás jimi provést. Další podrobnosti najdete v dokumentu Nejčastější dotazy (PDF, česky). Pokud chcete probrat možnosti, které nejlépe vyhovují vašim technickým a obchodním požadavkům, obraťte se na CAD Studio, autorizovaného prodejce společnosti Autodesk. Ať se rozhodnete přejít na pronájmy nebo obnovit svůj plán údržby, můžete si být jisti, že vám budeme i nadále poskytovat špičkový software, služby a podporu. Připomínáme, že pro zákazníky již využívající subscription (pronájmy) se nic nemění.

Top 10 - co musíte vědět pro přechod na subscription
M2S
klikněte pro stažení PDF (680kB)

Jaké mám možnosti postupu

Výběr varianty je na vás - zvolte pro vás nejvhodnější postup pro přístup k nejnovějšímu návrhovému softwaru. Nejste dosud na tento přechod připraveni? Žádný problém - přejděte až příští rok nebo až přespříští. Přejít můžete až to bude pro vás nejvhodnější. Nebo nemusíte na Subscription přecházet vůbec a zůstat na programu Maintenance.

Možné typy přechodu:

Vlastním maintenance produktu:>Přejdu na subscription produktu:
Samostatný produkt řady LT>Stejný samostatný produkt LT nebo sada LT Suite
Samostatný produkt>Stejný samostatný produkt nebo oborová sada Collection
Oborová sada LT Suite>Oborová sada LT Suite
Oborová sada Design Suite>Oborová sada Collection
V trvání:>Přejdu na subscription v trvání:
Jakékoliv>1, 2 nebo 3 roky (volba platí trvale)
Typ licence:>Přejdu na subscription typu:
Jednouživatelská (SLM)>Jednouživatelské (SLM)
Víceuživatelská (NLM)>Víceuživatelské (NLM)

Cílová cena Collection nezávisí na původně vlastněném produktu

Varianty přechodu:

Ukončení maintenanceMůžete nadále využívat vaši trvalou licenci v postupně zastarávající verzi nebo zvolit jiný software. Přijdete ale o podporu, o nejnovější funkce a CAD formáty. Zároveň musíte odinstalovat předchozí verze, domácí licence, doplňkové aplikace a ztratíte přístup ke cloud službám Autodesku. V budoucnu je možné aktuální produkt zakoupit formou subscription za standardní nezvýhodněnou cenu.
Pokračování v maintenanceVaši trvalou licenci můžete nadále udržovat formou maintenance a čerpat plné výhody. Nelze ale přejít na sadu Collection a náklady na Maintenance se citelně zvýší.
Přechod z maintenance na subscription v roce 2017Získáte nejnovější verze (2018+), včetně plné podpory. Můžete ihned výhodně přejít na sadu Collection. Vaše náklady zůstanou 3 roky stejné a pak se zvýší jen o 15%.
Přechod z maintenance na subscription v roce 2018Ještě rok využijete Maintenance. Získáte nejnovější verze (2018+), včetně plné podpory. Za rok můžete výhodně přejít na sadu Collection. Vaše náklady budou po roce vyšší a poté zůstanou 3 roky stejné.
Přechod z maintenance na subscription v roce 2019Ještě 2 roky využijete Maintenance. Získáte nejnovější verze (2018+), včetně plné podpory. Za 2 roky můžete výhodně přejít na sadu Collection. Vaše náklady budou za rok i za dva postupě vyšší a poté zůstanou 3 roky stejné.

Rekapitulace - porovnání licencování

Základní body:

 • Přechod je možný (už od června 2017) a vždy jen ke dni obnovy vašeho Maintenance plánu (mínus až 90 dnů).
 • Přechod z Maintenance na Subscription zajišťuje po 3 roky stejnou cenu jako je dnešní Maintenance, takže platíte stejně (resp. méně) za pronájem jako za údržbu.
 • 3letý fix ceny přechodu M->S platí při volbě 1ročního i 3letého Subscription (3letý chrání navíc i před výkyvy kurzu Kč). Volba délky kontraktu platí i pro budoucí obnovování.
 • Po třech letech se tento "Subscription pro přecházející" zdraží o cca 15% a zůstane i nadále na této zvýhodněné ceně (oproti běžnému Subscription) dokud bude licence pravidelně obnovována.
 • Je velice výhodné přejít v rámci akce z jednotlivého produktu na sadu Collection nebo LT Suite (za výrazně zvýhodněnou cenu maintenance k Design Suite Premium). Přechod lze uskutečnit pouze jednorázově.
 • Lze nadále využívat starší verze těch produktů, které jsou součástí nově získaného subscription.
 • Termín subscription začíná běžet po skončení (vypršení) stávajícího maintenance kontraktu.
 • Zvýhodněný přechod na Subscription můžete provést v roce 2017, 2018 nebo 2019, ale není povinný, Maintenance funguje i nadále.

Včasným přechodem si zajistíte nejlepší (a fixní) cenu na období 3 roků


Příklad kalkulace - AutoCAD
RokZůstanu na MaintenancePřejdu na Subscription
2017760€/rok 760€/rokCena fixovaná až na 3 roky
2018835€/rok 760€/rok
20191000€/rok 760€/rok
20201000€-1200€/rokMožné zvýšení ceny o 0-20%870€/rokOd roku 4 přejdou všichni migrující M2S zákazníci na finální trvale zvýhodněné ceny subscription o cca 15% vyšší než původní maintenance
20211000€-1200€/rok870€/rokMůže podléhat standardním neplánovaným úpravám cen, zákazníci si mohou zafixovat cenu pomocí 3letého subscription
 4595€-4995€4020€

Uvedeny orientační ceníkové ceny - kontaktuje CAD Studio pro konkrétní nabídku


Ekonomické srovnání celkových nákladů na vlastnictví licence - trvalé licence Maintenance plánem vs. nákladů na Subscription pronájem téže licence - vyberte si, co je pro vaši firmu výhodnější (červeně = zvýhodněný přechod na Subscription):

Celkové náklady vlastnictví (Product Design)

Tentýž graf vyjádřený v podobě porovnání ročních nákladů (červeně = zvýhodněný přechod na Subscription):

Roční náklady vlastnictví (Product Design)

Roční a úhrnné úspory při uskutečnění přechodu na Subscription v roce 2017, v roce 2018 a v roce 2019 (příklad: AutoCAD):

M2S-2017 M2S-2018 M2S-2019

Grafy vyjadřují ceny a podmínky známé k červnu 2017.

Jak se mění trh licencování software (blog)

Postupy přechodu Move to Subscription Guide (EN; především krok "Complete the switch")

Viz Postup instalace licence po přechodu M2SCeny a další informace


Ceny Autodesk pronájmů

Aktuální ceny pronájmů licencí Autodesk produktů - Autodesk Subscription - najdete v CAD eShopu - KOUPIT nebo kontaktujte CAD StudioViz též novinky:

Žádost o informace - zvolte požadované položky a dejte nám kontakt na Vás
Nemáte povolený javascript - formulář nebude odeslán. Kontaktujte nás prosím e-mailem.
Pošlete mi informace o Autodesk M2S
Pošlete mi informace o firmě CAD Studio (kontakty)
Jméno: *
Firma: *
Obec, město:
E-mail: *
Telefon: *
Požadovaný typ informace:
(podrobnosti, předvedení...)
*
Souhlasím se zasíláním občasných informací firmy CAD Studio (viz soukromí)
Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2020 CAD Studio s.r.o. | kontakt | webmaster | ochrana soukromí