CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky English Deutsch
CAD eShop
Dle oboru: CADMFGAECMMGISHW RSS kanál
Události a novinky (archiv)
29.5.2018
MFG
Autor: Martin Krupicka
[1156x]

Nové bonus nástroje HSM Tools, Fusion Tools a Inventor Tools

TitObr

Vedle desítek individuálních bonus aplikací získávají zákazníci firmy CAD Studio tradičně i kompletní sady nadstavbových nástrojů pro daný produkt Autodesku. Tyto nástroje vyvíjené CAD Studiem - často právě dle konkrétních požadavků českých a slovenských zákazníků - tak představují bezplatný "akcelerátor" CAD, BIM, GIS či PDM funkcí. Běžné návrhové postupy lze pomocí nich dokončit rychleji, efektivněji a s omezením chyb.

Tyto sady "Tools" jsou součástí rozšířené podpory "CS+" a jsou k dispozici v podobě aplikací "LT Extension" (pro AutoCAD LT), "X-Tools" (pro Inventor Porfesional), "Revit Tools" (pro Revit), "Civil Tools" (pro Civil 3D), "Plant Tools" (pro AutoCAD Plant 3D) a "Vault Tools" (pro Vault Professional).

K nim se nyní připojují zcela nové CAM nástroje "HSM Tools" (pro Inventor HSM) a strojařské nástroje "F-Tools" (pro stále populárnější Fusion 360). Zároveň byla uvolněna nová verze X-Tools.


HSM Tools

HSM Tools HSM Tools rozšiřují funkce CAD/CAM aplikace Autodesk Inventor HSM nebo Inventoru s nadstavbou HSM Express. Do prostředí HSM doplňujé sérii maker pro zefektivnění práce v Inventoru HSM. Pro zákazníky CAD Studia je k dispozici zdarma jako součást dodávky Inventoru a sady Collection. Aplikace je určená pro 64bitové verze Inventoru 2015, 2016, 2017, 2018 a 2019.

V jednotlivých ribbon panelech najdete funkce pro dráhy nástrojů, jako poznámky nebo generování seřizovacího listu:

HSM - list

Můžete rychle přepínat mezi CAD a CAM modelem a různými typy zobrazení. Do nastavení obrábění můžete propisovat číslo nebo jméno budoucího programu – NC Kódu:

HSM - nastavení

Lze přednastavovat úložiště NC kódů a obráběcích strategií. K dispozici jsou i další funkce. Viz přehled na stránce HSM Tools.

Ukázka použití:
F-Tools (Fusion Tools)

F-Tools Nová nadstavba F-Tools rozšiřuje funkce CAD/CAM/CAE aplikace Autodesk Fusion 360 ve verzi pro Windows. Instaluje se automatickým instalátorem. Ten si při prvním spuštění vyžádá potvrzení bezplatné licence. Do prostředí Fusion 360 doplňuje sérii maker zefektivnění práce ve Fusion 360. Do pracovních prostředí Fusion 360 přidává dva panely - CS F-TOOLS a CS HELPDESK:

F-Tools

Jednotlivým objektům 3D modelu můžete přidávat a ukládat uživatelsky konfigurovatelné vlastnosti:

F-Tools

K dispozici máte nové funkce pro úpravu geometrie a můžete převádět stovky typů fyzikálních jednotek. Helpdesk funkce zjednodušují komunikaci s poskytovatelem technické podpory. Viz přehled na stránce F-Tools.

Ukázka použití:
X-Tools (Inventor Tools) V2.7

X-Tools X-Tools v nové verzi 2.7 přinášejí kompatibilitu s Inventorem 2019 a další novinky. Obsahují standardně i veškeré funkce předchozích verzí, jako automatické iVlastnosti, automatizační funkce, rozšíření generátoru rámových konstrukcí, kusovníků, atd.

Dialog "O aplikaci" nyní zobrazuje informace o vypršení platnosti časově omezené licence:

Expirace

Lze provádět hromadnou aktivaci licencí, což zjednodušuje instalace X-Tools ve firemních sítích. Licenci lze načítat ze souboru C:\Users\USERNAME\AppData\Local\CAD Studio a.s\X-Tools\lic.txt.

V ribbonu Helpdesk je nově k dispozici nástroj pro automatické stažení aplikace pro vzdálenou správu TeamViewerQS a její spuštění přímo z prostředí Inventoru:

HD

Byly rovněž doplněny další příklady pro automatizaci pomocí pravidel iLogic. Viz přehled na stránce X-Tools.
Všechny bonus aplikace lze stáhnout ze stránky Download a jejich aktivaci provést pomocí funkce "Získat licence bonus aplikací" na stránkách Helpdesku nebo nákupem na CAD eShopu.

[MFG]
Viz též:
CAD Studio s.r.o.

Firma CAD Studio s.r.o. je autorizovaný dealer Autodesk (již 24x po sobě oceněna jako největší dealer Autodesku v ČR a SR: 1994-2018), Autodesk Partner, Autodesk Training Center a Autodesk Developer s více než 28letými zkušenostmi a týmem 100 specialistů. Proč nakupovat právě u firmy CAD Studio?

CAD Studio dodává kompletní řešení - software, hardware, školení, služby - pro CAD/CAM, BIM, GIS/FM, PDM a multimédia, založená na technologiích firmy Autodesk (digitální prototypy, BIM, AutoCAD, Inventor, Revit, Civil 3D, Fusion 360, 3ds Max, Vault, Plant, Simulation, cloud...) a aplikační nadstavby pro konkrétní profese (i vlastní vývoj).

Kontakt

PRAHA - Líbalova 1/2348, 149 00 Praha 4, tel: 910 970 111
BRNO - Sochorova 23, 616 00 Brno, tel: 910 970 111
OSTRAVA - Hornopolní 34, 702 00 Ostrava, tel: 910 970 111
Č.BUDĚJOVICE - Pražská tř. 16, 370 04 České Budějovice, tel: 910 970 111
PARDUBICE - Rokycanova 2730, 530 02 Pardubice, tel: 910 970 111
PLZEŇ - Teslova 3, 301 00 Plzeň, tel: 910 970 111
SLOVENSKO (Bratislava + Žilina + Košice) - tel. 2 6381 3628


Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2019 CAD Studio s.r.o. | kontakt | webmaster | ochrana soukromí