CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop
NOVOU FIREMNÍ PREZENTACI NAJDETE NA www.arkance-systems.cz
Dle oboru: CADMFGAECMMGISHW RSS kanál
Události a novinky (archiv)
5.10.2009
CAD
[20356x]

Nejdůležitější novinky Autodesk SoftImage 2010

Tento článek archivu může obsahovat zastaralé informace - je již více (15) roků starý !
Softimage 2010

Nejdůležitější důvody ke koupi produktu Softimage 2010

Výkonný 3D animační software

Program Autodesk Softimage 2010 nabízí širokou paletu 3D modelovacích, animačních, renderovacích a kompozičních nástrojů postavených na flexibilní a výkonné softwarové architektuře. Softimage 2010 je elegantní, moderní řešení pro tvorbu sofistikovaných vizuálních efektů obsahující řadu unikátních technologií, například systém Interactive Creative Environment (ICE), pokročilé funkce pro nelineární tvorbu a mixáž animací, možnost nedestruktivní práce, jádro Softimage GigaCore pro paralelizaci výpočtů a sadu nástrojů Softimage Face Robot pro rigování a animaci obličejů.

Systém Interactive Creative Environment (ICE)

ICE je výkonná platforma pro tvorbu nástrojů a vizuálních efektů bez nutnosti napsat byť jen řádku kódu. ICE disponuje přizpůsobitelným, intuitivním rozhraním pro vizuální programování navrženým ke zvýšení kreativity a efektivity uživatelů, k usnadnění realizace jejich nápadů. ICE je postaveno na výkonné, paralelní výpočetní architektuře, která plnou měrou využívá moderní vícejádrové pracovní stanice a poskytuje tak uživatelům podstatně více výkonu. ICE efekty mohou být navíc vyexportovány do programu Autodesk Maya pro snazší tvorbu komplexních simulací.

GigaCore architektura

Softimage GigaCore je novou generací výpočetní architektury pohánějící aplikaci Softimage. Je schopna renderovat Subdivision Surface objekty s miliardami polygonů, je značně optimalizovaná pro víceprocesorové systémy a využívá nejnovějších 64bitových CPU – díky ní mohou uživatelé manipulovat s extrémně komplexními modely a scénami složenými z milionů polygonů a tisíců animovaných objektů. Architektura GigaCore III obsažená v Softimage 2010 přináší další zvýšení výkonu, především v případě nahrávání a ukládání extrémně komplexních scén a složitých objektů.

Kompletní sada nástrojů Face Robot

Softimage 2010 obsahuje kompletní sadu profesionálních nástrojů Face Robot specificky navržených pro rychlou a snadnou výrobu velkého množství animací 3D obličejů. Face Robot umožní herním a postprodukčním studiím produkovat realistické obličejové animace v extrémně krátkých termínech a exportovat je do programu Maya. To přispěje k usnadnění tvorby věrohodných, virtuálních herců. Díky produktu Face Robot se mohou animátoři více soustředit na kvalitu hereckých výkonů, na emoce a výraz.

Nedestruktivní práce

Kreativita je především o experimentování: o snadné realizaci nápadů, o možnosti provádění rychlých změn a jednoduché eliminaci nápadů, které se neosvědčily. A zde přichází ke slovu Softimage: Veškeré ve scéně prováděné změny jsou zcela nedestruktivní. Můžete modifikovat libovolnou část objektu kdykoliv během jeho tvorby bez obav, že model nenávratně zničíte a budete nuceni začít znovu. U animovaných postav lze například modifikovat geometrii, měnit textury či dokonce upravovat stávající rig bez nutnosti restrukturalizovat kostru, váhy kostí nebo animace založené na pózách. Můžete snadno přepojovat animační data na jiné rigy nebo přenášet vlastnosti povrchů z jedné postavy na druhou. Integrovaný kreslící a kompoziční systém dále doplňuje možnosti nedestruktivní práce v oblastech tvorby textur a finálních obrazových kompozic.

Nelineární animace a mixáž

Softimage disponuje množstvím funkcí pro nelineární animaci: interaktivní časovou osou pro editaci animací a jejich přehrávání a animačním mixérem pro rychlou a snadnou výrobu složitých animací. Můžete mixovat a vrstvit animační sekvence, videa, omezovače i matematické výrazy, animační pózy a textury nebo vytvářet knihovny animací. Můžete vytvořit bezproblémový přechod animace chůze v běh či provázat animaci jedné postavy s jinou – pomocí několika kliknutí myší. Animační mixér vám poskytuje více kontroly a tím i zvyšuje kvalitu a produktivitu vaší práce.

V praxi prověřené řešení

Rostoucí konkurence, stále se zkracující termíny a vyšší nároky publika na kvalitu nutí umělce odvádět podstatně více kreativní práce než kdykoliv předtím. Softimage maximalizuje produktivitu prostřednictvím pokročilých nástrojů pro správu scén, nedestruktivní práci, užší spolupráci uživatelů a automatizaci často opakovaných pracovních úkonů pomocí skriptovacího jazyka Python. V důsledku toho je aplikace Softimage jedním z předních 3D řešení v oblasti zábavní tvorby. O tom svědčí i její obliba mezi filmovými a televizními postprodukčními studii a herními vývojáři.

Interoperabilita

Ať už je Softimage nasazen v prostředí velkých studií s několika pobočkami rozesetými po celém světě, či používán jediným uživatelem pracujícím ze svého domova, málokdy stojí při plnění daného úkolu osamocen. Softimage 2010 zvyšuje interoperabilitu mezi použitými programy – ať už jde o přenos modelů ze software Autodesk Mudbox, import vyčištěných Motion Capture dat z aplikace Autodesk MotionBuilder či nahrání souborů z programů Autodesk 3ds Max nebo Maya – prostřednictvím technologií Autodesk Crosswalk a Autodesk FBX pro výměnu 3D dat. S verzí 2010 byl také umožněn export ICE efektů a Face Robot modelů do programu Autodesk Maya pro více volnosti při realizaci komplexních simulací a tvorbě věrohodných virtuálních herců. Softimage rovněž nabízí vývojářské nástroje (SDK) sloužící k usnadnění integrace programu do výrobních řetězců studií.

Rozšiřitelnost

Softimage je komplexním 3D nástrojem. Přesto nabízí všem studiím, která by jej ráda začlenila do svých výrobních celků či implementovala zcela nové, specializované funkce a mnoho cest k modifikaci: skriptování v jazyce Python, podporu programovacích jazyků .NET, prostředí Tools Development Environment pro vývoj a správu nových nástrojů a samozřejmě rozsáhlé, pečlivě zdokumentované C++ aplikační rozhraní (API).

Podpora a předplatné

S cenově dostupným ročním předplatným Autodesk Subscription s Gold podporou mohou zákazníci lépe plánovat rozpočet, jsou oprávněni ke stahování nových verzí a rozšíření aplikace Softimage (po celou dobu platnosti předplatného) a navíc získají přístup k profesionální technické podpoře prostřednictvím telefonu nebo Internetu. Členové Subscription programu mohou také využít množství on-line nástrojů k oznamování chyb v programu, ke správě svých licencí a k přístupu do informačních databází či k výukovým materiálům.

Pro další informace kontaktujte firmu XANADU

[CAD]
Viz též:
CAD Studio s.r.o. (součást Arkance Systems)

Firma CAD Studio s.r.o. je autorizovaný dealer Autodesk (již 26x po sobě oceněna jako největší dealer Autodesku v ČR a SR: 1994-2020), Autodesk Platinum Partner, Autodesk Training Center a Autodesk Developer s více než 30letými zkušenostmi a týmem 130 specialistů. Proč nakupovat právě u firmy CAD Studio?

CAD Studio dodává kompletní řešení - software, hardware, školení, služby - pro CAD/CAM, BIM, GIS/FM, PDM a multimédia, založená na technologiích firmy Autodesk (digitální prototypy, BIM, AutoCAD, Inventor, Revit, Civil 3D, Fusion 360, 3ds Max, Vault, Plant, Simulation, cloud...) a aplikační nadstavby pro konkrétní profese (i vlastní vývoj). CAD Studio je členem evropské skupiny ARKANCE.

Kontakt

PRAHA - Líbalova 1/2348, 149 00 Praha 4, tel: +420 910 970 111
BRNO - Sochorova 23, 616 00 Brno, tel: +420 910 970 111
OSTRAVA - Hornopolní 34, 702 00 Ostrava, tel: +420 910 970 111
Č.BUDĚJOVICE - Pražská tř. 16, 370 04 České Budějovice, tel: +420 910 970 111
PARDUBICE - Rokycanova 2730, 530 02 Pardubice, tel: +420 910 970 111
PLZEŇ - Teslova 3, 301 00 Plzeň, tel: +420 910 970 111
SLOVENSKO (Bratislava + Žilina) - tel. +421 2 6381 3628
MAĎARSKO (Budapešť: Varinex-CAD Studio) - tel. +36 1 273 3400
FRANCIE, BELGIE, NIZOZEMSKO, POLSKO, FINSKO, LITVA (Arkance Systems)


Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí