CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop
NOVOU FIREMNÍ PREZENTACI NAJDETE NA www.arkance-systems.cz
Dle oboru: CADMFGAECMMGISHW RSS kanál
Události a novinky (archiv)
2.2.2012
MFG
[13513x]

VTL Blansko - svislé soustruhy vytvářené v Autodesk Product Design Suite

Tento článek archivu může obsahovat zastaralé informace - je již více (12) roků starý !

Náš zákazník, společnost VTL Blansko, a.s., úspěšně uvádí na trh novou řadu svislých soustruhů vytvářených pomocí řešení Autodesk pro tvorbu digitálních prototypů. Platforma Autodesk Product Design Suite šetří čas a peníze i díky fotorealistické vizualizaci digitálních prototypů v prostředí Autodesk Showcase.

Soustruh VTL

VTL Blansko, výrobce těžkých svislých soustruhů, úspěšně využívá sady Autodesk Product Design Suite při vývoji zcela nové produktové řady v rekordně krátkém čase. Společnost úspěšně implementovala koncept digitálního prototypování od vytvoření úvodních skic, přes koncepční objemový návrh a jeho vizualizaci až po tvorbu výrobní a servisní dokumentace s pomocí produktů Autodesk Inventor, AutoCAD Mechanical, Autodesk Showcase a Autodesk Vault.

Urychlení vývoje nové produktové řady bylo pro firmu důležité zvláště proto, že firma vznikla prakticky na zelené louce. Díky využití konceptu digitálního prototypování se podařilo během pouhých 15 měsíců vytvořit kompletně první z nové řady strojů se zajímavými výkonovými parametry, konstrukcí a vysokou tuhostí stroje, která je pro přesnost obrábění klíčová. Využití konceptu digitálního prototypování umožnilo navíc vyvinout stroj, který je vysoce univerzální a jednoduše modifikovatelný.

„Pakliže se chceme jako firma odlišit, musíme našim zákazníkům nabídnout kromě splnění požadovaných technických parametrů a přijatelné ceny také líbivý design stroje jako celku, který optimálně kombinuje jeho užitné vlastnosti s vysokým komfortem a ergonomií jeho obsluhy a vhodně zapadá do stávajícího strojního vybavení našich zákazníků,“ říká František Hasoň, ředitel VTL Blansko, a.s. „To, že jsme vsadili na řešení Autodesk Product Design Suite se ukazuje jako zvláště výhodné v okamžiku, kdy naši obchodníci dokáží přesvědčit naše zákazníky díky špičkovým vizualizacím našich strojů ve fotorealistické kvalitě, která umožňují např. věrně zobrazit naše stroje přímo v jejich výrobní hale. Tímto způsobem jsme schopni našim zákazníkům zprostředkovat vysoce reálnou představu o stroji ještě před započetím jeho výroby, čímž pochopitelně získáváme obrovskou konkurenční výhodu.“

Obráběcí stroj tvoří složitý funkční celek a při jeho stavbě se zpravidla používají standardizované díly. Nástroj Autodesk Showcase umožňuje obchodním zástupcům firmy VTL Blansko, a.s. ukázat ve fotorealistické kvalitě stroj jako celek pro nalezení optimálního designu a barevného provedení stroje. Zákazníkům tak nabízí možnost náhledu na stroj tak, jak bude ve skutečnosti po dokončení montáže vypadat, přičemž je možné zákazníkům prezentovat například nejrůznější kombinace umístění ovládacích prvků stroje, jeho příslušenství, provedení krytování a celkového barevného řešení atd. Vysoká věrnost vizualizací je navíc podpořena stínováním stroje, prosvětlením z oken tovární haly, odlesky kovových součástí či díly propracovanými až do detailů šroubků.

„Menší obráběcí stroje lze v určitém smyslu chápat jako spotřební předměty, což rozhodně neplatí pro obráběcí centra za několik miliónů korun. Nicméně v obou případech je důležité, že obal prodává, protože vedle výkonových parametrů stroje je to jeho celkový design, co přímo ovlivňuje úspěšnost nového stroje ve vysoce konkurenčním prostředí,“ řekl Martin Peňáz, manažer strojírenských řešení ve společnosti Autodesk. „A toto platí nejen pro výrobce obráběcích strojů, ale také v případě výrobců jakéhokoliv strojního vybavení, kde rychlost uvedení nového stroje na trh a jeho cena přímo ovlivňuje úspěšnost jeho prodeje.“

Již nyní registruje firma mezi zájemci o nový stroj zákazníky z celého světa, včetně západní Evropy, Asie ale i z České republiky či Slovenska. Jedná se zejména o firmy z odvětví energetiky, důlní techniky nebo leteckého průmyslu atd., které na těchto strojích obrábějí například díly do parních turbín, razících štítů do tunelů, větrných elektráren apod.

Vedle sady Product Design Suite nasadila společnost CAD Studio a.s., autorizovaný dodavatel řešení Autodesk, ve VTL Blansko, a.s. také řešení Autodesk Vault pro správu dat, jehož největším přínosem je eliminace chybovosti a zrychlení cyklu vývoje výrobku v rámci celého konstrukčního týmu.

Viz též reference

[MFG]
Viz též:
CAD Studio s.r.o. (součást Arkance Systems)

Firma CAD Studio s.r.o. je autorizovaný dealer Autodesk (již 26x po sobě oceněna jako největší dealer Autodesku v ČR a SR: 1994-2020), Autodesk Platinum Partner, Autodesk Training Center a Autodesk Developer s více než 30letými zkušenostmi a týmem 130 specialistů. Proč nakupovat právě u firmy CAD Studio?

CAD Studio dodává kompletní řešení - software, hardware, školení, služby - pro CAD/CAM, BIM, GIS/FM, PDM a multimédia, založená na technologiích firmy Autodesk (digitální prototypy, BIM, AutoCAD, Inventor, Revit, Civil 3D, Fusion 360, 3ds Max, Vault, Plant, Simulation, cloud...) a aplikační nadstavby pro konkrétní profese (i vlastní vývoj). CAD Studio je členem evropské skupiny ARKANCE.

Kontakt

PRAHA - Líbalova 1/2348, 149 00 Praha 4, tel: +420 910 970 111
BRNO - Sochorova 23, 616 00 Brno, tel: +420 910 970 111
OSTRAVA - Hornopolní 34, 702 00 Ostrava, tel: +420 910 970 111
Č.BUDĚJOVICE - Pražská tř. 16, 370 04 České Budějovice, tel: +420 910 970 111
PARDUBICE - Rokycanova 2730, 530 02 Pardubice, tel: +420 910 970 111
PLZEŇ - Teslova 3, 301 00 Plzeň, tel: +420 910 970 111
SLOVENSKO (Bratislava + Žilina) - tel. +421 2 6381 3628
MAĎARSKO (Budapešť: Varinex-CAD Studio) - tel. +36 1 273 3400
FRANCIE, BELGIE, NIZOZEMSKO, POLSKO, FINSKO, LITVA (Arkance Systems)


Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí