CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop
Dle oboru: CADMFGAECMMGISHW RSS kanál
Události a novinky (archiv)
20.9.2019
CAD
Autor: Vladimir Michl
[1562x]

Úspěšná konference CADfórum 2019 s řadou novinek - děkujeme za účast

TitObr

Tradice zavazuje. V případě konference CADfórum jde o tradici dlouhou již 16 let. I proto jsme rádi, že letošní 16. ročník tohoto setkání CAD/CAM a BIM profesionálů opět překročil úspěchy ročníků předešlých. Celkem se letos do Brna sjelo z celého Česka a Slovenska rekordních 460 zájemců o novinky a zkušenosti z oborů strojírenské konstrukce, NC výroby a 3D tisku, správy technických dokumentů, stavební projekce, vizualizací a BIM.

První den této dvoudenní konference pořádané společností CAD Studio, za podpory řady oborových partnerů, byl zaměřený na strojírenství a výrobní průmysl (CAD/CAM/PDM), druhý den pak tradičně na stavebnictví, architekturu a BIM technologie. Pod heslem "Automatizace navrhování" představila tato akce nové návrhové technologie a především zacílila na výměnu praktických zkušeností uživatelů aplikací a řešení v těchto oblastech.

V úvodní přednášce strojírenské části představil Martin Peňáz, zástupce společnosti Autodesk, projekt "Budoucnost české výroby" a hlavní aspekty digitalizace výroby. Ve stavařské části konference pan Zdeněk Zajíček, prezident ICT UNIE, představil konkrétní plány státní správy v oblasti digitalizace stavebního řízení. Firma CAD Studio zde rovněž oznámila novou akvizici.

Další přednášející - uživatelé z profesionální praxe - se podělili o své zkušenosti s nasazením a využíváním návrhových technologií a s propojením CAD, CAM a PDM nástrojů s dalšími firemními procesy ve svých společnostech. V odpoledních workshopech mohli účastníci shlédnout přínosy moderních technologií generativního navrhování, osahat si CAM aplikace PowerMill a FeatureCAM či český Fusion 360, seznámit se s PLM aplikací Autodesk Fusion Lifecycle, zjistit nové možnosti propojení modelů terénu mezi aplikacemi Autodesk Revit a Civil 3D, poznat možnosti rozpočtování přímo v Revitu, nebo získat praktické rady k přípravě 3D prezentací ve VR. Pod pokličku chystaných novinek umožnili nahlédnout programátoři z děčínské vývojové kanceláře Autodesku.

CF2019 CF2019

Odborné diskuse k jednotlivým přednáškám, paralelně probíhající workshopy i populární závěrečný "kulatý stůl" potvrdily trvalý zájem účastníků o výměnu reálných zkušeností i o technologické novinky ze světa CAx a BIM software. Návštěvníci si mohli vyzkoušet nejnovější počítače a pracovní stanice společností DELL a HP, vidět při práci 3D tiskárnu TriLab, osahat si propojení BIM modelů s GIS/FM aplikací, vyzkoušet si 3D myši nebo virtuální realitu CAD a BIM modelů s různými typy 3D brýlí a s VR aplikacemi Lumion, Enscape a HP.

Gratulujeme rovněž vylosovaným výhercům, kteří si z CADfóra odvezli kromě inspirace i některou z hodnotných cen, např. 3D tiskárnu TriLab DeltiQ, elektrokoloběžku Xiaomi, hodinky Garmin nebo 3D myši.

Děkujeme všem partnerům konference a přednášejícím za podporu a především děkujeme všem návštěvníkům za jejich aktivní účast na této akci. Pro všechny účastníky konference nyní připravujeme archiv prezentací ke stažení a přístup k rozsáhlé fotogalerii. Obojí naleznou na stránkách konference.cadforum.cz .

Další novinky můžete sledovat také prostřednictvím sociálních sítí - na kanálech CAD Studia na Facebooku, Twitteru, YouTube, LinkedIn.

Jsme rádi, že jsme se takto mohli osobně setkat s uživateli z praxe a přispět k lepšímu využívání CAD a BIM technologií v českých a slovenských firmách. Děkujeme za vaši účast a těšíme se na viděnou na dalších ročnících konference CADfórum či jiných akcích společnosti CAD Studio.

[CAD]
Viz též:
CAD Studio s.r.o. (součást Arkance Systems)

Firma CAD Studio s.r.o. je autorizovaný dealer Autodesk (již 25x po sobě oceněna jako největší dealer Autodesku v ČR a SR: 1994-2019), Autodesk Platinum Partner, Autodesk Training Center a Autodesk Developer s více než 29letými zkušenostmi a týmem 125 specialistů. Proč nakupovat právě u firmy CAD Studio?

CAD Studio dodává kompletní řešení - software, hardware, školení, služby - pro CAD/CAM, BIM, GIS/FM, PDM a multimédia, založená na technologiích firmy Autodesk (digitální prototypy, BIM, AutoCAD, Inventor, Revit, Civil 3D, Fusion 360, 3ds Max, Vault, Plant, Simulation, cloud...) a aplikační nadstavby pro konkrétní profese (i vlastní vývoj). CAD Studio je členem evropské skupiny ARKANCE.

Kontakt

PRAHA - Líbalova 1/2348, 149 00 Praha 4, tel: +420 910 970 111
BRNO - Sochorova 23, 616 00 Brno, tel: +420 910 970 111
OSTRAVA - Hornopolní 34, 702 00 Ostrava, tel: +420 910 970 111
Č.BUDĚJOVICE - Pražská tř. 16, 370 04 České Budějovice, tel: +420 910 970 111
PARDUBICE - Rokycanova 2730, 530 02 Pardubice, tel: +420 910 970 111
PLZEŇ - Teslova 3, 301 00 Plzeň, tel: +420 910 970 111
SLOVENSKO (Bratislava + Žilina) - tel. +421 2 6381 3628
MAĎARSKO (Budapešť: Varinex-CAD Studio) - tel. +36 1 273 3400
FRANCIE, BELGIE, NIZOZEMSKO, POLSKO, FINSKO (Arkance Systems)


Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí