CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop
NOVOU FIREMNÍ PREZENTACI NAJDETE NA www.arkance-systems.cz
pit

pit-CAD Vzduchotechnika

CAD software pro AutoCAD, Architecture a MEP - projektování TZB profesí


Všeobecně


PIT-CAD je osvědčený modulární CAD systém pro projektování TZB profesí. Moduly pit-CAD jsou rozšířením základní CAD platformy AutoCAD o příkazy, které usnadňují vytváření projektů TZB a základních stavebních dispozic. Program obsahuje kromě základních příkazů z menu AutoCADu i samostatný modul pro vytváření stavebních dispozic.

pit-CAD nabízí efektivní podporu projektování TZB v AutoCADu. Používaný formát DWG zajišťuje maximální kompatibilitu s dokumenty ostatních účastníků projekčních etap.

Viz pit-CAD

pit-CAD Vzduchotechnika


Pit - Vzduchotechnika Modul pro projektování vzduchotechniky ve 2D nebo 3D nebo současném 2D/3D zobrazení. pit podporuje projekci v režimu funkčního schématu nebo dispozičního řešení vzduchotechnických zařízení. Rozměry i technická data jsou zadávána ručně z klávesnice nebo přímo z výrobkových souborů. Identifikace zařízení a poziční čísla prvků umožňují generování kusovníkových souborů. Soubory lze dále zpracovávat v Excelu nebo navázat na externí výpočtové programy.

2D/3D potrubí

pit zjednodušuje kreslení a vyhodnocování prvků projektovaného zařízení vzduchotechniky. Lze kreslit čtyřhranné, kruhové nebo flex potrubí. Potrubní části je možné editovat ve všech parametrech. Ze zobrazení 2D můžete vytvořit 3D a naopak. Změny provedené ve 2D se automaticky provedou i ve 3D a naopak. Snadné vytváření řezů, pohledů a perspektivy. Pokud nejsou k dispozici 3D výkresy stavební dispozice, pit nabízí velmi výkonné a jednoduché nástroje na jejich vytvoření. Pomocí speciálních úchopových a rozpoznávacích funkcí lze ve výkrese velmi snadno umístit prvky vzduchotechniky. Potrubní části se navazují na výrobkové specifikace, které si uživatel může sám doplňovat.

2D/3D tvarovky a elementy

Tvarovky potrubních systémů jsou vybírány dle názvu nebo zobrazení. pit umožňuje jejich umístění jako propojení existujících potrubí nebo vložení na jiné určené místo. Každá tvarovka má nastavitelné parametry. Tvarovky je možné vytvářet v režimech 2D, 3D a 2D/3D.

2D/3D objekty

Rozsáhlá knihovna objektů klimatizačních jednotek a koncovek. Z jednotlivých objektů lze vytvářet sestavy, které jsou umístěny do potrubí nebo na jiné určené místo ve výkrese. Objekty lze definovat v rozměrových i technických parametrech ručně nebo s použitím výrobkových souborů. Výběr objektů se provádí v dialogovém okně podle názvu nebo grafického znázornění. Pro rychlejší výběr jsou seřazeny podle druhů (např. klapky, tlumiče, ohřívače, atd.). Objekty je možné zobrazit ve 2D i 3D.

Šrafování

2D potrubní prvky nebo jejich úseky lze variabilně zvýraznit pomocí speciální funkce.

Poziční značky, kusovníky

Každý prvek je identifikován podle technologického účelu, typu potrubí, typu vedeného media a má přiřazen jednoznačný název. V rámci jednoho zařízení lze ručně nebo automaticky přiřadit poziční označení. Poziční identifikace je asociativně svázána s prvkem a volitelně zobrazena. Umožňuje vyhodnocení v souborech zpracovatelných v Excelu nebo ve výpočtových programech. Existuje možnost propojení s programy pro výrobu (např. až po řezné plány).

Izolace

K potrubím a objektům může být přiřazena izolace. Vybraný druh izolace je připojen k potrubnímu úseku. Je zobrazen ve 2D nebo 3D.

Skupiny

Často používanou sestavu objektů nebo ucelenou výkresovou skupinu lze uložit jako trvalou součást knihoven. Tyto sestavy urychlují práci a přizpůsobují program uživateli.

Funkční schéma

Režim „Schéma“ slouží k sestavení funkčního zapojení projektovaného systému. Má k dispozici příkazy pro kreslení různých druhů potrubí, vytváření sestav. Potrubí i jednotky jsou pit funkcemi popisovány.

Uživatelské přizpůsobení

pit je otevřený systém. Potrubím nebo skupinám symbolů jsou přiřazeny vlastnosti podle hladin. Uživatel může tato přednastavení upravovat dle svých zvyklostí. Knihovny symbolů i objektů lze doplňovat o vlastní prvky a tak přizpůsobit funkce podnikovým standardům a zvyklostem.

Vyhodnocovací programy

Součástí dodávky pit jsou programy v Excelu, které umožňují vyhodnocení kusovníků pro potrubní systémy.


Ceny PITuŽádost o informace - zvolte požadované položky a dejte nám kontakt na Vás
Nemáte povolený javascript - formulář nebude odeslán. Kontaktujte nás prosím e-mailem.
Pošlete mi informace o pit-CAD-Vzduchotechnika
Pošlete mi informace o firmě CAD Studio (kontakty)
Jméno: *
Firma: *
Obec, město:
E-mail: *
Telefon: *
Požadovaný typ informace:
(podrobnosti, předvedení...)
*
Souhlasím se zasíláním občasných informací firmy CAD Studio (viz soukromí)
Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí