CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop
NOVOU FIREMNÍ PREZENTACI NAJDETE NA www.arkance-systems.cz
pit

pit-CAD Elektrotechnika

CAD software pro AutoCAD, Architecture a MEP - projektování TZB profesí


Všeobecně


PIT-CAD je osvědčený modulární CAD systém pro projektování TZB profesí. Moduly pit-CAD jsou rozšířením základní CAD platformy AutoCAD o příkazy, které usnadňují vytváření projektů TZB a základních stavebních dispozic. Program obsahuje kromě základních příkazů z menu AutoCADu i samostatný modul pro vytváření stavebních dispozic.

pit-CAD nabízí efektivní podporu projektování TZB v AutoCADu. Používaný formát DWG zajišťuje maximální kompatibilitu s dokumenty ostatních účastníků projekčních etap.

Viz pit-CAD

pit-CAD Elektrotechnika


Pit - Elektrotechnika pit-CAD Elektro je účinný nástroj pro projektování elektroinstalace a zapojovacích schémat ve stavebním objektu ve 2D/3D. Projektant upravuje informace z předcházejících etap projekce. Data vložená projektantem a upravená dle skutečnosti jsou využitelná pro správu objektu např. pomocí pit-FM či FM@Web.

Silnoproud/slaboproud

Knihovny symbolů v pit-CAD Elektro jsou velmi rozsáhlé. Obsahují více než 1000 symbolů slabo a silnoproudé instalace. Vyhledávání symbolu je usnadněno členěním do kategorií. Vkládání symbolů do výkresu se provádí jednoduše pomocí speciálních vyhledávacích a vyhodnocovacích funkcí. Automaticky je identifikován dveřní prostor včetně strany otevírání. Vkládání symbolů respektuje geometrii místnosti a vzdálenost od stěn. Uživatel může vytvořenou kombinaci symbolů uložit do knihovny k dalšímu využití.

Osvětlení

Projektant volí z rozsáhlé nabídky druhů osvětlení, definuje výrobkové varianty. Umístění světel lze provést dle speciálních úchopů pit. Je výhodné použít funkce pro vkládání světel podle polygonu jednotlivých místností. Proporcionální rozmístění usnadňuje stropní rastr v několika režimech s možností interaktivní korekce podle propočtu osvětlení. K dimenzování osvětlení lze použít přesné výpočtové programy. Umístěná světla je možné vypsat do sestavy.

Instalační symboly

Při vkládání symbolů instalačních prvků se zohledňuje stavební dispozice. Symboly vypínačů, krabic, zásuvek apod. jsou automaticky kresleny ke zdím, dveřím. Jsou řazeny do elektrických okruhů, jejich popis je asociativní.

Rozvodné skříně

Rozvodné skříně se vkládají do výkresu výběrem výrobních variant nebo zadáním rozměrů z klávesnice včetně bezpečnostních a manipulačních vzdáleností. Zobrazují se ve 2D nebo 3D.

Kabelové trasy, lišty

Velmi dokonalé projektování pokládacího vybavení kabelových tras ve 2D nebo 3D. Všechny typy rozboček či změny tvarů profilů se provádí velmi snadno pomocí speciálních funkcí. Profily a tvarovky se určují ručně nebo výběrem z definičních výrobkových souborů.

Schémata

Režim „Schéma“ nabízí knihovny symbolů podle norem ČSN 60617 nebo DIN a dalších. Program se přizpůsobuje vašim pracovním postupům. Aktualizace probíhá na třech úrovních. Interaktivně založíte vlastní symboly, které pak máte k dispozici pro všechny funkce pit. Často opakované kombinace symbolů lze předdefinovat a uložit do uživatelské knihovny. Můžete si ukládat ucelená schémata zapojení, která se vkládají jednoduchým příkazem do výkresu. Tím lze značně zrychlit projektování opakujících se zapojení.

Popisy

Identifikační popisy symbolů i objektů jsou řešeny parametricky. Uživatel si může nadefinovat libovolný počet druhů popisů. Do popisu jsou automaticky přebírány hodnoty symbolu nebo objektu. Při editaci objektu je aktualizován i popis.


Ceny PITuŽádost o informace - zvolte požadované položky a dejte nám kontakt na Vás
Nemáte povolený javascript - formulář nebude odeslán. Kontaktujte nás prosím e-mailem.
Pošlete mi informace o pit-CAD-Elektrotechnika
Pošlete mi informace o firmě CAD Studio (kontakty)
Jméno: *
Firma: *
Obec, město:
E-mail: *
Telefon: *
Požadovaný typ informace:
(podrobnosti, předvedení...)
*
Souhlasím se zasíláním občasných informací firmy CAD Studio (viz soukromí)
Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí