CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop
Dle oboru: CADMFGAECMMGISHW RSS kanál
Události a novinky (archiv)
4.1.2019
MM
Autor: Vladimir Michl
[1440x]

PFX, kde software od CAD Studia pomáhá obživnout zelenému plátnu

Tento článek archivu může obsahovat zastaralé informace - je již více (2) roků starý !
TitObr

V posledních letech se zvýšilo už tak obrovské množství lidí podílejících se na vzniku filmu, přibyla speciální kategorie vizuálních efektů. Oko filmového diváka si žádá stále nové a nové vizuální zážitky, které nelze vytvořit jinak, než díky umění žen a mužů za monitory v precizní koordinaci s jejich kolegy na filmovém place.

Softwarové produkty Autodesk se již tradičně podílejí na velké části celosvětově známých filmů. Není náhodou, že v posledních 20 letech v každém filmu oceněném Oskarem za vizuální efekty byly pro jejich tvorbu použity právě produkty Autodesk. Vedle filmových efektů hrají tyto „Media & Entertainment” produkty významnou roli také v oblasti tvorby televizních reklam a při vývoji počítačových her. Ty nejznámější herní hity byly vytvořeny právě v softwarových nástrojích Autodesk. Zelená plátna nahrazují kulisy a hodiny strávené stavěním např. historických interiérů se mění na hodiny vytváření autentických dekorací ve virtuálním 3D světě.

PFX Jedním z mála českých studií, které může s klidem říci, že tuto magii ovládá, je pražské studio PFX. Využívá při tom software firmy Autodesk dodávaný společností CAD Studio. PFX vzniklo před šesti lety jako malé studio specializující se na vizuální efekty a 3D animaci. Od té doby se rozrostlo a přestěhovalo se na Vinohrady. Momentálně pro studio pracuje téměř osmdesát profesionálů všech oborů spojených s filmovým a reklamním průmyslem. V roce 2017 se PFX spojilo se studiem Cinepost a tím rozšířilo portfolio služeb, mimo jiné o druhé plně vybavené studio, včetně vlastního kina na pražském Barrandově.

Studio PFX tak dokáže poskytnout skutečně komplexní servis, od vizuálních efektů po postprodukci pro reklamu, film, animaci, motion grafiku nebo herní průmysl. PFX pracuje na reklamách pro přední české i světové značky, jako jsou Škoda Auto, T-Mobile, Mastercard, Adidas nebo American Express.

Filmový tým spolupracuje s domácími lídry na trhu, např. s TV Nova, Bonton Filmem, Českou televizí, ale také s mezinárodní HBO. Každý rok se PFX podílí na vzniku desítek filmů nebo seriálů. Z poslední tvorby jistě stojí za zmínku životopisný film Jan Palach nebo svým pojetím jedinečný snímek, Hovory s TGM. Další ze specialit studia je výroba obsahu pro vizuální prezentace na konference a autosalóny ve Spojených státech a v Číně. Mezi klienty PFX patří giganti ze skupiny FCA (Chrysler, Maserati, Jeep, Alfa, Fiat a další) nebo projekt unikátního létajícího automobilu, Aeromobil.

pfx
film: Jan Palach
pfx
film: Hurvínek a kouzelné muzeum
pfx
reklama: T-Mobile
pfx
design: Aeromobil
pfx
technologie: augmented reality

„Výhodou našich služeb je komplexnost - dokážeme nabídnout nejnovější trendy klientům napříč odvětvími. Při vytváření našich prací používáme produkty Autodesk dodávané společností CAD Studio: Autodesk Maya, pro animace a modelování, Autodesk 3ds Max modelování a vizualizace, Autodesk Arnold na render farmě a Autodesk Flame pro postprodukci,“ říká Lukáš Keclík, managing partner společnosti.

PFX ale nezůstává pouze v zajetých kolejích filmu a reklamy. Jeho dceřiná společnost Qubix se kromě vývoje mobilních aplikací zaměřuje také na výrobu vlastních produktů, například se zaměřením na Augmented Reality (AR, rozšířená realita). „Pro výpravný 3D film 'Hurvínek a kouzelné muzeum' jsme vyrobili AR aplikaci, která přenáší oblíbené postavičky z plátna do reálného světa mobilu. Děti si tak mohou hrát se svými filmovými hrdiny a stát se tak režiséry vlastních příběhů, kterých je Hurvínek, Mánička nebo Žeryk součástí,“ popisuje Jiří Mika, managing partner PFX a Qubixu.

V budoucnosti se obě společnosti chtějí ještě více zaměřit na vývoj vlastních produktů, které urychlí a zlepší výrobní procesy. „Součástí našeho oboru je neustálé vzdělávání se a posouvání hranic. Bez tohoto přístupu, který, troufám si říct, tvoří DNA naší společnosti, bychom vůbec nemohli fungovat,“ dodává Jiří Mika.

[MM]
Viz též:
CAD Studio s.r.o. (součást Arkance Systems)

Firma CAD Studio s.r.o. je autorizovaný dealer Autodesk (již 26x po sobě oceněna jako největší dealer Autodesku v ČR a SR: 1994-2020), Autodesk Platinum Partner, Autodesk Training Center a Autodesk Developer s více než 30letými zkušenostmi a týmem 130 specialistů. Proč nakupovat právě u firmy CAD Studio?

CAD Studio dodává kompletní řešení - software, hardware, školení, služby - pro CAD/CAM, BIM, GIS/FM, PDM a multimédia, založená na technologiích firmy Autodesk (digitální prototypy, BIM, AutoCAD, Inventor, Revit, Civil 3D, Fusion 360, 3ds Max, Vault, Plant, Simulation, cloud...) a aplikační nadstavby pro konkrétní profese (i vlastní vývoj). CAD Studio je členem evropské skupiny ARKANCE.

Kontakt

PRAHA - Líbalova 1/2348, 149 00 Praha 4, tel: +420 910 970 111
BRNO - Sochorova 23, 616 00 Brno, tel: +420 910 970 111
OSTRAVA - Hornopolní 34, 702 00 Ostrava, tel: +420 910 970 111
Č.BUDĚJOVICE - Pražská tř. 16, 370 04 České Budějovice, tel: +420 910 970 111
PARDUBICE - Rokycanova 2730, 530 02 Pardubice, tel: +420 910 970 111
PLZEŇ - Teslova 3, 301 00 Plzeň, tel: +420 910 970 111
SLOVENSKO (Bratislava + Žilina) - tel. +421 2 6381 3628
MAĎARSKO (Budapešť: Varinex-CAD Studio) - tel. +36 1 273 3400
FRANCIE, BELGIE, NIZOZEMSKO, POLSKO, FINSKO, LITVA (Arkance Systems)


Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí