CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop
NOVOU FIREMNÍ PREZENTACI NAJDETE NA www.arkance-systems.cz
Dle oboru: CADMFGAECMMGISHW RSS kanál
Události a novinky (archiv)
17.4.2017
AEC
Autor: Martin Slanec
[6073x]

Nový Revit 2018 pro víceoborové BIM projektování

Tento článek archivu může obsahovat zastaralé informace - je již více (7) roků starý !
Obr

Autodesk Revit 2018 je nejnovější krok v postupném vývoji Revitu jako univerzálního software pro víceoborové BIM projektování. BIM produkty Autodesku nabízí osvědčené nástroje pro kompletní koordinované modelování - pro architekty, projektanty TZB, pro stavební konstrukce a výrobu stavebních prvků a prefabrikátů. Pomáhá zefektivnit proces navrhování díky automatizaci často opakovaných kroků.

Revit 2018 obsahuje i veškeré funkce subscription verzí 2017.1 a 2017.2. Novou verzi 2018 (i v češtině) si mohou předplatitelé stáhnout ihned ze svého účtu Autodesk Account.


Jaké hlavní novinky přináší Revit 2018?

Novinky Revit 2018 – část Architecture

Text: Textové poznámky nyní podporují využití kompletní mapy znaků, která je k dispozici pro všechny nainstalované fonty. To znamená, že můžete nyní přidat symboly přímo v textové poznámce.

Revit

Globální parametry: Nyní lze aplikovat globální parametry i na kóty radiální, kóty průměru a rovnosti.

Revit

Model koordinace: Tento nový nástroj umožňuje připojit do projektu Revitu soubory aplikace Navisworks jako externí referenci a tím ulehčuje koordinaci s externisty, kteří nepracují v programu Revit. Prostřednictvím formátu Navisworks tak lze pracovat i s řadou dalších CAD formátů.

Revit

Revit

Výkazy: Výkazové kategorie se rozrostly od další dvě možnosti, a to o připojené soubory RVT a skupiny modelů. Tato funkce umožňuje vytvářet podrobné seznamy všech skupin a připojených RVT souborů v projektu.

Revit

Schodiště: S novou funkcí vícepodlažní schodiště můžete nyní vytvořit schodiště přes více než jednu výškovou úroveň. Při změně výšky podlaží se schodiště automaticky přepočítá.

Revit

Revit

Zábradlí: Zábradlí lze nyní přidat na celé vícepodlažní schodiště pomocí jediného kliknutí. Dále automaticky rozeznává tvar hostitele a lze nově přidat i na povrch terénu.

Revit

Dynamo Player: umožňuje rychle spouštět předpřipravené skripty z grafického programovacího nástroje Dynamo

Koncepční design: Revit podporuje import 3D modelů z formátů SAT a Rhino


Novinky Revit 2018 – část MEP (TZB)

TZB výroba – modelování

Nástroj Vytvoření vícebodové trasy: Kliknutím na body v modelu automaticky vytvořte vedení připojených dílů TZB výroby.

Revit

Trubka se sklonem: Pomocí nástrojů pro umístění můžete v modelu výroby vymodelovat trubku se sklonem.

Revit

Výpočty průtoku a tlakové ztráty pro teplovodní potrubní sítě

Analytické přípoje trubek: Chcete-li před vytvářením fyzických přípojů vypočítat průtok a tlakovou ztrátu v potrubní síti, můžete mezi mechanické zařízení a potrubí přidat analytický přípoj. Hodnotu tlakové ztráty pro analytické přípoje můžete nastavit v dialogu Vlastnosti typu.

Revit

Revit

Výpočty průtoku a tlakové ztráty: Za účelem zvýšení výkonu lze výpočty průtoku a tlakové ztráty pro uzavřené teplovodní soustavy v aplikaci Revit provádět jako proces na pozadí. Tuto novou metodu lze zapnout v dialogu Mechanická nastavení.

Uživatelsky definované typy budov a prostorů

Typy prostorů a budov: Typy prostorů a budov lze vytvářet, duplikovat, přejmenovávat nebo odstraňovat.

Revit

Export do formátu gbXML: Název typu budovy/prostoru je nyní exportován v podobě popisu typu budovy/prostoru ve formátu gbXML. Do formátu gbXML můžete exportovat také vlastní typy prostorů.

Další novinky

Vstupní parametry týkající se venkovního vzduchu pro jednotlivé typy prostorů a budov: Pro každý typ prostoru a budovy můžete zadat parametry Venkovní vzduch na osobu, Venkovní vzduch na plochu, Výměna vzduchu za hodinu a Metoda toku venkovního vzduchu.

Revit

Úprava trasy el.obvodu: Trasu elektrického obvodu můžete upravit tak, aby odpovídala požadované trase návrhu. Výpočet poklesu napětí je prováděn na základě skutečné délky trasy obvodu. Délka obvodu byla u starších verzí počítána jako vzdálenost mezi koncovými prvky v osách X,Y,Z. Ve verzi 2018 můžete délku zpřesnit úpravou trasy obvodu pomocí odsazení, posunu jednotlivých částí trasy nebo pomocí uzlových bodů.

Revit

Nezapomeňme také na nové funkce a vylepšení, ke kterým měli předplatitelé přístup ve verzi 2017 ve formě aktualizací. Novinky z updatů Revit 2017.1 a Revit 2017.2 jsou nyní součástí aplikace Revit 2018. Jedná se například o různá vylepšení Dílů výroby, Nástroj pro pojmenování prostorů (dříve samostatný doplněk Space Naming) a další.

Novinky Revit 2018 - část Structure

Spoje ocelových konstrukcí: můžete vytvářet uživatelské spoje ocelových konstrukcí nebo pomocí modulu Steel Connections for Revit využít více než 100 nových spojení pro detailní modelování ocelových konstrukcí. Ty lze přenášet do Autodesk Advance Steel a automatizovat tak přenos BIM projektů až do výroby.

Revit

Výztuže: můžete nyní vytvářet výztuže komplexních tvarů pro betonové prvky nestandardní geometrie. Tyto prvky lze též importovat z Autodesk InfraWorks.

Revit

Vazby prutů: díky grafické správě vazeb prutů výztuže lze rychleji definovat kompletní BIM modely konstrukcí - návrh betonové konstrukce tak lze snáze připravit pro výrobu.

RevitVideokázky


Další informace o aplikaci Autodesk Revit 2018, o sadě AEC Collection a o BIM projektování můžete získat na akci "Autodesk BIM konference", na následných webinářích CAD Studia nebo na portálu BIMfo.cz. Zvýhodněný Autodesk Revit 2018 a Autodesk Revit LT 2018 můžete zakoupit na CAD eShopu. Viz též Autodesk Revit.

[AEC]
Viz též:
CAD Studio s.r.o. (součást Arkance Systems)

Firma CAD Studio s.r.o. je autorizovaný dealer Autodesk (již 26x po sobě oceněna jako největší dealer Autodesku v ČR a SR: 1994-2020), Autodesk Platinum Partner, Autodesk Training Center a Autodesk Developer s více než 30letými zkušenostmi a týmem 130 specialistů. Proč nakupovat právě u firmy CAD Studio?

CAD Studio dodává kompletní řešení - software, hardware, školení, služby - pro CAD/CAM, BIM, GIS/FM, PDM a multimédia, založená na technologiích firmy Autodesk (digitální prototypy, BIM, AutoCAD, Inventor, Revit, Civil 3D, Fusion 360, 3ds Max, Vault, Plant, Simulation, cloud...) a aplikační nadstavby pro konkrétní profese (i vlastní vývoj). CAD Studio je členem evropské skupiny ARKANCE.

Kontakt

PRAHA - Líbalova 1/2348, 149 00 Praha 4, tel: +420 910 970 111
BRNO - Sochorova 23, 616 00 Brno, tel: +420 910 970 111
OSTRAVA - Hornopolní 34, 702 00 Ostrava, tel: +420 910 970 111
Č.BUDĚJOVICE - Pražská tř. 16, 370 04 České Budějovice, tel: +420 910 970 111
PARDUBICE - Rokycanova 2730, 530 02 Pardubice, tel: +420 910 970 111
PLZEŇ - Teslova 3, 301 00 Plzeň, tel: +420 910 970 111
SLOVENSKO (Bratislava + Žilina) - tel. +421 2 6381 3628
MAĎARSKO (Budapešť: Varinex-CAD Studio) - tel. +36 1 273 3400
FRANCIE, BELGIE, NIZOZEMSKO, POLSKO, FINSKO, LITVA (Arkance Systems)


Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí