CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop
NOVOU FIREMNÍ PREZENTACI NAJDETE NA www.arkance-systems.cz

BIMForMe BIMForMe - správa informačního modelu budovy

Snadná správa kompletního informačního modelu budovy ve web prohlížečiViz též aplikace twiGIS

Co je BIMForMe

BIMForMe (BIM For Me, BIM4Me, B4M) je moderní webová aplikace, která slouží pro snadnou a rychlou správu informačního modelu budovy (BIM) vytvořeného na platformě Autodesk Revit. Aplikace poskytuje základní i pokročilé funkce pro přístup k BIM datům od projektantů a dalším připojeným dokumentům, a to v intuitivním a přívětivém prostředí, které ocení jak zkušení tak laičtí uživatelé.

BIMForMe umožňuje virtuální procházení 3D modelu, prohlížení 2D dokumentace, i vyhledávání jednotlivých prvků na bázi filtrů. Atributy komponent modelu můžete v cloudovém prostředí prohlížet i měnit a zadávat nové. K jednotlivým prvkům lze přikládat dokumenty, jako například technické specifikace nebo záruční listy. S BIMForMe máte všechny informace o vaší budově dostupné na jednom místě a můžete k nim přistupovat kdykoli a odkudkoli, včetně mobilních zařízení, bez nutnosti instalovat nákladný a složitý software. Pro práci s BIMForMe není potřebná znalost žádného BIM systému pro tvorbu modelů.

Najděte si hledané informace rychle díky Průzkumníku budovy

Ať už jste investor, vlastník budovy, uživatel budovy, facility manager (FM), údržbář či správce, BIMForMe vám pomůže se jednoduše zorientovat v BIM modelu a rychle najít požadovanou informaci. BIMForMe pokrývá některé základní funkce systémů pro správu majetku (facility management, FM, CAFM), další FM funkce jsou vyvíjeny.

Funkce a nástroje

3D prohlížeč modelu

Umožňuje přehledné prohlížení a procházení 3D modelu stavby a TZB technologií s možností rychlého vytváření řezů a skrývání nebo izolování jednotlivých prvků. Takto vytvořené pohledy můžete ukládat a kdykoliv se k nim rychle vracet. Při výběru prvku modelu lze okamžitě zobrazit všechny jeho atributy. Kromě 3D modelu lze zobrazovat i výkresovou dokumentaci. Výkresy v BIMForME nejsou jen „hloupé“ čárové kresby, ale jsou přímo propojeny s BIM modelem a jednotlivé prvky tak můžete vybírat a zobrazovat jejich vlastnosti stejně jako ve 3D prohlížeči.

Dokumenty

K jakékoliv komponentě budovy (např. zařízení, vybavení, místnost nebo podlaží) lze přikládat dokumenty, jako smlouvy, záruční listy nebo technické specifikace. Připojené dokumenty mohou existovat ve více verzích a u každé verze najdete informaci o tom, kdy a kterým uživatelem byla vytvořena.

Uživatelské skupiny vlastností

Prvky modelu mohou někdy obsahovat velké množství informací, z nichž ne všechny vás budou v daný moment zajímat. Proto lze v BIMForMe vytvářet a spravovat uživatelské skupiny vlastností tak, abyste byli schopni rychle zobrazit pouze ty parametry, které mají pro vás skutečnou informační hodnotu, a nemuseli jste ztrácet čas zahlceni nadbytečnými údaji.

Filtry a výkazy

Vámi spravovanou budovu můžete prohledávat i pomocí pokročilého filtrování prvků na základě jejich vlastností. Filtrování umožňuje použití logických operátorů a vytvořené filtry lze ukládat pro pozdější použití nebo je kombinovat s dalšími uloženými. Pomocí těchto filtrů jste schopni vytvořit podrobné tabulkové výstupy a výkazy prvků s přesně definovaným obsahem a ty pak exportovat do tabulek v XLS nebo CSV formátu (např. pro Excel).

Uživatelské vlastnosti

Pro případ, že budete potřebovat k některé z komponent budovy přidat doplňující informace, které váš původní BIM model neobsahuje, můžete vytvářet nové vlastnosti přímo ve webové aplikaci bez nutnosti úprav zdrojového modelu v Revitu.

Bezpečnost

S BIMForMe nemusíte mít strach, že by se vaše citlivé informace dostaly do nepravých rukou. Všechny dokumenty a uživatelské vlastnosti mohou být bezpečně uloženy na serverech (třeba i ve vaší firmě). Je také možné vytvářet více uživatelských účtů s různými typy přístupových práv.


Ukázky - galerie

BIMForMe - model a vlastnosti
BIMForMe - report
BIMForMe - výkres
BIMForMe - 3D model
BIMForMe - iPad

Videoukázka použití aplikace
Webinář s představením BIMForMeDalší informace, cena

  • Pro další informace o aplikaci BIMForMe prosím kontaktujte CAD Studio
  • BIMForMe je kompatibilní s moderními web prohlížeči na desktopových a mobilních zařízeních (Windows, Apple, Android)
  • Aplikace je dostupná v češtině a angličtině
  • Ceny: BIMForMe je licencován formou pronájmu, cena na publikovaný projekt, provoz v cloudu popř. na serveru zákazníka - kontaktujte nás


Žádost o informace - zvolte požadované položky a dejte nám kontakt na Vás
Nemáte povolený javascript - formulář nebude odeslán. Kontaktujte nás prosím e-mailem.
Pošlete mi informace o BIMForMe
Pošlete mi informace o firmě CAD Studio (kontakty)
Jméno: *
Firma: *
Obec, město:
E-mail: *
Telefon: *
Požadovaný typ informace:
(podrobnosti, předvedení...)
*
Souhlasím se zasíláním občasných informací firmy CAD Studio (viz soukromí)
Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí