CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop
NOVOU FIREMNÍ PREZENTACI NAJDETE NA www.arkance-systems.cz
Dle oboru: CADMFGAECMMGISHW RSS kanál
Události a novinky (archiv)
31.3.2011
MFG
[17032x]

AutoCAD Mechanical 2012 - snazší spolupráce

Tento článek archivu může obsahovat zastaralé informace - je již více (13) roků starý !
Mechanical 2012

Nové výkonné funkce aplikace AutoCAD Mechanical 2012 pomáhají automatizovat týmové projektové úkoly a zajistit vyšší produktivitu navrhování. V oblasti strojírenství přináší konkurenční výhodu oproti ostatním 2D aplikacím. AutoCAD Mechanical 2012 obsahuje všechny funkce aplikace AutoCAD 2012 plus komplexní knihovny norem a nástroje pro automatizaci běžných konstrukčních postupů.

AutoCAD Mechanical 2012 lze zakoupit jako upgrade, novou licenci nabo jako součást zvýhodněné sady Autodesk Product Design Suite.

Hlavní novinky verze 2012:

Autodesk Inventor Fusion

Mechanical

S aplikací Autodesk Inventor Fusion si můžete vychutnat výhody 3D, aniž byste riskovali nepřesné překlady 3D dat třetích stran, protože pracujete s korektním DWG formátem. Autodesk Inventor Fusion nastavuje nový standard pro 3D modelování a snadné použití. To vám umožní inteligentně editovat 3D modely z téměř jakéhokoliv zdroje, který vám přináší výhody 3D v nativním formátu DWG.

Autodesk Inventor Fusion umožňuje import 3D dat do aplikace AutoCAD a vytvoření 2D dokumentace z 3D CAD aplikací návrhářů designu. Mnoho společností využívá produkty Autodesk po celou dobu tvorby dokumentace a spoléhají se na komplexní provázanost 2D aplikací Autodesku s 3D aplikacemi nejen v oblasti strojírenství. Díky novému integrovanému programu Autodesk Inventor Fusion, který dokáže načítat 3D data z jiných aplikací a následnému využití dat pro AutoCAD 2012 a AutoCAD Mechanical 2012 se podařilo překonat bariéru mezi 3D daty ostatních výrobců. Nyní můžete importovat data programů Catia, GT, NX, Parasolid, Pro/ENGINEER, Rhino, SolidWorks, plochy, tělesa, 2D a 3D geometrie drátu přímo do aplikace AutoCAD. Data jsou importována do geometrie AutoCADu a vložena do modelového prostoru. Součásti a sestavy z původního modelu jsou zachovány, což pomáhá udržovat integritu dat.

Import 2012

Pro konstruktéry, kteří využívají aplikace Autodesk Inventor, je proces importu ještě hladší. Souboru AutoCADu udržuje asociativní vztah s Inventorem – tedy dochází k aktualizaci souborů. Import 3D CAD dat do aplikace AutoCAD je nyní snazší, než kdy předtím. Uživatel využívá nástroje pro import z panelu Vložit, pak vybere požadovaný formát souboru v rozevíracím seznamu typů souborů. Vzhledem k tomu, že import dat se zpracovává na pozadí, uživatelé mohou provádět jiné úkony v aplikaci.
Po importu se zobrazí bublinové oznámení s přeloženým názvem souboru. Poté může uživatel využít pro editaci standardních nástrojů AutoCADu. Schopnost importovat 3D modely prakticky z jakéhokoli zdroje přímo do aplikace AutoCAD může pomoci výrobcům v rychlosti zpracování dokumentace výrobního procesu, dochází tím k snížení chybovosti a omezení problémům při spolupráci s partnery využívajících jiných CAD programů.

Autodesk Exchange pro AutoCAD Mechanical

Autodesk Exchange přináší nápovědu a videa dostupná on-line z webu přímo do vaší pracovní plochy aplikace AutoCAD Mechanical.

Exchange 2012

Vylepšení výkonu

Díky optimalizaci pro Windows 7 je čas startu a celková odezvu aplikace viditelně lepší a rychlejší. Bylo provedeno i zlepšení v uživatelském rozhraní pásu karet tzv. Ribbon.

Nástroje pro tvorbu dokumentace

Šetřete čas - automaticky generujte inteligentní dokumentaci pro 3D modely vytvořené v programech AutoCAD, Autodesk Inventor a další programech pro CAD modelování (viz import). Dochází k okamžitému aktualizování výkresových pohledů po změně modelu.

Rozšířené migrace kusovníku

AutoCAD Mechanical 2012 nyní podporuje více šablon. Nastavení kusovníků (BOM) je jednodušší s automatickým mapováním vlastností rozpisky a automatické vytváření šablon migrace.

Content Explorer - Autodesk Průzkumník obsahu

Nový Průzkumník obsahu vám umožní okamžitě najít vaše data na základě objektů či textových atributů. Vytváří se indexy dat, což přispěje k rychlejšímu vyhledání a přístupu k DWG souborům, blokům, hladinám, typům čar a stylům, všetně jejich následného vložení dat do DWG.
Můžete přidat vlastní místní složky do obsahu indexování Průzkumníku pomocí funkce "Přidat sledované složky" volbou ve spodní části obsahu okna Průzkumníku nebo přetažením složky z Průzkumníku Windows do Autodesk Průzkumníku. Složky nejsou přesunuty nebo zkopírovány, jsou pouze přidány do vyhledávacího indexu. Kromě vyhledávání obsahu na vašem lokálním počítači, můžete také Průzkumníkem vyhledávat obsah na dalších počítačích v síti.

Aktualizace norem obsahu Mechanicalu

AutoCAD Mechanical 2012 opět přináší nejnovější aktualizace 8 mezinárodních norem, které jsou nedílnou součástí nástrojů Mechanicalu.

Aktualizace pro nedávno aktualizované normy ISO pokrývá:

  • Kótování
  • Tolerance
  • Značky

Viz stránka AutoCAD Mechanical.

Kontaktujte CAD Studio nebo navštivte naše roadshow pro další informace o novinkách CAD produktů řady 2012.

[MFG]
Viz též:
CAD Studio s.r.o. (součást Arkance Systems)

Firma CAD Studio s.r.o. je autorizovaný dealer Autodesk (již 26x po sobě oceněna jako největší dealer Autodesku v ČR a SR: 1994-2020), Autodesk Platinum Partner, Autodesk Training Center a Autodesk Developer s více než 30letými zkušenostmi a týmem 130 specialistů. Proč nakupovat právě u firmy CAD Studio?

CAD Studio dodává kompletní řešení - software, hardware, školení, služby - pro CAD/CAM, BIM, GIS/FM, PDM a multimédia, založená na technologiích firmy Autodesk (digitální prototypy, BIM, AutoCAD, Inventor, Revit, Civil 3D, Fusion 360, 3ds Max, Vault, Plant, Simulation, cloud...) a aplikační nadstavby pro konkrétní profese (i vlastní vývoj). CAD Studio je členem evropské skupiny ARKANCE.

Kontakt

PRAHA - Líbalova 1/2348, 149 00 Praha 4, tel: +420 910 970 111
BRNO - Sochorova 23, 616 00 Brno, tel: +420 910 970 111
OSTRAVA - Hornopolní 34, 702 00 Ostrava, tel: +420 910 970 111
Č.BUDĚJOVICE - Pražská tř. 16, 370 04 České Budějovice, tel: +420 910 970 111
PARDUBICE - Rokycanova 2730, 530 02 Pardubice, tel: +420 910 970 111
PLZEŇ - Teslova 3, 301 00 Plzeň, tel: +420 910 970 111
SLOVENSKO (Bratislava + Žilina) - tel. +421 2 6381 3628
MAĎARSKO (Budapešť: Varinex-CAD Studio) - tel. +36 1 273 3400
FRANCIE, BELGIE, NIZOZEMSKO, POLSKO, FINSKO, LITVA (Arkance Systems)


Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí