CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop
123d

Autodesk 123D

Bezplatné 3D konstruování pro každého. Vytvoř to. Vyrob to.Rodina 123D

Rodina 123D je nahrazena aplikacemi Autodesk TinkerCAD, Fusion 360, ReCap Photo. Provoz webu 123Dapp.com skončil 31.3.2017!

K čemu slouží Autodesk 123D

Pod souhrnným názvem "123D" nabízí Autodesk bezplatné 3D CAD aplikace určené především pro kutily, bastlíře, šikuly či nadšence z řad mladých konstruktérů. Pomocí softwaru sady Autodesk 123D si mohou snadno vymodelovat, odzkoušet, popř. rychle nechat vyrobit jakýkoliv jakýkoliv předmět, výrobek, model či hračku. Aplikace jsou dostupné v desktop verzích, v mobilní verzích nebo i jako web-cloud software fungující v internetovém prohlížeči.

Rodina 3D aplikací Autodesk 123D se skládá z aplikací "123D Design", "123D Make", "123D Catch", "123D Sulpt", "123D Creature" a "123D Circuits".

Vytvoř to


Autodesk 123D

Nahrazena aplikací 123D Design! Windows aplikace 123D vychází z Inventoru Fusion, populárního snadno použitelného 3D CAD nástroje pro přímé modelování kompatibilního s Autodesk Inventorem. Vedle širokého sortimentu přesných konstruktérských funkcí nabízí 123D i rozsáhlou knihovnu hotových modelů součástí a dalších 3D a 2D objektů. Pracuje se soubory formátu DWG, STEP, SAT, STL, SKP, OBJ i s nativním formátem .123D.

Autodesk spolupracuje i s firmami vyrábějícími fyzické modely - vaše 3D návrhy si tak můžete rovnou nechat i vyrobit, a to mnoha různými zajímavými technologiemi - např. poskládáním z laserem vyřezávané lepenky, z ohýbaného hliníku, plexiskla, textilií, klasickým 3D tiskem, atd.

123D


Autodesk 123D Design

Modelovací aplikace 123D Design umožňuje jednoduše vytvářet a editovat 3D modely kdekoliv - v prostředí web prohlížeče (spustit nyní), nebo na tabletu iPad, nebo ve Windows či Mac aplikaci. Vytvořené modely lze ukládat ve web cloud úložišti a odesílat je do 3D tisku nebo do CNC výroby, popř. do 123D Make. Pro generování CNC kódu podle zadaných parametrů (G-kód) je využíváno jádro HSMworks.

Je možné pracovat s materiály a modely skládat z připravených geometrických primitiv. Desktop verze aplikace přináší pokročilejší možnosti tvorby 3D modelů. Aplikace pracuje se soubory ve formátu .123DX, .123D, .DWG, .SAT, .STEP, generuje .STL pro tisk. V cloud verzi v modulu "FAB" (CNC Utility) lze podle zadaných nastavení výchozího materiálu a obráběcích nástrojů generovat NC kód ve standardním formátu .G (G-code, MIT) a .SBP (OpenSBP) pro CNC stroje. Více na 123D Design - 3D modelování pro každého

123D Design

Modul FAB - generování CNC:Autodesk 123D Make

Nyní viz Slicer pro Fusion 360. Aplikace 123D Make vytváří z 3D modelu sérii 2D "plátků" (např. pro laserové vyřezání z kartonu), které lze pomocí automaticky vytvořených instrukcí zpětně poskládat zpět do tvaru 3D modelu. Aplikace je dostupná buď pro Mac nebo ve formě web aplikace spustitelné z web prohlížeče. Výslednou "stavebnici" si můžete nechat vyrobit a zaslat domů.

Více na Autodesk 123D Make - nejen na 3D koníčky

123D Make


Autodesk 123D Catch

Cloud aplikace Autodesk 123D Catch (dříve "Photofly", nyní ReMake a ReCap Photo) umožňuje vytvořit realistický 3D model ze série fotografií. Nasnímané fotografie z různých směrů uploadujete pomocí jednoduché klientské aplikace na cloud server Autodesku, kde dojde k převodu na otexturovaný 3D model. Ten si můžete stáhnout a dále jej upravovat v programu 123D Make. Lze jej také přenést do běžných 3D CAD aplikací.

123D Catch je dostupná nejen pro PC (Windows), ale i ve formě web aplikace pro web prohlížeč nebo jako mobilní aplikace pro mobilní verze pro Apple iPad a iPhone, pro Android, či pro Windows tablety a Windows telefony - z nasnímaných fotografií tak získáte během chvilky a přímo v terénu přesvědčivý 3D model.

Autodesk 123D Catch může vytvořit 3D model libovolné velikosti - co dokážete vyfotit, to dokážete i vymodelovat. Od drobných předmětů, přes obličeje, sochy, až po budovy a krajinné objekty. Rady pro snímání objektů, naše praktické zkušenosti a ukázky výsledků z této aplikace najdete na našich stránkách Photofly a na blogu CAD Studia.

123D Catch


Autodesk 123D Sculpt+

Mobilní aplikace Autodesk 123D Sculpt+ pro Apple iPad, Android a Windows tablety umožňuje snadné interaktivní "sochařské" úpravy 3D modelů (3D painting). Vyberte si tvar z knihovny tvorů, lidí, vozidel a pak jej "hnětením" a malováním přetvořte na vaše dílo - 3D sochu.


Autodesk 123D Creature

Autodesk 123D Creature je mobilní modelovací aplikace pro iPad. Na obrazovce tabletu si můžete snadno vymodelovat a následně exportovat či 3D-tisknout fantastické tvory. Ty jsou tvořené kostrou s končetinami a klouby, ale i přesvědčivě otexturovaným tělem, mohou být jak roztomilé tak hrůzostrašné - možnosti jsou omezené jen vaší představivostí.

123D Creature


Autodesk 123D Circuits

Ve spolupráci s Circuits.io vyvinul Autodesk aplikaci 123D Circuits určenou pro online navrhování elektronických projektů. Obvody navrhujete ve webovém prohlížeči na virtuálním prostředí běžného breadboardu (nepájivé kontaktní pole) a aplikace vás vede až k výrobě profesionální desky tištěných spojů (PCB) včetně nástrojů pro rozvržení spojů. Na kliknutí si pak můžete nechat tištěný vyrobit a zdarma zaslat kamkoliv na světě.

Lze ditovat a sdílet elektronická schémata i návrhy tištěných spojů. Ve vašem živém, editovatelném obvodu rovněž můžete tvořit, kompilovat a emulovat kód Arduino.


Autodesk 3D Print Utility

Jako nástroj pro přípravu a doladění 3D tisku integrovatelný do aplikací 123D slouží utilita 3D Print. Zpracovává soubory STL a OBJ. Podporuje tisková zařízení MakerBot a Objet.

Viz Ready to print


Jak Autodesk 123D získat

Aplikace sady Autodesk 123D si můžete bezplatně stáhnout z webu www.123dapp.comViz též novinky:

Žádost o informace - zvolte požadované položky a dejte nám kontakt na Vás
Nemáte povolený javascript - formulář nebude odeslán. Kontaktujte nás prosím e-mailem.
Pošlete mi informace o 123D
Pošlete mi informace o firmě CAD Studio (kontakty)
Jméno: *
Firma: *
Obec, město:
E-mail: *
Telefon: *
Požadovaný typ informace:
(podrobnosti, předvedení...)
*
Souhlasím se zasíláním občasných informací firmy CAD Studio (viz soukromí)
Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí