CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop
NOVOU FIREMNÍ PREZENTACI NAJDETE NA www.arkance-systems.cz
123d

Autodesk 123D

Bezplatné 3D konstruování pro každého. Vytvoř to. Vyrob to.Rodina 123D

Rodina 123D je nahrazena aplikacemi Autodesk TinkerCAD, Fusion 360, ReCap Photo. Provoz webu 123Dapp.com skončil 31.3.2017!

K čemu slouží Autodesk 123D

Pod souhrnným názvem "123D" nabízí Autodesk bezplatné 3D CAD aplikace určené především pro kutily, bastlíře, šikuly či nadšence z řad mladých konstruktérů. Pomocí softwaru sady Autodesk 123D si mohou snadno vymodelovat, odzkoušet, popř. rychle nechat vyrobit jakýkoliv jakýkoliv předmět, výrobek, model či hračku. Aplikace jsou dostupné v desktop verzích, v mobilní verzích nebo i jako web-cloud software fungující v internetovém prohlížeči.

Rodina 3D aplikací Autodesk 123D se skládá z aplikací "123D Design", "123D Make", "123D Catch", "123D Sulpt", "123D Creature" a "123D Circuits".

Vytvoř to


Autodesk 123D

Nahrazena aplikací 123D Design! Windows aplikace 123D vychází z Inventoru Fusion, populárního snadno použitelného 3D CAD nástroje pro přímé modelování kompatibilního s Autodesk Inventorem. Vedle širokého sortimentu přesných konstruktérských funkcí nabízí 123D i rozsáhlou knihovnu hotových modelů součástí a dalších 3D a 2D objektů. Pracuje se soubory formátu DWG, STEP, SAT, STL, SKP, OBJ i s nativním formátem .123D.

Autodesk spolupracuje i s firmami vyrábějícími fyzické modely - vaše 3D návrhy si tak můžete rovnou nechat i vyrobit, a to mnoha různými zajímavými technologiemi - např. poskládáním z laserem vyřezávané lepenky, z ohýbaného hliníku, plexiskla, textilií, klasickým 3D tiskem, atd.

123D


Autodesk 123D Design

Modelovací aplikace 123D Design umožňuje jednoduše vytvářet a editovat 3D modely kdekoliv - v prostředí web prohlížeče (spustit nyní), nebo na tabletu iPad, nebo ve Windows či Mac aplikaci. Vytvořené modely lze ukládat ve web cloud úložišti a odesílat je do 3D tisku nebo do CNC výroby, popř. do 123D Make. Pro generování CNC kódu podle zadaných parametrů (G-kód) je využíváno jádro HSMworks.

Je možné pracovat s materiály a modely skládat z připravených geometrických primitiv. Desktop verze aplikace přináší pokročilejší možnosti tvorby 3D modelů. Aplikace pracuje se soubory ve formátu .123DX, .123D, .DWG, .SAT, .STEP, generuje .STL pro tisk. V cloud verzi v modulu "FAB" (CNC Utility) lze podle zadaných nastavení výchozího materiálu a obráběcích nástrojů generovat NC kód ve standardním formátu .G (G-code, MIT) a .SBP (OpenSBP) pro CNC stroje. Více na 123D Design - 3D modelování pro každého

123D Design

Modul FAB - generování CNC:Autodesk 123D Make

Nyní viz Slicer pro Fusion 360. Aplikace 123D Make vytváří z 3D modelu sérii 2D "plátků" (např. pro laserové vyřezání z kartonu), které lze pomocí automaticky vytvořených instrukcí zpětně poskládat zpět do tvaru 3D modelu. Aplikace je dostupná buď pro Mac nebo ve formě web aplikace spustitelné z web prohlížeče. Výslednou "stavebnici" si můžete nechat vyrobit a zaslat domů.

Více na Autodesk 123D Make - nejen na 3D koníčky

123D Make


Autodesk 123D Catch

Cloud aplikace Autodesk 123D Catch (dříve "Photofly", nyní ReMake a ReCap Photo) umožňuje vytvořit realistický 3D model ze série fotografií. Nasnímané fotografie z různých směrů uploadujete pomocí jednoduché klientské aplikace na cloud server Autodesku, kde dojde k převodu na otexturovaný 3D model. Ten si můžete stáhnout a dále jej upravovat v programu 123D Make. Lze jej také přenést do běžných 3D CAD aplikací.

123D Catch je dostupná nejen pro PC (Windows), ale i ve formě web aplikace pro web prohlížeč nebo jako mobilní aplikace pro mobilní verze pro Apple iPad a iPhone, pro Android, či pro Windows tablety a Windows telefony - z nasnímaných fotografií tak získáte během chvilky a přímo v terénu přesvědčivý 3D model.

Autodesk 123D Catch může vytvořit 3D model libovolné velikosti - co dokážete vyfotit, to dokážete i vymodelovat. Od drobných předmětů, přes obličeje, sochy, až po budovy a krajinné objekty. Rady pro snímání objektů, naše praktické zkušenosti a ukázky výsledků z této aplikace najdete na našich stránkách Photofly a na blogu CAD Studia.

123D Catch


Autodesk 123D Sculpt+

Mobilní aplikace Autodesk 123D Sculpt+ pro Apple iPad, Android a Windows tablety umožňuje snadné interaktivní "sochařské" úpravy 3D modelů (3D painting). Vyberte si tvar z knihovny tvorů, lidí, vozidel a pak jej "hnětením" a malováním přetvořte na vaše dílo - 3D sochu.


Autodesk 123D Creature

Autodesk 123D Creature je mobilní modelovací aplikace pro iPad. Na obrazovce tabletu si můžete snadno vymodelovat a následně exportovat či 3D-tisknout fantastické tvory. Ty jsou tvořené kostrou s končetinami a klouby, ale i přesvědčivě otexturovaným tělem, mohou být jak roztomilé tak hrůzostrašné - možnosti jsou omezené jen vaší představivostí.

123D Creature


Autodesk 123D Circuits

Ve spolupráci s Circuits.io vyvinul Autodesk aplikaci 123D Circuits určenou pro online navrhování elektronických projektů. Obvody navrhujete ve webovém prohlížeči na virtuálním prostředí běžného breadboardu (nepájivé kontaktní pole) a aplikace vás vede až k výrobě profesionální desky tištěných spojů (PCB) včetně nástrojů pro rozvržení spojů. Na kliknutí si pak můžete nechat tištěný vyrobit a zdarma zaslat kamkoliv na světě.

Lze ditovat a sdílet elektronická schémata i návrhy tištěných spojů. Ve vašem živém, editovatelném obvodu rovněž můžete tvořit, kompilovat a emulovat kód Arduino.


Autodesk 3D Print Utility

Jako nástroj pro přípravu a doladění 3D tisku integrovatelný do aplikací 123D slouží utilita 3D Print. Zpracovává soubory STL a OBJ. Podporuje tisková zařízení MakerBot a Objet.

Viz Ready to print


Jak Autodesk 123D získat

Aplikace sady Autodesk 123D si můžete bezplatně stáhnout z webu www.123dapp.comViz též novinky:

Žádost o informace - zvolte požadované položky a dejte nám kontakt na Vás
Nemáte povolený javascript - formulář nebude odeslán. Kontaktujte nás prosím e-mailem.
Pošlete mi informace o 123D
Pošlete mi informace o firmě CAD Studio (kontakty)
Jméno: *
Firma: *
Obec, město:
E-mail: *
Telefon: *
Požadovaný typ informace:
(podrobnosti, předvedení...)
*
Souhlasím se zasíláním občasných informací firmy CAD Studio (viz soukromí)
Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí