CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop
Dle oboru: CADMFGAECMMGISHW RSS kanál
Události a novinky (archiv)
9.1.2019
AEC
Autor: Vaclav Statecny
[1529x]

Školení BIM aplikací v CAB minerals a EP Rožnov - posuňte se vpřed

Tento článek archivu může obsahovat zastaralé informace - je již více (2) roků starý !
Obr

Nedílnou součástí přechodu projekční firmy na 3D projektování nebo moderní BIM technologie je školení a implementace těchto softwarových nástrojů. Společnost CAD Studio, dodavatel těchto nástrojů, má dlouholeté zkušenosti s jejich nasazováním v českých a slovenských projekčních firmách, ve zpracování metodik, firemních šablon a knihoven, i ve zaškolování těchto programových aplikací tak, aby efektivně sloužily v projekční praxi, zvyšovaly produktivitu a pomáhaly rozšiřovat nabídku dané firmy.

Jak hodnotí školení projekčních a BIM nástrojů někteří z aktuálních zákazníků CAD Studia?

CAB minerals

CAB Společnost CAB minerals s.r.o. se zabývá mokrými úpravárenskými technologiemi – úprava písků a štěrkopísků, zrnitých surovin separace, třídění a odvodnění kalů. Současně řeší v oblasti sklářských písků rovněž technologii suché úpravy písků. Z projekčních činností provádí návrhy technologických staveb, návrhy ocelových a betonových konstrukcí, zakládání staveb, statické posudky, požárně‐bezpečnostní řešení staveb.

Ve společnosti CAB minerals vsadili na moderní přístup tvorby 3D modelu pomocí sady Autodesk Architecture Engineering & Construction Collection. Hlavními argumenty pro výběr této sady byla vzájemná kompatibilita produktů, možnost výměny dat a široké zaměření produktů ze sady, od tvorby technologických schémat, návrh strojních zařízení, návrh potrubí a ocelových konstrukcí, až po zpracování mračen bodů z laserového scanování.

Pro školení byly předem dohodnuté termíny tak, aby nenarušovalo běžnou práci firmy. Jednotlivé programy ze sady AEC Collection byly školeny s důrazem na specifické požadavky firmy a s ukázkou provázanosti na další programy sady.

Hodnocení jednoho z uživatelů, Marka Czernera: "V první řadě bych chtěl poděkovat týmu z CAD Studia, obzvláště panu Statečnému a panu Karešovi za jejich odborný a profesionální přístup k výuce programů z řad sady AEC Collection, který pro naši firmu znamenal postup v projektové činnosti kupředu a otevřel dveře novým zákazníkům. Školení probíhalo 2x týdně vždy po 6 hodinách po dobu 6 měsíců. V této výukové době jsme prošli s kolegou bezmála 7 nových, pro nás do té doby neznámých, programů. Vyzdvihl bych hlavně školení programů AutoCAD Plant 3D, Advance Steel, Civil 3D, Infraworks a Revit.
Díky programu Plant 3D máme jako firma možnost nově projektovat potrubní trasy v 3D prostoru, což značně usnadnilo a zrychlilo naši práci. Programem Advance Steel jsme si usnadnili 3D tvorbu ocelových konstrukcí a následné překlenutí modelů do výkresové podoby. S programy Revit a Infraworks máme nově možnost zákazníkům nabídnout 3D vizualizace budoucích projektů.

CABEP Rožnov

EP Společnost EP Rožnov a.s. je projekční, inženýrská a dodavatelská společnost, která poskytuje komplexní služby v investiční výstavbě, v oblasti náročných technologií. Specializací firmy je projektování a realizace čistých a klimatizovaných prostor v elektrotechnickém, automobilovém a farmaceutickém průmyslu, v optice a jemné mechanice, ve zdravotnictví, ve výrobě zdravotnické techniky i v dalších průmyslových oborech.

Školení BIM aplikace Autodesk Revit zde probíhalo ve dvou školených skupinách. Tým za stavební část – oblast architektury a pozemních staveb a tým za technické zařízení budov – oblast vzduchotechniky. Projekční tým pozemních staveb se skládal ze 4 zkušených projektantů, kteří doposud pracovali převážně v 2D projekčních softwarech a to především v aplikaci AutoCAD. Projekční tým za vzduchotechniku se skládal z 5 projektantů, kteří doposud pracovali převážně v AutoCADu rozšířeném o aplikační nadstavbu.

"Zodpovědně připravení technici nám poskytli podporu při školení, kde s námi prošli proces výstavby pomocí Revitu a následné zpracování veškerých dat, která během projektování vznikla. Odborné a praktické zkušenosti lektorů byly velmi dobré a jejich přístup byl velmi profesionální. Školení bylo pro nás přínosné a ubezpečilo nás v pokračování a zdokonalování se ve využívání Revitu a jeho nadstaveb, jako jsou třeba Revit Tools od CAD Studia, při naši práci. Námi zpracované projekty se snažíme dovést k dokonalosti a postupným školením a usilovnou prací věříme, že naše BIM projekty budou bezchybné," hodnotí ing. Ladislav Drozd.

Viz další BIM projekty EP Rožnov (na BIMfo.cz).

EPR


CAD Studio je držitelem statutu Autodesk Authorized Training Center (ATC).

Podrobnější informace, citace a ukázky prací zákazníků CAD Studia najdete v referenčních listech na stránce AEC Reference.

[AEC]
Viz též:
CAD Studio s.r.o. (součást Arkance Systems)

Firma CAD Studio s.r.o. je autorizovaný dealer Autodesk (již 26x po sobě oceněna jako největší dealer Autodesku v ČR a SR: 1994-2020), Autodesk Platinum Partner, Autodesk Training Center a Autodesk Developer s více než 30letými zkušenostmi a týmem 130 specialistů. Proč nakupovat právě u firmy CAD Studio?

CAD Studio dodává kompletní řešení - software, hardware, školení, služby - pro CAD/CAM, BIM, GIS/FM, PDM a multimédia, založená na technologiích firmy Autodesk (digitální prototypy, BIM, AutoCAD, Inventor, Revit, Civil 3D, Fusion 360, 3ds Max, Vault, Plant, Simulation, cloud...) a aplikační nadstavby pro konkrétní profese (i vlastní vývoj). CAD Studio je členem evropské skupiny ARKANCE.

Kontakt

PRAHA - Líbalova 1/2348, 149 00 Praha 4, tel: +420 910 970 111
BRNO - Sochorova 23, 616 00 Brno, tel: +420 910 970 111
OSTRAVA - Hornopolní 34, 702 00 Ostrava, tel: +420 910 970 111
Č.BUDĚJOVICE - Pražská tř. 16, 370 04 České Budějovice, tel: +420 910 970 111
PARDUBICE - Rokycanova 2730, 530 02 Pardubice, tel: +420 910 970 111
PLZEŇ - Teslova 3, 301 00 Plzeň, tel: +420 910 970 111
SLOVENSKO (Bratislava + Žilina) - tel. +421 2 6381 3628
MAĎARSKO (Budapešť: Varinex-CAD Studio) - tel. +36 1 273 3400
FRANCIE, BELGIE, NIZOZEMSKO, POLSKO, FINSKO, LITVA (Arkance Systems)


Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí