CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop
Revit Live

Autodesk Revit LIVE

Interaktivní vizualizace architektonických BIM modelů


Od 21.března 2018 již nedodáván, jen jako součást sady AEC Collection. Revit 2020 a vyšší nepodporují Revit Live, použijte 3ds Max Interactive.

Revit Live

Autodesk Revit Live (původně "Autodesk Live" a "Project Expo") je cloudová služba umožňující uživatelům BIM aplikací Autodesk Revit a Revit LT vytvářet snadno a rychle interaktivní dynamické 3D vizualizace jejich návrhů - pro prohlížení na obrazovce PC, tabletu nebo ve virtuální realitě na 3D brýlích. Snadná tvorba přesvědčivých prezentací, které můžete dát k dispozici přímo do rukou klientů, významně rozšiřuje možnosti BIM postupů a pomáhá komunikovat obsah projektu i laickému publiku. Od verze 2.0 je Revit Live kompatibilní s 3ds Max Interactive. Produkt Revit Live je k dispozici jako služba s kvartálním nebo 1-, 2- a 3-letým licencováním. Je rovněž součástí projekční sady AEC Collection.Použití

Službu Live ovládáte z prostředí Revitu - automatizuje převod a optimalizaci geometrie BIM modelu v cloudu. Během minut máte k dispozici plně interaktivní model vašeho projektu. Editační nástroje aplikace LIVE umožňují upravit styl scény, definovat význačné navigační body, nastavit osvětlení nebo aplikovat některý z unikátních stylů rendrování.

Do scény můžete doplnit vodní plochy nebo RPC modely stafáže (s vlastní animací). Lze využívat i vlastní materiály a textury. Scéna je doplněna platformou pro omezení akrofobie (strachu z výšek) při prohlížení s 3D brýlemi.
Díky interaktivnímu zážitku vaši klienti lépe pochopí smysl vašich návrhů, už v úvodních fázích projektu. Prezentaci si můžete nosit s sebou na vašem přenosném zařízení nebo ji sdílet s klienty - kdekoliv, kdykoliv. Aplikace podporuje i 3D brýle HTC Vive a Oculus Rift s Oculus Touch (virtuální realita).

LIVE - mobilní LIVE
Igor Macedo Barros Bahiense (klikněte pro větší):
LIVE LIVE

Scény lze upravovat v LIVE Editoru a poté vyexportovat (publikovat) pro prohlížeč LIVE Viewer, což je bezplatná aplikace existující ve verzích pro Windows a pro mobilní zařízení s iOS.

Aplikace LIVE využívá výkonné rendrovací jádro Autodesk Stingray používané i v počítačových hrách a VR aplikacích. Viz též blog NaZdi.

Ukázky projektů pro PC i Apple iPad Pro (iOS) - viz Live Viewer


Aktuální verze

  • Revit LIVE 2.0 (12/2017) - zjednodušené a zrychlené publikování, sloučený Viewer a Editor, kompatibilita s 3ds Max Interactive
  • Revit LIVE 1.8 (4/2017) - podpora Revit 2018 a Revit LT 2018, výkonnostní optimalizace, nový prohlížeč
  • Revit LIVE 1.7 (2/2017) - podpora Revit LT, animované postavy, vlastní textury, úrovně detailů
  • Revit LIVE 1.6 (10/2016) - podpora Oculus Rift s Oculus Touch, automatická noční světla

Systémové požadavky


  • Windows 7sp1/8.1/10 64-bit, CPU Intel Pentium, Xeon, i-série nebo AMD, s podporou SSE2, 4GB RAM, 5GB místa na disku, grafická karta s DirectX 11 a Shader Model 3, MS myš
  • Pro virtuální realitu (volitené): 3D brýle HTC Vive nebo Oculus Rift, Xbox controller nebo Oculus Touch controller, PC dle specifikace výrobce brýlí
  • Revit 2018 (nebo LT), 2017 (nebo LT), 2016, 2015 nebo 2014


Viz též novinky:
Žádost o informace - zvolte požadované položky a dejte nám kontakt na Vás
Nemáte povolený javascript - formulář nebude odeslán. Kontaktujte nás prosím e-mailem.
Pošlete mi informace o Autodesk Revit Live
Pošlete mi informace o firmě CAD Studio (kontakty)
Jméno: *
Firma: *
Obec, město:
E-mail: *
Telefon: *
Požadovaný typ informace:
(podrobnosti, předvedení...)
*
Souhlasím se zasíláním občasných informací firmy CAD Studio (viz soukromí)

Autodesk, AutoCAD, Revit a další názvy produktů jsou registrovanými obchodními známkami firmy Autodesk, Inc. Autodesk Value Added Reseller, který publikuje tyto materiály, je nezávislým autorizovaným prodejcem produktů Autodesk.

Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí