CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop
NOVOU FIREMNÍ PREZENTACI NAJDETE NA www.arkance-systems.cz
Inventor Publisher

Autodesk Inventor Publisher

Snadné publikování 3D CAD modelů formou návodů, rozpadů, montážní a servisní dokumentaceVývoj Publisheru skončil v říjnu 2016. Většina jeho funkcí je nyní k dispozici přímo v Inventoru Professional

K čemu slouží Inventor Publisher

Autodesk Inventor Publisher (vývoj ukončen, funkce nyní v Inventoru) je aplikace pro tvorbu přehledných a atraktivních katalogových rozpadů a návodek či technických ilustrací. Jednoduché ovládání předurčuje tuto aplikaci pro použití při tvorbě srozumitelných servisních manuálů, montážní dokumentace, DTP, instruktážních videí, obchodních materiálů a dalších doprovodných dokumentů k 3D modelům sestav konstruovaným v Inventoru. Dotváří tak rodinu nástrojů pro tvorbu digitálních prototypů.

Rozpad vytvořený v Inventoru Publisher zůstává asociativní s původním modelem sestavy - při její změně se zaktualizuje. Výstup lze publikovat do řady formátů - DOC, Flash, AVI, 3D PDF, ...

Inventor Publisher

Funkce aplikace Inventor Publisher

Ovládání Publisheru a práce s ním je velice intuitivní, mohou se zde používat tzv. gesta, která vyvolávají potřebné funkce a tím se minimalizuje nutnost klikání na ikony. Lze vytvářet různé scény, jejich varianty, snímky, ty pak animovat a k dispozici je mnoho dalších užitečných funkcí.

Výrobci tak mohou k produktu vytvářet dokumentaci již v procesu navrhování, a to jim pomáhá snížit náklady na vytváření dokumentace a zkrátit dobu uvedení na trh.

Inventor Publisher

Hlavní funkce:
  • Import 3D modelů - umožňuje načíst 3D modely Autodesk Inventor (iam, ipt), CATIA V4 (model, session, exp, dlv3) a V5 (CATPart, CATProduct, cgr), Pro/ENGINEER (asm, prt, g), Solidworks, NX, Parasolid, SketchUp, JT, DWG (3D), DWF, DWFx, FBX, OBJ, 123D, STEP, IGES a SAT
  • Flexibilní nástroje pro tvorbu - rozpad 3D sestav, přemístění a změna vzhledu součástí, doplnění popisů atd.
  • Asociativní update - připravené obrázky jsou rychle aktualizovány, pokud se změní 3D model Inventoru
  • Animace a interaktivní publikování - animace AVI nebo Adobe Flash a interaktivní formát Autodesk DWF nebo DWFx
  • Obrázky, dokumentace a prezentace - technické ilustrace, výstup do PNG, TIFF, WMF, BMP, výstupní dokumentace Microsoft Word, Microsoft PowerPoint a Adobe 3D PDF

Ukázka publikovaného 3D PDF modelu (servisní manuál Parker) - Parker-Service-Manual.pdf (3D PDF, 3.4MB) a tentýž model jako DWF - Parker-Service-Manual.dwf (3D DWF, 2.0MB).

Inventor Publisher

Inventor Publisher

Inventor Publisher Publisher Mobile

Doplňková aplikace Autodesk Inventor Publisher Mobile Viewer umožňuje prohlížet 3D modely a montážní návody publikované z Inventor Publisheru (soubory .ipm) na mobilních zařízeních Apple iPhone, iPad a iPod a na tabletech a mobilních telefonech s operačním systémem Android. IPM Viewer je k dispozici zdarma. Viz stránka Download resp. Market pro vaše mobilní zařízení.

Viz videozáznam z MSV2011.

Autodesk Publisher 360

Autodesk 360 Publisher je technologické preview cloudové verze desktop aplikace Inventor Publisher. Umožňuje jednoduše vytvářet z návrhových 3D CAD dat přesvědčivé vizuální instrukce pro sestavování, instalace, údržbu nebo opravy výrobků. Trojrozměrné elektronické návody s animacemi krok po kroku jsou velmi jednoduché na pochopení a lze je snadno sdílet i prohlížet v běžném internetovém prohlížeči nebo i na mobilních zařízeních Apple iOS či Android (tablety a mobilní telefony).

Více viz Autodesk 360 Publisher a ukázka web prezentace (pro Chrome).

Autodesk Inventor Publisher 2013.1 a 2015 a 2016

Uživatelé se Subscription získávají aktualizovanou verzi 2013.1 (2013 R1). Doplňuje editaci vlastností součástí, tloušťku vektorových siluet, publikování lokálních .ipm souborů, komponenty Inventor s uživatelskými materiály a nabízí podporu Vault Server 2014 a Inventor 2014.

Verze 2015 přináší hyperodkazy, podporu Inventoru 2015, Windows 8 a další novinky, viz blog Inventorguru.

Verze 2016 doplňuje podporu Inventoru 2016, nastavení jednotek při publikování, použití iVlastností v kusovnících, sjednocení velikosti importovaných obrázků a možnost vkládání skrytých DWF z Vaultu.

Další informace


  • Poslední verze: Inventor Publisher 2016

Žádost o informace - zvolte požadované položky a dejte nám kontakt na Vás
Nemáte povolený javascript - formulář nebude odeslán. Kontaktujte nás prosím e-mailem.
Pošlete mi informace o Inventor Publisher
Pošlete mi informace o firmě CAD Studio (kontakty)
Jméno: *
Firma: *
Obec, město:
E-mail: *
Telefon: *
Požadovaný typ informace:
(podrobnosti, předvedení...)
*
Souhlasím se zasíláním občasných informací firmy CAD Studio (viz soukromí)
Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí