CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop
NOVOU FIREMNÍ PREZENTACI NAJDETE NA www.arkance-systems.cz

PlanTracer

Převod 2D výkresů přímo na 3D objekty Architectural Desktopu
PlanTracer je nová aplikace firmy Consistent Software určená pro Architectural Desktop (ADT). Usnadňuje přechod uživatele z 2D do oboru 3D projektování.

Co je to PlanTracer?

PlanTracer je aplikace pro ADT, která z 2D grafiky převede půdorys do 3D objektů ADT. Dalo by se to analogicky přirovnat k vektorizaci rastru, která převede jednotlivé body na rozuměnjší čáry a oblouky, ale tady se tyto 2D čáry převedou na okna, dveře, stěny... ADT. Podkladem pro PlanTracer může být 2D půdorys nakreslený v AutoCADu LT a nebo i vektorizovaný výkres. Pokud tedy například používáte nějaké řešení pro vektorizaci, můžete jít i dále a tyto zvektorizované výkresy si převést do 3D.

Jde o velice efektivní aplikaci - spustíte jedno tlačítko a během několika vteřin máte půdorys převeden do 3D. Jde o celosvětově velmi úspěšnou aplikaci od firmy Consistent Software, od které nabízíme i další aplikace pro práci s rastry.

Pro koho je tato aplikace určena?

Pro všechny, kteří pracují s podklady ve 2D (případně v rastru) a chtějí je převést do 3D bez pracného překreslování v ADT. Je vhodná především pro převody větších půdorysů a nebo více výkresů. Každá firma minimálně jednu licenci PlanTraceru využije. Hodí se, když dostanete podklady ve 2D, když chcete pokračovat na projektu, který začal pouze v AutoCAD LT (nebo jiné 2D CAD aplikaci), když máte pouze tištěné výkresy a chcete je do 3D převést, atd.

Jak to funguje?

V PlanTraceru se nadefinují příslušné šablony pro vyhledávání v grafice a její nahrazení inteligentními objekty ADT. Zvolíte si v ADT objekt, který chcete převést (například určitý styl dveří) a ve výkresu si vyberete (nakreslíte) možné varianty ve vaší 2D grafice (například dveře s křídlem tvořeným obloukem, přímkou, bez křídla atd). Tyto varianty jsou přiřazeny k určitému stylu a jejich počet není omezen. Vše se ukládá do šablony, takže se definuje vždy pouze jednou pro určité typy výkresů a nebo projektů. Po nadefinování šablony se spustí převod a PlanTracer vyhledá stěny, do stěn vloží dveře a okna, nahradí "bloky" zařizovacích předmětů za MV bloky ADT atd. Funguje bez problémů i českými rozšířenými objekty v ADT. Přesnost převodu závisí na podkladu, u 2D půdorysu nakresleného v AutoCADu LT se blíží 100%, u zvektorizovaných výkresů již je přesnost nižší, závislá na původním výkresu. Ale přesnost dveří, oken .... je dle stylu, takže vyjde vždy dle šablony v určených rozměrech, pouze délky stěn vyjdou dle výkresu. Samozřejmě, že výška stěny, parapetu apod. se musí upravit následně manuálně, protože je nastavena jednotně dle stylu, ale to je u objektů ADT již hračka. Funguje korektně i se správcem podlaží v DT+, takže je převod ještě snažší.

Přechod přímo z rastru do ADT objektů:
Při převodu naskenovaných výkresů lze buď pro vektorizaci využít jakoukoliv komerční vektorizační aplikaci (včetně aplikací od Consistent Software) anebo si k PlanTraceru dokoupit Image Enabler Plug-in za cca 20.500 Kč, který provede na pozadí vektorizaci a umožní rovnou převod z rastru do ADT objektů. Tato aplikace obsahuje i některé další základní nástroje pro práci s rastry.
Akce:

Informujte se na zvýhodněnou nabídku Architectural Desktopu a PlanTraceru

Cena:

  • Cenové informace - viz Ceník
Žádost o informace - zvolte požadované položky a dejte nám kontakt na Vás
Nemáte povolený javascript - formulář nebude odeslán. Kontaktujte nás prosím e-mailem.
Pošlete mi informace o Plantracer
Pošlete mi informace o firmě CAD Studio (kontakty)
Jméno: *
Firma: *
Obec, město:
E-mail: *
Telefon: *
Požadovaný typ informace:
(podrobnosti, předvedení...)
*
Souhlasím se zasíláním občasných informací firmy CAD Studio (viz soukromí)
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí