CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop

PlanTracer

Převod 2D výkresů přímo na 3D objekty Architectural Desktopu
PlanTracer je nová aplikace firmy Consistent Software určená pro Architectural Desktop (ADT). Usnadňuje přechod uživatele z 2D do oboru 3D projektování.

Co je to PlanTracer?

PlanTracer je aplikace pro ADT, která z 2D grafiky převede půdorys do 3D objektů ADT. Dalo by se to analogicky přirovnat k vektorizaci rastru, která převede jednotlivé body na rozuměnjší čáry a oblouky, ale tady se tyto 2D čáry převedou na okna, dveře, stěny... ADT. Podkladem pro PlanTracer může být 2D půdorys nakreslený v AutoCADu LT a nebo i vektorizovaný výkres. Pokud tedy například používáte nějaké řešení pro vektorizaci, můžete jít i dále a tyto zvektorizované výkresy si převést do 3D.

Jde o velice efektivní aplikaci - spustíte jedno tlačítko a během několika vteřin máte půdorys převeden do 3D. Jde o celosvětově velmi úspěšnou aplikaci od firmy Consistent Software, od které nabízíme i další aplikace pro práci s rastry.

Pro koho je tato aplikace určena?

Pro všechny, kteří pracují s podklady ve 2D (případně v rastru) a chtějí je převést do 3D bez pracného překreslování v ADT. Je vhodná především pro převody větších půdorysů a nebo více výkresů. Každá firma minimálně jednu licenci PlanTraceru využije. Hodí se, když dostanete podklady ve 2D, když chcete pokračovat na projektu, který začal pouze v AutoCAD LT (nebo jiné 2D CAD aplikaci), když máte pouze tištěné výkresy a chcete je do 3D převést, atd.

Jak to funguje?

V PlanTraceru se nadefinují příslušné šablony pro vyhledávání v grafice a její nahrazení inteligentními objekty ADT. Zvolíte si v ADT objekt, který chcete převést (například určitý styl dveří) a ve výkresu si vyberete (nakreslíte) možné varianty ve vaší 2D grafice (například dveře s křídlem tvořeným obloukem, přímkou, bez křídla atd). Tyto varianty jsou přiřazeny k určitému stylu a jejich počet není omezen. Vše se ukládá do šablony, takže se definuje vždy pouze jednou pro určité typy výkresů a nebo projektů. Po nadefinování šablony se spustí převod a PlanTracer vyhledá stěny, do stěn vloží dveře a okna, nahradí "bloky" zařizovacích předmětů za MV bloky ADT atd. Funguje bez problémů i českými rozšířenými objekty v ADT. Přesnost převodu závisí na podkladu, u 2D půdorysu nakresleného v AutoCADu LT se blíží 100%, u zvektorizovaných výkresů již je přesnost nižší, závislá na původním výkresu. Ale přesnost dveří, oken .... je dle stylu, takže vyjde vždy dle šablony v určených rozměrech, pouze délky stěn vyjdou dle výkresu. Samozřejmě, že výška stěny, parapetu apod. se musí upravit následně manuálně, protože je nastavena jednotně dle stylu, ale to je u objektů ADT již hračka. Funguje korektně i se správcem podlaží v DT+, takže je převod ještě snažší.

Přechod přímo z rastru do ADT objektů:
Při převodu naskenovaných výkresů lze buď pro vektorizaci využít jakoukoliv komerční vektorizační aplikaci (včetně aplikací od Consistent Software) anebo si k PlanTraceru dokoupit Image Enabler Plug-in za cca 20.500 Kč, který provede na pozadí vektorizaci a umožní rovnou převod z rastru do ADT objektů. Tato aplikace obsahuje i některé další základní nástroje pro práci s rastry.
Akce:

Informujte se na zvýhodněnou nabídku Architectural Desktopu a PlanTraceru

Cena:

  • Cenové informace - viz Ceník
Žádost o informace - zvolte požadované položky a dejte nám kontakt na Vás
Nemáte povolený javascript - formulář nebude odeslán. Kontaktujte nás prosím e-mailem.
Pošlete mi informace o Plantracer
Pošlete mi informace o firmě CAD Studio (kontakty)
Jméno: *
Firma: *
Obec, město:
E-mail: *
Telefon: *
Požadovaný typ informace:
(podrobnosti, předvedení...)
*
Souhlasím se zasíláním občasných informací firmy CAD Studio (viz soukromí)
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí