CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop
Dle oboru: CADMFGAECMMGISHW RSS kanál
Události a novinky (archiv)
28.2.2018
MFG
Autor: Lucie Kralova
[2506x]

Nizozemská společnost Control Seal využívá podporu českého CAD Studia

Tento článek archivu může obsahovat zastaralé informace - je již více (3) roků starý !
Obr

Nizozemská společnost Control Seal B.V. má více než stoletou tradici v oblasti přesného strojírenství. Specializuje se především na vysokotlaké ventily pro ropný a plynárenský průmysl. S pomocí 3D CAD a PDM aplikací od Autodesku a podporou české společnosti CAD Studio úspěšně dodává rekordně velké ventily na míru pro ropné giganty.

Společnost se nevěnuje pouze standardním výrobkům, ale především těm na míru pro konkrétní zákazníky a jejich unikátní projekty. Již před lety zde proto zavedli systém pro správu produktové dokumentace (PDM) a nově se rozhodli také pro upgrade řešení pro počítačem podporované navrhování (CAD) od Autodesku na aktuální verzi. Po předchozích pozitivních zkušenostech si jako partnera zvolili českou společnost CAD Studio, které se dlouhodobě a s úspěchem daří poskytovat vzdálenou podporu.

ControlSeal

Nové a vylepšené funkce aplikací pro 3D konstruování a správu dat přinášejí návrhářům společnosti zcela nové možnosti – i šanci lépe reagovat na měnící se požadavky náročných zákazníků. Dvanáct inženýrů aktuálně využívá stejný počet licencí sady Autodesk Product Design & Manufacturing Collection 2018, která jim přináší všechny potřebné návrhové a prezentační nástroje pro 2D a 3D – od koncepčních náčrtů po vizualizace, včetně speciálních funkcí pro analýzy a simulace, výrobu a mechatroniku. PDM aplikace Autodesk Vault se stará o správu dokumentace a programové CAD doplňky pomáhají lépe reagovat na aktuální potřeby uživatelů. Nákup dalších licencí je plánován podle dalšího rozšiřování tvůrčího týmu. Do hledáčku inženýrů se dostává také řešení Autodesk CFD pro výpočetní simulace dynamiky kapalin, které s návrhem ventilů úzce souvisejí.

ControlSeal

„Takto rozsáhlé a rychlé nasazení moderních technologií by nemohlo proběhnout bez zkušeného dodavatele. V Control Seal spokojeně využíváme služeb CAD Studia – k implementaci i navazující technické podpoře. Během každého upgradu také procházíme rozdílovým školením pro co nejhladší osvojení si funkcí nové verze softwaru,“ zmiňuje Tomáš Sedláček, manažer konstrukčního oddělení společnosti Control Seal. „Je pro nás výhodné mít vše potřebné od jediného dodavatele. Rádi také využíváme vzájemného propojení oborově zaměřených aplikací od Autodesku, které nám umožňují soustředit se především na tvůrčí práci. Vault Professional nám usnadňuje sledování historie dílů a sestav, umožňuje snadný návrat v čase, automatizuje množství každodenních procesů, které již není nutné vykonávat ručně. Systém umí kontrolovat práci uživatele a upozornit jej, pokud nejsou splněny všechny podmínky vyžadované naším pracovním postupem. Zamezuje se tak vzniku lidských chyb. Snadné jsou také nastavení oprávnění a omezení pro jednotlivé soubory a uživatele, vyhledávání a filtrování souborů. Pro řídicí pracovníky je velmi praktický přehled, na čem jednotliví inženýři pracovali a právě pracují.“

„Bez 3D CAD a PDM řešení od Autodesku bychom si podobnou zakázku už ani nedokázali představit. Velmi nám ulehčily fázi navrhování, spolupráci napříč týmem a pomohly nám předejít kritickým chybám v konstrukčním návrhu, které jsou u projektů podobné velikosti extrémně nákladné,“ říká konstruktér Jasper Mensinga. „Celá zakázka, která je před dokončením, je pro nás důležitou referencí pro ventily velikosti přes 30”. Ty nejsou na trhu zrovna běžné. Svou roli hraje i váha celosvětově významného klienta, od kterého náš tým obdržel certifikaci spolehlivého dodavatele s právem dodávat ventily neomezené velikosti.“

Více o řešení pro Control Seal viz Reference a viz PDF-CZ a PDF-EN.

[MFG]
Viz též:
CAD Studio s.r.o. (součást Arkance Systems)

Firma CAD Studio s.r.o. je autorizovaný dealer Autodesk (již 26x po sobě oceněna jako největší dealer Autodesku v ČR a SR: 1994-2020), Autodesk Platinum Partner, Autodesk Training Center a Autodesk Developer s více než 30letými zkušenostmi a týmem 130 specialistů. Proč nakupovat právě u firmy CAD Studio?

CAD Studio dodává kompletní řešení - software, hardware, školení, služby - pro CAD/CAM, BIM, GIS/FM, PDM a multimédia, založená na technologiích firmy Autodesk (digitální prototypy, BIM, AutoCAD, Inventor, Revit, Civil 3D, Fusion 360, 3ds Max, Vault, Plant, Simulation, cloud...) a aplikační nadstavby pro konkrétní profese (i vlastní vývoj). CAD Studio je členem evropské skupiny ARKANCE.

Kontakt

PRAHA - Líbalova 1/2348, 149 00 Praha 4, tel: +420 910 970 111
BRNO - Sochorova 23, 616 00 Brno, tel: +420 910 970 111
OSTRAVA - Hornopolní 34, 702 00 Ostrava, tel: +420 910 970 111
Č.BUDĚJOVICE - Pražská tř. 16, 370 04 České Budějovice, tel: +420 910 970 111
PARDUBICE - Rokycanova 2730, 530 02 Pardubice, tel: +420 910 970 111
PLZEŇ - Teslova 3, 301 00 Plzeň, tel: +420 910 970 111
SLOVENSKO (Bratislava + Žilina) - tel. +421 2 6381 3628
MAĎARSKO (Budapešť: Varinex-CAD Studio) - tel. +36 1 273 3400
FRANCIE, BELGIE, NIZOZEMSKO, POLSKO, FINSKO, LITVA (Arkance Systems)


Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí