CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop
NOVOU FIREMNÍ PREZENTACI NAJDETE NA www.arkance-systems.cz
Dle oboru: CADMFGAECMMGISHW RSS kanál
Události a novinky (archiv)
13.6.2013
MFG
Autor: Petr Fischer
[12356x]

Greif-akustika - Autodesk Simulation při návrhu hlukových tlumičů

Tento článek archivu může obsahovat zastaralé informace - je již více (11) roků starý !
Konstruktérům společnosti Greif-akustika pomáhají návrhové a simulační nástroje Autodesku při návrhu hlukových tlumičů. Simulace urychlují konstrukční návrhy a poskytují konkurenční výhodu. CAD Studio je dodavatelem řešení pro společnost Greif-akustika s.r.o. Společnost využívá aplikace Autodesk Inventor, Autodesk Simulation CFD, Autodesk Simulation Mechanical a Autodesk Vault.

Greif - CFD

Společnost Greif-akustika nabízí komplexní řešení akustických problémů – od jednotlivých zařízení až po investiční celky. Jako CAD řešení splňující specializované požadavky na přesnou tvorbu 3D modelů v oblasti akustiky společnost zvolila již v roce 2005 program Autodesk Inventor. Ten byl v roce 2012 a 2013 doplněn pokročilými řešeními Autodesk Simulation CFD pro simulaci proudění a přenosu tepla a Autodesk Simulation Mechanical pro simulace a modelování mechanických sestav. Právě simulace nyní pomáhají konstruktérům optimalizovat navržené výrobky, aby dokázaly lépe konkurovat lepšími vlastnostmi i příznivější cenou. Pro týmovou spolupráci, řízení a zálohování dat se ve firmě osvědčil také Autodesk Vault.

Komplexní 3D prototypování je neocenitelným pomocníkem zejména pro výrobce kusových aparátů

Jak hodnotí nasazení aplikací samotný zákazník?

„Pokročilých simulací nad 3D modely z Inventoru využíváme pro zpřesnění výpočtů a optimalizaci návrhů. Umožňují nám odebrat z výrobků nadbytečný materiál, který není nutné kupovat, svařovat, lakovat a obtěžovat s ním zákazníka. Výsledkem je lepší váha, vlastnosti i cena výrobků,“ říká Ladislav Mička, člen konstrukčního týmu Greif-akustika. „Smyslem naší práce je dlouhodobě poskytovat našim zákazníkům kvalitní řešení, podpořená optimalizací CFD nebo pevnostními výpočty s nejmodernějšími technologiemi od Autodesku. Po dlouholeté kvalitní práci získáváme soubor atraktivních referencí, které zvyšují naši konkurenceschopnost na trhu.“

„Jednoduchá 3D vizualizace návrhu provázaná s proudovou a pevnostní optimalizací nám umožňuje již v počátcích poskytnout zákazníkovi kvalitní a přesvědčivé důkazy o správnosti našeho řešení. U pasivních prvků (tlumičů, krytů, zástěn apod.), které zákazníkovi tzv. nevydělávají, je důležité ukázat, že vynaložené prostředky mají svůj přínos a instalovaná zařízení neovlivní stávající provoz. Nicméně v konečné fázi jde vždy o peníze. Když máte tvar, váhu, rozměry – a s pomocí nástrojů od Autodesku víte, že vše bude fungovat – můžete nabídnout i zajímavou cenu. Úspěšnost v klíčových tendrech se zvýšila – a o to v krizi jde. Vyrábět a zaměstnat lidi,“ doplňuje Václav Šulc, člen obchodního týmu společnosti Greif-akustika.

„Za velkou výhodu řešení od Autodesku považujeme jednoduchou tvorbu 3D modelu a následné provedení CFD analýzy. Zatímco složité projekty dávno používají CFD analýzu, u jednoduchých a navíc kusových zakázek to bylo dosud nemyslitelné. Stálo to spoustu času a peněz. Ani jedno nebyl zákazník ochoten obětovat. S Autodesk Simulation CFD a Mechanical však dokážeme řešit i relativně prosté úlohy – a se zajímavým výsledkem.“
Ladislav Mička, Greif-akustika

Podrobnější informace viz případová studie

Greif - CAE

[MFG]
Viz též:
CAD Studio s.r.o. (součást Arkance Systems)

Firma CAD Studio s.r.o. je autorizovaný dealer Autodesk (již 26x po sobě oceněna jako největší dealer Autodesku v ČR a SR: 1994-2020), Autodesk Platinum Partner, Autodesk Training Center a Autodesk Developer s více než 30letými zkušenostmi a týmem 130 specialistů. Proč nakupovat právě u firmy CAD Studio?

CAD Studio dodává kompletní řešení - software, hardware, školení, služby - pro CAD/CAM, BIM, GIS/FM, PDM a multimédia, založená na technologiích firmy Autodesk (digitální prototypy, BIM, AutoCAD, Inventor, Revit, Civil 3D, Fusion 360, 3ds Max, Vault, Plant, Simulation, cloud...) a aplikační nadstavby pro konkrétní profese (i vlastní vývoj). CAD Studio je členem evropské skupiny ARKANCE.

Kontakt

PRAHA - Líbalova 1/2348, 149 00 Praha 4, tel: +420 910 970 111
BRNO - Sochorova 23, 616 00 Brno, tel: +420 910 970 111
OSTRAVA - Hornopolní 34, 702 00 Ostrava, tel: +420 910 970 111
Č.BUDĚJOVICE - Pražská tř. 16, 370 04 České Budějovice, tel: +420 910 970 111
PARDUBICE - Rokycanova 2730, 530 02 Pardubice, tel: +420 910 970 111
PLZEŇ - Teslova 3, 301 00 Plzeň, tel: +420 910 970 111
SLOVENSKO (Bratislava + Žilina) - tel. +421 2 6381 3628
MAĎARSKO (Budapešť: Varinex-CAD Studio) - tel. +36 1 273 3400
FRANCIE, BELGIE, NIZOZEMSKO, POLSKO, FINSKO, LITVA (Arkance Systems)


Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí